Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007400 defa)

Samet_GFB, iloturo, Tom Hanks, Ertan Ürkmez ve 122 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #15495 : 21 Temmuz 2023, 17:06:31 »
Söylenildiği gibi topa baskısı iyiyse, Madar ve Wilbekin'i de düşünürsek 1 ve 2 numarada rakipleri bunaltan bir takım olacağız. Campazzo'ya amele sümüğü gibi yapışsınlar da biraz biz keyif alalım rakibin oyun kurmakta zorlanmasından.

Sanırım ilk Brezilyalımız olacak kendisi.

O değil de geçen sezon çok beğenerek tâkip ettiğim Kamagate Milano'ya gitmiş. Bu çocuk gelişime çok açık, Avrupa için çok fazla atlet. Milano sonrası NBA yapmayıp Avrupa'da kalırsa fark yaratabilir. İlerde yolu bize düşer umarım.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #15496 : 21 Temmuz 2023, 18:07:22 »
Abi sana göre şampiyonluk adayı olmadığımız bir sene oldu mu hiç ya  ;D

kokoskov döneminde bilmem kaç galibiyet üst üste aldı takım. rekor kırdık galiba.
nisan ayındaki sakatlıklar, son 3-4 maçta mağlubiyetlere sebep oldu. kendimize gelemedik sonrasında. cska’ya tosladık.
takım o yıl bağıra bağıra şampiyonluğa gidiyordu sakatlıklar patlak verene dek.

geçen sezon malum. o kadar sakatlığa rağmen tek şutla patladık olympiacos’a karşı.

yalnız bu sezonun, diğer 2 sezondan farkı şu; o dönemki sakatlıkları bu yıl da yaşasak, eksikler takımı etkilemeyecek.
onuralp de katılırsa hiç etkilemeyecek.

aynı anda 3-4 oyuncunun eksikliğini hissetmeyeceğimiz bir rotasyona sahibiz.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #15497 : 21 Temmuz 2023, 18:33:23 »
Onuralp chicago ile anlaşmış, ama ben orada kalıcı olacağını sanmıyorum, kısa sürede avrupaya dönüş yapar bence.

Transfer doyumsuzluğu gibi olacak ama neto nunda geldiğini varsayarak keşke bjelica yerine de bi 3-4 oynayacak birini alsak hem pierre hem de hayes için ekstra alternatif yaratırız.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2023, 18:35:28 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #15498 : 21 Temmuz 2023, 19:05:35 »
Neto-Madar-Şehmus
Dorsey-Wilbekin-Melih
Guduric-Pierre-Tarık
Hayes-Sestina-Metecan-(Bjelica???)
Motley-Papagiannis-Sertaç

Son dakika bi sürpriz yada değişiklik yaşanmazsa özellikle de neto özelinde artık kadromuz hazır hale geldi.

Nemanja kalırsa ve canı top oynamak isterse ondan gelecek bi 5-10 dk lık katkı bile çok kıymetli olabilir. Bence rotasyonda yıpranması en olası oyuncumuz hayes gibi duruyo, bence ne sestina ne metecan hedefi f4 olan bi takımın girip de 15 dk süre alıp katkı verecek oyuncuları olamaz. Ama bsl için metecan elbette kıymetli bi oyuncu. Sestina da umarım çoğumuzu yanıltır ama benim acıkcası büyük bi beklentim yok

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #15499 : 21 Temmuz 2023, 19:10:51 »
Onuralp chicago ile anlaşmış, ama ben orada kalıcı olacağını sanmıyorum, kısa sürede avrupaya dönüş yapar

Bence bu sene aralik gibi onuralp, omer ve furkandan ikisi donecek ve piyasayı karıştıracak....

Bütçe ayırıp beklesen bir turlu beklemesen bir turlu ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #15500 : 21 Temmuz 2023, 19:14:49 »
Neto-Madar-Şehmus
Dorsey-Wilbekin-Melih
Guduric-Pierre-Tarık
Hayes-Sestina-Metecan-(Bjelica???)
Motley-Papagiannis-Sertaç

Son dakika bi sürpriz yada değişiklik yaşanmazsa özellikle de neto özelinde artık kadromuz hazır hale geldi.

Nemanja kalırsa ve canı top oynamak isterse ondan gelecek bi 5-10 dk lık katkı bile çok kıymetli olabilir. Bence rotasyonda yıpranması en olası oyuncumuz hayes gibi duruyo, bence ne sestina ne metecan hedefi f4 olan bi takımın girip de 15 dk süre alıp katkı verecek oyuncuları olamaz. Ama bsl için metecan elbette kıymetli bi oyuncu. Sestina da umarım çoğumuzu yanıltır ama benim acıkcası büyük bi beklentim yok

papa ve sertaç’ın yanında motley 4 numaradan süre alır, sestina 5. opsiyon olur orada.

tarık veya metecan’ın sınıf atlaması sürpriz olmaz yalnız benim için.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #15501 : 21 Temmuz 2023, 22:19:29 »
Onuralp chicago ile anlaşmış, ama ben orada kalıcı olacağını sanmıyorum, kısa sürede avrupaya dönüş yapar bence.

Transfer doyumsuzluğu gibi olacak ama neto nunda geldiğini varsayarak keşke bjelica yerine de bi 3-4 oynayacak birini alsak hem pierre hem de hayes için ekstra alternatif yaratırız.
Trey Thompkins nasıl olurdu ?

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #15502 : 21 Temmuz 2023, 22:31:41 »
Trey Thompkins nasıl olurdu ?

Kendi kafamdaki profile çok yatmazdı hem yaşı, hem sakatlık ve kilo problemleri hem de pozisyon olarak trey daha çok 4-5 oynuyo. Farklı tip oyuncular olsa da Zeljko döneminde kullandığımız gigi veya kalina gibi yada fontechio gibi giedraitis gibi gerektiğinde hem 3 hem 4 te kullacağımız bi oyuncumuz olsa açıkcası memnun olurdum. Ama belki sestina beklentinin ötesinde bi performans verir bu dediklerimi yutmak zorunda kalırım, çünkü pierre in yanında gerektiğinde gerek marko gerek hayes 3 no oynar veya belki bazı maçlarda bazı anları 3 kısa ile oynarız orayı bi şekilde kurtarırız, ama orjinal pozisyonu 4 olan elimizde sadece hayes ve sestina var, sestina etkisiz eleman çıkarsa yine hayes i her maç 35 dk oynatmak zorunda kalırız, adam bi yerde çatlayıverir 😁 yada prime donemimizdeki ekpe-jan ikilisi gibi 2 kule ile oynarız zaman zaman. Ama ekpe-jan hem hucum hem savunmada çok elit adamlardı, elimiizdeki uzunlar hucumda yetenekli isimler ama savunmada zaafiyet yaşatabilirler. Artık bundan sonrası itoudisin maharetine kalmış durumda aslında, biz sonuçta gayet amatör ve düz mantık bakıyoruz belki koç hiç tahmin edemeyeceğimiz düzen ve rotasyonlar çıkarır. Ama umarım geçen sezon gibi işi inada takıntılı hallere bindirmeZ.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2023, 22:40:48 Gönderen: sinanyucel »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #15503 : 21 Temmuz 2023, 23:18:33 »
Bosta kemba Walker ve John Wall var demiştim. Monaco Kembayi kadrosuna katmış. Biz de ne bok olduğu belli olmayan dahasi belli olan adamları her sene değiş değiş pga yerleştirip duruyoruz. Bir tane adam gibi pg'imiz olmadı,olmayacak da bu kafayla.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2023, 23:18:42 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #15504 : 21 Temmuz 2023, 23:19:44 »
Eğer Calathes'e bu sezonki maaşını fesih olarak verip yollayacaksak eğer hiç yollamayalım rotasyon oyuncusu olsun daha iyi.Yıllardır sakatlıklardan çekiyoruz.Geniş rotasyonla girmek daha iyi sezona.Rakiplerimizin neredeyse hepsi 3 guardlık bir rotasyonla sezona başlıyor.

Efes:Larkin,Thompson,Bryant
Real:Campazzo,Rodriguez,Llull
Barca:Satoransky,Laprovittola,Jokubaitis
Oly:Walkup,Goos,Canaan
Pana:Sloukas,Vildoza,Grigonis
Monaco'yu saymıyorum bile guard bolluğu oldu Kemba Walker transferi ile.

Bizde ise şuan Calathes,Neto,Madar.

Eğer koç bu sezon olduğu gibi Guduric'i bu pozisyonda düşünüyorsa aynı sıkıntıları yaşamamız mümkün.Calathes'i en azından ilk 15-20 lig maçı için guard rotasyonunda 15-20 dakikalık bir süre ile kullanmak oyunumuzu çeşitlendirir.Tabii daha sonra denklem dışına çıkarmamız lazım yoksa şut özürlülüğü ile Playoff'dan çıkmamız imkansız.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #15505 : 22 Temmuz 2023, 00:00:34 »

Hiç düşünmem Arnoldas Kulboka'yı çekerim. Bilmiyorum Yunanistan'dan ayrıldı mı naaptı ama bence Sestina'ya verilen şans Kulboka'ya verilebilirdi. 3 de oynar 4 de. Mesele şut sokmaksa o da var.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #15506 : 22 Temmuz 2023, 12:37:22 »
Eğer Calathes'e bu sezonki maaşını fesih olarak verip yollayacaksak eğer hiç yollamayalım rotasyon oyuncusu olsun daha iyi......

Eurohoops'ta çıkan habere göre yönetim Calathes ile yolları ayırmak istiyormuş ama Calathes, kontratındaki 1.475.000 avronun tamamı ödenmeden ayrılmak istemiyormuş.

Bu durumda dediğiniz gibi Calathes rotasyon oyuncusu olarak kalsın daha iyi.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2023, 12:39:12 Gönderen: Semazen »
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı agha

• Üye
« Yanıtla #15507 : 22 Temmuz 2023, 15:30:35 »
Çöp Nick Koşan’ ın kalitesini görmek için 1 yıla mı ihtiyaç vardı. Bu kafa ile zor yol alırsınız.

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #15508 : 22 Temmuz 2023, 16:33:44 »
Eurohoops'ta çıkan habere göre yönetim Calathes ile yolları ayırmak istiyormuş ama Calathes, kontratındaki 1.475.000 avronun tamamı ödenmeden ayrılmak istemiyormuş.

Bu durumda dediğiniz gibi Calathes rotasyon oyuncusu olarak kalsın daha iyi.

Ne kişiliksiz oyuncu çıktı tamam bir sözleşmen var profesyonel oyuncusun anliyoruz da hiç oynamadigin sezonun ucretinin tamamini talep etmek nedir orta yolu bulmaya çalışırsın karsilikli anlaşılip yollar ayrılir makulu budur. Hem bizden alacak tamamini hem gittigi takimdan ücret alacak iyi yere tezgah kurmus Calathes efendi. Böyle oyunculara ifrit oluyorum bu adamin Barca'dan vukuati var zaten ne diye alirsin ki.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #15509 : 22 Temmuz 2023, 17:12:17 »
abi şu mirotici biz alalım işte. partizan işi yatmış gelen tehditlerden dolayı.