Gönderen Konu: Aleksandar Djordjevic  (Okunma sayısı 30019 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Ynt: Aleksandar Djordjevic
« Yanıtla #120 : 15 Ekim 2021, 09:32:40 »
Abi, biraz ironik olacak ama bizi Melih'ten kurtarsa kurtarsa anca bu adam kurtarır.
"Denize düşen yılana sarılır"  ;D
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #121 : 15 Ekim 2021, 15:06:49 »
Djordjevic hakkındaki fikrim net, değişmesi de neredeyse imkansız. Ancak yiğidi öldür, hakkını ver demişler. Melih Mahmutoğlu'nu kadroya almaya devam etmesi büyük hata olmasına rağmen, bu akşam süre vermemesi de takdir edilesi bir durum. Geldiğinden beri yaptığı en olumlu hareket oldu.

Nefret açısından bakarsak Melih >>>> Djordjevic sanırım.

Ben koça karşı Malih'e yakın bir nefretin var sanıyordum. Melih başka bir seviyeymiş demek ki :)

Şaka bir yana İsmet'in kadro dışı olup Melih'in kadroda olmasına ben hala inanamıyorum.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #122 : 15 Ekim 2021, 15:30:46 »
Nefret açısından bakarsak Melih >>>> Djordjevic sanırım.

Ben koça karşı Malih'e yakın bir nefretin var sanıyordum. Melih başka bir seviyeymiş demek ki :)

Şaka bir yana İsmet'in kadro dışı olup Melih'in kadroda olmasına ben hala inanamıyorum.

Djordjevic'ten asla nefret etmiyorum, böyle bir ifadem de olmadı, sadece kötü koç olduğunu düşünüyorum. Bunun nedenlerini de olabildiğince yazdım ya da yazdık, tekrara düşmeyelim.

Farklı konularda da söyledim, eğer Djordjevic belli takıntılarından vazgeçer, bu takımı da oynaması gerektiği gibi oynatırsa, manyak değilim kendisine her türlü desteği (kendimce) veririm. Bunun olma ihtimalini maalesef düşük görüyorum. Ancak adamın yapısı ve karakteri belli, Melih'i defterden sildiği an, araya kim girerse girsin Ali Koç dahil, muhtemelen geri adam atmaz gibi duruyor. En azından umudumuz bu yönde...

Melih konusunu 'nefret' boyutunda tekrar açmaya gerek yok. Kendisiyle kişisel olarak bir problem yaşamadım. Melih'i ve ailesini iyi tanıyan çok yakın arkadaşlarım da var. Melih'e selam verene 'selam vermem' gibi bir durumum olmadı hiç. Karakteri ve bazı konularda yaptıklarıyla ilgili bildiğim şeyler var. Karakter olarak en büyük bozukluğu zaten çok bilinen bir konu. Artık bu tamamen özel hayata gireceği için açmaya gerek yok o mevzuyu. Ama o mevzudan kaynaklı kulüpten uzaklaştırdığı biri de var, neyse. Sosyal medyada kendisini ya da eşini eleştiren (özellikle genç yaştaki) Fenerbahçe taraftarlarını da tehdit etmişliği var. Fenerbahçe'nin kaptanı, şartlar ne olursa olsun, kendisini ya da eşini eleştirdi diye taraftarı tehdit edemez.

Lobici, dedikoducu, kendisinin sürelerini kesme ihtimali var diye olası transferlerin önüne geçmeye kalkan, transfer olsa bile bu sefer kuyusunu kazan, ona buna racon kesen, mafyatik kim varsa Fenerbahçe'de barınmamalı. Adı Ahmet olmuş, Mehmet olmuş, Melih olmuş hiç önemli değil.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #123 : 22 Ekim 2021, 13:07:40 »
Geride kalan beş maç itibariyle adam gibi düdükler çalınsa, başka bir ifade ile insan yerine konulsaydık Djordovic'in bizle olan macerası 5 maçta 4 galibiyet ile başlamış olacaktı. Şu satırdan itibaren Djordovic özelinde yazmıyorum, anladım ki camia olarak hiç bir isme tahammülümüz, sabrımız, kredimiz yok. Ancak Obradovic gibi bir isim olursa kredisi olacak camianın yeni koça, Djordovic'e ya da Djordovic'den sonra gelecek yeni koç ve koçlara. Öte yandan Obradovic gibi bir karakterden  bir tane daha bulunmaması gibi bir gerçek de söz konusu. İsim kim olursa olsun cidden sabırlar diliyorum.

Real Madrid ve Fenerbahçe gibi camialarda başarılı olan spor adamlarının herhangi bir camiada başarılı olanlara oranla 5-6 kat daha saygı görmesi gerektiğini düşünüyorum. İşleri çok zor. Başarılı olduktan sonra gönderilme ve arkalarından teneke çalınması ihtimalı de var. Her iki camiadan da onlarca isim sıralanabilir.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #124 : 22 Ekim 2021, 19:27:47 »
Geride kalan beş maç itibariyle adam gibi düdükler çalınsa, başka bir ifade ile insan yerine konulsaydık Djordovic'in bizle olan macerası 5 maçta 4 galibiyet ile başlamış olacaktı. Şu satırdan itibaren Djordovic özelinde yazmıyorum, anladım ki camia olarak hiç bir isme tahammülümüz, sabrımız, kredimiz yok. Ancak Obradovic gibi bir isim olursa kredisi olacak camianın yeni koça, Djordovic'e ya da Djordovic'den sonra gelecek yeni koç ve koçlara. Öte yandan Obradovic gibi bir karakterden  bir tane daha bulunmaması gibi bir gerçek de söz konusu. İsim kim olursa olsun cidden sabırlar diliyorum.

Gregg Popovich gelse "bu amerikan havaları buralarda sökmez" falan deriz kesin haklısın...

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #125 : 22 Ekim 2021, 19:57:53 »
Normal şartlarda değil Djordjevic, Halil Üner'le sezona başlasan zaten 5 maçta 4 galibiyet alman lazımdı. Sanırsın sezona CSKA Moskova, Barcelona ve Olimpia Milano maçlarıyla başladık. Önüne gelenin tokatladığı Pao ve Alba'ya maç verdin.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #126 : 28 Ekim 2021, 23:33:57 »
Eee şimdi laf sokmak için Gaziantep zaferini mi bekliyorsunuz, gelin hocanızı gönül rahatlığıyla yıkayıp yağlayın, hafif böyle dalga geçerek yapın ama aksini kabul etmem. Oyunculara bok atın, taraftarı da aradan çıkartın, sonuçta bu arkadaş hariç herkes suçlu.

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #127 : 29 Ekim 2021, 03:15:24 »
Eee şimdi laf sokmak için Gaziantep zaferini mi bekliyorsunuz, gelin hocanızı gönül rahatlığıyla yıkayıp yağlayın, hafif böyle dalga geçerek yapın ama aksini kabul etmem. Oyunculara bok atın, taraftarı da aradan çıkartın, sonuçta bu arkadaş hariç herkes suçlu.

hocayı yıkayıp yağlarken neden hafif dalga geçerek yapalım, o kısmı anlamadım. sen bu işi fazla kişiselleştirmiş olmayasın?

alba maçı hariç EL'de oynanan maçlarda mücadeleden ötürü memnunum ve bunun seninle hiçbir alakası yok.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #128 : 29 Ekim 2021, 03:25:14 »
hocayı yıkayıp yağlarken neden hafif dalga geçerek yapalım, o kısmı anlamadım. sen bu işi fazla kişiselleştirmiş olmayasın?

alba maçı hariç EL'de oynanan maçlarda mücadeleden ötürü memnunum ve bunun seninle hiçbir alakası yok.

Kendini bu kadar ciddiye alma, benim dediğimin de SENİNLE hiçbir alakası yok, ha yine de alın tepe tepe kullanın hocanızı.

Bu vasıfsız adamı eleştirirken ortaya olabildiğince veri koyduk. Uzun uzun da 'kendimizce' açıklama yaptık. Hala kişiselleştirme vs vs saçma sapan laflarla savunulmaya devam ediliyor. Zaten mantıklı bir şekilde savunulması imkansız, anlıyorum. Pao, Madrid ve Barca maçlarında hakem diye kendinizi avuttunuz, Oly maçının hakemleri kusursuza yakın yönetti. Demek sorun sadece hakemler değilmiş.

Fenerbahçe tarihinin (Halil Üner dahil) gelmiş geçmiş en vasıfsız koçu.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2021, 03:35:44 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Aleksandar 'Loser' Djordjevic
« Yanıtla #129 : 29 Ekim 2021, 03:57:58 »
Madde madde gidelim;

- Sezona iyi başlayan İsmet Akpınar'ı harcadı.
- Geçen sezonun kahramanlarından Pierre'i sıradanlaştırdı.
- Takım elbiseyi giyen benim diye Nando'ya ayar vermeye kalktı.
- Oly maçından sonra da Polonara'yı sattı.

Şehmus iyi niyetiyle elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor ama oyun kurucu oynatma sevdası yüzünden çok değil 2-3 hafta içinde bu çocuk da düşecek. Şehmus'un bu fantaziden zerre mutlu olduğunu düşünmüyorum ama sesini çıkaramaz haliyle.

Vesely sezon başından beri canını dişine takarak oynuyor. Bu akşam da 36 dakika sahada kaldı. Bu adamın taşıdığı da can, nereye kadar böyle devam eder belirsiz. Vesely biraz düşerse her maç 20'lik oluruz herkes biliyor.

Yaverleri memnun olabilir mücadeleden ama içerideki oyuncu, ''Bu kadar yırtınıyoruz ama kazanamıyoruz. Böyle nereye kadar...'' diye isyan noktasına gelir, belki de gelmiştir bazıları, bilemem. Bu işler öyle boş beleş vasıfsız bir adama kuru destekle olsa, tutalım forumdan birini takımın başına getirelim, maliyeti de daha az olur, verelim desteği bekleyelim.

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #130 : 29 Ekim 2021, 05:15:50 »
benim kendimi ciddiye almamla konunun uzak yakın alakası yok. hatta "kişiselleştirmiş olmayasın" derken tam tersini yaptığını iddia ettim.

kabadayılık yapıyorsun, bilesin.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #131 : 29 Ekim 2021, 05:43:18 »
Ya geçin bu kabadayılık mevzularını, öyle olduğunu düşünüyorsanız Samet'e şikayet edersiniz, verir bana 1 hafta ceza olur biter. Kişiselleştirmenin kralını siz yapıyorsunuz. Daha bir tane elle tutulur argümanınız yok bu adamı savunurken. Yaptığınız tek şey, koçu eleştirenlere sallamak, kişiselleştirme tam olarak böyle olur.

Fenerbahçe'ye geldiğinden beri bu adam ne yapmış, geçen senenin üzerine ne koymuş, kadrodan nasıl verim almış, daha iyiye gittiğimizi gösteren emareler ne, yazın bilelim o zaman. Bir adamı savunuyorsanız, ona inanıyorsanız, ortada gördüğünüz, bizim de göremediğimiz bir şeyler vardır. Bunları yazın, yazabilecek iyi bir şey gerçekten varsa tabii..
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2021, 05:44:10 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #132 : 29 Ekim 2021, 09:16:30 »
Bende diyorum ki kaçak kalsaydı da durum farklı olmazdı.Koş koş basketbol göze hoş gelsede tek oynanacak sistem değil.Geçen yılki kadro aynen kalsaydı yada bu yıl kurulsaydı sondan ikinci belki olurdu.

Bizden iyi çok sayıda takım var.Dün Olide savunmasıyla aldı artı boş 3'lükleri atsalar yine erken kopmuştu.

Gücümüz bu.Cem Ağrak ile tek ben yetersiz buluyorum.Takviye gelmezse son 8 şansımız yok.

Yeni gelecek hocda verim verebilir mi meçhul.?

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #133 : 29 Ekim 2021, 10:35:38 »
Bende diyorum ki kaçak kalsaydı da durum farklı olmazdı.Koş koş basketbol göze hoş gelsede tek oynanacak sistem değil.Geçen yılki kadro aynen kalsaydı yada bu yıl kurulsaydı sondan ikinci belki olurdu.

Bizden iyi çok sayıda takım var.Dün Olide savunmasıyla aldı artı boş 3'lükleri atsalar yine erken kopmuştu.

Gücümüz bu.Cem Ağrak ile tek ben yetersiz buluyorum.Takviye gelmezse son 8 şansımız yok.

Yeni gelecek hocda verim verebilir mi meçhul.?

Mr Tom tam tersine kaçan/giden hoca ile eldeki hocayı kiyaslayamazsin.... Adami eleştir, sevme vs ama hucum setleri olan ve savunma kurgusunu eldeki 5-6 oyuncuyla kurabilmiş bir hocaydı.... bunu görmezden gelemezsin...

Djorjevic;
-maca kenardan mudehale etmiyor... birak farkli birseyler denemeyi koc itirazini bile oyuncular zorla yaptirdi... adam heyecanla izliyor sadece... hic oyun değişmiyor, yok rakibi bozmak için 4 kısaya döneyi, yok takimi uzatayim kısaltayim vs ... hiçbir şey değiştirmeden sadece rotasyonla devam ediyor. Sadece isimler degisiyor duzen ve oyun aynı.... (universite de kiz arkadaşıma park etmeyi ogretiyordum... tek yaptigi ayni çizgide ileri geri gitmekti, direksiyonu hiç çevirmeden... hocanin mac içindeki durumu da bu)

-Rotasyomlari da sacma o da ayrı. Takim tam ritm buluyor 3 oyuncu kenara... tam alışıyor oyuncu, isiniyor... pat kenara... o bile dengesiz.. bak maclara seriler basliyor diyorsun tamam kopardik... pat 2-3 oyuncu kenara? Niye? Anlamak mümkün mü?

-mac içinde takimi yavaş ve oyunu kontrol ederek oynatmaya calisiyor bu da eldeki oyunculari degersizlestiriyor.

-sezon ortası oldu tek setimiz kisayi yada 3 numarayi izole edip birebir oynatmak... baska set gören varsa soylesin

Kaçan hoca nin müdahale etmediği için kaybettiğimiz diyebileceğin 1 tane tartışmalı mac var. Bu simdiden 3 etti ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #134 : 29 Ekim 2021, 10:50:49 »
Ben artık koç ile ilgili yazmıyorum.

Ama şu gerçek adam kurmadığı takıma geldi.Ya onun istediği oyuncular alınsın mevcutlardan istemedikleri gitsin.Yada o.Polonara savunma yapmadığı yapamadığı için fazla süre vermiyor.Gerçi Bookerda zayıf.

Sevgili Shayok ve Booker Igor Beyin transferleri.