Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006970 defa)

Ero1907, Samet_GFB ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #13170 : 18 Temmuz 2022, 12:55:01 »

bence beklentiyle alakalı. Özellikle amerikalı oyuncularla bizim takımın beklentileri aynı değil.

Örneyin iyi denebilecek bi oyun kurucu g lig den geliyosa ilk hedefi nba e bir an önce gitmek. Burada da bizim takıma gelmek istememe sebeplerini şöle sıralabilirim;

-Gideceği takımda direk ilk 5 de süre garantisi veremiyoruz. özellikle potansiyelli abd li oyuncular burada kazanacağı para ikinci planda. gittiği takımda belkide 25-30dk süre garantisi ve direk nba çıkışı istiyorlar. avrupada hiç süre almamış bir oyun kurucuya fener gibi (bu seneyi kastetmiyorum) takımlar bütün takımı riske edip bu süreyi garanti etmiyorlar. Bu sebeple baskonia asvel bayern gibi takımlar bence daha öncelikli oluyor.
-Bir diğeride hiç parlamamış ama potansiyelini açığa çıkaramamış oyuncularda eurolig gibi ciddiyetin yüksek hata payının az olduğu yerde gelişemeyeceğini düşünüp bir alt kategoride eurocup ve benzeri yerde oynamayı tercih ediyor.
-Bir diğer sebepte bence nba çıkışı. yaşı genç ve artık fena performans sergilememiş bir oyuncunun nba yapması artık nerdeyse %90. bu oyunculara da herkes contrat vermiyor. Bunu da şuradan çıkardım. Ocobo gibi bir oyun kurucuyu almamak için kör olmak lazım. hadi diyelim bizimkiler beceriksiz ama geri kalan bütün takımlarda salak ve  monaco oyuncuyu 900 e mi ikna etti.oyuncuda bu kadar kıtlık varken 900bine imza atmaz ya. ölüsü 1.4-1.5 e kontrat bulurdu.
-Yada nba oyununa müsait değil ve euroligde oynamayı kafaya koymuş oyuncuda (Motley,brandon davies) direk ucuz bi kontrata 2 3 sene imza atıp az süre alıp geleceğini riske atmaktansa. daha küçük takımla 1 sene imalayıp,uzun süreler alıp potansiyelini gösterdikten sonra çok daha iyi kotrata ve takıma imza atmak istiyolar. buradaki 2. gideceği takım oluyoruz bu sebeple.
Benim tahminlerim bunlar.
bizimkilerin beceriksiz olduguna inanıyorum ama abd li daha parlamamış bir oyuncunun bize gele ihtimali düşük.
Yerinde varsayımlar. Katılıyorum. En azından bu sene için böyle bir yapılanmaya gidilebilirdi o halde.

Wilbekin&Calathes yapmak yerine bir potansiyelli NBA free agent eklenebilirdi.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #13171 : 18 Temmuz 2022, 13:35:07 »
Yerinde varsayımlar. Katılıyorum. En azından bu sene için böyle bir yapılanmaya gidilebilirdi o halde.

Wilbekin&Calathes yapmak yerine bir potansiyelli NBA free agent eklenebilirdi.

Sezon sonu bende böle bir yapılanma bekliyodum ama Kendimi ituodis in yerine koydugumda bu riski almazdım.

Çünkü 2 eurolig sampiyonu bi koç olarak 3 senede 3 hhoca ve dünya kadar oyuncu değişmiş bi şubede sabrın çok olmadığını tahmin ediyodur.
kendide böle bir kumarla sezona başlasa ve tutmasa ilk söylenecek şey şu;
itoudis cska da ki bütçe ile bişey başarmış yoksa çok iyi koç değil gibi bir algı oluşur.

bu sebeple şuanki yapılanmayı beğenmiyorum ama anlıyorum (vesely hariç. gönderenin veya gitmesine sebep olanın belasını versin)

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #13172 : 18 Temmuz 2022, 13:41:39 »
boştaki 15 oyuncuyu listelemişler.

https://www.eurohoops.net/tr/trademarks-tr/1368959/euroleague-halen-serbest-durumdaki-15-oyuncu/

oyun kuruucu yok ama diğer parçalar için hala seçenek var.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #13173 : 18 Temmuz 2022, 13:47:01 »
Papapetru bir çok yaramıza merhem olur, ussal olarak oynak olmasa singleton da çok işimize yarardı ama cacık olmaz artık ondan, anca paoda belki biraz başarılı olur.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #13174 : 18 Temmuz 2022, 14:55:37 »
boştaki 15 oyuncuyu listelemişler.

https://www.eurohoops.net/tr/trademarks-tr/1368959/euroleague-halen-serbest-durumdaki-15-oyuncu/

oyun kuruucu yok ama diğer parçalar için hala seçenek var.

Hayes yerine Papapetrou
Ponitka veya Bacon'dan biri
Bookerdan çıkıp Gudaitis
De Colo yerine biri Iffe gibi
bide oyun kurucu ile F4 kovalardık çok rahat

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #13175 : 18 Temmuz 2022, 15:00:33 »
Hayes yerine Papapetrou
Ponitka veya Bacon'dan biri
Bookerdan çıkıp Gudaitis
De Colo yerine biri Iffe gibi
bide oyun kurucu ile F4 kovalardık çok rahat

Booker dan ciksak ve DeColo kalsa da olurdu.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #13176 : 18 Temmuz 2022, 15:33:55 »
Booker dan ciksak ve DeColo kalsa da olurdu.
De colo artık takima zarar veriyordu, Milano'da iki defosu Rodriguez ve delaneyden kurtuldu..

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #13177 : 18 Temmuz 2022, 15:35:56 »
De colo artık takima zarar veriyordu, Milano'da iki defosu Rodriguez ve delaneyden kurtuldu..
Nasıl zarar veriyordu mesela? Benim göremediğim bir şey mi var acaba diye soruyorum. Yanlış anlaşılma olmasın!

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
« Yanıtla #13178 : 18 Temmuz 2022, 15:38:42 »
Nasıl zarar veriyordu mesela? Benim göremediğim bir şey mi var acaba diye soruyorum. Yanlış anlaşılma olmasın!
De colo öncesi takım ne seviyede idi, sonrası ne oldu.. geçtiğimiz yılda birkac maç de colosuz geçtik sonuçlar ortada, savunma hiç yapmiyor yapamıyor..

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
« Yanıtla #13179 : 18 Temmuz 2022, 15:41:55 »
Hatta bahsi arttırıyorum messina nin Rodriguez sevdası olmasa Efes i gecerlerdi.. tek maç aldı seride Milano o macin sonunda rodri ve delaney sakat oturuyordu...
Bazı isimlerin sadece ismi kaldı.. bu arada vesely i kastetmiyorum o hala farklı seviyede devam ediyor

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #13180 : 18 Temmuz 2022, 15:49:27 »
De colo öncesi takım ne seviyede idi, sonrası ne oldu.. geçtiğimiz yılda birkac maç de colosuz geçtik sonuçlar ortada, savunma hiç yapmiyor yapamıyor..

Bilemedim... Soyle seyleyeyim De colo yu 15-20 dakika civari kullaniyorsan istedigini fazlasiyla aliyordun. Hem savunma hem hucum olarak.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #13181 : 18 Temmuz 2022, 16:40:08 »
Pangosun Partizana transferi  gerçekleşmiş.Aciklama yakın zamanda olacakmış intasgramda gördüm.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2022, 16:40:56 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #13182 : 18 Temmuz 2022, 16:51:58 »
Tom abi sen instagramda neyi takip ediyosun bilmiyorum ama tavsiyem twitterdan takip et haberleri

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #13183 : 18 Temmuz 2022, 16:59:16 »
Pangosun Partizana transferi  gerçekleşmiş.Aciklama yakın zamanda olacakmış intasgramda gördüm.

imkani yok :D butce ... kadro ... vs vs

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #13184 : 18 Temmuz 2022, 17:11:54 »
Instagram  daha iyi son dönemlerde Twitter bozuldu.