Gönderen Konu: ŞAMPİYON FENERBAHÇE / Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi (2016/17 Sezonu)  (Okunma sayısı 72423 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
Naz blok ve serviste etkili. Maalesef ki adam gibi yerli pasor yok. Aldığımız yabancı pasorlerde vasat oluyo genelde.

Her neyse Naz falan gelmez artık bize. Vakıfbank bırakmaz,  bırakırsa da eczacı alır Naz in parasini veremeyiz. Biz Çağla, Gamze , Özge den ikisini alıp yerli pasore geçelim artık.
Garay dedik te önümüzdeki sezon Türkiye de izleyebiliriz. Gs, Vakıfbank ve Eczacıbaşı nin ilgilendiği konuşuluyor.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
Naz , Garay ve Natalia konusunda Besim abiye katılıyorum. Kim hakkında ise şunları yazmak istiyorum.

Ze Roberto'dan bu yana gelişimi durdu. Ama bu haliyle bile dünyanın en iyisi.

Bence biz Kim'i kullanmasını bilmiyoruz. Kim'i açıkcası bir limona benzetiyorum. Onu sadece limon olarak görürsek tat alamayız ondan verim almak için tıpkı G.Kore sistemi gibi devamlı ondan oynayacağız. Yani suyunu çıkarana kadar. Kısaca limonata yapacağız. Çünkü Kim top aldıkça oynayan oynadıkça açılan bir oyuncu. Çok fazla top almayınca , hele de bi iki blok yiyince oyundan kopabiliyor. Onu her daim oyun içinde tutmamız gerekiyor. Kore milli takımı bunu yapıyor. Ondan dolayı çoğu Kore maçında 30 sayı alıyor. Kızın suyunu çıkarıp limonata yapıyorlar. Ama Kore bu limonatayı iyi yapamıyor fark orada. Malzeme sıkıntıları var. Dış ülkelerden ithalat da yapamıyorlar :)  Bizim o şansımız var.

İyi bir limonatanın bol buza ve kararında şekere ihtiyaç vardır. Kore'de bu yok işte. Buz ve şeker.

Biz bunu yapacağız. Kimin suyunu çıkardıkça çıkaracağız. Şeker çöpçü smaçörümüz olacak. Logan tarzı. Buzumuz ise Kim'den sonraki en güvenilir hücum silahımız olacak olan manşetli pasör çaprazımız olacak. Neden buz diyorum? İstikrarlı olarak öyle anlarda öyle hücum katkıları verecek ki rakibe soğuk duş etkisi yaratsın.

Uzun zamandır yazmıyordum. Birden yazasım geldi. :)
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2017, 01:48:13 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
Şimdi izledim altın seti 7-13 iken Kim'in rakip sahaya gönderdiği top Eczacılı oyuncuların anlaşmazlığı yüzünden sayıya dönüşüyor, ordan maç geliyor.
Eczacı'ya üst üste 7 set verdikten sonra üst üste 4 set almamız gerekiyordu.Aldık.Muazzam...
Favori Vakıf'la 3.lük maçına çıkmaya ramak kalmışken, 13 maçtır yendiğimiz G.Saray ile 5 maçlık final serisine çıkmak paha biçilemez:)

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
Ha bu arada şeker demişsin , buz demişsin ama isim zikretmemişsin diyenler olabilir. Onun cevabı da 26 Nisan 2016 da yazmış olduğum bu mesajda saklıydı.

Şu tip bir kadro (CL için) müthiş bir gelişim kaydedip tüm rakiplerini alt edebilir.

Haruka Miyashita - Changning Zhang
Eda Erdem - Jovana Stevanovic
Yeon Kim - Samantha Bricio
Gizem Karadayı

Liberoya Melis'i neden yazmadığım şimdi daha iyi anlaşılır.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2017, 01:55:18 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
Maç takvimi belli mi acaba?
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Süleyman Özgül

• Üye
Oradayız,hallederiz,sıkıntı yok.
Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü,ne kupa büyüklüğüdür.
Onun  büyüklüğü başka büyüklüktür işte.
Adı konamaz.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
Aynen Naz takıntısından kurtulmak lazım. Yoksa daha çok çöp yabancı pasörler görürüz yada Elifler, ezgiler görürüz

Nazın hem yerli hem de blok yapabilme özelliği onu değerli kılıyor..Ayrıca Rasic olmayınca pasörlüğünün de vasatlığını gördük.. Rasic varken atıyordu topu çözüyordu işi...Ama kilit yerli oyuncusunun fazlalığı yabancı seçiminde elini rahatlatıyor işte...Şu Hande smaçör olarak bizde olsa kötü mü olur...Veya GS'deki Gamze...

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Abi Naz iyi pasör asla demem ama şu var en iyi yerli pasör ve koy Naz'ı orta, çarpraz smaçöre birer iyi yabancı koy kupaları topla denklemini defalarca gördük( olmadığı Zamanlar da oldu okay) şöyle düşün abi İki liberodan da memnun değilim o yüzden herhangi bir libero 3 smaçörlü sistem Kim Larson Natalia ortada Eda ve iyi bir yabancı ve Naz elimiz daha çok genişlemez mi sence de?
Garay ortalama bi oyuncu ve Logan Sokolova gibi oyuncularla karşılaştırılırsa çok basit sıradan Maret falan kıyaslanırsa efsane oyuncu burda Nasıl bir takım istediğimiz önemli..
Natalia konusuna gelecek olursak eğer sene başı seninle aynı fikirdeydim ama ortaya koydukları da ortada Sheila Vakıf'a 1 kattıysa Natalia bize 3 kattı bence ki salaklık etmeyip eczacıyı onlarla maç oynamadan eleme şansını tepmesek eğer tüm kupaları topladığımız sezonun Eda ile en istikrarlı oyuncusu olmuş olacaktı

Naz konusunda sunu soyleyecegim.  Birincisi, bizdeki yerli pasorlerden iyi mi?  Eee o kadar olsun artik.  Ancak abartildigi kadar iyi bir pasor degil.  Ilhan'in soyledigi "cop" pasorlerden daha iyi degil.  Oyle olsa idi,  Vakifbank'in o kadro ile her sene SL'yi almasi lazimdi.  Hepsinde acin bakin, sikinti Naz.

Ancak benim karsi ciktigim esas nokta tabii ki bu degil.  Sifirdan adam ettigimiz birinin, bizi en zor zamanda, iki saniye bile dusunmeden birakip gittikten sonra, tekrar hicbir sey yapmamiscasina bu takima geri getirilmesi acikcasi benim taraftar olarak seref ve onuruma dokunur.  Bu bir prensip meselesi ancak objektif manada bir prensip olmadigini da kabul ederim. 

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
Naz konusunda sunu soyleyecegim.  Birincisi, bizdeki yerli pasorlerden iyi mi?  Eee o kadar olsun artik.  Ancak abartildigi kadar iyi bir pasor degil.  Ilhan'in soyledigi "cop" pasorlerden daha iyi degil.  Oyle olsa idi,  Vakifbank'in o kadro ile her sene SL'yi almasi lazimdi.  Hepsinde acin bakin, sikinti Naz.

Ancak benim karsi ciktigim esas nokta tabii ki bu degil.  Sifirdan adam ettigimiz birinin, bizi en zor zamanda, iki saniye bile dusunmeden birakip gittikten sonra, tekrar hicbir sey yapmamiscasina bu takima geri getirilmesi acikcasi benim taraftar olarak seref ve onuruma dokunur.  Bu bir prensip meselesi ancak objektif manada bir prensip olmadigini da kabul ederim. 

İki tane iyi yerli smaçör bulunacaksa Naz da şart değil...mühim olan en az üç tane kaliteli yerliye sahip olmak kadro kurarken ki elin rahatlasın yabancıda...bize lazım olan da zaten iki tane iyi smaçör..Polen, Eda dicle vs vs kalanı idare eder zaten

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Fofao varken tarihin belki en açık ara favori olduğumuz sene kendi sahamızda verdik avrupa şampiyonluğunu Vakıf'a. Bir sonraki sene Aydınlar da yabancı pasör inadından vazgeçip direksiyonu Naz'a teslim ettiğinde ilk ve tek avrupa şampiyonluğumuz geldi. İyi pasör etrafında boktan oyuncularla tek başına takımı bir yerlere getiremez herhalde. Tabiki yanında değerli oyuncular olacak. Vakıf iki kere avrupa şampiyonu oldu, iki kere finalde kaybetti ve her sene F4'te yer alıyor. Bu başarıda tek faktör nasıl Naz değilse başarısızlık da tek başına Naz değil herhalde. Ezgiye Nazdan iyi diyen de gördük burada.

Besimle bazı konularda anlaşamayız. İkimizde göre de karşı taraf takıntılı gözüküyor. Görüş ayrılığı tabiki ama Naz gelecek olsa bir saniye düşünmem. Hem kaliteli bir pasör alırız ki yerli daha iyisi yok, hem de kontenjan açılır ve böylece iki köşe smaçör ve orta oyuncunu yabancı seçebilirsin. Nereden baksan Naz çok kritik bir pozisyonda.

Çevrimdışı Besim

• Üye

Garay dedik te önümüzdeki sezon Türkiye de izleyebiliriz. Gs, Vakıfbank ve Eczacıbaşı nin ilgilendiği konuşuluyor.

Bizim vasat seviciligimiz bulasici demek ki!

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
Naz , Garay ve Natalia konusunda Besim abiye katılıyorum. Kim hakkında ise şunları yazmak istiyorum.

Ze Roberto'dan bu yana gelişimi durdu. Ama bu haliyle bile dünyanın en iyisi.

Bence biz Kim'i kullanmasını bilmiyoruz. Kim'i açıkcası bir limona benzetiyorum. Onu sadece limon olarak görürsek tat alamayız ondan verim almak için tıpkı G.Kore sistemi gibi devamlı ondan oynayacağız. Yani suyunu çıkarana kadar. Kısaca limonata yapacağız. Çünkü Kim top aldıkça oynayan oynadıkça açılan bir oyuncu. Çok fazla top almayınca , hele de bi iki blok yiyince oyundan kopabiliyor. Onu her daim oyun içinde tutmamız gerekiyor. Kore milli takımı bunu yapıyor. Ondan dolayı çoğu Kore maçında 30 sayı alıyor. Kızın suyunu çıkarıp limonata yapıyorlar. Ama Kore bu limonatayı iyi yapamıyor fark orada. Malzeme sıkıntıları var. Dış ülkelerden ithalat da yapamıyorlar :)  Bizim o şansımız var.

İyi bir limonatanın bol buza ve kararında şekere ihtiyaç vardır. Kore'de bu yok işte. Buz ve şeker.

Biz bunu yapacağız. Kimin suyunu çıkardıkça çıkaracağız. Şeker çöpçü smaçörümüz olacak. Logan tarzı. Buzumuz ise Kim'den sonraki en güvenilir hücum silahımız olacak olan manşetli pasör çaprazımız olacak. Neden buz diyorum? İstikrarlı olarak öyle anlarda öyle hücum katkıları verecek ki rakibe soğuk duş etkisi yaratsın.

Uzun zamandır yazmıyordum. Birden yazasım geldi. :)

eline sağlık

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
Bizim vasat seviciligimiz bulasici demek ki!

Vakıf ne yapacaksa..Hill'i göndereceklerse hemen alalım

Çevrimdışı Besim

• Üye
Fofao varken tarihin belki en açık ara favori olduğumuz sene kendi sahamızda verdik avrupa şampiyonluğunu Vakıf'a. Bir sonraki sene Aydınlar da yabancı pasör inadından vazgeçip direksiyonu Naz'a teslim ettiğinde ilk ve tek avrupa şampiyonluğumuz geldi. İyi pasör etrafında boktan oyuncularla tek başına takımı bir yerlere getiremez herhalde. Tabiki yanında değerli oyuncular olacak. Vakıf iki kere avrupa şampiyonu oldu, iki kere finalde kaybetti ve her sene F4'te yer alıyor. Bu başarıda tek faktör nasıl Naz değilse başarısızlık da tek başına Naz değil herhalde. Ezgiye Nazdan iyi diyen de gördük burada.

Besimle bazı konularda anlaşamayız. İkimizde göre de karşı taraf takıntılı gözüküyor. Görüş ayrılığı tabiki ama Naz gelecek olsa bir saniye düşünmem. Hem kaliteli bir pasör alırız ki yerli daha iyisi yok, hem de kontenjan açılır ve böylece iki köşe smaçör ve orta oyuncunu yabancı seçebilirsin. Nereden baksan Naz çok kritik bir pozisyonda.

Ilhan, senin anlamak istemedigin nokta su, Naz'in oynadigi takimlarin hepsine bak, o sene kagit uzerinde dunyanin en iyi takimlari.  Buradan cikarilacak tek bir arguman var: eger topal bir pasor degilsen, o takimin her sene zaten sampiyon olmasi lazim. 

Yanlis bilgi veriyorsun bu arada.  Vakif, Naz ile iki defa Avrupa sampiyonu olmadi.  Bir defa oldu.  Diger tum F4'leri kaybetti.  Hem de kendinden kat be kat daha gucsuz takimlara.  Ayrica, biz rezalet kadrolarla adamlardan yabanci kotasina ragmen sampiyonluk caldik.

Naz'i ilah yapmaya gerek yok.  Bence sitede genc yasina ragmen voleybolu en iyi bilen kisi olan Serkan'in dediklerine kulak vermek lazim.  Goruyorum ki Volkan Abi de katiliyor.  Bizim bunca sene yaptigimiz hatanin Naz ile veya pasorle alakasi yok.  Veya senin yansittigin kadar elzem bir unsur degil.  Bizim yapmamiz gereken sey, Kim gibi bir dunya yildizinin etrafina Serkan'in dedigi tarzda oyunculari yerlestirmek.  Ayni seyi Cem Agrak da surekli yazardi.  Kim gibi biri varken onu somurmeliyiz.  Surekli onun uzerinden oynamaliyiz. 

Kadro muhendisligimiz Mehmet Ali Aydinlar'dan sonra rezalet.  Bunun para ile de alakasi yok.  Serkan, forum acildigindan beri surekli genc isimler yaziyor ve onlari simdi dunyanin en iyi kadrolarinda izliyoruz.  Serkan amator imkanlari ile yapabiliyorsa, takimin teknik veya yonetim kadrosu da yapabilmeli.  Kim'e verilen paralar buna engel degil cunku, yazilan isimler sonucta Maret, Natalia gibi isimlerin yerine gelecek genc ve makul ucretli isimler.