Gönderen Konu: Ekpe "Nightmare" Udoh  (Okunma sayısı 152487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
Ynt: Ekpe "Nightmare" Udoh
« Yanıtla #495 : 14 Temmuz 2017, 12:25:55 »
Ben şampiyon olmuş gitmiş oyuncuya çok kızmıyorum heleki bu nba yamyamlığında. Ama bu rakama ve takıma gitmesinin tek sebebi var bana göre. Oda hollywood yıldızları fanlarını ne şekilde seviyorsa oyuncularda taraftarı kulübü o kadar seviyor.

Udoh çok çabaladı hiç bırakmadı hiç salmadı. bunların sebebini bizim onu sevmemiz onunda kulübü taraftarı koçu sevmesi diye yorumladık ama öle değilmiş. kızgın degilim. ben nemanja bjelica ' a kızarım. ekmeğini yediğin, seni pireyken deve yapan kulübe en azından bir kupa bırakarak yada ekstra bir başarı yaptırarak gitmeliydi.

bogdan ve udoh a kalmadıkları için kızamayız. hakkatten kazandığımız için kolay geliyor ama çok çok çok zor bir başarı ve bu oyuncular bunun için en azından bize bu kadar katkısı olan takıma bunu kazandıralımda gidelim demişler ki ilk fırsatta saçma sapan tekliflere gittiler.

Bu tekliflere gitmelerinin sebebi geçen sene aslında %80 gitmek isteyip kalmalarıyla açıklanır.

Sadakat çok farklı birşey. şampiyon yapmadan ilk fırsatta kaçana kızılır. çünkü buralara gelmelerinde kuübün çok emeği var. şampiyon yapıp gidene kızılmaz ama içimizi burkar, çünkü kulübüne borcumu ödemiş ama kalsa formasını astırır heykelini diktirir. Son kısım artık oyuncularda yok.En umutlu olduğum kişide bunun kıymetini bilmiyorsa konuşmaya heveslemneye gerek yok. O yüzden spa , printezis , diamantidis gibi adamların hakkını taraftar ödeyemez.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #496 : 14 Temmuz 2017, 12:54:24 »
Arkadaslar, hepinizi ayri ayri seviyorum.  Her birimiz forumun cesitliligini yansitan farkli sahsiyetleriyiz. 

Ancak, su UDOH meselesinde verdiginiz tepkileri anlamakta gucluk cekiyorum.  Bizim toplum olarak mustarip oldugumuz bazi unsurlari yansitan bir ornek aslinda:

(1) Bizim olani oldugundan iyi gormek.  Tipki bir anne babanin, cocuklarini her zaman oldugundan iyi gormesi gibi, biz de sahip olduklarimizi bazen abartiyoruz.  Mesela, Turkiye'deki dogal guzellikleri yansitan fotograflarin altindaki yorumlar guzel bir ornek.  Sanki dunyada baska yesil bir yer yokmus gibi.  Burada da ayni sorun var.  Ne olursa olsun, adam nihayetinde NBA'e gitti.  Her seyiyle Euroleague'den kat be kat onemli bir ogranizasyon. 

(2) "NBA'de havlu sallamak, Euroleague'de MVP olmaktan daha onemli degil".  Iyi de kardesim, bu senin icin oyle olabilir.  Hem NBA'de oynamis hem de Euroleague'de MVP olmus bir adam hangisinin kendisi icin onemli oldugunu bilmiyor ama o sen biliyorsun. Oldu!

(3) En cok garipsedigim husus da Udoh'un ulkesine donusunun garipsenmesi.  Evet, adam her seyiyle icimizden biri oldu ve gercekten kulturumuzu ozumsedi ve anlamaya calisti.  Ancak nihayetinde o bir Amerikali.  Kendi evine, belki de daha az bir ucretle donmesi kadar normal ne var?

(4) "Adami MVP yaptik".  Bunu da cok garipsiyorum.  Sanki Udoh buraya ABD'deki bir hakimin hakkinda tesis ettigi bir mahkeme kararina istinaden "community work" yapmak adina gelmis de, onu adam etmisiz gibi.  Adam Euroleague sampiyonu olmamizda bir numarali sebeplerden biri.  Karsilikli menfaate dayanan harika bir iliski olmus.  Ancak nedense, bu iliskiden tek fayda saglayan Udoh'mus gibi yansitiliyor. 

Herkesin kizgin oldugunu ve buna dayali olarak duygusal hareket ettiginin de farkindayim.  Bu anlasilir bir durum.  Ancak, soylenen seyler o kadar kotu ki (Forum'da degil Twitter'da denk geldim), Fenerbahce taraftarinin vefasizligini yansitan bir boyuta geldi.  Daha iki gun once efsane olan ve formasini asmayi dusundugumuz adama kizabilirsin ama sarfedilen sozler, gercekten dengesiz bir karakterin tezahuru. 

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #497 : 14 Temmuz 2017, 13:26:46 »
ben kızgın degilim, kırgın mıyım dersem bir nebze..ama onemli degil..

o lafları edip gitmesine anlam veremedim daha dusuk ucrete..sonucta kendi tercihi...

ailevi bir sebep veya nba'de kendini ispat etme kompleksi de olabilir...

sonucta udoh geldiginde bu halde degildi...obra sayesinde ve calısarak oldu...

gene oyle bir adam buluruz calsımayı seven, obra gene yeni udoh yapar...sadece calsımayı istesin ogrenmeyi sevsin..hedefi olsun...

udoh icin soyleyecegim yolu acık olsun..tekrar donecekse buyursun gelsin...
sadece gitmeden 1 ay once soyledigi lafları bu kadar abartmamalıydı...yanlıs anlasıldı..cunku o soyledigi laflarla su an nba'e gidis sartlarının arasında buyuk farklar var...tutarsızlık var...
ama olur da donerse para muhabbeti yaparsa bozulurum cidden..iste o zaman baska dusunurum...
oyle cska daha cok verdi falan laflarını yemezler sonra daha az paraya nba'e gidip, buraya evim diyip, sonra rusya'ya gidersen baska duygular gecer ister istemez insanın aklından...
sonucta daha yasanmadı...yasanırsa bakarız...suraya bir not duselim...

ama verdigi hersey icin tesekkur ederiz...ama unutulmasın belki cok calıstı ama o sansı da burada bu sevgiyle ve bu kocla ve bu takımla buldugunu unutmasın...

« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2017, 13:27:15 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #498 : 14 Temmuz 2017, 14:39:27 »
Bu site özelinde  konuşuyorum münferit bir kaç tepki dışında tepkisini abartan yok.

Sinan'ın son derece haklı nedenlerle Fenerbahçe'ye gelişinde bile Udoh'a gösterilen tepkinin 100 misli tepki gösterildi Sinan'a.

Udoh daha önce NBA'de oynamamış bir isim değil, orasının havasını solumamış bir isim değil. Ücret desen Cedi'den dahi düşük ücrete gidiyor. Bişiy kanıtlamak desen 30'dan sonra ne kanıtlayacaksın, ha kanıtlasan bile Amerika'da kimin umurunda olacak senin kanıtladığın. Gittiği takımdan bahsetmiyorum bile.

Fenerbahçe'de ise kralsın, son MVP'sin, taraftarın 1 numaralı sevgilisisin, rakipler bile haksız rekabet yarattığını kabul ediyor, orada aldığından fazla ücret teklif edilmiş ve gitmeden kısa süre önce bir ton yalandan duygusal laflar etmişsin.

Hiç de kötü bir söz söylenmediği gibi Udoh'a. Aldığı tepkiler de sonuna kadar haklıdır bana göre.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #499 : 14 Temmuz 2017, 14:43:15 »
Bu site özelinde  konuşuyorum münferit bir kaç tepki dışında tepkisini abartan yok.

Sinan'ın son derece haklı nedenlerle Fenerbahçe'ye gelişinde bile Udoh'a gösterilen tepkinin 100 misli tepki gösterildi Sinan'a.

Udoh daha önce NBA'de oynamamış bir isim değil, orasının havasını solumamış bir isim değil. Ücret desen Cedi'den dahi düşük ücrete gidiyor. Bişiy kanıtlamak desen 30'dan sonra ne kanıtlayacaksın, ha kanıtlasan bile Amerika'da kimin umurunda olacak senin kanıtladığın. Gittiği takımdan bahsetmiyorum bile.

Fenerbahçe'de ise kralsın, son MVP'sin, taraftarın 1 numaralı sevgilisisin, rakipler bile haksız rekabet yarattığını kabul ediyor, orada aldığından fazla ücret teklif edilmiş ve gitmeden kısa süre önce bir ton yalandan duygusal laflar etmişsin.

Hiç de kötü bir söz söylenmediği gibi Udoh'a. Aldığı tepkiler de sonuna kadar haklıdır bana göre.

Udoh'un Utah Jazz'a gitmesi ile Sinan'ın Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye gelmesinin aynı olduğunu mu düşünüyorsun?  Cidden? :)

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #500 : 14 Temmuz 2017, 14:49:28 »
Şu ana kadar yazılanlara göre Udoh'un gidişinin pek saygı duyulacak bir tarafı yok. Ha bizim bilmediğimiz, kendisinde malum olan gerekçeyi söylerse belki tepki farklı olabilir.

Zaten Udoh'un gidişine kızanlar onun gitmesine değil, gidiş biçimi ve nedenine tepki gösteriyorlar. Ve bence de haksız değiller.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #501 : 14 Temmuz 2017, 14:57:15 »
Udoh'un Utah Jazz'a gitmesi ile Sinan'ın Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye gelmesinin aynı olduğunu mu düşünüyorsun?  Cidden? :)

Aynı olduğunu düşünmüyorum tabiki. Ama senin sorunun altında yatan nedenin aksine Udoh'un haklı hiç bir tarafı yok :)

Çevrimdışı guadalajara

• Üye
  • Yer: karabük
« Yanıtla #502 : 14 Temmuz 2017, 14:57:39 »
2 senede aldığı ücretin çok üstünde bir performans sergiledi  ve en büyük Avrupa basarimizda çok emeği geçti . Ben öyle hatirlayacagim.
aziz İSTİFA!!!

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #503 : 14 Temmuz 2017, 14:58:28 »
Şu ana kadar yazılanlara göre Udoh'un gidişinin pek saygı duyulacak bir tarafı yok. Ha bizim bilmediğimiz, kendisinde malum olan gerekçeyi söylerse belki tepki farklı olabilir.

Zaten Udoh'un gidişine kızanlar onun gitmesine değil, gidiş biçimi ve nedenine tepki gösteriyorlar. Ve bence de haksız değiller.
Aynen öyle. Kızma sebeplerim
1- S..indirik Yunan sitesinden duymamız Ve Udoh'un HALA bir açıklama yap(a)maması
2- Gitmeden önce bir sürü güzel söz söylemesi (olağanüstü bir şey olmazsa gitmem, burada emekli olabilirim o nedenle Türkçe öğrenmek istiyorum, formam salona asılsın istiyorum vs)
3- Bu biraz sübjektif ama, ilk gelen teklifte Konya tarzı bir şehre ve playoff yapacağı şüpheli bir takıma bizden az paraya gitmesi

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #504 : 14 Temmuz 2017, 16:41:30 »
Aynı olduğunu düşünmüyorum tabiki. Ama senin sorunun altında yatan nedenin aksine Udoh'un haklı hiç bir tarafı yok :)

:)  Yani Sinan'in ornegini vermen bile aslinda Udoh'a duydugun sevginin bir tezahuru ama sonucta adam kole degil ki?  Istedigi yere gider :)  Iki senede su basketbol cevresine ve genc basketbolseverlere kattigi katki bile yeter.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #505 : 14 Temmuz 2017, 16:46:00 »
Aynen öyle. Kızma sebeplerim
1- S..indirik Yunan sitesinden duymamız Ve Udoh'un HALA bir açıklama yap(a)maması
2- Gitmeden önce bir sürü güzel söz söylemesi (olağanüstü bir şey olmazsa gitmem, burada emekli olabilirim o nedenle Türkçe öğrenmek istiyorum, formam salona asılsın istiyorum vs)
3- Bu biraz sübjektif ama, ilk gelen teklifte Konya tarzı bir şehre ve playoff yapacağı şüpheli bir takıma bizden az paraya gitmesi

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

(1) Udoh'un aciklama yapmamasi diye bir mazaret yok.  Bir seylerin nihayete ermesini bekleyip, adamakilli bir aciklama yapmak veya vedada bulunmak istiyor olabilir.  Sirf kizginlikla ve erken davranip, boyle bir tavri dogru bulmuyorum.

(2) Bunu da siklikla duyuyorum.  Icinden gelmeden, sirf taraftari kandirmak icin mi soyledigini dusunuyorsun?  Senin dedigine gore, adamin bir suru masrafta bulunup, sinema kapatmasi, kitaplar dagitmasi, maclar duzenlemesi vs de yalandi o zaman.  Sartlar degisebilir, Kutay. 

(3) Gurcistan Ligi'nde bir takima gitmiyor.  NBA'e gidiyor.  Euroleague'den kat be kat daha iyi bir lige.  Daha da onemlisi, istersen dag basi olsun, adamin kendi ulkesi :)

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #506 : 14 Temmuz 2017, 16:52:27 »
2 gündür sürekli yanlış anlaşılan bir durum var. Bu forumda dahil takip ettiğim birçok forum sitesinde Ekpe ile ilgili yapılan yorumlar "Ekpe nasıl olur da takımdan ayrılır" şeklinde değil. Biz Ekpe takımdan ayrıldığı için değil, gidiş şeklinden duyduğumuz rahatsızlıktan dolayı kırgınız, üzgünüz. Ekpe çok değerli bir oyuncu ve kendi memleketine gitmesi son derece doğal. Sen nasıl gidersin demek hiç kimsenin haddi değil. Bu kararı vermekte son derece özgür.

Ama sezon boyunca "ya şu Euroleague'i alalım, burada görevimi tamamlayayım, NBA'den de teklif alırsam gitmek istiyorum, orada bulunmak istiyorum" dese hiç kimse tepki göstermeyecekti. Ama sezon içerisinde verdiği demeçler, yaptığı açıklamalar ile bizleri kalacağına o kadar inandırdı ki şu anda bende dahil kızan, eleştiren birçok kişi kendisini aldatılmış gibi hissediyor.

Madem NBA rüyası bitmedi, o zaman insanlara umut vermeyecekti. Bu yaptığını asla kabul etmiyorum. Ha bu Ekpe'nin çokta umurunda mı, değil tabi ki. Yolu açık olsun. Emekleri için teşekkürler ama bu gidiş şeklini hiçbir zaman unutmayacağım. Büyük bir hayal kırıklığı yaratıp gitti. Biz formasını emekli edeceğimiz günü beklerken o aniden ben gidiyorum deyip çekip gitti..
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #507 : 14 Temmuz 2017, 16:52:40 »
EDİT: Bu 403 hatası yüzünden iki kez aynı mesajı atmış. Şikayet sayfasına yazmıştım ama bu sorunun çözümünü bilen varsa DM'den yazabilir mi acaba?
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2017, 16:54:52 Gönderen: Tolga Gümüş »
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #508 : 14 Temmuz 2017, 17:13:20 »
:)  Yani Sinan'in ornegini vermen bile aslinda Udoh'a duydugun sevginin bir tezahuru ama sonucta adam kole degil ki?  Istedigi yere gider :)  Iki senede su basketbol cevresine ve genc basketbolseverlere kattigi katki bile yeter.

Bogdan adam gibi teşekkürlerini etti, kimse de bişiy dedi mi Bogdan ile ilgili. Udoh istediği yere gider, hatta Cska dahil ama netten çıkmayan adam iki gündür sessiz. Adam gibi yapsın açıklamasını gitsin. Benim açıkçası bir kaç kez dediğim gibi umurumda değil Udoh'un gidişi. Evet çok sevdik, gitmesini de istemezdik ama neticesinden ziyade yöntemi yanlıştı ve bu nedenle ki Obradovic olduğu müddetçe yeni Udohlar gelir hiç önemli değil.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #509 : 14 Temmuz 2017, 17:28:15 »
Bogdan adam gibi teşekkürlerini etti, kimse de bişiy dedi mi Bogdan ile ilgili. Udoh istediği yere gider, hatta Cska dahil ama netten çıkmayan adam iki gündür sessiz. Adam gibi yapsın açıklamasını gitsin. Benim açıkçası bir kaç kez dediğim gibi umurumda değil Udoh'un gidişi. Evet çok sevdik, gitmesini de istemezdik ama neticesinden ziyade yöntemi yanlıştı ve bu nedenle ki Obradovic olduğu müddetçe yeni Udohlar gelir hiç önemli değil.

Bogdan gittikten gunler sonra aciklama yapti.