Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006965 defa)

Samet_GFB, Ero1907 ve 117 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #13140 : 16 Temmuz 2022, 01:52:31 »
bu bütçeye bu transferler, gönderilenler filan yaprak kafalılık ve ihanetten başka bişi değil.

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #13141 : 16 Temmuz 2022, 02:55:00 »
Hmm aktif sözleşmesi olan oyunculara bakmıştım ben.Eğer olursa bir diğer oynadığımız kumar daha olur Motley Jekiri'den sonra.Kısalarımızın gününde olmasını beklicez her maç.

Umarım yapacağımız son kısa transferide bu eleman değildir.
calastes geleceğine nba hedefi olan kumar oynamak çok daha mantıklı hala udohun 3 lük atması için bırakması gözümün önünden gitmiyor buna 1.8 vericez bide yazık çok yazık

Çevrimdışı eu_kobe

• Üye
  • Yer: antalya
« Yanıtla #13142 : 16 Temmuz 2022, 03:06:33 »
Twitter'da dolaşan habere göre Pangos'a gitmişiz ama eşi gelmek istememiş Türkiye'ye. Boşa da gel eşini aslanım benim
Pangosun eşini Türkiye'ye gelmeye ikna edemeyen Derya Bey Pangosu boşanmaya ikna etmeye çalışıyormuş. 

Çevrimdışı lancelot

• Üye
« Yanıtla #13143 : 16 Temmuz 2022, 03:37:30 »
Pangosun eşini Türkiye'ye gelmeye ikna edemeyen Derya Bey Pangosu boşanmaya ikna etmeye çalışıyormuş.
eşine migrosta kasiyerlik teklif etmişler ;) :P

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #13144 : 16 Temmuz 2022, 07:57:38 »
Pangos tartışılmaz şekilde klas kaliteli basketçi ve yönetimin doğru oyunculara gittiğinin göstergesi Dorsay Pangos iffe ama 3üde istemiyor.Az şansta lazım.ki değerli koç geldi.Partizanda Obra Molanda Messina adamnzor adam.menajeri zor sanırım.Pangosi alan organizasyonda güzel işler yapar Milan alır da şampiyonluk adayı olur net bu yıl için nefis q var iyun zekası var oyun kurma var.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2022, 07:58:15 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #13145 : 16 Temmuz 2022, 12:51:52 »
İşte şuan yaptıkları şey yanlış. Ben ne kadar istemrsemde koç calathesi istiyosa alsınlar. Taraftar tepkisinden dolayı istenilen oyuncu değişmemeli. Birde sevsemde pangos bize uymaz gibi geliyor. Hucum takımı olmak için yetenek ve bütçe kısıtımız var. Pahalı zevkler bu hucum takımları

Bence savunma ağırlıklı bi takım kurup hersene 1 2 eklemeyle yukarı oynayacak takım kurarıx. Bi andaDüşük bütçeyle hucum takımı kuararsan ya efes olursun yada maccabi.

Önce savunmayı oturtup. Motley gibi parlamak üzere olan 3 4 oyuncu bulup tepeye oynayabiliriz.

Calathes i beğenmesemde talebi anlayabiliyorum.

G lig den oyun kurucu, wilbekin gibi yanı iyi olmassa ayaklı bomba, nemanja gibi yaşı çok ilerlemiş sakatlanmazsa çok iyi sakatlık yaşarsa çok riskli, motley desen bucseviyede ilk defa oynayacak, yan parçalar çok defolu olunca büyük patlarız. 1 2 seneyi play ofda geçirmek ve yavaş yavaş ilerlemek sağlıklı olur.

Bu sebeple calathes gibi ne verebileceği çok belli oyuncuyu tercih edip yanına nba de düşen yada kontrat bulamayan oyuncu beklemek daha sağlıklı. Bu beklenti henry de olabilir.

Şube yönetimi bok gibi olmasına ragmen bütçeyi belirleyemeyen başkanla ve vesely ve henry i kaybedince sakince planı uygulayıp  Taraftar tepkisinden korkulmamalı.

Polonaraya gelirsek. Hedeflenen takıma uymayacaksa ronaldo bile yollanır. Ben beğensemde. Son sene antrenör tercihleriyle de olsa çok çok kötü performans sergilemiş oyuncuyu 500bine satarsak sevinirim ve duygusalda davranmam.

Kısaca antrenöre istediği ortamı duygusallık yapdan vermek lazım. Vesely gittikten sonra kimsenin bi yere gitmesi koymaz.

Bu şube belliki yönetemicek en azından koç bişeyler başarsında ipi eline alacak gücü verelim ve o yürüksün bütün operasyonu. Bence kurtuluşumuz bu. Calathesi almayıp g ligden bi apaçi çekersen şube dağılır.

Renkdaşlarım sakin kalıp koça destek olma zamanı. Bırak calathesi koç istiyosa heurtel e bile sesim çıkmaz.

Çünkü ilerleme bekliyosak bişeyler stabil olmalı.

Koç bu sene takımı kurcak, seneye ciddi problemleri çözcek, sonraki senede  f4 u zorlayan monaco gibi oyunculardan max u alıp , detayları halledecek ufak dokunuşlar yapıp rotasyonu oluşturcak. Başka türlü bu bütçeyle f4 kumarı oynanmaz. Öteki türlü macabi oluruz. Bizim taraftarda yıllarca bu bütçeyi harcayıp macabiyi kabul etmez şubeyi dağıtır.

Geçen seneki çıkmaza girmek en tehlikelisi.

Koç beğenmesemde istedği takımla nereye gelirdi belli değil. Koçun başarısı nasıl ölçülür. Takımdan fazlasını alabilmesiyle ölçerim ama istemediği oyuncularla imkansız. Sorun koçtamı belli değil. Polonara koç direk sildi. İyimi kötümü belli değil. Keza henry i bile istemiyodu başlarda. Henry den olurmu olmazmı belli değil. Şehmuz ismet istediği tarzda oyuncular değil.

Koç ta 2 el şampiyonluğuyla geliyo. İlk seneden bi f8 isteyecektir. Kumar oynayıp herro merro demez. Calathesde sevmesemde f8 e atar.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2022, 13:30:56 Gönderen: oddrech »

Çevrimdışı lancelot

• Üye
« Yanıtla #13146 : 16 Temmuz 2022, 13:50:11 »
İşte şuan yaptıkları şey yanlış. Ben ne kadar istemrsemde koç calathesi istiyosa alsınlar. Taraftar tepkisinden dolayı istenilen oyuncu değişmemeli. Birde sevsemde pangos bize uymaz gibi geliyor. Hucum takımı olmak için yetenek ve bütçe kısıtımız var. Pahalı zevkler bu hucum takımları

Bence savunma ağırlıklı bi takım kurup hersene 1 2 eklemeyle yukarı oynayacak takım kurarıx. Bi andaDüşük bütçeyle hucum takımı kuararsan ya efes olursun yada maccabi.

Önce savunmayı oturtup. Motley gibi parlamak üzere olan 3 4 oyuncu bulup tepeye oynayabiliriz.

G lig den oyun kurucu, wilbekin gibi yanı iyi olmassa ayaklı bomba, nemanja gibi yaşı çok ilerlemiş sakatlanmazsa çok iyi sakatlık yaşarsa çok riskli, motley desen bucseviyede ilk defa oynayacak, yan parçalar çok defolu olunca büyük patlarız. 1 2 seneyi play ofda geçirmek ve yavaş yavaş ilerlemek sağlıklı olur.

Bu sebeple calathes gibi ne verebileceği çok belli oyuncuyu tercih edip yanına nba de düşen yada kontrat bulamayan oyuncu beklemek daha sağlıklı. Bu beklenti henry de olabilir.

Şube yönetimi bok gibi olmasına ragmen bütçeyi belirleyemeyen başkanla ve vesely ve henry i kaybedince sakince planı uygulayıp  Taraftar tepkisinden korkulmamalı.

Polonaraya gelirsek. Hedeflenen takıma uymayacaksa ronaldo bile yollanır. Ben beğensemde. Son sene antrenör tercihleriyle de olsa çok çok kötü performans sergilemiş oyuncuyu 500bine satarsak sevinirim ve duygusalda davranmam.

Kısaca antrenöre istediği ortamı duygusallık yapdan vermek lazım. Vesely gittikten sonra kimsenin bi yere gitmesi koymaz.

Bu şube belliki yönetemicek en azından koç bişeyler başarsında ipi eline alacak gücü verelim ve o yürüksün bütün operasyonu. Bence kurtuluşumuz bu. Calathesi almayıp g ligden bi apaçi çekersen şube dağılır.

Renkdaşlarım sakin kalıp koça destek olma zamanı. Bırak calathesi koç istiyosa heurtel e bile sesim çıkmaz.

Koç bu sene takımı kurcak, seneye ciddi problemleri çözcek, sonraki senede  f4 u zorlayan monaco gibi oyunculardan max u alıp , detayları halledecek ufak dokunuşlar yapıp rotasyonu oluşturcak. Başka türlü bu bütçeyle f4 kumarı oynanmaz. Öteki türlü macabi oluruz. Bizim taraftarda yıllarca bu bütçeyi harcayıp macabiyi kabul etmez şubeyi dağıtır.

Koç beğenmesemde istedği takımla nereye gelirdi belli değil. Koçun başarısı nasıl ölçülür. Takımdan fazlasını alabilmesiyle ölçerim ama istemediği oyuncularla imkansız. Sorun koçtamı belli değil. Polonara koç direk sildi. İyimi kötümü belli değil. Keza henry i bile istemiyodu başlarda. Henry den olurmu olmazmı belli değil. Şehmuz ismet istediği tarzda oyuncular değil.

Koç ta 2 el şampiyonluğuyla geliyo. İlk seneden bi f8 isteyecektir. Kumar oynayıp herro merro demez. Calathesde sevmesemde f8 e atar.
3-4 oyuncu bulabiliyorsak calastese gerek yok demektir 1.8e ne vereceği belli adamıda almak büyük muamma zaten ilk tercihimiz de değidir

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #13147 : 16 Temmuz 2022, 14:27:05 »
beklentileri doğru ayarlayalım. bunu doğru yaparsak hayal kırıklığı veya takımı tamamen gömme olmaz. yerli yerine oturutmak lazım.

Geçen sene ile bu seneyi karşılaştıralım. koçlar kıyas kabul etmez.

henry- calathes, henry set oyununda tıkanıp kalıyordu, calathes oyunu kurar, tıkanmazsın. calathes tabiki savunmada henry kadar sana perfoman vermez. calathes tuğlacıdır ama oyun kurucudur. euroligte şampiyonluk yaşamış, final fourlar oynamıştır. bunun yanında yaşı artmış ve ayakları yavaşlamıştır. şampiyon oldukları zaman da tuğlacıydı ama koç mahareti ile bu öne çıkmadan şampiyon oldular. hatta obranın bir röportajında diamantdisten sonra en büyük aslan payını calathese vermişti. tabii takımı şampiyon yapmasını beklemiyoruz. atıcıların olduğu beşlerde calathes bizi oyun kurucu olarak playoffa sokar. sonrası mı? ?

de colo- wilbekin .de colo savunmada bizi sürekli deldiriyordu. wilbekin o kadar deldirmez. savunmada net wilbekin. hücum tarafında eğer koç, wilbekini bitirici olarak kullanırsa ki şuan öyle görünüyor ve iyi kontrol ederse de colo ya eşit veya bir tık altı kalır. ama yaş ve enerji olarak de coloyu geçer. savunma da upgrade hücumda hemen hemen eşit diyebiliriz 36 yaşında bir de colodan bahsediyorum . bu yıl biraz daha düşeceğini düşünüyorum.

starks- iffe veya başkası. burayı doğrudan geçiyorum.

shayok - hayes . bence burayı da geçelim. hayes bence çok iyi bir yedek. pierre i yedekler. gerekirse 4 ten süre alarak orayı da yedekler.

polonara- bjelica - ben polonarayı çok beğeniyorum ve seviyorum. bu sene gereken süreleri alamadı. ama bjelica beklediklerimizi verirse zaten burası da tartışma götürmez.

ahmet - samet. burada ben ce biraz düştük.

vesely- motley- jekiri. buraya iki oyuncuyu yazdım. savunmada jekiri hücumda motley veselyinin yerini doldurmaya çalışacak. tabiki ne hücumda ne savunmada veselyinin yerini doldurmak mümkün değil. ancak motley ile ilgili çok fazla olumlu görüş var. nereye kadar çıkacak bilmiyorum ama vesely nin yerini dolduracak herhangi biri avrupa da yok zaten. burada düştük.

şimdi genel bir değerlendirme yaparsak vesely hariç bence upgrade olduk. en önemlisi tabanı belli bir takım olduk. o da bize 4-7 arasında bir sıralama getirir. bunun için iki şartım var birincisi wilbekinin verimli kullanılması ikincisi bejlicanın performans vermesi. ben bu konuda iddialıyım. bu da burada dursun.
ha sonrası mı? şansa bağlı. olimpiakos gibi ballı bir durum olursa olursa belki ?

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #13148 : 16 Temmuz 2022, 16:53:55 »
Virtus Bologna ve Panathinaikos, Fenerbahçe Beko'nun anlaşmak üzere olduğu Nigel Hayes Davis için devreye girdi. Via, Matteo Andreani.

Ahahahhahahaha

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #13149 : 16 Temmuz 2022, 16:59:32 »
Monaco'nun bile Okobo-Loyd aldığı yerde bize Calathes kalması sinirimi bozuyor. Vasıfsız şube yönetimi.

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #13150 : 16 Temmuz 2022, 19:42:02 »
Virtus Bologna ve Panathinaikos, Fenerbahçe Beko'nun anlaşmak üzere olduğu Nigel Hayes Davis için devreye girdi. Via, Matteo Andreani.

Ahahahhahahaha

Burun kivirdigimiz Hayes'i de kaptiracagiz ahaha.. Sertaç ve Derya beyler uyumaya devam etsin.

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #13151 : 16 Temmuz 2022, 23:04:41 »
Transferde en garip olan şey bence Ahmet’in yollanması idi. Onu gönderip yerli 5 numara aramak garip bir durum. Hani Sertaç la anlaşırsın sonra yol verirsin tamam da… neyse

Çevrimdışı lancelot

• Üye
« Yanıtla #13152 : 16 Temmuz 2022, 23:51:27 »
Transferde en garip olan şey bence Ahmet’in yollanması idi. Onu gönderip yerli 5 numara aramak garip bir durum. Hani Sertaç la anlaşırsın sonra yol verirsin tamam da… neyse
tam onun yerine olmasada sameti aldılar ligde kısıtlıda olsa 5de oynayabilir diye düşünüyorum

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #13153 : 17 Temmuz 2022, 00:05:10 »

Ahahahhahahaha

Yönetime o kadar güvenmiyorum ki yarın öbür gün Bjelica içinde başka takımlar talip oldu haberleri çıkabilir.Malum 2 haftadır açıklayamadılar resmi olarak.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #13154 : 17 Temmuz 2022, 00:20:11 »

Çok doğru şeyler yazmışsın genç dostum.

Ben de Calathes’i hiç beğenmiyorum. Burada da çok salladım kendisine. Ama koçun kafasında o varsa gelsin. Getirsin dangoz yönetim.

Rekabete tek tutunma noktamız İtoudis artık. Bu yönetim ve “taraftarın bir kısmı” ilk fırsatta İtoudis’i de yer.

Aklı selimle arkasında durmalıyız koçun… Yoksa basketbol şubesi 2018’den beri yaşadığı serbest düşüşü bu sezonun sonunda kafayı gözü dağıtarak tamamlar.