Gönderen Konu: Luigi "The Italian Artist" Datome  (Okunma sayısı 96617 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Luigi Datome
« Yanıtla #60 : 29 Ocak 2016, 00:19:37 »
Cedevita maçının da yıldızı...Huzur veren bir basketbol oynuyor.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #61 : 29 Ocak 2016, 11:44:59 »
Ona bizim takımın "Larry Bird'ü" demek isterdim ama bu ifadeyi en son, Spahjia'nın koçluğunda Beşiktaş'ı yendiğimiz ama Mirsad'ın sakatlandığı Türkiye Kupası yarı final maçındaki müthiş performansından sonra Emir Preldzic için söylemiştim ve neticesi hiç iyi olmamıştı. :D

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #62 : 29 Ocak 2016, 16:02:09 »
%60'ın üzerinde 2 ve 3 sayı yüzdesiyle oynuyor. Ama bence kötü oyuncu.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
« Yanıtla #63 : 29 Ocak 2016, 16:44:19 »
Sakal reis, cok seviyorum cok.. Adam kasla goz arasinda 19 sayi atti yine

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #64 : 29 Ocak 2016, 22:59:17 »
%60'ın üzerinde 2 ve 3 sayı yüzdesiyle oynuyor. Ama bence kötü oyuncu.

NBA'in en sert ve acımasız olduğu 80'li yıllarda Larry Bird'ün %90 (+) serbest atış, %50 (+) ikilik ve %40 (+) üçlük, 28 (+) sayı, 9 (+) ribaunt ve 6 (+) asist ile bitirdiği sezonlar meşhurdur. Bu yüzdeleri aynı anda yakaladığı sanırım üç sezon var. Ribaunt ortalamasının 10 üstü olup, serbest atışın çok az bir farkla %90'ın altında kaldığı başkaca sezonlar da var. Ama dediğim gibi, Emir nedeniyle ağzım yandı, benzetme yapmayacağım. :)

Çevrimdışı Conrad McRae

• Üye
  • Yer: Denizli
« Yanıtla #65 : 31 Ocak 2016, 09:20:55 »
http://www.eurohoops.net/featured/178446/gigi-jesus-datome-saves-fenerbahce

Gigi "Jesus" Datome falan demişler de bana da mantıklı geldi, olabilir yani  ;D
Daha 19 yaşında
Düşlerinde özgür dünya
Öptüğü çubuklu forma
Yaşayacak anısında
Ali İsmail Korkmaz
FENERBAHÇE yıkılmaz!!!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : 31 Ocak 2016, 14:46:16 »
Nba de kendisine bu lakap takım arkadaşları tarafından takılmış. Detriot zamanı çok fazla süre bulamazsa bile takım arkadaşları çok seviyormuş kendisine "jesus"  lakabı takmışlar

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #67 : 31 Ocak 2016, 17:16:03 »
Nba de kendisine bu lakap takım arkadaşları tarafından takılmış. Detriot zamanı çok fazla süre bulamazsa bile takım arkadaşları çok seviyormuş kendisine "jesus"  lakabı takmışlar
Ben sasirmistim takasina Drummondun kankasiydi
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Conrad McRae

• Üye
  • Yer: Denizli
« Yanıtla #68 : 31 Ocak 2016, 18:27:24 »

Lakap doğrudur zaten ben Gigi, Jesus olabilir mi diye seyettim :)
Daha 19 yaşında
Düşlerinde özgür dünya
Öptüğü çubuklu forma
Yaşayacak anısında
Ali İsmail Korkmaz
FENERBAHÇE yıkılmaz!!!

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #69 : 31 Ocak 2016, 18:53:23 »
Hayranım bu adama. :D
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #70 : 31 Ocak 2016, 19:14:16 »
Datome'nin ikinci yarısında ve en kritik anlarda coştuğu bir başka maç @Fenerbahçe v. Rönesans Ted Kolejliler.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2016, 19:14:51 Gönderen: Avanta »

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #72 : 01 Şubat 2016, 21:53:48 »
Degerlendirme yazısı cok güzel olmuş.

MaşAllah  . ALLAH nazar edenlerden korusun.

SM-G925F cihazımdan gönderildi

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #73 : 03 Şubat 2016, 14:57:31 »
Datome: "30 milyonluk cumhuriyetiz"
İtalyan basketbolcu Luigi Datome, İstanbul'daki yaşantısı ve takımı Fenerbahçe ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler

Fenerbahçe'nin İtalyan yıldızı Luigi Datome içini ülke basınına döktü. Sarı-lacivertlilerin bu sezon en çok öne çıkan isimlerinden olan deneyimli basketbolcu, La Gazzetta dello Sport'a verdiği röportajda takım ile ilgili düşüncelerinden, hocası Obradovic'e; Sultanahmet'te patlayan bombadan, kentteki yaşantısına kadar bir çok konuda değerlendirmelerde bulundu. Sezon başında transfer olduğu yeni kulübünde mutlu olduğunu belirten 28 yaşındaki forvet, "İstanbul'u seviyorum" dedi.

30 milyonluk cumhuriyetiz
*Çok çılgın bir taraftarımız var. Deplasmana da gitsek evimizde oynuyor gibiyiz. Türk insanı bir çok yerde var. Zaten Fenerbahçe de 30 milyon nüfusu olan bir cumhuriyet olarak adlandırılıyor.

İstediğini yapmazsanız bitersiniz!
*Basketbolu ya onun istediği gibi oynamaya çalışırsınız ya da bitersiniz... Şaka bir yana hep maksimumu talep eder, idmanlarda bile sürekli konsantre olmanızı ister ve antrenmanlarda bile tansiyon bir an olsun düşmez. Ancak kaba birisi değildir. Saha dışında hoş sohbet birisidir ve bizimle konuşmaktan keyif alır. Basketbolun dışında bir yaşam olduğunun da farkındadır.

Apple'ım bana yardımcı oluyor
*Türkçe öğrenmeye çalışmak çok zor bir şey. Hiçbir şey öğrenmiyorum. Bazı kelimeleri ezberlemek için app bana yardımcı oluyor.

Taksim'de iyi balık var
*Bir çok iyi İtalyan restoranı var. Taksim'de çok iyi balık var. Bazen orada balık yemeye gidiyorum.

Bir gün 25 kiloluk bir halı aldım
*Kapalı Çarşı'ya gittim. Orası herkesin bir şeyler satmaya çalıştığı bir labirent. Ayrıca esnaf çok eğlenceli ve esprili. Bir gün 25 kiloluk bir halı aldım. Benim için onu kocaman bir çantanın içine koydular. Sonra bu ağırlığı dengelemek için hemen bir yenisini satmaya çalışanlardan dolayı kıpırdayamaz hale geldim.

Mitinglerden uzak duruyoruz
*Işid'in amacı terörü her yere yaymak. Bu aslında tüm dünyanın problemi. Son saldırı beni çok üzdü yakınlarımı da endişelendirdi. İtalya'daki sevdiklerim benim durumumla ilgili endişeleniyorlar ve bu da beni üzüyor. Ancak kendi hayatınızı yaşamaya devam etmelisiniz. Aksi takdirde yaşamaktan vazgeçmeniz gerekir. Tabii mitingler olduğu zaman kent merkezine gitmemeye dikkat ediyorum ama sakin kalmaya da çalışıyorum. Diğer takım arkadaşlarım da böyle yapıyor.

Saldırılardan korkmuyor, koruma kullanmıyorum
*Saldırılardan korkmuyoruz. Dışarı çıktığımızda güvenlik eskortu ile çıkmıyoruz. Sadece salona gelirken buradaki trafikten sakınmak için kullanıyoruz. Buraya göre Roma'daki trafik hiçbir şey sayılır. Ben de zaten bu yüzden Asya yakasında salona yakın bir ev tuttum.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #74 : 19 Şubat 2016, 19:09:49 »
Çok özel adam çok . Sahada tüm oyunculardan farklı bir duruşu var . Zarif bir duruş . Allah nazarlardan saklasın .