Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007558 defa)

eu_kobe ve 116 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #15390 : 14 Temmuz 2023, 08:58:17 »
Ben olsam sertaç ve motleyin yanına daha atletik ve çember savunması iyi bi ismi alırdım ama hoca aylardır papagiannis diyo başka bişey demiyo muhakkak en doğruyu o bilir. Alternatifli bi uzun rotasyonu oldu bu sayede motleyin zaman zaman beyin fonksiyonlarının durduğu noktalarda artık onu izlemek zorunda kalmayız elimizde alternatif uzunlar olur
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #15391 : 14 Temmuz 2023, 09:22:47 »
Ben olsam sertaç ve motleyin yanına daha atletik ve çember savunması iyi bi ismi alırdım ama hoca aylardır papagiannis diyo başka bişey demiyo muhakkak en doğruyu o bilir. Alternatifli bi uzun rotasyonu oldu bu sayede motleyin zaman zaman beyin fonksiyonlarının durduğu noktalarda artık onu izlemek zorunda kalmayız elimizde alternatif uzunlar olur

Euroleague basketbolunda fall ve tavares etkisi diyelim. Herkes 5-10 dakika bu oyunculari savunacak rotasyonu olusturmaya calisiyor. O anlamda bana mantiksiz gelmiyor. (Gerci benim tercihim koumadje idi, ama bu da bence diger iki oyuncuya bakinca mantikli)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #15392 : 14 Temmuz 2023, 09:49:19 »
Euroleague basketbolunda fall ve tavares etkisi diyelim. Herkes 5-10 dakika bu oyunculari savunacak rotasyonu olusturmaya calisiyor. O anlamda bana mantiksiz gelmiyor. (Gerci benim tercihim koumadje idi, ama bu da bence diger iki oyuncuya bakinca mantikli)

Saygı duyarım böyle bi görüşe ama papa 2.20 boyu hariç sert ve kalıplı bi uzun olmadığı için tavaresın fallın arkasında sağlam durabilecek biri değil savunmada. Ayakları yavaş olduğu için kısa karşısında da sağlam duramaz Ama boyu ve kulaç uzunluğu bi blok tehditi yaratacaktır kesinlikle.

Aslında fall/tavares gibi uzunların hucum kısmında panzehiri hareketli ve şutor uzunlar, belki onları savunmada zorluk çekebiliriz ama hucumda da bizimkiler onlara zorluk çıkaracaktır, çok hareketli olmasalarda papa nın ciddi bi orta mesafe, sertaçın da önemli bi dış şut tehditi var sonuçta.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2023, 09:50:09 Gönderen: sinanyucel »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #15393 : 14 Temmuz 2023, 10:22:10 »
Arkadaslar avrupada kısa ve uzun oyuncu bolluğu var gibi papayi beğenmiyorsunuz. Şaşırıyorum gerçekten. Pglarin hepsi gitti. Kaldık madara. Uzun da yok adam gibi. Olanlarda vesely, tavares, fall vs derken iyi takımlara dağılmış durumda. Ben ki kolay kolay beğenmem ama Papa su ortamda bulunmaz hint kumasidir bence. Gayet de olumlu ki ergine hayaller gerçekler vs derken samari yapıştırdık. Pg'imiz çok zayif. Papayi dert etmeyin, dert edeceğiniz kısım pg.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #15394 : 14 Temmuz 2023, 10:25:41 »
Saygı duyarım böyle bi görüşe ama papa 2.20 boyu hariç sert ve kalıplı bi uzun olmadığı için tavaresın fallın arkasında sağlam durabilecek biri değil savunmada. Ayakları yavaş olduğu için kısa karşısında da sağlam duramaz Ama boyu ve kulaç uzunluğu bi blok tehditi yaratacaktır kesinlikle.

Aslında fall/tavares gibi uzunların hucum kısmında panzehiri hareketli ve şutor uzunlar, belki onları savunmada zorluk çekebiliriz ama hucumda da bizimkiler onlara zorluk çıkaracaktır, çok hareketli olmasalarda papa nın ciddi bi orta mesafe, sertaçın da önemli bi dış şut tehditi var sonuçta.

Kesinlikle katiliyorum. Ozellikle Tavares karsisinda bende cok sans vermiyorum savunmasina. Ama eldekilerden daha iyi yipratir ve kenara alma suresini kisaltir.

Asil konu oyuna boyut kazandirma anlaminda bence buyuk fark yaratacagi.
Hani bir laf varya "pokerde elindeki kartlar iyi olmayinca en dogrusu masayi devirmektir".
Bunu baskette en iyi Obra yapiyor. Sahada isler iyi gitmeyince, oyunu tamamen degistirerek karsi takimin dengesini bozuyordu.
Yani Motley ile sahadayken, oyun tutmadiginda takim duruyordu gecen sene. Jekiri bile buyuk fark yaratmisti, denge bozma anlaminda. Simdi elde Sertac var, Papa var ...2-3 farkli rotasyonla  oyun yapisini degistirebilirsin.

Sertac'i,  hem Motley hemde Papa ile yanyana oynatip uzun 5 oynatabilirsin. (gerci ayaklari yavas kalabilir, ama 4 numarada oynatacagin oyuncu alan kapayabilir ... vs vs vs)
Sertac i disari cekerek sut tehtidi oldugundan boyali alandan rakip pivotu uzaklastirabilirsin...
Papa yi geride cakili alan savunmasini deneyebilirsin... vs vs

Iyi boyut kazanacak setler.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #15395 : 14 Temmuz 2023, 11:21:00 »
Arkadaslar avrupada kısa ve uzun oyuncu bolluğu var gibi papayi beğenmiyorsunuz. Şaşırıyorum gerçekten. Pglarin hepsi gitti. Kaldık madara. Uzun da yok adam gibi. Olanlarda vesely, tavares, fall vs derken iyi takımlara dağılmış durumda. Ben ki kolay kolay beğenmem ama Papa su ortamda bulunmaz hint kumasidir bence. Gayet de olumlu ki ergine hayaller gerçekler vs derken samari yapıştırdık. Pg'imiz çok zayif. Papayi dert etmeyin, dert edeceğiniz kısım pg.
Hocam en son kimi beğenmiştin? Ben hatırlamıyorum ama bunu görünce bi şok geçirdim. :D
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #15396 : 14 Temmuz 2023, 11:50:20 »
Resmi hesap işaret fişeğini yaktı saat 12 de papagiannisin açıklaması var. Garibim sestina tepkiler yüzünden açıklanamıyo😁

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #15397 : 14 Temmuz 2023, 11:57:18 »
sestina resmen açıklandı mı? kaçırdım onu ben.

mevcut kadroda 4 numara yedeği motley olur.

muhtemelen motley 5 numarada starter çıkar,

motley-sertaç ve motley-papa beşlerini sıklıkla izleriz.

sestina’nın süre almak için kendini aşması gerekir.

sestina açıklanmamış, keşke iptal olsa da, onun yerine 3.5 numara alsak.

fevkaladenin fevkinde olur o zaman.

xxx - wilbekin - madar
dorsey - guduric
pierre - 3.5
hayes
motley - papa - sertaç

müthiş olur.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2023, 12:00:30 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #15398 : 14 Temmuz 2023, 12:04:07 »
Resmi hesap işaret fişeğini yaktı saat 12 de papagiannisin açıklaması var. Garibim sestina tepkiler yüzünden açıklanamıyo😁

Ahhaaha fişekten sestina çıktı, yeşil arka planda okçu olunca açıkcası papa sanmıştım. 😂

Çevrimiçi Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #15399 : 14 Temmuz 2023, 12:07:31 »
sestina hayirli olsun umarim bizi yaniltir ve katki saglar.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #15400 : 14 Temmuz 2023, 12:09:33 »
Hocam en son kimi beğenmiştin? Ben hatırlamıyorum ama bunu görünce bi şok geçirdim. :D
Dorseyi benim kadar isteyen ve savunan olmamıştır, sonra Papa, Sertaç, bak bunları da istiyordum :)
Ben sıvacı değilim pek, ondandır :D

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #15401 : 14 Temmuz 2023, 12:15:47 »
sestina’dan vazgeçip, jekiri ile devam etsek müthiş olur yalnız.

hayes - motley
papa - sertaç - jekiri

inanılmaz bir uzun rotasyonu olur.

xxx - madar - şehmus
wilbekin - dorsey - melih
pierre - guduric - tarık
hayes - sestina - metecan
motley - papa - sertaç

mesajın üstüne sestina açıklandı, hayaller iptal. buna da şükür. :)

kadro güzel maşallah.

şampiyonluk favorisi takımlardan biri.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2023, 12:20:54 Gönderen: pikenrol »

Çevrimiçi Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #15402 : 14 Temmuz 2023, 12:20:13 »
sestina hakkinda hepimiz biraz hakli olarak onyargiliyiz. fakat biraz izledim ve takip ettigim kadariyla duzgun karakterli ve cok hirsli bi adam atletik yetenegini ve sutunu keskinlestirirse bekledigimizden cok faydada saglayabilir. aç ve hirsli adamlarin takimda bulunmasida herzaman iyidir.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #15403 : 14 Temmuz 2023, 12:36:47 »
Dorseyi benim kadar isteyen ve savunan olmamıştır, sonra Papa, Sertaç, bak bunları da istiyordum :)
Ben sıvacı değilim pek, ondandır :D
Yok, onu biliyorum. Sıvacıyı 5km'den tanırım. :D
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #15404 : 14 Temmuz 2023, 14:10:39 »
🎙 Panathinaikos Başkanı:

"Dimitris (Itoudis), Papagiannis'e yıllık 700 bin eurodan fazla teklif yokken gidip menajerlik şirketiyle ortaklık yapıyorsun.

Sonra da sırf menajerin payını "kırışmak" için senelik 1.6 milyon euro teklif ediyorsun!"

"Yüzüne artık senin için oynamak istemediğini söyleyen bir oyuncunun sırf Panathinaikos'a gideceği için takımdan ayrılmasına izin vermiyorsun.

Söylesene, başka bir takıma gidecek olsa yine aynısını yapar mıydın?"