Gönderen Konu: Fenerbahçe Grundig Şampiyonlar Ligi  (Okunma sayısı 95650 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: 2016 Kadınlar Şampiyonlar Ligi - Final Four (9/10 Nisan 2016)
« Yanıtla #330 : 25 Mart 2016, 13:46:17 »
Valla insallah yanilirim ama hic istemedigim bir eslesme idi.  Final Four'a gidecektim, bunlar cikinca vazgectim.  Mac gununde her seyin olabilecegi eslesmelerden biri.  Beni tabii ki en cok korkutan Bosetti ve Abbondanza.  Bosetti one gelince inanilmaz derecede aksiyoruz.  Rakibin momentum kazandigi sayilar geliyor.  Guidetti gibi bir Hoca artik bizi bizden daha iyi taniyor.  Elinde cok genis bir oyuncu havuzu.  Hic icime sinen bir eslesme degil :(

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #331 : 25 Mart 2016, 13:55:10 »
Şike olaylarından sonra Vakıf'a karşı başlayan psikolojik ezikliğimizin de geçen yıldan bu yana artık bittiğini unutmayalım. Ne yaparsak yapalım olmuyor, kaybediyoruz modundan artık biz bunları yeneriz moduna girdik ki yeniyoruz da.
Oyuncuların vücut dillerine baktığımda Mihajlovic'ten Harmottoya kadar takımda bir özgüven var. Kim zaten bildiğimiz kim. Eda da artık eski Eda oldu. Gizem'in dahi enerjisi çok pozitif.

Her sonuca açık bir maç olmakla birlikte psikolojik olarak maça yenik başlamayacağımıza eminim. Ayrıca kağıt üstünde de daha iyi takım olduğumuz düşünüyorum ben.
« Son Düzenleme: 25 Mart 2016, 13:55:28 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #332 : 25 Mart 2016, 14:16:57 »
1-Vakıfbank
2-Dinamo Kazan
3-Fenerbahçe

Bosetti'yi çiğ çiğ yiyecekler.
Umarım kapakların en güzelini yerim.

Totem..

Vakıf ın Volero maçlarına bakarak konuşursak Volero gibi takımları yenmek zor değil. Defans ve Manşet in çok zayıf olduğu bir takımın ilacı belli...

Eğer Abbo Servisi gizemden kaçırırsa Net 3-0 ve 3-1 bekliyorum
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #333 : 25 Mart 2016, 14:27:16 »
Ben inşallah sakatlık gibi bir sorun yaşamadığımız sürece Vakıfbank'ı lig deki kadar zorlanmadan geçeceğimizi düşünüyorum.. Yeter ki Skorupa vasat altı bir performans vermesin.. Bir de lig deki maçlarda servislerin özellikle liberoya atılması rakibin işine geldiğini düşünüyorum..Abbondanza özellikle mi Gizem Örge'ye servislerin atılmasını istiyor bilmiyorum ama diğer smaçörlerine servisleri attığımız da ivme nin bize geçtiğini düşünüyorum. Bir de Naz- Rasiç bağlantısını etkili servislerle ve orta oyuncularımızın performansı ile azaltabilirsek oyun bize gelecektir diye düşünüyorum. Allah utandırmasın. İtalya dan inşallah şampiyon olarak döneriz.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #334 : 25 Mart 2016, 15:10:58 »
Kazanacağız finali zaten Cumartesi oynuyoruz ve kazanacağız

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #335 : 25 Mart 2016, 16:59:51 »
Bosetti bize gelmeden önceki senesinde çok yönlü bir oyuncu hüviyetindeydi. Fakat milli takımda sakatlanıp uzunca bir süre sahalardan uzak kalınca git gide tek yönlü bir oyuncu oldu. Sadece manşet alıp savunma yapıyor. Hücumda inanılmaz pasif.

"Bosetti'nin hücumuna ihtiyacımız yok iyi manşet getirip savunma yapsın yeter." diyenler olabiliyor. Bu görüşe kesinlikle katılmıyorum. Öyle anlar gelebiliyor ki Kim ve Mihajlovic hücumda tıkanabiliyor. Bu durumda zincirleme sayılar verip oyundan kopabiliyoruz. Son Moskova maçında da öyle oldu. Kim'in 4.sette Nirvana'ya ulaşması birçok şeyi hasıraltı etti.

Kim robot değil. Mevkisinde dünyanın en iyisi ama en nihayetinde insan. Onunda etkisiz olduğu anlar olacak. İşte o zaman ne yapacağız. O zaman ihtiyacımız olan Bosetti'nin servisleri , ön-arka alan hücumları olacaktır. Kısacası Bosetti'nin sayıları olacaktır. Ama gerçekte bu ne kadar olacaktır. Açıkcası umutsuzum.

Şampiyonlar Ligi birçok kişi gibi benim içinde en büyük kupa. Ligde Vakıfbank'a karşı aldığımız galibiyetler , kurduğumuz üstünlükler her dönem oldu. Avrupa'da trajik şekilde kaybettiğimiz her Vakıfbank maçı sonrası zaten ligde rövanşı alıyoruz ama büyük balık kaçmış oluyor. O yüzden ben büyük balığın büyük resmiyle daha çok ilgileniyorum. Yani Vakıf ile yaptığımız Avrupa maçlarıyla...

Şimdi Bosetti ile ilgili , bazı maçların istatistik linklerini vereceğim. Bu maçları seçerken şuna dikkat ettim. Kilit maçlar... Yani mental anlamda güçlülük gerektiren , eleme sistemli ya tamam ya devam maçları...

http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=27123

http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=27126

Hücumda yüksek yüzdeyle oynamak rakibi psikolojik olarak kötü etkiler. Çünkü rakibin aldığı/alamadığı önlemler boşa çıkmış ve hücumda çeşitlilik yolu açılmıştır. İki maçtan da şu anlaşılıyor. X factorlerden biri Robin de Kruijf olmuş.

http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=28096

http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=28101

http://www.cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=28454

Son link Ferhat Akbaş'lı Türkiye'nin hazin sonuyla da ilgili. İtalya , Türkiye'de galip gelerek Olimpiyat umutlarını sürdürdü. Bosetti bu turnuvanın ilk maçlarında ilk6 başladı. Fakat Bonitta birşeyler gördü ki kendisinden vazgeçti.

Bosetti'nin , linkini verdiğim maçlarda ki performansları ve nedenleri için yorumda bulunmayacağım. Zira herkes kendi açısından farklı birşey diyecektir. Kimi sakattı , kimi sakatlıktan yeni çıktı , kimi formsuzdu , kimi de bana manşeti lazım Smile diyebilir.

Voleybol, oyuncuların sahip olduğu fizik-teknik-mental üçlemesinin üst düzey olmasını gerektiren fiziksel bir satrançtır. Bu satrançta defans yaparken kolektif , ofans yaparken efektif olmak zorundasın. Efektifliğin karşıtı tekdüze oyun planıdır. Bununda temel sebebi sistemde manşet yükünü çeken tek yönlü smaçörlerdir.

Guidetti çok zeki bir antrenör. Şampiyonu küçük nüansların tayin edeceğini biliyor. Bizim takımdan mutlaka Bosetti'yi düşürmeye çalışacaktır.
« Son Düzenleme: 25 Mart 2016, 17:21:35 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #336 : 25 Mart 2016, 17:17:41 »
O yüzden diyorum, seneye bosetti kalsa bile zorlandığımız maçlarda defansı ve manşeti toparlaması için kalabilir..
Bize kimin yanina werblinska yada garay gibi minumum %40-45 ortalama top öldüren savudnması ve blogu da nispeten iyi bir smaçör lazim...
Piyasada var mi böylesi, evet var...yani miha ve kim varken, elde eda ve harmotto gibi nispeten skor gücü yuksek ortalarında da varken bir yildiz daha alnak önemli değil ...arka alanı toplayıp en azından her attığını 2 toptan 1 tanesini öldürecek biri lazim..buboran bosetti de 1/4..iyi gününde olsa 1/3.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #337 : 25 Mart 2016, 17:20:11 »
Manşeti miha-kim ve gizeme paylastirip, polenle oynarsak...çok düzen değişimi gibi ama sasirtabiliriz de rakibi..
Malum miha sırp milli takımında servis de karşılıyor.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #338 : 25 Mart 2016, 21:41:05 »
Abbo saçmalamasın yeter..Karşıda Gui mutlaka bir şeyler yapacaktır...Ama zor olacak. Vaıkf tarafı da rahat değil

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #339 : 25 Mart 2016, 23:19:16 »
abbo senelerdir anlamıyor ama skorupa takımda dünyanın en iyi oyuncusu olduğunu ve onunla nasıl oynaması gerektiğini özellikle kritik zamanlarda bu maçtan sonra anladıysa vakıf karşısında bizim için en büyük avantajımız olur.

Çevrimdışı Besim

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Grundig Şampiyonlar Ligi
« Yanıtla #340 : 01 Nisan 2016, 12:33:15 »
Dun gece, cok kotu bir kabus gordum.  Vakifbank, sirf bizi zayiflatmak icin Bosetti'yi satin almisti.  Bosetti'yi Vakifbank formasi ile gorunce, yanina gidip, ne oldugunu sordum.  "Artik Vakifbank icin ter dokuyorum" dedi.  Maca arada bakabildim zira 3-0'a dogru giden bir macti. 

Galiba Serkan hakli.  Macin kilit noktasi Bosetti olacak.  Veya dedikleri bilincaltima oyle yerlesmis ki :)
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2016, 12:33:41 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #341 : 01 Nisan 2016, 14:39:46 »
Bence vakıf maçları sadece 15 sayılık karar setinden ibaret olsun.
Nasılsa yine yeniden 3-2 bitecek.
Kazanan ise biz olacağız.

Bence bu kez 3-1 bitecek :)

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #342 : 02 Nisan 2016, 01:29:00 »
Evinde olunca nasil bir havaya burunecek?  Izah edebilirsen sevinirim.  Keske... 

Bosetti minik bir Pokemondur.. Bazı maçlar gaza gelirse yere top değmez.. Öyle bir maç olması umuduyla.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #343 : 03 Nisan 2016, 16:27:30 »
Bosetti minik bir Pokemondur.. Bazı maçlar gaza gelirse yere top değmez.. Öyle bir maç olması umuduyla.

Bosetti, İtalya Milli Takımı'na alınmamış.  Galiba bu işin farkında olan bir tek biz değiliz :(

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #344 : 03 Nisan 2016, 17:02:29 »
Bosetti zaten gidecek sene sonu. Lakin şu an onunla oynamak zorundayız ve de etkili olması değil takımın parçası olaması bile bize yetecektir.
HaBaBaM GüM GüM GüM