Gönderen Konu: Ekpe "Nightmare" Udoh  (Okunma sayısı 152519 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
Ynt: Ekpe "Nightmare" Udoh
« Yanıtla #90 : 20 Nisan 2016, 05:18:27 »
Bence Real Madrid serisinin Mvp'si bu koca yürekli adam.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #91 : 20 Nisan 2016, 09:04:33 »
Avrupa basketbolunu çok takip etmiyorum.Şu an 5 numarada ondan daha iyisi var mı?
Daha da zor soru, birini tercih edeceksiniz deseler Vesely mi Udoh mu olur tercihiniz?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #92 : 20 Nisan 2016, 09:07:01 »
Veysel ile udoh birbirini inanılmaz tamamlayan oyuncu. Udoh bence en iyi Amerikalı, Veysel de en iyi Avrupalı.. Tercih etmeyelim beraber daha iyiler :)

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #93 : 20 Nisan 2016, 10:22:02 »
Bence Real Madrid serisinin Mvp'si bu koca yürekli adam.
Bence de böyle... Naif bir dev :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #94 : 20 Nisan 2016, 10:44:48 »
Siz övün gençler, ben kelime bulamıyorum. Tahtaya vurma işi bende... :)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı kursad2fun

• Üye
  • Yer: Bodrum
« Yanıtla #95 : 20 Nisan 2016, 10:52:45 »
Bu başlığa her seferinde "Ekpe Udoh'un sözleşmesi 4 yıl uzatıldı.." yazısını görmek için giriyorum!

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #96 : 20 Nisan 2016, 11:40:10 »
Sportando'ya göre 53 blok ile Euroleague'in sezon rekorunu kırmış olan ADAM.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı anil7com

• Üye
    • anil10com
« Yanıtla #97 : 20 Nisan 2016, 15:38:58 »
Playoff'ların MVP'si koca yürekli UDOH! ADAMSIN
Fenerbahçe!

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #98 : 20 Nisan 2016, 19:56:21 »
Ekpe varken rakipler potaya yaklaşamıyor yıllardır özlemi duyulan uçanı kaçanı bloklayan kara kulemiz :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #99 : 21 Nisan 2016, 00:00:19 »
Geleli 1 yıl olmadı ama sözde fenerbahçeliyim diye ortada dolanan pek çok basketbolcu ve futbolcudan çok daha sağlam karaktere sahiptir.

Yıllarca semih oğuz ve emir gibilerine nasıl dayanmışız insan hayret ediyor diyor :(
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2016, 00:00:36 Gönderen: tiyofencenk »
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı illegal

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #100 : 21 Nisan 2016, 19:52:22 »
https://twitter.com/EfesBasgani/status/723139144210350080

İlk başta komik gibi geldi ama sonra Ekpe'nin sözleşme durumu ve yıllık maaşı aklıma gelince irkildim biraz. Şimdi bu herif sezon sonu fahiş fiyatlar teklif edip aklını çelmesin bizim kara oğlanın...
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2016, 19:53:32 Gönderen: illegal »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #101 : 22 Nisan 2016, 08:17:07 »
https://twitter.com/EfesBasgani/status/723139144210350080

İlk başta komik gibi geldi ama sonra Ekpe'nin sözleşme durumu ve yıllık maaşı aklıma gelince irkildim biraz. Şimdi bu herif sezon sonu fahiş fiyatlar teklif edip aklını çelmesin bizim kara oğlanın...

Kardeşim selam...
İroni yaptın dimi, o twitter hesabı Efes sever birisine ait, çok takılma muhattap bile alma hatta onu. Konuşulmaya değecek birisi değil

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #102 : 22 Nisan 2016, 08:19:41 »
Tutmak zor olacak çok açık. Umarım kalır güzel adam

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #103 : 22 Nisan 2016, 08:57:15 »
Fanatik yazarı Gökhan German, Udoh'la  ropörtaj yapmış.

Son Şampiyonu 3-0 ile geçtiniz. Böyle bir skor bekliyor muydun?

Aslında eleyeceğimizi düşünüyorduk ama böylesini beklemiyorduk açıkçası. Çok iyi basketbol oynadık. Takım olarak odaklandık. İstanbul’da taraftarımız bize müthiş destek verdi. Çok zordu, güçlü bir rakibi geçtik, Final-Four’a kaldık. Harika bir duygu. En önemlisi de Real Madrid’den intikamımızı aldık. Geçen yıl Final-Four’da bizi yenmişlerdi, ben yoktum ama ödememiz gereken borcumuz vardı. Kefaretimizi ödedik. Bu yüzden çok mutluyum.

Sezon başından bu yana üzerinde yük var. Ama Vesely’nin sakatlanmasından sonra yükün ve sorumluluğun daha da arttı. Kendini bu seriye nasıl hazırladın?

Mental olarak hazırlandık. Vücuduma çok iyi baktım. Çok çalıştım. Bu kadar. Biz takım arkadaşlarımla bir, beraber olmayı başardık. Sadece ben değil, Kalinic bu seride harikaydı, Antic çok yardımcı oldu. Sloukas tam zamanında devreye girdi. Bogdan, Bobby, Gigi bütün takım taşın altına elini koydu. En önemlisi harika savunma yaptık ve onların bütün silahlarını kilitledik.

Transfer olduğunda savunma özellikleriyle bilinen bir oyuncuydun. Ama Fenerbahçe’de hücum performansınla da öne çıktın. Bunu nasıl başardın?

Son üç yıl benim için çok zor geçti. Sakatlandım. İstediğim süreleri alamadım. Ama hücum özelliklerim vardı. Fenerbahçe’de bana bu fırsatı verdiler. Oynama şansını elde ettim. Bu yüzden minnettarım. Takım için neler yapabileceğimi gösterme fırsatı buldum. Büyük bir tecrübe edindim. İlk başlarda çok zorlandım. Avrupa’da ilk yılım. İlk kez ailemden uzak kaldım. Yalnızdım ve ilk aylar sıkıntılı geçti. Ama kasım-aralık gibi herşey yoluna girdi. Bu noktaya gelmeme yardımcı olanlara yeniden çok teşekkür ederim.

Real Madrid’i eledikten sonra şampiyonluk beklentileri de arttı. Şampiyon olabilecek misiniz?

Herkes bunun için Berlin’e gelecek. Laboral bu yıl çok iyi işler yaptı. Barcelona çok ciddi bir takım. CSKA’nın büyük yıldızları var. Herkesin şansı var. Orada inanılmaz bir atmosfer olacak. Biz de şampiyon olabilmek için elimizden geleni yapacağız.

Bu yıl kontratın bitiyor. Tabii daha erken belki ama gelecek yıl da kalmayı istiyor musun?

Şu an işime konsantreyim. Euroleague’i ve Türkiye Ligi’ni kazanmak istiyorum. Şu an tek dert ettiğim konu bu.

Fenerbahçe taraftarı seni çok seviyor. Özellikle kadın basketbol maçlarına, voleybol maçlarına  bile gidiyorsun. Bu yüzden sana ayrı bir sempati duyuyorlar. Bu konuda neler söylemek istersin?

Destek böyle olur. Biz onları destekleyeceğiz, onlar da bizi. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Amerika’da böyle organizasyonlar yok. Bir sürü branş var. Geniş, büyük ve mutlu bir aile. Bu ailenin parçası olmaktan gurur duyuyorum.

Onbin kişi ‘Ekpe Udoh’ diye tezahürat yapınca neler hissediyorsun?

Geçen gün kardeşim maçtaydı ve o tezahüratlara şahit oldu. Mutlu olmuş aynı soruyu bana sordu. Böyle sevildiğim için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Maçtan sonra çok iyi hissediyorum ama maç sırasında tamamen oyuna ve takım arkadaşlarıma konsantreyim. Çok fazla duymuyorum.

Amerika’da böyle atmosferler yok. Taraftar hakkında ne düşünüyorsun?

Böyle bir şey yok. Böyle bir şey olamaz. Hayatımda bu tip bir ortam görmedim. Bizi fişek gibi ateşliyorlar. Bizi ve kulübü çok seviyorlar. Karşılıksız bir sevgi bu. Destek çok önemli. Onların bu desteğine çok ihtiyacımız var. Taraftarla iletişim halinde olmayı seviyorum. Büyük bir şov ve biz de bu şovun bir parçasıyız.

Gökhan German
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #104 : 22 Nisan 2016, 13:02:31 »
NBA'e dönmek gibi bir niyeti yoksa Avrupa'da başka bir takıma kaptıracağımızı düşünmüyorum reisi.