Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655296 defa)

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: NBA
« Yanıtla #1545 : 08 Aralık 2015, 16:58:41 »
Yalnız benim algıladığım kadarıyla esas ciddi perçe Draymond Green. Onun üzerine titremeleri lazım.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1546 : 08 Aralık 2015, 17:26:02 »
Yalnız benim algıladığım kadarıyla esas ciddi perçe Draymond Green. Onun üzerine titremeleri lazım.

Kesinlikle katılıyorum. Kötü oynadığı oluyor, ama faydasız oynadığı tek maç yok. Bir adam her şeyi yapmak için çaba gösterir mi? O ne bitip tükenmez bir ateştir.

Bu arada, Ezeli'yi de sezon başı olduğu gibi Bogut yerine ilk beşte düşünürsek... İlk beşin bütün oyuncuları Golden State tarafından draft edilerek takıma kazandırılmış ve Golden State dışında bir takımın formasını giymemiş isimler... Curry, Klay, Barnes, Green ve Ezeli. Kalan beş temel parça ise (Bogut, Igy, Liwingston, Speights ve Barbosa) sonradan takıma eklenmiş veteranlar... Yani bir nevi kendi öz çocuklarıyla oynuyor Warriors. Genç ve temel parçalar draft seçimi, yaşlı veteranlar dışarıdan... Bu da bir genel menajerlik başarısıdır. Ne kadar isabetli seçimlerle draftlardan çıkıldığı...

Stephen Curry: 2009 NBA draftında 7. sıradan seçildi. Onun önünde seçilen isimler arasında Hasheem Thabeet ve Jonny Flynn gibi bugün adını kimsenin hatırlamadığı kişilerin olması ayrıca ironik. Curry'nin önünde seçilen diğer isimler ise o sene yılın çaylağı seçilen Tyruke Evans, o sene sakatlık sebebiyle hiç forma giyemeyen Blake Griffin ve ayrıca Ricky Rubio var.

Mesela bu kadronun kilit ismi Draymond Green 2012 draftında 35. sıra seçimidir. Onu kolejdeyken Michigan State zamanlarında da kolej final-four'larında beğenerek izlerdim ama sanırım boyu pozisyonuna göre kısa diye draftta o sıralara kaldı. Son 16'dan ve özellikle son 8'den (bölgesel finallerden) itibaren kolej maçlarını olabildiğine izlemeye çalışırım ve Green o yıllarda bir kaç sezon dikkatimi çeken performanslar göstermesine rağmen, ne yalan söyliyeyim, bende daha üst sıralardan seçmezdim. Beğenmeme rağmen NBA için bir soru işaretiydi. Şu geldiği nokta bir efsanedir. Keza Klay ve Harrison Barnes draftına dair de söylenecek çok şey var. Barnes'da kolejdeyken dikkat çekici bir isimdi ama gerçekten bu kadar önemli rol üstlenebileceklerini tahmin etmiyordum.
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2015, 17:31:38 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1547 : 09 Aralık 2015, 08:59:07 »
23 oldu. Devam ediyor. Namağlup bitirmeye 59 maç kaldı  :D

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1548 : 11 Aralık 2015, 17:59:09 »
Boston-Golden State...Bakalım devam edecek mi seri? Golden State 4 maçtır yeniyor Boston'u ayrıca...

Çevrimdışı Leggenda di Trieste

• Üye
  • Yer: Pendik
« Yanıtla #1549 : 11 Aralık 2015, 19:35:53 »
Tarihin en iyi serisini bitirmek de,
tarihin en iyi kulübünün işi olsun artık.
Yaparız biz!..
Yoksa 29 a kadar,oradan da 39 a kadar yolu var.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1550 : 12 Aralık 2015, 02:45:47 »
Boston deplasmanında maçımız başladı. Ne yazık ki son Indiana maçının yıldızı Klay Thompson'da kadroda yok. Barnes zaten sakattı. Curry'e güç kuvvet...

Onların yerine ilk beşte başlayan Rush ve Clark normalde kadronun 11. ve 12. isimleri. Hatta bazen McAdoo'nun da gerisinde 13. kişi...

« Son Düzenleme: 12 Aralık 2015, 02:56:25 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1551 : 12 Aralık 2015, 03:49:30 »
İlk devre itibariyle Bogut safi zarar. Rush ve Clark hiç katkı vermedi. Speights savunmada döküldü. Oyunda olduğu bir kaç dakika içinde pota altı yol geçen hanı oldu. Buna rağmen devreyi önde bitirdik. Curry üstünde müthiş baskı var. Klay ve Barnes gibi ceza kesecek şutörler olmayınca baskı daha da şiddetli. Yine de 15 sayıya ulaştı. Barbosa, Liwingston ve Ezeli iyi katkı verdi. Ve tabii Draymond Green her zaman olduğu gibi... Igy ise idare etti.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #1552 : 12 Aralık 2015, 05:43:11 »
Boston vurdu, vurdu yıkamadı. :) 2 uzatmaya gitti maç ama yine Golden State kazandı. Bugün 2 uzatmalı maç oynadıktan sonra yarınki Milwaukee maçı zor olacak.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #1553 : 13 Aralık 2015, 00:48:38 »
Dünkü maçtan önce All Star kadrosunu seçip oyladım. Draymond Green'i de koymuştum. Hemen arkasında Boston maçında efsane oynadı. 24 sayı, 11 ribaund, 8 asist, 5 top çalma, 5 blok gibi manyak bir istatistikle bitirdi maçı. 5 ana istatistikten en az 5'er tane yaptı ki 3 yıldır bunu yapan yokmuş.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #1554 : 13 Aralık 2015, 01:11:22 »
Dünkü maçtan önce All Star kadrosunu seçip oyladım. Draymond Green'i de koymuştum. Hemen arkasında Boston maçında efsane oynadı. 24 sayı, 11 ribaund, 8 asist, 5 top çalma, 5 blok gibi manyak bir istatistikle bitirdi maçı. 5 ana istatistikten en az 5'er tane yaptı ki 3 yıldır bunu yapan yokmuş.
Gerçekten muazzam. Bu işin babası Kirilenkonun bir haftada iki 5x5 yapmışlığı vardır bu arada.

3 Aralık 2003, Utah Jazz-Houston Rockets: 19 sayı, 5 ribaund, 7 asist, 8 top çalma, 5 blok
10 Aralık 2003, Utah Jazz-New York Knicks: 10 sayı, 12 ribaund, 6 asist, 6 top çalma, 5 blok

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #1555 : 13 Aralık 2015, 06:35:46 »
Ve seri bitti...
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1556 : 13 Aralık 2015, 07:52:17 »
Perşembenin gelişi Çarşamba'dan belliydi. Milwaukee mağlubiyetinin gelişi Boston maçından belliydi. Çünkü dün hakikaten takımın sezon başındaki saat gibi akıcı basketbolundan eser yoktu. Hele defans maç boyu kulak memesi kadar yumuşak kaldı. Bir bezginlik, bir yorgunluk olduğunun en güzel belirtisiydi. Çünkü bizim rol oyuncusu dediğimiz isimlerle bazı yedek oyuncular hücumda sezon başından beri zaman zaman tıkansa da, savunmada asla geri adım atmaz ve aynı sertliği, direnci gösterirdi. Dün Boston maçında en kritik maç sonunda bile oldukça düşük bir enerji vardı defansta. Buna karşın Boston ise bildiğin play-off savunması yaptı.

Taraftar hazırlık maçı bile olsa her mağlubiyete üzülüyor. Üzülmedim desem yalan olur. Ama duygularım böyle olsa da, mantığım iyi oldu diyor. Artık ne takım bu seri çılgınlığı sebebiyle ekstra yük altına girecek, ne de rakipler Boston örneğinde olduğu gibi "seriyi sonlandıran" olmak için daha sezon başında bizlere play-off sertliği yapacak.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1557 : 13 Aralık 2015, 10:44:46 »
Tarihin en uzun ikinci serisi bitti. 33'ü geçmelerini isterdim açıkçası. Kolay kolay yaşanan anlar değil çünkü bunlar. Deplasman serisindeki son maçta kepengi indirdiler. Üstelik sonraki 5 maç içerideydi.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #1558 : 16 Aralık 2015, 08:59:55 »
dün (aslında bugün) lakers maçını izledim , kobe çok güzel oynadı yine, tam eskisi kadar olmasa da.

2 tane müthiş asisti var, russell'a attığı muazzamdı.

son 5 maçdır iyi oynuyor diyorlar ben bunlardan sadece 2'ni izledim.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #1559 : 16 Aralık 2015, 11:54:43 »
Gerçekten muazzam. Bu işin babası Kirilenkonun bir haftada iki 5x5 yapmışlığı vardır bu arada.

3 Aralık 2003, Utah Jazz-Houston Rockets: 19 sayı, 5 ribaund, 7 asist, 8 top çalma, 5 blok
10 Aralık 2003, Utah Jazz-New York Knicks: 10 sayı, 12 ribaund, 6 asist, 6 top çalma, 5 blok
Şimdi ffarkettim, yazmayı unutmuşum. NBA tarihindeki uzatmasız bir maçta yapılmış tek 5x6nın da sahibiymiş Kirilenko. 3 Ocak 2006'da Los Angeles Lakers'a karşı 14 sayı, 9 asist, 8 ribaund, 7 blok, 6 top çalmalık bir performansı varmış. Kendisinden quintuple-double bekledim uzun süre ama olmadı. :(