Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006939 defa)

Ero1907 ve 111 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #13155 : 17 Temmuz 2022, 14:28:46 »
De Colo:

"Fenerbahçe'de 3 sezon forma giydim. Kulüpte ki durum genel olarak karmaşıktı çünkü her sezon hocayı, kadroyu değiştiriyorduk. Bu yıl Türkiye şampiyonluğu kazandık fakat, yine sıfırdan kadro kuruluyor."

(BasketUSA)

Ben Vesely’i bekliyorum asıl bomba açıklamaları o yapacak.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2022, 14:29:49 Gönderen: donmezsefa »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #13156 : 17 Temmuz 2022, 15:22:03 »
Gayet nedeni açıklama biri sattı zaten diğeri Avrupada başaéi olmadığı ıçın gitti.Vésely kendi gitti doydu ýeni maceraya yol akdi demez arrib futbolcular gibi dergiler ďaha eğitimliler.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #13157 : 17 Temmuz 2022, 15:34:01 »
Monaco brown aldı, bir tek biz bu bütçelerle saçma sapan işler yapıoruz.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #13158 : 17 Temmuz 2022, 15:51:14 »
De Colo:

"Fenerbahçe'de 3 sezon forma giydim. Kulüpte ki durum genel olarak karmaşıktı çünkü her sezon hocayı, kadroyu değiştiriyorduk. Bu yıl Türkiye şampiyonluğu kazandık fakat, yine sıfırdan kadro kuruluyor."

(BasketUSA)

Ben Vesely’i bekliyorum asıl bomba açıklamaları o yapacak.
Yönetim dediğin şey pro oyunculara ve staff’a huzurlu, güvenli, kendilerini işlerine odaklayabilecekleri bir çalışma ortamı sağlar. Böyle olursa; oyuncu/koç takımdan ayrıldıktan sonra bile sizinle ilgili olumlu duyguları olur.

Obradoviç’in ayrılışı da İgor’un ayrılışı da bu sene ayrılan oyuncuların durumu da (suskun kalanlar da dahil buna) bize, yönetimin sağlıklı/pozitif bir çevre (yabancılar positive workplace environment diyorlar buna, üzerine çalışmalar yapılan bilimsel bir bir alan) oluşturamadıklarını gösteriyor.

‘Ne derse desin takımdan ayrılan ya da sessiz kalsın, bana ne’ diyenler olabilir, Türkiye’ye yabancı sermaye neden girmiyorsa benzer sportif yönetimle Fenerbahçe Basket‘e de hedefleri yüksek oyuncular gelmez. Güvenilmez bulurlar çünkü ortamı… Parayla da getiremezsin… Vesely gibi ‘başlarım sizin aptallıklarınıza’ der çeker gider var olanlar da.

Obradoviç buradayken, hatırlayın… Sırf onunla çalışmak için gelirdi oyuncular. O dönemde şubede de müthiş bir profesyonellik vardı. Burası bir cazibe merkeziydi.

Ben Maurizio’ya şaşırıyorum, en çok. Onun kerameti de Obradoviç ve Aziz Başkan sayesindeymiş demek ki… Şimdi, güzel bir emeklilik maaşına idareten bir yer işgal ediyor sadece…

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #13159 : 17 Temmuz 2022, 20:50:33 »
İffeti alın artık aklım fikrim bu transferde. Her sabah uyandığımda siteye bakiyorum gelişme var mi diye. Bjelica - Calathes -Hayes ve İffet sonra kapanış. Artık açıklanmaya başlansin.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #13160 : 17 Temmuz 2022, 22:05:27 »
In three days, Monaco announced Mike James, Elie Okobo, Jordan Loyd and John Brown

Monaco kadar adam değiliz. Koskoca rusya pazarından adam çekemedik. Ustelik kocumuz da rusyadan geliyor.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #13161 : 17 Temmuz 2022, 22:24:38 »
In three days, Monaco announced Mike James, Elie Okobo, Jordan Loyd and John Brown

Monaco kadar adam değiliz. Koskoca rusya pazarından adam çekemedik. Ustelik kocumuz da rusyadan geliyor.

Geldikleri paraları okuma moralin bozulur
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #13162 : 17 Temmuz 2022, 22:25:45 »
Berbat bir kadro planlaması evet iyi oyuncular ama benzer oyuncular James Okobo Lloyd biribirini yer.Brown farklı.Baltayi taşa vurmuşlar bu kez.Khimki gibi olur en fazla.Sistemde önemli.

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #13163 : 17 Temmuz 2022, 22:55:18 »
Monaco oyuncu kalitesi olarak üst düzey bir kadro kurdu fakat bu kadroyu yönetebilecek bir koça mı sahip bence değil.Kariyeyerinde ilk defa böyle bir kalitede kadro yönetecek.Ve ellerinde patlamaya hazır bir bomba olarak Mike James bulunmakta.Okobo Loyd ve Mike James arasında sezon içi anlaşmazlık çıkmaması bir mucize olur.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #13164 : 18 Temmuz 2022, 07:55:19 »
Monaco oyuncu kalitesi olarak üst düzey bir kadro kurdu fakat bu kadroyu yönetebilecek bir koça mı sahip bence değil.Kariyeyerinde ilk defa böyle bir kalitede kadro yönetecek.Ve ellerinde patlamaya hazır bir bomba olarak Mike James bulunmakta.Okobo Loyd ve Mike James arasında sezon içi anlaşmazlık çıkmaması bir mucize olur.

Tabi buna soyle de bakabilirsin; Boskonia dan bu yana, James i yonetebilen ve potansiyelini bir nebze de orataya cikarabilen, ona savunma yaptirabilen tek hoca da bu abimiz ayni zamanda...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #13165 : 18 Temmuz 2022, 10:18:57 »
Tabi buna soyle de bakabilirsin; Boskonia dan bu yana, James i yonetebilen ve potansiyelini bir nebze de orataya cikarabilen, ona savunma yaptirabilen tek hoca da bu abimiz ayni zamanda...

bende cana katılıyorum. Koçun james i oynatabilecek bi yöntem bulduğunu düşünmüyorum ama takım içi hiyerarşi yi düzgün kurdu. sebebide kötü giden takımda bişeyleri düzeltmek için sazı verdi eline. yetenek olarak buna itiraz edebilecek oyuncuda yoktu hemde takım kötü haldeydi itiraz eden olmadı. Bakalım tek alfa iken oynayan james 3 alfa ile nasıl oynayacak. çünkü bu sene beklenti çok fazla. burada larkin gibi ne zaman alfalık yapıp ne zaman yardımcı oyuncu olacağını iyi ayarlaması lazım ama pek sanmıyorum.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2022, 10:19:56 Gönderen: oddrech »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #13166 : 18 Temmuz 2022, 11:05:48 »
Hep beraber göreceğiz Monako geçen yılı mumlacarar.Ben boyle transferleri biz yapsak 3u aynı anda kızarım.Bir koltukta 3 karpuz sığmaz. Savunmada Lloyd hariç zayıf Mike ve Okobo.Cok yerler delik deşik olacaklar başarılı olurlarsa sportif şans olur diğer takımların elleri armut devsirmiyor.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2022, 11:08:08 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #13167 : 18 Temmuz 2022, 11:06:08 »
Bu arada Fontecchio Nba yapmış.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #13168 : 18 Temmuz 2022, 12:12:21 »
Baskonia 2020 NCAA sayı kralı Markus Howard’ı getirmiş PG için NBA’den.

Biz neden hiç böyle transfer yapmıyoruz.

Sonra Larkin gibi süperstar olunca arkasından bakıyoruz.

Şunca yıl geçti NBA’den bir tane doğru düzgün transferimiz var…

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #13169 : 18 Temmuz 2022, 12:31:38 »
Baskonia 2020 NCAA sayı kralı Markus Howard’ı getirmiş PG için NBA’den.

Biz neden hiç böyle transfer yapmıyoruz.

Sonra Larkin gibi süperstar olunca arkasından bakıyoruz.

Şunca yıl geçti NBA’den bir tane doğru düzgün transferimiz var…

bence beklentiyle alakalı. Özellikle amerikalı oyuncularla bizim takımın beklentileri aynı değil.

Örneyin iyi denebilecek bi oyun kurucu g lig den geliyosa ilk hedefi nba e bir an önce gitmek. Burada da bizim takıma gelmek istememe sebeplerini şöle sıralabilirim;

-Gideceği takımda direk ilk 5 de süre garantisi veremiyoruz. özellikle potansiyelli abd li oyuncular burada kazanacağı para ikinci planda. gittiği takımda belkide 25-30dk süre garantisi ve direk nba çıkışı istiyorlar. avrupada hiç süre almamış bir oyun kurucuya fener gibi (bu seneyi kastetmiyorum) takımlar bütün takımı riske edip bu süreyi garanti etmiyorlar. Bu sebeple baskonia asvel bayern gibi takımlar bence daha öncelikli oluyor.
-Bir diğeride hiç parlamamış ama potansiyelini açığa çıkaramamış oyuncularda eurolig gibi ciddiyetin yüksek hata payının az olduğu yerde gelişemeyeceğini düşünüp bir alt kategoride eurocup ve benzeri yerde oynamayı tercih ediyor.
-Bir diğer sebepte bence nba çıkışı. yaşı genç ve artık fena performans sergilememiş bir oyuncunun nba yapması artık nerdeyse %90. bu oyunculara da herkes contrat vermiyor. Bunu da şuradan çıkardım. Ocobo gibi bir oyun kurucuyu almamak için kör olmak lazım. hadi diyelim bizimkiler beceriksiz ama geri kalan bütün takımlarda salak ve  monaco oyuncuyu 900 e mi ikna etti.oyuncuda bu kadar kıtlık varken 900bine imza atmaz ya. ölüsü 1.4-1.5 e kontrat bulurdu.
-Yada nba oyununa müsait değil ve euroligde oynamayı kafaya koymuş oyuncuda (Motley,brandon davies) direk ucuz bi kontrata 2 3 sene imza atıp az süre alıp geleceğini riske atmaktansa. daha küçük takımla 1 sene imalayıp,uzun süreler alıp potansiyelini gösterdikten sonra çok daha iyi kotrata ve takıma imza atmak istiyolar. buradaki 2. gideceği takım oluyoruz bu sebeple.
Benim tahminlerim bunlar.
bizimkilerin beceriksiz olduguna inanıyorum ama abd li daha parlamamış bir oyuncunun bize gele ihtimali düşük.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2022, 12:35:46 Gönderen: oddrech »