Gönderen Konu: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2023-24 Sezonu)  (Okunma sayısı 26860 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2023-24 Sezonu)
« Yanıtla #30 : 14 Ağustos 2023, 12:27:36 »
Ya sen yazdigimdan sadece bunu mu anladin?

Sen taraftarsin, fanatiksin anladik... pesimistik bakis acin olabilir onu da anladik.

Spor yorumcularina ne oluyor? Benim sordugum bu.

Berabere kalan takimda; gecen seneden sadece bir oyuncu degismisken; "daha alisacak", "daha zaman var" diyen yorumcu ertesi gun (24 sat gecmeden) kazanan takima agzindan salyalar akarak salliyor...

Bu normal mi sence? Bu normal diyorsan eyvallah. Bunun kiyasla ne alakasi var, cifte standarttan bahsediyoruz.

Ve acik soyluyorum, sirf bu programlari izleyip kendi kendini gaza getiren fenerli bir guruh var... Bu adamlarla sampiyon olmak zaten mucize.

Dunku mac 10 gun oynansa yine fener yenerdi. Daha iyisi olabilirdi, bu belli. Hepimiz hem fikiriz ama bu kadar mi boktan durumdayiz? 2-1 yendik, 4 yada 5 de atabilirdik ... Bu kadar net bir macti. Bir penalti bir direkten donen, karsi karsiya kacirilanlar.... Ben mi yanlis hatirliyorum maci?
Senin Taraftara karşı bir takıntın var. Bu yazdığın ne ilk ne de son. Emin ol bu klubun tarafatari kadar biber gazı yiyen, cop yiyen, hapse atılan, tartaklanan, hazsizliga ugrayan taraftar yok. Buna rağmen tek bir çağrıda milyonlarca lira destek yapıyorlar. 9 yıl olmuş Hala tribünleri dolduruyorlar ama senin gibilere tiyatro taraftarı lazım. Bak bunu laf çarpıtmak için söylemiyorum. Oturacak, sahnede işler heyecanlı hale gelince yükselecek, aaaaa, uuuuuu yapacak, oyun sonrası da alkışlayacak taraftar. Sen simdi yine bunu mu anladın, ben bunu mu dedim diye 8-10 tane örnek daha verebilirsin. Sorun yok. Yunanistan'a, italyaya, sirbistana kısaca bize yakın Akdeniz ülkelerine bir bak bakalım. Bizden 10 kat daha ateşli ve heyecanlilar. Oyle olsak neler yapardın merak ediyorum. Gerci yok etmiyorum. Sen Don Kişot misali onları da düzeltmeye kalkardin :)

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #31 : 14 Ağustos 2023, 12:57:24 »
Taraftara giydirdiginden daha fazlasını oyunculara giydirmişsin :)
Sen tribünde olsan eminim o eleştirdiğin taraftarın 1000 katını yapardın. O kapasite var sende. Simdi bu iletinde ne anlattığın belli degil. Ana fikir ne? Taraftar oyunculari aşağı mı çekiyor? Senin şu yazdığını okuyan Taraftar daha çok galeyana gelir emin ol.

Tribündeydim zaten.

Oyuncular iyi kötü demek ayrı şey, gidip takımı yuhalayalım demek ayrı. Takımı desteklemek lazım tribünde. Takımı yuhalayınca daha iyi olmayacak.

Aslında ana fikir, taraftarın bir oyuncuya takınca takması. Taraftar Altay'a taktı ama gollerde ana hata onda değildi aslında.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #32 : 14 Ağustos 2023, 13:09:47 »
Tribündeydim zaten.

Oyuncular iyi kötü demek ayrı şey, gidip takımı yuhalayalım demek ayrı. Takımı desteklemek lazım tribünde. Takımı yuhalayınca daha iyi olmayacak.

Aslında ana fikir, taraftarın bir oyuncuya takınca takması. Taraftar Altay'a taktı ama gollerde ana hata onda değildi aslında.
Sen oyuncuya kotu demiyorsun? Düpedüz hakaret ediyorsun. Yuhlamaktan beter senin yaptığın.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #33 : 14 Ağustos 2023, 13:32:59 »
Alıntı
maçtan önce direğe kafasını vurur https://x.com/sco1905/status/1690816433427537920?s=12&t=FtftWUHfyVtLmjl6fv6YcA

ısınmada düşmana güven dosta korku: https://x.com/ensar8v2/status/1690809910148190208

sametten bile ayar yiyecek kadar saçmalar: https://twitter.com/pivotdokuz/status/1690831072827691008?t=9RXTkYJju7vZNRsyIFAq-A&s=19

içeri tokatladığı golü saymıyorum bile hadi ona savunma hatası diyen çıkar illa ki büyük takım kalecisi bu adam...1 gece 3 defa rezil olur mu ya????

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #34 : 14 Ağustos 2023, 13:35:36 »
Sen oyuncuya kotu demiyorsun? Düpedüz hakaret ediyorsun. Yuhlamaktan beter senin yaptığın.

Ee? Tamam sen doğrusunu yapıyorsun, biz tribünde değil, burada söylemekle yanlış yapıyoruz.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #35 : 14 Ağustos 2023, 13:54:51 »
Senin Taraftara karşı bir takıntın var. Bu yazdığın ne ilk ne de son. Emin ol bu klubun tarafatari kadar biber gazı yiyen, cop yiyen, hapse atılan, tartaklanan, hazsizliga ugrayan taraftar yok. Buna rağmen tek bir çağrıda milyonlarca lira destek yapıyorlar. 9 yıl olmuş Hala tribünleri dolduruyorlar ama senin gibilere tiyatro taraftarı lazım. Bak bunu laf çarpıtmak için söylemiyorum. Oturacak, sahnede işler heyecanlı hale gelince yükselecek, aaaaa, uuuuuu yapacak, oyun sonrası da alkışlayacak taraftar. Sen simdi yine bunu mu anladın, ben bunu mu dedim diye 8-10 tane örnek daha verebilirsin. Sorun yok. Yunanistan'a, italyaya, sirbistana kısaca bize yakın Akdeniz ülkelerine bir bak bakalım. Bizden 10 kat daha ateşli ve heyecanlilar. Oyle olsak neler yapardın merak ediyorum. Gerci yok etmiyorum. Sen Don Kişot misali onları da düzeltmeye kalkardin :)

Valla ilginc fikirlerin var, ama ben en azindan dedigimi acikliyorum. Konunun ozelinden baska konulara saparak konudan uzaklasmiyorum.

Ayrica benim niye takintim olsun "taraftara" ben de bir taraftarim sonucta. Sonucta sende, bende ve hatta bu forumdaki herkes de o donem elinden geldigince birseyler yapti. Sadece stadta olanlara ozel bir durum degil bu. Yada stata gideni elestiremezsin, onlarin hakki var benim yok degil.... Biraz "Taraftar" olayini ete kemige burundurup, kimlik kazandirmissin gereksiz yere. Ama kimligi yoktur bu kadar buyuk kitlelerin.

Ayrica su da bir gercek, ikimiz farkli insanlariz farkli dusunebiliriz. Bu senin hatalarini gormeme engel degil. Ha milleti duzeltmek se hic huyum degildir. Kendi bildigimi soylerim ama cahille tartismam, disaridan bakan farki anlamaz diye....

2000-2001 yilinda Ankaragucu ne yenilen, sampiyonlugu zora sokan Fenerbahce takimini havalimaninda karsilayan da Fenerbahce taraftariydi. O taraftar o takimi nasil sampiyon yaptiysa bu media gudumundeki taraftar da sampiyonluktan eder.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #36 : 14 Ağustos 2023, 14:24:05 »
Valla ilginc fikirlerin var, ama ben en azindan dedigimi acikliyorum. Konunun ozelinden baska konulara saparak konudan uzaklasmiyorum.

Ayrica benim niye takintim olsun "taraftara" ben de bir taraftarim sonucta. Sonucta sende, bende ve hatta bu forumdaki herkes de o donem elinden geldigince birseyler yapti. Sadece stadta olanlara ozel bir durum degil bu. Yada stata gideni elestiremezsin, onlarin hakki var benim yok degil.... Biraz "Taraftar" olayini ete kemige burundurup, kimlik kazandirmissin gereksiz yere. Ama kimligi yoktur bu kadar buyuk kitlelerin.

Ayrica su da bir gercek, ikimiz farkli insanlariz farkli dusunebiliriz. Bu senin hatalarini gormeme engel degil. Ha milleti duzeltmek se hic huyum degildir. Kendi bildigimi soylerim ama cahille tartismam, disaridan bakan farki anlamaz diye....

2000-2001 yilinda Ankaragucu ne yenilen, sampiyonlugu zora sokan Fenerbahce takimini havalimaninda karsilayan da Fenerbahce taraftariydi. O taraftar o takimi nasil sampiyon yaptiysa bu media gudumundeki taraftar da sampiyonluktan eder.
Konuyu çok uzatmayacağım. Ben ne demek istediğimi anlattım. Sen de kendince öyle. Taraftarın etkisi elbette yadsınamaz düzeydedir ancak Fenerbahçe takımını şampiyonluktan eden etmenleri sıralarsak

1 - Devre arası tek bir transfer yapmayıp sadece hiç oynamayan ve neden alındığını hala çözemediğim ostorvalde ile 2.devreye girip göz göre göre şampiyonluğu rakibe hediye eden yönetim (bu sadece tek bir örnek ki onlarca sıralarım),
2 - Sahasında gsden 3 yiyen, 10 kişi beşiktaştan 4 yiyen, istanbula 3-1'i koruyamayan, rams parka şampiyon olarak çıkan rakibe tek bir şut bile atmayan ve saygıyla eğilerek 3 tane de orada yiyen sosyete topçular,
3 - Yadsınamaz şekilde dibine kadar burnunu spora sokan siyaset,
4 - Federasyon ve tetikçileri...

Bak hala sayıyorum ve taraftara sıra gelmedi. Zaten söylüyoruz söylüyoruz da kendimiz dinliyoruz. Bundan 8-10 yıl sonra Fenerbahçeli genç nesil de kalmayacak merak etme.
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2023, 14:24:30 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #37 : 14 Ağustos 2023, 15:12:21 »
Konuyu çok uzatmayacağım. Ben ne demek istediğimi anlattım. Sen de kendince öyle. Taraftarın etkisi elbette yadsınamaz düzeydedir ancak Fenerbahçe takımını şampiyonluktan eden etmenleri sıralarsak

1 - Devre arası tek bir transfer yapmayıp sadece hiç oynamayan ve neden alındığını hala çözemediğim ostorvalde ile 2.devreye girip göz göre göre şampiyonluğu rakibe hediye eden yönetim (bu sadece tek bir örnek ki onlarca sıralarım),
2 - Sahasında gsden 3 yiyen, 10 kişi beşiktaştan 4 yiyen, istanbula 3-1'i koruyamayan, rams parka şampiyon olarak çıkan rakibe tek bir şut bile atmayan ve saygıyla eğilerek 3 tane de orada yiyen sosyete topçular,
3 - Yadsınamaz şekilde dibine kadar burnunu spora sokan siyaset,
4 - Federasyon ve tetikçileri...

Bak hala sayıyorum ve taraftara sıra gelmedi. Zaten söylüyoruz söylüyoruz da kendimiz dinliyoruz. Bundan 8-10 yıl sonra Fenerbahçeli genç nesil de kalmayacak merak etme.

Iste ben bunların hicbirine birsey diyemem ... hele 1 numara icin 1 buyuk biter masada ama konu bitmez....

ikimizin de derdi aynı bu nedenle çok saygı duyuyorum... cunki insan sevdiğine kırılır üzülür. Ama benim de bir umudum, o tribunlerinde çocukluğumuzun gectigi seyirciyi görmek. 0-3 yenik iceri giren takimi delirtip 4-3 kazandiran, yeri göğü yıkan seyirciyi tekrar görmek....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #38 : 21 Ağustos 2023, 21:35:53 »
Dzeko neyi atacaksın aq?? Valencia’nın yüzdesi daha yüksekti. Bi İcardi’ye bak bir de buna bak.
Fred’i ben çok beğendim Ferdi yine bildiğimiz gibi Cengiz de ışık veriyor

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #39 : 21 Ağustos 2023, 21:54:39 »
10 milyon verdiğimiz her maç skor yapan oyuncu, hocanın prensi MHY yüzünden yedek. İsmail MHY orta sahası ile Samsun'a filan bile üstünlük sağlayamıyorsun işte.

Cengiz yerine de İrfan olmalıydı. Geçen maç çok iyiydi.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #40 : 21 Ağustos 2023, 22:03:14 »
Yerli kim oynayacak dedik, aylardır tartismasini yaptik, bizim İsmail hoca 6 yerli ile çıktı maça. Szymanski ve kenti yedek bıraktı adam. Sonu ne olur bilmem ama.boyle korkak hocalardan o kadar sıkıldım ki?

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #41 : 21 Ağustos 2023, 22:04:20 »
bence iyiyiz. ama son paslarda ve oyunu genişletme işlerini yapamadık. soldan hiç genişletemedik oyunu. tadic’i kullanamadık, oosterwolde de geçen maç gibi çok bindiremedi. çizgileri daha iyi kullanırsak üretkenlik de artar, baskı ve kontrol zaten bizde.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #42 : 21 Ağustos 2023, 22:12:48 »
Kaçana bak. Bu takıma gelen herkes böyle oluyor.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #43 : 21 Ağustos 2023, 22:19:55 »
60 tan önce oyuncu değiştirmeme kuralı mı var

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #44 : 21 Ağustos 2023, 22:40:36 »
Yerli kim oynayacak dedik, aylardır tartismasini yaptik, bizim İsmail hoca 6 yerli ile çıktı maça. Szymanski ve kenti yedek bıraktı adam. Sonu ne olur bilmem ama.boyle korkak hocalardan o kadar sıkıldım ki?

Abi, evet yıllardır doluyuz, sabırsızız, hocalar saçmaladı, başkan saçmaladı, futbolcular... Say say bitmez ama bir kez daha şans verelim şu takıma. Mhy de lazım, İck de lazım. 2-3 gün sonra twente maçı var, herkes oynar.