Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006630 defa)

Samet_GFB ve 107 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #14325 : 08 Mayıs 2023, 01:22:30 »
Yerli kadromuzu kuvvetlendirmek şart.Onuralp gelirse lider yerlimiz olur Melihte bunu göremedik.Ömer Onan Mirsaddan bu yana hatta İbrahim lider yerlimiz yok.Avrupada bile hemen olmasa bile 5 başlar çok iyi çocuk.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2023, 02:22:16 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı myildirim

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #14326 : 08 Mayıs 2023, 02:00:33 »
@pikenrol İskender Abi xxx yerine fonteccio ya da o tarz bi şutuyla alan açacak profil acayip cuk oturur hatta, keşke nba de kalır mı bilmiyorum ama direk onu çekebilsek şahane olurdu.

Yalnız Jekiri-Motley konusunda hem fikir değilim, Jekiri sürekli bu play offtaki katkısını yapabilecekse mutlaka kalmalı ama uzun vadede riskli, bir de çok sık sakatlanmaya meyilli oyuncu, Motley’in de malum savunmada çok büyük problemleri var, çok kolay faul alıp oyundan düşebiliyor, papagiannisi hiç sevmiyorum ama o tarz bir profil mesela milutinov imkanı olsa hiç düşünmez hemen ister itoudis diye düşünüyorum, tavaresin yarattığı etki malum bu konuda, uzunda çeşitlilik ve nicelik yaratmak el’de önemli maalesef yerliden çözüm üretme imkanın hiç yokken. Tabi herkes sağlıklıyken Jekiri 3.pivot kalmak istemeyip boşa düşebilir ona yapacak birşey yok maalesef..

Geri kalan oyuncular da risk alınabilir kadro genişliği için ucuz yollu patlama yapabilir isimler tercih edilebilir.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2023, 02:06:58 Gönderen: myildirim »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #14327 : 08 Mayıs 2023, 07:59:41 »
Yine sosyal medyada dolaşan bir habere göre başkanlık için Ozan Balabanın hazırlık yaptığı ve hatıri sayir meblağ ile aday olacağı secim.vaatlerinden birinin Obranin dönüşü ve futbol için modern süper teknik adam getirecegi seçim vaatleri arasındaymış Ali Koç çekilirse.Çekilmeden olmali.
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2023, 08:04:46 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #14328 : 08 Mayıs 2023, 08:28:48 »
Ozan balaban kim de hazırlık yapıyor ya, götten uyduruyor millet.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #14329 : 08 Mayıs 2023, 09:05:34 »
Maldanado haber paylaştım.Az argosuz yazmaya gayret göstersek sevinirim.Ayrıca dışarıdan kadın taraftarlarımızda vardır okuyan.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #14330 : 08 Mayıs 2023, 09:39:41 »
Tamam abi özür dilerim.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #14331 : 08 Mayıs 2023, 11:57:45 »
@pikenrol İskender Abi xxx yerine fonteccio ya da o tarz bi şutuyla alan açacak profil acayip cuk oturur hatta, keşke nba de kalır mı bilmiyorum ama direk onu çekebilsek şahane olurdu.

Yalnız Jekiri-Motley konusunda hem fikir değilim, Jekiri sürekli bu play offtaki katkısını yapabilecekse mutlaka kalmalı ama uzun vadede riskli, bir de çok sık sakatlanmaya meyilli oyuncu, Motley’in de malum savunmada çok büyük problemleri var, çok kolay faul alıp oyundan düşebiliyor, papagiannisi hiç sevmiyorum ama o tarz bir profil mesela milutinov imkanı olsa hiç düşünmez hemen ister itoudis diye düşünüyorum, tavaresin yarattığı etki malum bu konuda, uzunda çeşitlilik ve nicelik yaratmak el’de önemli maalesef yerliden çözüm üretme imkanın hiç yokken. Tabi herkes sağlıklıyken Jekiri 3.pivot kalmak istemeyip boşa düşebilir ona yapacak birşey yok maalesef..

Geri kalan oyuncular da risk alınabilir kadro genişliği için ucuz yollu patlama yapabilir isimler tercih edilebilir.

papa yerine sertaç’ı alsınlar. daha düşük olur maliyet. kalan parayı thompson’a gömsünler. en temizi.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #14332 : 08 Mayıs 2023, 15:55:19 »
Onuralp işine ben şahsen şöyle bakıyorum: Guduric'e verdiği görev neyse bir benzerini düşünüyor olmalı. Onuralp'in gelişim potansiyelini düşünürsek oyun yönlendirmede kullanacağı bir oyuncu olarak istiyordur bence. Hatta Guduric'i artık tamamen PG gibi kullanıp transfer edilmesi istenen PG yerine düşünüyor da olabilir. Neticede istenilen özelliklerde PG yok Avrupa'da pek. Thompson'un ideal oyuncu olduğunu düşünmüyorum.

Şu Denizli'deki eleman 4 de oynar mı acaba? Eğer oynarsa hemen çökmek lazım zira hem 21 yaşında hem müthiş şutör, potansiyelli bir Yunan.

Calathes-Gudu-Wilbo-İsmet
Dorsey-Edwards-Melih-Şehmus
Pierre-Onuralp-Tarık
Hayes-Rogkavopoulos-Sadık
Motley-Papagiannis-?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı agha

• Üye
« Yanıtla #14333 : 08 Mayıs 2023, 18:24:59 »
Rogkavopoulos 4 değil 2-3 oynayabilen bir oyuncu.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #14334 : 10 Mayıs 2023, 00:43:00 »
euroleague’de 8-9 kişilik rotasyonlarla başarılı olma dönemi biteli çok oluyordu.

şunu çok net söyleyim; artık 10 kişilik rotasyonla başarılı olma dönemi de bitti.

12 kişilik rotasyonu kullanmak gereken dönemler geldi artık.

90’larda rotasyonlar 7 kişilikti.
1 uzun yedeği, 1 kısa yedeğiyle götürüyordu takımlar.

2000’lerde 8-9 kişiye çıktı.

2010’larda 10 kişiye çıktı.

artık 11. ve 12. oyunculardan da katkı almak zorundasın zira sezon 85-90 maça çıktı…

8-9 kişilik rotasyonla sakatlıklardan belini doğrultman mümkün değil.

obradovic’in son yıllarında yaşanan sakatlıklar da, bu sezon yaşanan sakatlıklar da tesadüf değil, 8-9 kişilik rotasyonun sezonun yükünü kaldıramayışı.

1 oyuncun sakatlanınca, diğerlerine extra yük biniyor, bu sefer onlar patlıyor. kısır döngüye giriyorsun.

aralık ayından beri 5 maç yok tam kadro çıkabildiğimiz.

mevcut kadro çok üst düzey oyunculardan kuruluydu.

ilk 4 bitiremeyişimizin sebebi sakatlıklardan başka bir şey değildi.

gelecek sezon oyuncuları 17-18 dakika ortalamayla oynatabilecek rotasyonu kurmak şart.

üst üste 3 maç oynattığın oyuncuyu, 4. maçta dinlendirebilmek şart.

bir oyuncunun 80 maçta ortalama 18 dakika sahada kalması demek, sezon boyunca 1440 dakika süre alması demek.

1440 dakika oynamak, 53 maçta 27 dakika süre almaya eşit.

ötesini bekleyemezsin…

sezon cidden çok ağır…

xxx - calathes
dorsey - wilbekin
guduric - pierre
hayes - xxx
motley - jekiri

1 ve 4 kesin gerekiyor.

sanırım onuralp bitim ve sertaç şanlı da gerekiyor sezonu götürecek rotasyona sahip olmak için.

jekiri yerine papagiannis de olursa şampiyonluk kutlamasına ekim’de başlanır…

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #14335 : 10 Mayıs 2023, 00:51:31 »
Iskendercim hala calathesi 1 numaraya koyup, jekiriyi falan takimda tutup, takımın tüm iskeletini koruyup takim yapiyorsun. Bence sen bu takima booker  ve edwardsi da koy da üzülmesin çocuklar.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #14336 : 10 Mayıs 2023, 00:57:53 »
ben siha diyorum, sen soğan diyorsun abi. :)

12 kişilik rotasyon lazım diyorum, vasatsever nasıl olabilirim ben ya? :)

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #14337 : 10 Mayıs 2023, 01:00:16 »
ben siha diyorum, sen soğan diyorsun abi. :)

12 kişilik rotasyon lazım diyorum, vasatsever nasıl olabilirim ben ya? :)
Tamam booker, bjelica ve edwardsi da koy diyorum ben de. Onlarin basi kel değil. Ne de olsa aynı boktan heriflerin çoğunu koymuşsun yine takima.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #14338 : 10 Mayıs 2023, 01:02:33 »
calathes dışında kimi koydum ya? 😁

keşke thompson ile exum gelse de calathes gitse.

lakin panathinaikos, campazzo ile vildoza’yı bitirmek üzereyken nasıl yollayacaksın calathes’i?

hayır işin garibi 8-9 kişilik rotasyonumuz var demişim, sakatlık kısır döngüsünü dar rotasyona bağlamışım. carsen, booker ve bjelica’yı adam yerine koymamışım 8-9 kişilik rotasyon var derken. :)))
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2023, 01:05:03 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #14339 : 10 Mayıs 2023, 01:08:05 »
guard lazım demeyeceğim artık dilimizde tüy bitti, bu takımın 2 çok büyük eksiği daha var onlar da pierre-hayes ikilisinin benchte muadili olmaması ve uzun rotasyonu. yüzdeli üçlük atacak, sert bir 3-4 ve fall, tavares ikilisiyle boğuşacak bir uzun. uzun rotasyonunda 3 tane gerçekten euroleague oyuncusu şart. öyle ante gibi, ahmet gibi değil direkt euroleague oyuncusu lazım.