Basketbol > Avrupa Basketbolu (Dünya ve Avrupa Şampiyonaları)

Genç Milli Takımlar

<< < (2/5) > >>

Bogdan Bogdanovic:

--- Alıntı yapılan: Samet_GFB - 22 Temmuz 2021, 17:03:34 ---Maçları takip etmiyorum sadece skorlara bakıyorum favori çıktığımız 2 maçtada fark yemiş durumdayız geri dönüş gelecek mi bakalım

--- Alıntı sonu ---

Ben sana durumu özetleyeyim:

- Alan savunması, yalandan arada guarda baskı,
- Oyun kurucu yarı sahaya kadar topu getirsin, uzuna pas versin,
- Aman şut atmayın, 20 saniye topu dolandırın.

Altyapılarda bu kadar çağdışı koçların olunca, yetiştireceğin oyuncu da sıradanlaşıyor işte.

Samet_GFB:

--- Alıntı yapılan: Bogdan Bogdanovic - 22 Temmuz 2021, 17:09:58 ---Ben sana durumu özetleyeyim:

- Alan savunması, yalandan arada guarda baskı,
- Oyun kurucu yarı sahaya kadar topu getirsin, uzuna pas versin,
- Aman şut atmayın, 20 saniye topu dolandırın.

Altyapılarda bu kadar çağdışı koçların olunca, yetiştireceğin oyuncu da sıradanlaşıyor işte.

--- Alıntı sonu ---

Her branşta olduğu gibi burada da yetersiz torpilli antrenörler var yani devre arası baktım polonya 78. sıradaymış yaş grupları sürekli değişiyor ama genede azda olsa bir şey gösterir biz 6.sıradayız hale bak 3 periyotta 71 yedik

Bogdan Bogdanovic:
Tarihe not düşme açısından;

FIBA 20 Yaş Altı Avrupa Challenger‘da mücadele eden U20 Milli Takımımız B Grubu’ndaki dördüncü maçında Almanya‘ya 98-62 kaybetti. Bulgaristan'ı 78-71 yendikten sonra Gürcistan'a 77-69 ve Polonya'ya 82-73 mağlup olmuştuk.

Bogdan Bogdanovic:
FIBA 16 Yaş Altı Avrupa Challenger’da mücadele eden U16 Milli Takımımız ikinci maçında Çekya karşısında 73-67’lik skorla kaybetti.

U16 Milliler, ilk maçında Belçika’yı 76-65’le mağlup etmişti.

1. Slovenya 2-0
2. Sırbistan 1-0
3. Türkiye 1-1
4. Çekya 1-1
5. İsrail 0-1
6. Belçika 0-2

Millilerimiz, 18 Ağustos Çarşamba günü TSİ 15.30’da Slovenya’yla karşı karşıya gelecek. Bir günlük aranın ardından 20 Ağustos Cuma günü TSİ 18.30’da İsrail’le karşılaşacak Ay-yıldızlılarımız, 21 Ağustos Cumartesi günü TSİ 21.30’da oynayacağı Sırbistan müsabakasıyla maçlarını tamamlayacak.

* Ek bilgi olarak, geçen sene Fenerbahçe'ye transfer olan 2005 doğumlu Lübnanlı Jihad El Khatib ilk maçta çok az, bu maçta ise hiç süre almadı.

Bogdan Bogdanovic:
FIBA 16 Yaş Altı Avrupa Challenger’da mücadele eden U16 Milli Takımımız üçüncü maçında Slovenya’ya 84-79’luk skorla kaybetti.

Jihad El Khatib 10 sayı-2 ribaunt yaptı.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git