Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006634 defa)

myildirim, Samet_GFB ve 106 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #13215 : 20 Temmuz 2022, 11:21:01 »
Gercekten sasirdin mi?
bu kadar olmaz diyordum ya. 300 500 alırız diyordum.

şuanki düşüncem efesle bizim aramızdaki maaş farkınıda vermişiz gibi geliyor :)

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #13216 : 20 Temmuz 2022, 11:37:12 »
Şube taraftar nezdinde kendi ayağına sıkmaya devam ediyor. İlginç…

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #13217 : 20 Temmuz 2022, 13:37:57 »
bu ne seviye ılıklık, godoşluk, gavatlıktır, okey atıp bitsinler die taş verioruz.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #13218 : 20 Temmuz 2022, 13:38:05 »
Bizden iyileri saymak kolay ...

Cidden merak ediyorum fikirleri;
- bizden kotu oldugunu düşündüğünüz hangi kadrolar? (Tabi euroleague de)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #13219 : 20 Temmuz 2022, 13:48:50 »
Bizden iyileri saymak kolay ...

Cidden merak ediyorum fikirleri;
- bizden kotu oldugunu düşündüğünüz hangi kadrolar? (Tabi euroleague de)

bütçe/kadro bağlamında en kötüyüz.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #13220 : 20 Temmuz 2022, 14:30:40 »
Koç kalsın deseydi Polonara kalırdı.Koçun beğenmediği bir özellik görmüş ki yolladı.Bszilari parasını öde oynatma diyenlerde var onada katılmıyorum.Hangi devirdeyiz arkadslar.Kotu şöhret oluruz hiç bir oyuncu gelmez itibar yerle bir olur tam.Ergin denen herif olduğu için kızdınız bir net o olmasa tepki.olmaz.Önümüze bakalım.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #13221 : 20 Temmuz 2022, 14:51:48 »
bütçe/kadro bağlamında en kötüyüz.

butceyi gectim ama kadro olarak 4-5 takim sayabiliyorum

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #13222 : 20 Temmuz 2022, 15:20:08 »
Fenerbahçe Beko'nun gündemindeki isimlerden biri olan Iffe Lundberg için Virtus Bologna da devreye girdi.

Hadi inşallah

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #13223 : 20 Temmuz 2022, 15:24:36 »
Iffe'yi çok tutmuyorum ama piyasada başka kimse kalmadı. Nba den deneme atışı yaparız anca.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #13224 : 20 Temmuz 2022, 15:34:29 »
Iffe'yi çok tutmuyorum ama piyasada başka kimse kalmadı. Nba den deneme atışı yaparız anca.

Aslinda baya isim cikti son donemde bosa... hala da bostalar...

https://basketnews.com/news-175385-the-most-interesting-free-agents-left-on-the-euroleague-market.html

Bu makaleyi okumanizi tavsiye ederim

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #13225 : 20 Temmuz 2022, 15:36:33 »
Üşenmedim bu transfer dönemi ve transferle ilgili olarak sezon içinde yaşananları yazdım.

1. Sezon içinde Vesely, DeColo ayrılsın diye kamuoyu oluşturuldu. Taraftarın bir kısmı bu algıya eşlik etti.
2. Sasha zaten taraftarın da istemediği bir koçtu, baştan beri. Daha sezon bitmeden gönderileceği haberleri çıktı. Hatta taraftar içinde sırf Sasha gönderilsin diye TBL şampiyonluğunu istemeyenler vardı!
3. Sasha TBL finallerini yerine hangi koçun geleceğini bile bilerek oynadı.
4. Vesely’nin yerine Motley’in baştan beri düşünülen oyuncu olduğu ilk transfer olması hasebiyle anlaşıldı… (bazı renktaşlar Motley Vesely’nin yerine alınmadı diyorlardı, hala aynı görüşteler mi?)
5. TBL şampiyonluğu gelince özellikle Vesely ile ilgili oluşturulan kamuoyu büyük bir güçle yönetimin aleyhine döndü. ‘Ali Koç, Vesely ile görüşüyor’ şeklinde bir takım haberler özellikle servis edildi.
6. Vesely’nin ayrılması ile maçası tutuşan yönetim Bjelica ile ortamı yumuşatmaya, denizi bulandırmaya çalıştı…

(Burada bir anti parantez; kendi hayat ve iş deneyimimde, bulanık suda balık avlamaya çalışanlardan hep nefret ettim… Çuvalladıklarını, kuruma/çevreye zarar verdiklerini de hep deneyimledim. Genelde Ali Koç ve özellikle de basketbol şube suyu bulandırmayı çok seviyor…)

7. Wilbekin buy-out ödenerek transfer edildi. Şu ana kadar olan tek olumlu hamle bu bence.
8. Henry, Ekim ayında Avrupa’ya Dönme ihtimali varken, onunla ilgili tasarrufumuzu nasıl değerlendireceğimiz belli olmadan/açığa kavuşmadan takımdan ayrıldı.
9. DeColo ile anlaşma zemini bulunabilecekken gönderildi…
10. Bu arada transfer edilmek istenen ya da en azından adı bizimle geçen Okobo, Exum ve aklıma gelmeyen başka oyuncular diğer EL takımları ile sözleşme imzaladı.
11. Polonara buy-out alınmadan rakibe gönderildi.
12. Çoğu EL takımı hemen hemen kadrolarını tamamlamışken bizim hala PG, kısa forvet, uzun forvet eksiğimiz devam ediyor…

Yerli uzunumuz Ahmet’in gitmek istemesi/gönderilmesi bunlara girmiyorum bile…

Şimdi tüm bunlara bakınca… Bu yönetimin hemen ayrılmasından başka bir çözüm göremiyorum ben. Sertaç beyin geldiğinden beri yapılan tüm yanlışları yazsak risale olur zaten…

Sadece bu transfer dönemi bu yapılanlar…

Ali Koç’un yerinde olsam şu an tüm şube yönetimine el çektirirdim. Ama asıl sorun Ali Koç’un kendisi olduğu için……

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #13226 : 20 Temmuz 2022, 15:44:01 »
Aslinda baya isim cikti son donemde bosa... hala da bostalar...

https://basketnews.com/news-175385-the-most-interesting-free-agents-left-on-the-euroleague-market.html

Bu makaleyi okumanizi tavsiye ederim

Forvet veya pota altı var piyasada ama point guard ve shooting guard yok. Campazzoyu saymıyorum o dönerse Reale döncek.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #13227 : 20 Temmuz 2022, 15:48:23 »
Bence sorun bir kac tane;
1- Hoca ile gec anlasildi ve planlama da gec kalindi. Bir cok takim degisikliklerini aylar oncesinden planlamisti. Sona kalan dona kaldi.
2- Eldeki degerler tutulamadi. Tutma kararini aldiklarinda artik o gemi coktan acilmisti.
3- Giden isimlerden sonra alinacaklar hafif kaliyor, bu da secimleri de zorlastiriyor. Ozellikle Sampiyonlukta Nando ve Vesely nin performansi yonetimi zorda birakti. (aylarca yapilan sakatlik ve savunma savlarini yazan trollerinin yaptiklarini bosa cikardilar) Yoksa kolayca gidecek yerine Mulitinov gibi oyuncuya kimse laf edemeyecekti.
4-Simdi hem oyuncu kalitesi sorun hemde sona kaldigindan transferler, kalan iyi oyuncularin kontrat fiyatlarida cildirdi. Mulitinov Vesely den pahalliya malolucak, ki bunu kimseye aciklayamazlar.
5- Tahminen hayal kuruyorlardi, kim istesek gelip pazarlik bile yapmaz diye. Fiyatlar da iyice ucunca sabah namazinda duaya cikiyorlar.

Zaten GS in Zalgiris in eski oyuncusu Hayes i transfer etmek zorunda kalmamizdan durumumuz belli oldu.

Sanirim son bir kursuna para ayirip buyuk isim getirerek sezonu kurtarmaya calisacak yonetim. Onu da yapmalari takim adina ne kadar olumlu olur bilemedim. Bosa para harcayacaklarina harcamayip seneye planlama yapmak sanki bu dakikadan sonra en dogrusu.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #13228 : 20 Temmuz 2022, 15:54:35 »
Forvet veya pota altı var piyasada ama point guard ve shooting guard yok. Campazzoyu saymıyorum o dönerse Reale döncek.

orada da genc oyun kurucular var... Matteo Spagnolo mesela avrupa da kalacagini acikladi.

Gec kaldiklarimiz var...  Bursa dan Andrews vardi gecen haftaya kadar... Dante Exum vardi...

Mesele kadrodan bagimsiz, sistem ve yonetici problemleri gibi.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #13229 : 20 Temmuz 2022, 15:55:40 »
Üşenmedim bu transfer dönemi ve transferle ilgili olarak sezon içinde yaşananları yazdım.
......

Benzer seyler yazmisiz ama benim sonucum farkli. Olan oldu, ne kadar gec olsa da planlama yapsalar ve aptalca para harcamazlarsa mutlu olurum simdilik...