Gönderen Konu: Ali Koç  (Okunma sayısı 43385 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Ali Koç
« Yanıtla #105 : 11 Mart 2020, 20:15:32 »
Estağfurullah Ayhan abi, bizim zaten seninle bir sorunumuz olmaz :D Çok içten bir şekilde yazdım ama hme1453 adlı arkadaş bir agresif ve yanlış anlamaya müsait biri çıktı.

Besim yine Londra'da kırmızı şarabını yudumlayıp, pirzolasını yerken..

Katılıyorum. Arada belli bir tanışıklık olunca üslup sorun olmaz. Ama bu tanışıklık olmayınca ve iyi bir ribeye yanında mesela Ridge'in 2007 Monte Bello Cabernet Sauvignon'unu içmiyorsam ve gevşememişsem sorun yaratıyor :)

Çevrimdışı hme1453

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Biz hayatta en çok Fenerbahçeyi sevdik.
« Yanıtla #106 : 11 Mart 2020, 20:54:08 »
Şimdi manipülasyon demişken söz konusu olan manipülasyonun ne olduğunu söyleyeyim: Yazışmalara bakarsanız yazdığım yoruma ''dalga mı geçiyorsunuz'' diyerek giriş yaptığınızı göreceksiniz. Sizi tanımam etmem. Burada aramızda daha önceden gerçekleşen bir yazışmayı veya münasebeti de hatırlamıyorum. Böyle olunca da muhabbete atlayıp ''dalga mı geçiyorsun yaaaa'' gibi bozuk bir üslupla yazınca karşılık olarak yazdıklarım hafif bile.

Bu tür forumların temel taşı bir topluluk bilinci ile karşılıklı bir şeyler öğrenme, gerektiğinde toplu hareketlere zemin hazırlamaktır. Sahip olduğunuız üslupla forumun temeline zarar veren bir unsur haline gelirsiniz.  Buna devam etmekte ısrarcı olursanız da forumda kalıcı olamazsınız. Bu bir uyarıdır. Yoksa benim amacım da kavga etmek değil.
Fenerbahçe şu haldeyken daha oturmuş yönetimin hiçbir suçu yokmuş gibi davranıyosun bi de beni forumdan barınamamakla filan tehdit ediyosun.
S.kmuşum forumuna hadi engellettir. Biraz daha Ali Koç sakşakçılığı yap.
Bazen sevinçli,bazen kederli,hayat seninle güzel

Çevrimdışı hme1453

• Üye
  • Biz hayatta en çok Fenerbahçeyi sevdik.
« Yanıtla #107 : 11 Mart 2020, 20:55:21 »
Hocam, eğer yaşın doğruysa daha çok yolun var, kendini başarısız olarak tanımlaman doğru değil. Bence çıkış yoluna girmek için hayatını Fenerbahçeden başka yerlere yönelterek işe başlayabilirsin. Hepimiz geçtik o yollardan.
Gene yaşının doğru olduğunu var sayarak yazıyorum, Aziz Yıldırım öncesini bilmiyorsun demektir. her 2-3 senede bir şampiyon olup sonraki yıllarda dibi gören, farklı siyasal görüşlere, tarzlara sahip yönetimleri gördük. Bir sene rekorla şampiyon olup sonra 3 sene yokuş aşağı gittik, sezonu son maçtaki galibiyetle + averajla bitirdik... Aziz Yıldırım geldi, ilk 4 senede GS üst üste şampiyon oldu, kupaları topladı, şampiyonluklarda önümüze geçti, uefa yı aldı... Üstelik evlerinde bunları 4-0 yenerek başladık sezona....  Sonra şampiyon olup, arkasından gene dibi gördük, ta ki 2003-2004 sezonu Daumu getirene kadar. Sonrasını az çok hatırlarsın. Bu süreçte tabi ki çok haksızlıklar da oldu, şanssızlıklar da, aynı sezonda 2 futbolcumuzun ayağı kırıldı mesela... Ama asıl konu o değil, Aziz Yıldırım, 8 sene sonra o efsane dönemlerine geldi, ne ffp vardı o zaman ne 3 temmuz ne bugünkü dünyanın içinde olduğu durum. Ali Koç, yanlışları olmakla beraber, bence hala biraz daha kredisi var, ama öncelikle taraftarı dinleyip ona göre iş yapmayı bırakmalı.
Abi yaşım yetmese de dediğin dönemleri ezbere biliyorum merak etme. İyi niyetli mesajın için çok tesekkur ederim ama son yazdığım mesajdan sonra bir önemi kalmadı galiba. Allah'a emanet
Bazen sevinçli,bazen kederli,hayat seninle güzel

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #108 : 11 Mart 2020, 21:50:38 »
S.kmuşum forumuna hadi engellettir.

Forum sana soksun, derdim de... Zannetmem ki böyle bir şeye müptelalığı olan birisi olsun aramızda... Ama illa bu işi yapacak birilerini bulursun... Aramaya devam et...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #109 : 14 Mart 2020, 10:42:36 »
... Ersun Yanal'a yapabileceğinin en iyilerinden bi kadro verdi...
Bu artık, komik bile değil, trajik. Beklenti neydi bu en iyi kadrodan? Şampiyonluk? Geçen seneye göre santrfor hariç nasıl en iyi bir kadro oluyor? Sol beki yok kadronun. Bakın sıkıntılı demiyorum, yok. Buna rağmen en iyi kadro, he?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #110 : 14 Mart 2020, 16:11:00 »
Bu artık, komik bile değil, trajik. Beklenti neydi bu en iyi kadrodan? Şampiyonluk? Geçen seneye göre santrfor hariç nasıl en iyi bir kadro oluyor? Sol beki yok kadronun. Bakın sıkıntılı demiyorum, yok. Buna rağmen en iyi kadro, he?

Kardeşim, o sana cevap veremez artık. Boş yere yorma kendini, derim. :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #111 : 14 Mart 2020, 22:07:47 »
Kurduğu takım 7 maçtır kazanamıyor. Bugün de -bu sezon evinde sadece tek maç kazanan Konya'ya- dokuz kişi kalmış Konya'ya kaybetti.

Ligin ikinci devresi küme düşme potasındayız.

Ali Koç Başkan! Fenerbahçe kümeye...

İki sezonun hikâyesi...

Defol git artık... Defol git... Düşecek isek borçtan düşelim... Senin saç baş yolduran, karaktersiz sürüsünden ibaret futbolcularının performansından değil...

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #112 : 14 Mart 2020, 22:21:17 »
Fenerbahçe tarihinin en basiretsiz başkanı olma yolunda ilerliyor derken az bile demişim aslında. Hafif kaçmış. Fenerbahçe'yi sabote etmek için birini görevlendirseler, hatta Mustafa Cengiz'i Fenerbahçe başkanı yapsalar, bu kadar zarar veremezdi.

Varolan bütün değerleri, psikolojik üstünlükleri ve formanın saygınlığını yerle bir etti. Futbol şubesini ayaklandırmayı geçtik, ayakçı haline getirdi. En azından kulübün tesellisi olan amatör şubeleri de yok ediyor. Elde hiçbir şey kalmayana kadar devam edecek herhalde.

Kendisinden zerre haz etmem, başkanlığını da hiçbir zaman için sevemedim ama en azından bir zamanlar işler bu noktaya gelmeden devreye girebilecek bir Ali Şen vardı. Çoğu zaman boşa sallasa da, çıkar konuşurdu ve camia hareketlenirdi.

Şimdi bu görevi kim alır yerine getirir bilemem ama Fenerbahçe'yi gram seven, acilen kongre için bastırır ve şu karanlık dönemden çıkış için bir ışık yakar.

Bu adamın oyuncağı olacaksa koca kulüp, yazık.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2020, 22:24:00 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #113 : 14 Mart 2020, 22:47:31 »
İstifa et ve defol git.

Tarihin en büyük kaybedeni olarak anılacaksın ve en kötü başkan olarak tarihe adını altın harflerle yazdıracaksın.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #114 : 15 Mart 2020, 11:51:49 »
Adminler yeni başkan kim olsun diye başlık açsa güzel olur.Tabi kongre seçiyor.

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #115 : 24 Haziran 2020, 10:07:54 »
Olmadı başkan. Nasıl şaşaalı gelmiştin. Bu kulüp tarihine "Zeljko Obradovic'i gönderen başkan" olarak geçeceksin. Yazıklar olsun!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #116 : 24 Haziran 2020, 10:13:32 »
Ligin ilk devresini küme düşme potasında, sondan ikinci bitiren başkan.
Galatasaray'a 21, Trabzon'a 23 yıl sonra iç sahada kaybeden başkan.

Veee... Obradovic'le yolları ayıran başkan...

Vizyonunun sınırları Comolli ve Cofu...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #117 : 24 Haziran 2020, 11:45:00 »
Ligin ilk devresini küme düşme potasında, sondan ikinci bitiren başkan.
Galatasaray'a 21, Trabzon'a 23 yıl sonra iç sahada kaybeden başkan.

Veee... Obradovic'le yolları ayıran başkan...

Vizyonunun sınırları Comolli ve Cofu...

Cocu :)

benim için tarifsiz bir hayal kırıklığıdır Ali Koç.
şimdi 2-3 hafta bir sürü isimler yazılıp çizilir, milletin gazı hem futbolda hem basketbolda alınır, sonra gene aynı tas aynı hamam devam..

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #118 : 24 Haziran 2020, 11:47:05 »
 seçimde hesabı sorulur bunun. yalan yok, bende oy verdim ama o zamanın şartları bunu gerektiriyordu. scout ekipleri, oyuncu havuzları, vizyonlar falan derken hangimiz bu tatlı yalanlara inanmamıştı ki.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #119 : 29 Haziran 2020, 09:33:17 »
Fenerbahçe Yönetimine Son Açık Mektubum
Sayın Başkan, Yönetim Kurulunun Saygıdeğer Üyeleri,

Bir yıl kadar önce tarafınıza bir açık mektup yazarak devşirme oyunculara dayalı takım kurma modelinin gerek tek tek alınan oyuncuların bir araya geldiklerinde takım ruhu oluşturamaması gerekse çok pahalı bir yöntem olması ve kulübün maddi imkânlarının elvermemesi nedeniyle terk edilmesi gerektiğini yazmıştım. Bu modelin yerine birkaç deneyimli oyuncunun alınması ve yanlarına genç oyuncuların monte edilmesiyle kurulacak bir takım modeline geçilmesini önermiş, mevcut modelin sürdürülemez olduğunu vurgulamıştım. Ne yazık ki tam tersi yapıldı ve yine birçok üçüncü sınıf futbolcu dünyanın parası ödenerek alındı ve takıma monte edilmeye çalışıldı. Sonuç tıpkı önceki yılda olduğu gibi tam anlamıyla bir facia oldu. Bir örnek olarak Adil Rami’ye değinmeme izin verin. Büyük umutlarla ve paralar ödenerek alınan bu oyuncu birkaç maç oynadı ve negatif katkı yaparak (bir maçta takımın gol yemesine neden olmuştu) ayrıldı gitti. Fenerbahçe takımında an itibariyle benim hayalimdeki Fenerbahçe’de oynayabilecek tek bir oyuncu yok. Hayalimi de öyle Avrupa düzeyi filan gibi yüksek tutmuyorum. Ona karşın bu takımdaki tek bir oyuncu böyle bir hayalde yer alamıyor ne yazık ki.

İkinci bir mesele Obradoviç’in ayrılması meselesi. Her ne kadar Obradoviç bunu kendi arzusu gibi sunmuş olsa da ben bunun kendisine yapılan teklifin ve verilmesi planlanan bütçenin yetersiz olmasıyla ilgili olduğu kanısındayım. Sanırım birçok kişi de benimle aynı kanıda. Fenerbahçe Spor Kulübünün tarihindeki en büyük başarısına imza atmış olan bir koçu yollamak ancak ve ancak maddi imkânsızlık gerekçesiyle haklı gösterilebilir. Buna karşılık basketbol takımının maliyetini yarı yarıya düşürerek sağlanacak 10 – 15 milyon Euro tasarruf yine geçen sezondaki gibi üçüncü sınıf futbolculara harcanacaksa basketbolda yapılanın çok büyük bir yanlışlık olarak değerlendirileceği açıktır.

Ne yazık ki spor kulüplerimizde başarı ve toplumsal ilgi büyük ölçüde futbola endeksli bulunuyor. Oysa son yıllarda Avrupa’da ve dünyada takım oyunlarında alınan sonuçlar açık biçimde gösteriyor ki Türklerin basketbola, voleybola olan yeteneği futbolun çok üzerinde. Ne var ki futbola olan ilgi nedeniyle bu konuda ne desek boş olacak.

Sayın Başkan, Yönetim Kurulunun Saygıdeğer Üyeleri,

Bu benim sizlere yazdığım son mektuptur. Son olmasının iki nedeni var: İlki aynı şeyleri sürekli tekrarlamanın anlamsız hale gelmesi. Yönetiminize bunları yazmamla Türkiye için yapısal reformları yazmam arasında pek bir fark yok. İkisi de havada kalıyor ne yazık ki. İkincisi ise bu mektubumu da dinlemeyip aynı hataları yaparsanız artık hata yapacak kadar maddi imkân kalmayacak olması. Herkes Max Kruse’nin aylık ücretlerini alamadığı için takımı terk edip ülkesine dönmesine kızdı. Ben tam tersini düşünüyorum ve bunu Fenerbahçe’ye yapılmış bir iyilik olarak görüyorum. Fenerbahçe, Kruse’nin bu davranışından ders çıkarıp yukarıda yazdığım gençlere dayalı modeli yaşama geçirebilirse Kruse’den ettiği zararı bir süre sonra çıkarabilir.

Fenerbahçe, futbol takımının maliyetini bugünkünün dörtte birine düşürmeden sürdürülebilir bir finansal yapıya kavuşamaz. Yönetim kurulunuzda bunu benden çok daha iyi bilecek üyeler var. Geçen yıl kurduğunuza benzer bir takım kurarsanız ne finansman sorunlarını çözmeniz ne de başarıyı sağlamanız mümkün olabilir.

Son olarak birkaç yıldan beri yaşama geçirdiğiniz ağabeylik müessesinin yanlışlığına değinmek istiyorum. Bu tür düzenlemeler oyuncuların kafasını karıştırır. Teknik direktörle oyuncu arasında hangi sıfatla olursa olsun birileri varsa oyuncu kime bakacağını, kimden talimat alacağını şaşırır. Bir teknik direktörün danışacağı kişiler elbette olmalıdır ama bu kişiler oyuncularla aynı yerlerde olmamalı. Sizler hepiniz şirket yönettiniz ya da yönetimlere danışmanlık yaptınız. CEO olduğunuz bir şirkete patron iki tane ağabey yollasa ve o ağabeyler şirketteki çalışanlara talimat verse, tavsiyede bulunsa CEO olarak sizin otoriteniz zedelenmez mi? Şirkette çalışanların kafası karışmaz mı? Bu her yerde böyledir. Bunları da sizler benden daha iyi bilirsiniz. O nedenle bu ağabeylik müessesini zaman geçirmeden kaldırın ve oyunculara onların tek muhatabının teknik direktör olduğunu söyleyin.

Saygılar sunarım.

Kaynak : https://www.mahfiegilmez.com/2020/06/fenerbahce-yonetimine-son-kez-yazyorum.html