Gönderen Konu: Aleksandar Djordjevic  (Okunma sayısı 30024 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cemalex

• Ziyaretçi
Ynt: Aleksandar Djordjevic
« Yanıtla #90 : 12 Ekim 2021, 14:29:49 »
Obradovic bile ilk geldiği sezon yüksek bir bütçeyle transferlerin çoğunu kendi yapmış olmasına rağmen top 8 yapamayıp top16'da kaldı. Ardından sürekli F4 yapan bir takım haline geldik.

Gergin 3-9 iken aldığı Efes ile euroligi sonuncu tamamladı. Ardından kendi kurduğu kadroyla önce final oynadı sonra da euroligi aldı.

Djordjevic kalite ve potansiyel olarak bu koçların yanından bile geçemez ( Obradovic ile arasında bir galaksi kadar mesafe var ) ancak kendi kurmadığı bir kadroyla daha 5 maç oynanmışken de acımasızca gömülüyor.

Tercih en başından  yanlıştı hiç istemedim kendisini ama madem anlaştık ve takımı teslim ettik. En azından biraz kredi tanımak gerekli. Kıtanın en iyi koçu bile bir senede istediğini yapamamışken beş maçla koç gömmek adil değil.

Bu sezon kendisine şans tanımalıyız bir yandan da koç olasılıklarını değerlendirmeye almalıyız. İyi bir  fırsat geldiğinde hala bekleneni verememiş ise bileti erken kesilebilir. ( Mesela Trinchieri gibi ihtimal oluşursa) Ancak böyle bir durum yokken sürekli bir topal ördek muhabbetini ben doğru bulmuyorum.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #91 : 12 Ekim 2021, 14:50:23 »
Obradovic yüksek maliyetli transfer yapmış olabilir ama temmuz ayında hocayı getirip kadro kurdurursan normal piyasada oyuncu kalmıyor verilen örnek alakasız bence Obradovic uzun vadeli planlamaydı

Burada insanların anlatmak istediği hocanın oyun sistemiyle oynanan basketbolun uyuşmaması hocanın yaptığı saçma sapan rotasyonlar en basiti Nando'nun aldığı süre, Polonara'nın kullanılışı, Booker ısrarı ve onun sırtı dönük ters eşleşme yakalamasını kovalamak için geçen 15-20 saniye burada hatalar belliyken iş geçmeden insanlar yazıyor yarın fikstür zorlaşınca işler kötü gidince yazmak en kolayı maalesef. Djordjevic 15 senedir antrenörlük yapıyor neyi bekleyeceğiz onu da anlamıyorum bir başarısı da yok ki adamın yada esnekliği gittiği her yerden  kovulan birisi

Igor'a verilen kadroda ortaydı bunu da unutmamak gerek birde Avrupa basketbolu uyum süreci vardı
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2021, 14:52:41 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #92 : 12 Ekim 2021, 14:52:44 »
Obradovic bile ilk geldiği sezon yüksek bir bütçeyle transferlerin çoğunu kendi yapmış olmasına rağmen top 8 yapamayıp top16'da kaldı. Ardından sürekli F4 yapan bir takım haline geldik.

Gergin 3-9 iken aldığı Efes ile euroligi sonuncu tamamladı. Ardından kendi kurduğu kadroyla önce final oynadı sonra da euroligi aldı.

Djordjevic kalite ve potansiyel olarak bu koçların yanından bile geçemez ( Obradovic ile arasında bir galaksi kadar mesafe var ) ancak kendi kurmadığı bir kadroyla daha 5 maç oynanmışken de acımasızca gömülüyor.

Tercih en başından  yanlıştı hiç istemedim kendisini ama madem anlaştık ve takımı teslim ettik. En azından biraz kredi tanımak gerekli. Kıtanın en iyi koçu bile bir senede istediğini yapamamışken beş maçla koç gömmek adil değil.

Bu sezon kendisine şans tanımalıyız bir yandan da koç olasılıklarını değerlendirmeye almalıyız. İyi bir  fırsat geldiğinde hala bekleneni verememiş ise bileti erken kesilebilir. ( Mesela Trinchieri gibi ihtimal oluşursa) Ancak böyle bir durum yokken sürekli bir topal ördek muhabbetini ben doğru bulmuyorum.

Koçun gelmesini istemeyenlerdenim ama temelde koça kredi verilmesini de doğru buluyorum. Hazırlık maçlarında fark yenmesi, özellikle gs den fark yenmesi kredisini çok çabuk tüketti. Önümüzdeki pazartesi, BSL de Efes ile oynayacağımız maç var. Yenilgi bile çok ciddi tepkilere neden olacak iken, farklı bir yenilgide olacakları düşünmek bile istemiyorum. Kredi için, biraz da koçun kendisi bir şeyler göstermesi gerekiyor, yoksa Ekim sonu yine çok karanlık.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #93 : 12 Ekim 2021, 15:12:15 »

1-bahsi geçen dönemlerde iki takımada da homurdanma oldu, ama yakarışa dönmedi. Çünkü elindeki ve ortaya koydukları ile bir ışık vardı... bir umut vardı...
2-Katılıyorum, kendi takımı değil... Ama zorla da gelmedi... O geldi diye de 10 kişi gönderip 10 kişi de getiremeyeceğimize göre elindeki kadroya uygun oyunu bulmalı. Benim takımım değil demek sahadaki oyunun cevabı değil.
3-duyulanlar doğru ise bu mali durumda hoca ile yolların ayrılması da olası değil ....

Bu zoraki evlilikte olan biz taraftara olacak ve bu gidişle 10 yıl önceki 100-150 taraftarla maça gittiğimiz yıllara döneriz...

Tam bir kısırdöngü içindeyiz ama sorun Djorjeviç sorunu olmaktan çıkmış durumda. Mirasyedi basket yönetimi konusunun çözülmesi ve radikal adımlar atılması dışında bu gidişat devam eder.... Top 8 e kalmak için matematik yaptığımız yıllara geri döndük hepimize hayırlı olsun... Umarım daha da geriye gitmeyiz...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #94 : 12 Ekim 2021, 15:45:00 »
antrenörleri değerlendirirken “kendi kurmadığı kadroya geldi” cümlesi bence hiç doğru bir yaklaşım değil.antrenörler işin sonunda sonuç odaklıdır her ne kadar hepsi belirli felsefelere sahip olsalar da.yani esnek düşüncelere sahip olmalıdırlar,zamana,kadroya,ortama bukalemun gibi adapte olup takımlarının performansını maksimize etmek zorundalar.sezon bitince kendi felsefesine uygun takviyeler yapar.obradovic’in ilk yılında mesela bo mccaleb hocaya çok uyan bir oyuncu muydu? değildi ama o yıl özellikle sezon başlangıcımız müthişti.

biz zaten djordjevic’in kariyeri boyunca böyle esnek bir antrenör olmadığını gördüğümüz için 1-2 aydır kendimizi yırtıyoruz burada.ergin ataman 4 yıl önce efes rezil bir haldeyken geldi 1 ay sonra türkiye kupası’nı kazandı sezon sonunda kadroda sadece simon ve dunston kalmıştı.yani ona da uymayan karmaşık bir kadro vardı elinde ama kupayla kapadı sezonu.futboldan örnek verelim tuchel geçen yıl kendi kurmadığı her maç 2-3 gol yiyen chelsea’ye geldi ve avrupa’nın en az gol yiyen takımı apoletiyle cl şampiyonu oldu.

yani kısacası bu kadroyu kendi kurmadı klişelerini bırakmak lazım 2021 yılı biterken.21 milyon euro’luk bir yatırım var ortada.takımın antrenörü durum böyleyken illa da sahada benim istediğim olacak di-ye-mez!

Çevrimdışı Turski Grobar

• Üye
  • Yer: Beograd
    • @sahinovic_12
« Yanıtla #95 : 12 Ekim 2021, 18:34:12 »
antrenörleri değerlendirirken “kendi kurmadığı kadroya geldi” cümlesi bence hiç doğru bir yaklaşım değil.antrenörler işin sonunda sonuç odaklıdır her ne kadar hepsi belirli felsefelere sahip olsalar da.yani esnek düşüncelere sahip olmalıdırlar,zamana,kadroya,ortama bukalemun gibi adapte olup takımlarının performansını maksimize etmek zorundalar.sezon bitince kendi felsefesine uygun takviyeler yapar.obradovic’in ilk yılında mesela bo mccaleb hocaya çok uyan bir oyuncu muydu? değildi ama o yıl özellikle sezon başlangıcımız müthişti.

biz zaten djordjevic’in kariyeri boyunca böyle esnek bir antrenör olmadığını gördüğümüz için 1-2 aydır kendimizi yırtıyoruz burada.ergin ataman 4 yıl önce efes rezil bir haldeyken geldi 1 ay sonra türkiye kupası’nı kazandı sezon sonunda kadroda sadece simon ve dunston kalmıştı.yani ona da uymayan karmaşık bir kadro vardı elinde ama kupayla kapadı sezonu.futboldan örnek verelim tuchel geçen yıl kendi kurmadığı her maç 2-3 gol yiyen chelsea’ye geldi ve avrupa’nın en az gol yiyen takımı apoletiyle cl şampiyonu oldu.

yani kısacası bu kadroyu kendi kurmadı klişelerini bırakmak lazım 2021 yılı biterken.21 milyon euro’luk bir yatırım var ortada.takımın antrenörü durum böyleyken illa da sahada benim istediğim olacak di-ye-mez!

İmza. Zaten Sale'nin oynattığı basketbol tarzı eleştirilirken de hep 90'ların oyununu oynatıyor vs. diye eleştiriliyordu. Bu da yine esnek olmaması ve belki de kendini güncelleyememesinden dolayıdır.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2021, 18:36:19 Gönderen: Turski Grobar »

Çevrimiçi ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #96 : 12 Ekim 2021, 20:59:29 »

Kesinlikle katılıyorum, özellikle de zaten iyi ve kalbur üstü bir kadrodan bahsederken hiç mazeret olamaz.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #97 : 12 Ekim 2021, 22:49:23 »
Güle güle.
Zaten 3 maç bile görmesi başarıydı.Tarihimizin en kötü yabancı koçu olabilir.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #98 : 12 Ekim 2021, 23:01:33 »
Maç adım adım bizden uzaklaşırken o sakin ve umursamaz tavrını asla unutmayacağım.  Hiçbir şey yapamıyorsan ne bileyim sahaya gir bir teknik faul sl, birisini tokatla! Ne bileyim işte varlığın belli olsun. 

Umarım takımın başında izlediğimiz son koçluğun olur.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #99 : 12 Ekim 2021, 23:52:49 »

Adaş
Adamın kariyeri kötü kariyeri kötü
Cvsi kimseye birşey vaad etmiyor ne yapalım
Ama sen de haklısın esas suçlu onu alan kimse ondadır
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #100 : 13 Ekim 2021, 00:03:03 »
Göte göt demek için bu kadar kıvranmaya, onu bunu işe karıştırmaya gerek yok, Aleksandar Djordjevic bildiğin kötü koç. Hatta koç bile değil. Kötü koç dediğimiz kişilerin, kötülüğünü eleştirirken bile, ortaya bir argüman koyabiliyoruz.

Bu adamı savunmak bildiğin ruh hastalığıdır. Hala yok kadroyu kendisi kurmadı, yok bilmem ne diye, taşşak geçer gibi şu adamı savunacak kadar trolleşmeyin. İnsanların aklıyla alay etmeyin.

Üsküdar çarşısında ciğerci olarak kariyerine devam etmesi gereken adama Fenerbahçe'nin koçluğunu verenlere zaten gerekli şekilde gerekeni söylüyoruz.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #101 : 13 Ekim 2021, 00:25:53 »
Adaş
Adamın kariyeri kötü kariyeri kötü
Cvsi kimseye birşey vaad etmiyor ne yapalım
Ama sen de haklısın esas suçlu onu alan kimse ondadır

Getirilmesi zaten hataydı, 3 senelik sözleşme yapılması ise hatadan da öte bir şey. Bana göre yayında ve yapımda emeği geçen herkesin kovulmasını gerektirecek bir hata.

İyi bir koç boşa çıkana kadar takımda kalacak. Kovup napıcaz idareten başka bir adam getirip onla uçacak mıyız. Elit bir koç boşa düşene kadar yönetecek işte.

Umut vaadetmiyor doğru, bazı adamların yaptıkları yapacaklarının teminatıdır ve bu adam onlardan birisi değil. Ancak şu konumda kendisine  zaman tanımak gerekiyor. Dediğim gibi kadroyu o kurmadı ve pek felsefesine uygun bir takım da değiliz. Belki biraz talım biraz kendisi değişir. Şu anda adamın takım benim kurduğum takım değil mazereti haklı bir mazeret.

Ben hala Gherardini bu koç tercihini özellikşe de sözleşme süresini nasıl yaptı veya nasıl onay verdi ona takılıyorum. 

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #102 : 13 Ekim 2021, 00:35:11 »

Bilal'e anlatır gibi anlatmışsın ama Bilal yine Bilal'dir.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #103 : 13 Ekim 2021, 00:40:56 »
Göte göt demek için bu kadar kıvranmaya, onu bunu işe karıştırmaya gerek yok, Aleksandar Djordjevic bildiğin kötü koç. Hatta koç bile değil. Kötü koç dediğimiz kişilerin, kötülüğünü eleştirirken bile, ortaya bir argüman koyabiliyoruz.

Bu adamı savunmak bildiğin ruh hastalığıdır. Hala yok kadroyu kendisi kurmadı, yok bilmem ne diye, taşşak geçer gibi şu adamı savunacak kadar trolleşmeyin. İnsanların aklıyla alay etmeyin.

Üsküdar çarşısında ciğerci olarak kariyerine devam etmesi gereken adama Fenerbahçe'nin koçluğunu verenlere zaten gerekli şekilde gerekeni söylüyoruz.

Kötü koç olduğunu ben de biliyorum, adı geçerken ve gelirkenki yorumlarım da mevcut. Hiç istemedim gelmesini felsefesi bile takım yapısına uymuyor. 3 senelik sözleşme ise rezillik, duyunca inanamadım.

Trollük falan ne alaka koç bile değil üsküdarda ciğerci  olmalı vs demek normal oluyor da kadroyu kendi kurmadı demek mi trollük oluyor.İyisiyle kötüsüyle geçen sezon F4 takımı Milanoyu süpürüp İtalya şampiyonu oldu ama evet kariyerine ciğerci olarak devam etmeliydi.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #104 : 13 Ekim 2021, 00:55:58 »
Trollük falan ne alaka koç bile değil üsküdarda ciğerci  olmalı vs demek normal oluyor da kadroyu kendi kurmadı demek mi trollük oluyor.İyisiyle kötüsüyle geçen sezon F4 takımı Milanoyu süpürüp İtalya şampiyonu oldu ama evet kariyerine ciğerci olarak devam etmeliydi.

Çok haklısın, Üsküdar'daki ciğerciler temiz, namuslu insanlardır ve işlerini de en iyi şekilde yaparlar. Üsküdar'daki bütün ciğercilerden özür diliyorum. Djordjevic olsa olsa Aksaray ciğercisi olur, malum onların ne ciğeri kullandığı belli değil.

1- Kimse Djordjevic'in kafasına silah dayamadı gel diye.
2- Bu kadar omurgalı bir adamsa gelmeseydi.
3- Kadro için ' bahanesi olmaz', 'çok iyi kadro' diyen kendisi.

NBA'de kadroları GM kurar, koç gelir playoff ya da şampiyon yapar. Bu mantıkla playoff ya da şampiyonluk beklentisiyle gelen ama beceremeyen hiçbir koça 'başarısız' diyemeyiz. Orası NBA diyecekler haliyle, Avrupa'da da birçok takımın yapılanmasını yine GM belirliyor, sanki çoğu koç her istediği oyuncuyu aldırabiliyormuş gibi konuşmanın manası yok.

Bu kadro, hemen her koçun isteyeceği bir kadrodur. Elbette 1-2 eksiği vardır, buna lafım yok. Ancak bu kadroyu, bu kadar rezil ve kepaze şekilde oynatıyorsan, bu koçun suçudur.
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2021, 00:57:11 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »