Gönderen Konu: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague (2021-22 Sezonu)  (Okunma sayısı 132796 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe Beko-Alba Berlin | Euroleague 21. Hafta
« Yanıtla #2535 : 29 Mart 2022, 22:52:57 »
De Colo artık laf edilmesin.De Coli gibi yıldızlara ihtiyaç var.Ama şu var bu savaş olmasada mağlubiyetler silinmeaede ilk 8 zordu.Rus takımları vardı önümüzde Demek Olimpia Milano Real maçları hatta Ölü tesadüfi rüzgarla alinmiş.Kadroda zayıf 2 3oyuncu hariç.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
Ynt: Fenerbahçe Beko:57 Alba Berlin:66 | Euroleague 21. Hafta
« Yanıtla #2536 : 29 Mart 2022, 23:03:35 »
asıl sıkıntı bu yönetimi hala orda tutan bizde. neyse kötü günler geride kaldı, daha kötülerine hazırlanalım.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #2537 : 29 Mart 2022, 23:05:10 »
Bu arada olur böyle sezonlar ne marka organizasyonlar playoff yapamadı.Önemli olan başkan ne düşünüyor.Eğer yarışmacı kimlik istemiyorsa eyvahlar olsun.Arti şu ruh saçmalık hakikaten bazen bende kapırtıyorum.Tuncay döneminden beri ruh aşağı ruh yukarı.Kaliteli takimin yoksa eksikler çoksa ruh sadece bir subjektif kavram.

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2538 : 29 Mart 2022, 23:11:38 »
Bence coaching problemi bizi bu noktaya getiren. Ha kadro ben geldiğimde kurulmuştu diyebilir, haksız da sayılmaz ama kendi kursaydı da ben daha umutlu olmazdım.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2539 : 30 Mart 2022, 00:58:25 »
Aleksandar Djordjevic’in Alba Berlin maçı sonrası açıklamaları

Başantrenörümüz Aleksandar Djordjevic, Alba Berlin karşısında alınan mağlubiyetin ardından şunları söyledi:

"Çok zor bir durum. Aslında maça çok iyi başladık ama cevap verilmesi gereken zor anlarda cevap veremedik. Alba Berlin çok açık atışlar buldu. İkinci çeyreğin bir açıklaması yok. 7 günde 4 maç oynadık. Seyahatlerimiz vardı. Sakatlarımız yeni döndü ve daha maç formunda değiller. Bu yüzden sahadaki savaşma gücünün biraz düşük olduğunu gördük. İkinci yarıda karakter gösterdik. İyi bir dönüş oldu. Bu güzel bir özellikti ama sonunda kötü bir mağlubiyet oldu. Oyuncuların bu forma ve bu kulüp için daha fazla gururlu oynamalarını, karakter göstermelerini, o savaştıkları anları 40 dakika boyunca göstermelerini beklerdim. Rakibimiz oyun kurmada ve hücumda çok iyiydi. Kaptan dışında hücum silahımız yoktu. Takımı da tek başına onun sırtlamaması gerekirdi.

Profesyonel olmak demek, sahada yüzde yüzünüzü hatta daha fazlasını vermek demek kulübünüze. Sadece maçta değil bütün sezon hayatınızın içinde. Bu dinlenmek olabilir, sağlıklı yemek olabilir. Bir oyuncu olarak bütün sorumluluklarınızı saygı ile yerine getirmek anlamında da. Eski bir basketbolcu ve basketbol adamı olarak bakış açım böyledir ve bu şekilde olması gerekir.

(Mental yorgunluk) Aslında her şey Rus takımlarının elenmesiyle başladı. Hepsinin kafasında olan ve her gün konuştuğumuz bir konuydu. Çünkü elimizden alınan bir şey vardı, bir haksızlık vardı. Motive etmek ve onların düşmemesini sağlamak için sürekli konuştuk. Onun üzerine 15 gün seyirci önünde oynamadık. Real maçından beri üst üste 3 maç oynamak varken, evde özgüvenimizi, ritmimizi yakalamak varken, bunları yaşayamadık. Ertelemeler oldu. Üstüne yine sakatlıklarımız oldu. Henry 1 ay, Jan Vesely 3 ay, Barthel çok uzun süre yoktu. Barthel bu sezon evdeki ilk maçını oynadı. Gerçekten inanılmaz şeyler yaşadık. Bunlar da gerçekler. Bu maçın için hazırdık, ateşliydik. Bir yandan Nando De Colo’nun uzun bir süreçten sonra, ritmini yakaladıktan sonra Baskonia’da sakatlanması… Yine bir plan hazırlıyorsunuz. 7 günde 4 maç oynarken, bir anda bütün durum değişiyor. Tekrar başka bir şey yapmaya çalışıyorsunuz, bu duygusal olarak hepsini çökertiyor. Nando De Colo gerçekten mahvoldu. Çok iyi oynuyordu, maç ritmini yakalamıştı ve tam formdaydı. Olmadı ama. Liderinizi kaybedince tabii ki böyle şeyler zor olabiliyor. "

Çevrimdışı İlkay35

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague (2021-22 Sezonu)
« Yanıtla #2540 : 30 Mart 2022, 08:44:08 »
Ne saçma bir düşünce. Bu insanlar robot değil. Zaten 3 günde bir maç yapıyorlar. Mental olarak da kafaları dağıtmalari lazım. Tabi ki eğlenmek onlarında hakkı. Saha da işlerini yapıyorlarsa dışarıda kim ne yapmış nasıl eglenmis kimi ne ilgilendirir ki ? Artık şu Banel kafalardan kurtulmamız lazım. Bu oyuncu burada görüldü , gönder gitsin. Bu oyuncu bunu yaptı ,gönder gitsin. İstiyorsunuz ki,oyuncu antrenmandan eve evden maça maçtan eve gitsin. Öyle bir dünya yok arkadaşlar. Yerine göre duruma göre oyuncularinda sosyal olmaya hakları var. Kimse kusura bakmasın ben böyle düşünüyorum.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #2541 : 30 Mart 2022, 09:42:19 »
Ne saçma bir düşünce. Bu insanlar robot değil. Zaten 3 günde bir maç yapıyorlar. Mental olarak da kafaları dağıtmalari lazım. Tabi ki eğlenmek onlarında hakkı. Saha da işlerini yapıyorlarsa dışarıda kim ne yapmış nasıl eglenmis kimi ne ilgilendirir ki ? Artık şu Banel kafalardan kurtulmamız lazım. Bu oyuncu burada görüldü , gönder gitsin. Bu oyuncu bunu yaptı ,gönder gitsin. İstiyorsunuz ki,oyuncu antrenmandan eve evden maça maçtan eve gitsin. Öyle bir dünya yok arkadaşlar. Yerine göre duruma göre oyuncularinda sosyal olmaya hakları var. Kimse kusura bakmasın ben böyle düşünüyorum.
Kimsenin oyuncuların özel hayatını eleştirdiği yok.Hiçbirinin özel hayatını umursamıyorum.

Benim onlar adına umursadığım tek şey sahadaki performanslarıdır ve gelecekte Fenerbahçe’ye katacaklarıdır.Hiçbiri Fenerbahçe seviyesinde olmadığı için mizahi bir mesaj yazayım dedim.

Koçundan oyuncusuna iğrenç bir sezon geçiyor.De Colo’nun karakteri sezonun geri kalanında takıma yansımış sanırım.

İsterlerse sahada 30 sayı fark yerken gülebilir,hiç sorun yok.Ben alıştım Fenerbahçe taraftarı olarak kaybetmeye.
Böyle loser oyuncularla kaybetmeye daha çok alışmak istemiyorum ama.

Seneye Booker,Shayok,Barthel,Floyd,Starks kesinlikle gitmeli.şuraya bakın ya berbat isimler bu takımda forma giyiyor.

En başta da rotasyon fetişi olan değerli hocamız gitmeli.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2022, 09:42:47 Gönderen: badboys »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #2542 : 30 Mart 2022, 10:28:49 »
Bence bu maç için taktik teknik konuşmaya gerek yok.

Hoca artık ne yapacağını bilmiyor ve şaşırmış durumda. Oyuncular hocaya inancı sıfır. Sene başıda kötü koç performansı vardı ama en azından oyuncular koça inanıyordu ve zorluyolardı. Şuan onlar bile koçun ne yaptığını bilmiyor.

Genel olarak beğenmiyordum koçu fakat sakatlardan sonra oynadığımız basket bizi aldattı. Çünkü koçun kafasındaki oyunu oynattığını düşündük. Koç kafasında bu oyun olsa sakatlar geldikten sonrada bunu oynardı. O zaman ligin en iyi basketini oynarken ve bir oyun bulmuşken bundan vaz geçersen sadece istemediğin için vazgeçersin.

Bence bu gün koçun bittiği gündü.

Adammın oyunculuğunu bilmesek oyun zekasından şüphe edicem. Elemanda bi problem var.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2543 : 30 Mart 2022, 11:44:29 »
Kimsenin oyuncuların özel hayatını eleştirdiği yok.Hiçbirinin özel hayatını umursamıyorum.

Benim onlar adına umursadığım tek şey sahadaki performanslarıdır ve gelecekte Fenerbahçe’ye katacaklarıdır.Hiçbiri Fenerbahçe seviyesinde olmadığı için mizahi bir mesaj yazayım dedim.

Koçundan oyuncusuna iğrenç bir sezon geçiyor.De Colo’nun karakteri sezonun geri kalanında takıma yansımış sanırım.

İsterlerse sahada 30 sayı fark yerken gülebilir,hiç sorun yok.Ben alıştım Fenerbahçe taraftarı olarak kaybetmeye.
Böyle loser oyuncularla kaybetmeye daha çok alışmak istemiyorum ama.

Seneye Booker,Shayok,Barthel,Floyd,Starks kesinlikle gitmeli.şuraya bakın ya berbat isimler bu takımda forma giyiyor.

En başta da rotasyon fetişi olan değerli hocamız gitmeli.
Adamlar 30 fark yiyorlar gecesine barda içip sicmaya koşuyorlar. Zerre uzuldukleri yok çünkü. Baslarim öyle profesyonelliğe. Ben geri kafaliyim biraz. Bizim taraftar kadar romantik yok zaten. Kalsınlar hepsi bir şans daha verelim. Kocundan bartheline hatta Ali başkanına kadar daha ne kadar dibe batirirlar bu şubeyi hep beraber görelim.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2022, 11:46:47 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #2544 : 30 Mart 2022, 12:20:33 »
Adamlar 30 fark yiyorlar gecesine barda içip sicmaya koşuyorlar. Zerre uzuldukleri yok çünkü. Baslarim öyle profesyonelliğe. Ben geri kafaliyim biraz. Bizim taraftar kadar romantik yok zaten. Kalsınlar hepsi bir şans daha verelim. Kocundan bartheline hatta Ali başkanına kadar daha ne kadar dibe batirirlar bu şubeyi hep beraber görelim.
Valla abi benim için futbol takımındaki herhangi bir sporcunun ne yaptığının gram bir değeri yok ama bu takım apayrı.Yıllardır her branşta süregelen başarısızlıklardan sonra Fenerbahçeli bir nesili kaybetmek üzereyiz.Yıllardır hiçbir başarı yok,küçük çocuklara Fenerbahçe aşkını basmakalıp sözlerle mi aşılayacağız?

Benim gözümde bu takım,o gençliği tutmak ve doğru sporsever profili oluşturmak adına çok önemliydi.Obradovic'in gidişi ile birlikte ilk büyük darbeyi yedik-ki bu spor taraftarlarını oluşturan da kendisidir- şimdi de bu karaktersiz,yüzsüz ve yeteneksiz oyuncularla birlikte yeni Pana olma yolunda koşar adımlarla ilerliyoruz.Yalnız aramızda ciddi bir fark var: Yunan sporcuların basketbol aidiyeti Türk basketbolculara göre çok daha yüksek olduğu için onlar hep bir seviyede basketbol aşklarını koruyabilirler ama bizim için bu geçerli olmayacak.

Kendisini inanılmaz eleştirsem de Vesely,Sloukas,Udoh,Bogdan,Datome ve niceleri bu yüzden çok değerliydi.Sahada 1 dakika süre alacağını bilmesine rağmen benchin yanında hep ısınan Barış Hersek bu yüzden çok değerliydi.Bazı değerleri kaybedince ve sizi var eden her şeyi kaybettiğinizde;işte bu tür olaylara karşı tepkisizlik başlıyor.Benim görüşüm,Xavi Pascual gibi disiplinli ve bu değerleri yeniden kazandıracak bir koç tercihinde bulunmamız gerektiğidir.

Tabii,kendisi gelir mi orasını bilemem..
FENERBAHÇE

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2545 : 30 Mart 2022, 13:07:15 »
Değil hocam, saçma bir düşünce değil.
Sen kendi işine göre değerlendirmeyeceksin. Bu adamların işi, yılın belli dönemlerinde 2 günde bir maç yapmayı gerektiriyor. Ona göre de para alıyorlar.
Kaldı ki sen zaten kendi mesajınla çelişiyorsun. "Saha da işlerini yapıyorlarsa dışarıda kim ne yapmış nasıl eglenmis kimi ne ilgilendirir ki ?" demişsin. Adamlar o eğlenceden önceki maçı ve sonraki 2 maçı kaybetmiş, buna işlerini yapmak mı diyorsun ? Asıl olmayan senin tarif ettiğin dünya.
Sevmesem de Rıdvanın güzel bir lafı vardı, Fenerbahçe futbolcusu kötü oynayabilir ama kötü koşamaz diye. Aynı şey burada da geçerli, bu takımın 30 fark yemesinin tek açıklaması mücadele etmemesidir. Sen hem o kadar para al, hem mücadele etme, hem de sosyalleşmek benim hakkım... Yok böyle bir dünya. Baskonia yı eledikten sonratüm takım gece gitti eğlendi, kimse bir şey dedi mi ona ?  Bence sen kusura bakma, yanlış düşünüyorsun.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #2546 : 30 Mart 2022, 20:54:46 »

Hocam teorik anlamda katılıyorum da pratik bağlamda Akdeniz coğrafyasında kabul görür bir yanı yok. Daha fazla yazmayayım linç yememek için, sen de zorlama derim...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2547 : 30 Mart 2022, 23:43:24 »
Hocam teorik anlamda katılıyorum da pratik bağlamda Akdeniz coğrafyasında kabul görür bir yanı yok. Daha fazla yazmayayım linç yememek için, sen de zorlama derim...

:D :D :D
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #2548 : 01 Nisan 2022, 08:12:48 »
Kendinle çelişmesen fena cevap değildi ama sahada işlerini yapıyorlar ise demişsin yapmıyorlar, sorun orda. Hem işlerini yapmıyorlar 6da 0 çekiyorlar. 2 ispanya deplasmanında 45 say far yiyorlar ondan önce Monakodan 22 sayo fark yiyorlar sonra Kızılyıldıza yeniliyorlar
Barcelona 18 bebeler ile taşşak geçecek, bizim sahada işlerini yapmayan paşalar maçtan sonra discoya gidip hatun düşürüp sikecekler ama ben "BANAL" olacam,
Kendimle gurur duyarım, böyle düşünen herkes ile gurur duyarım.
Aidiyet hissetmemii sadece para için oynayan adam şu durumda gider discodan sonra gruba da girer.
Bu çapsız hoca ve aidiyet hissetmeyen oyuncular ile daha çok sikerler
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
Ynt: Fenerbahçe Beko-Bayern Münih | Euroleague 26. Hafta
« Yanıtla #2549 : 01 Nisan 2022, 08:37:14 »
Real Madrid maçındaki galibiyetin galibiyetten öte olması için zengin Münih takımını yenmeliyiz.Yarım basket ile olsada.Çok zor geçiyor maçlarımız.Trıncheri tam çılgın ve sert savunma yapabiliyor takımı.
Zengin mi ;)
Futbol takımı ilr oynamıyoruz
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım