Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655261 defa)

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: NBA
« Yanıtla #2115 : 26 Mayıs 2017, 09:15:33 »
Beklenen final geldi çattı. 82 maçlık hazırlık ve 12 maçlık ısınma turundan sonra koskoca bir NBA sezonunun asıl maçlarının oynanacağı seri başlıyor.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2116 : 26 Mayıs 2017, 09:55:26 »
Final serisi Türkiye saati ile 02 Haziran Cuma sabahı 04:00'te başlayacak.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2117 : 26 Mayıs 2017, 19:29:04 »
Evet tahminleri alalım. Ben 4-2 Cleveland diyorum. 8)

https://streamable.com/sl97e

Yukarıdaki gibi sahneler olmasa 4-1 Golden State derdim ama NBA, Jordan'la karşılaştırılacak bir oyuncu yaratmaya taa, en başından kararlıydı ve geçen sene bu konuda önemli bir adım attı. Bu sene de devamı gelecektir. 2-0 falan olursa seri Green'e bir maçtan men uydururlar, Durant'a kıytırık faul çalarlar, Curry'nin sakatlanmasına göz yumarlar, bir şekilde Kral(!)larını devreye sokarlar. Zaten kendisine faul, steps falan çalınmıyor kolay kolay.

Ha, gönül ister ki dandikler dandiği doğuda yaptığı şovun ne kadar abartıldığı ortaya çıksın ama öyle olmayacağını NBA'den az-çok anlayan herkes biliyor. O kadar leş takım var ki doğuda konferansı lider bitiren Boston'u batıya alsak tokat manyağı yaparlar, play-off potasını orta-alttan ancak zorlar. Ama sistem gereği Cavs her sene rahat rahat final oynayacak daha birkaç yıl, bu da belli.

Kıssadan hisse, NBA+Cavs-Warriors serisi olacak, bakalım nasıl olacak?

Not: Ben 'hater'ı falan değilim bu arada. Çok özel bir oyuncu bence LeBron. O fizikle birleşen hızı ve saha görüşü kendisini gerçekten de çok iyi ve farklı bir oyuncu yapıyor. Fakat bana göre asla MJ, Shaq, Kobe, Bird, Magic seviyesinde bir mental noktada değil ve olmayacak. İsminin MJ ile aynı cümlede geçmesi bile saçma.
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2017, 19:29:49 Gönderen: Umut »
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #2118 : 26 Mayıs 2017, 20:29:43 »
Lebron gelmiş geçmiş en önemli oyunculardan birisi ve muhtemelen basketbolu bıraktığında kişisel rekorlar adına bir çok rekoru da eline geçirecek. GSW gibi eline geleni potaya sallayan takımlardan hazetmiyorum. Curry inanılmaz bir şutör ama her maç 10-15 tane üçlük denemesinden hazetmiyorum. Ayrıca Curry'nin mental olarak ne kadar silindiğini, ne kadar kaybolduğunu geçen seneki finallerde görmüştük.
Bu seneki finallerde Durant faktörü de olacak. Zira Curry'nin ipiyle kuyuya inilmez. Evsahibi avantajı ile GSW bir adım önde ama gönlüm Cas'tan yana.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2119 : 27 Mayıs 2017, 16:18:16 »
Tahmin mi? Hakemler en fazla 1 maç alabilecek. Bir maçı da kendileri alır. Yaklaştırmayacağız bile. 4-2 alırız.

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #2120 : 27 Mayıs 2017, 19:39:11 »
LeBron 6. macta kendi evinde bitirir

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Çevrimdışı dincerorc

• Üye
« Yanıtla #2121 : 27 Mayıs 2017, 22:23:18 »
Öncelikle Warriors - Cleveland rekabetinden duyduğum memnuniyetimi dile getirmek isterim. Böyle uzun soluklu bir rekabete her anlamda ihtiyaç vardı uzun süredir.

LeBron ile ilgili olarak, bence hiç kimse Majesteleri ile mukayese edilemez olsa da ancak en çok yaklaşan oyuncu LeBron'dur.

Warriors için de naçizane birkaç kelam etmek isterim. Her açıdan sevdiğim bir takım.  2007'deki takımı bile sarı- kırmızı/turuncu formalarına rağmen, asıl renklerinin sarı (Kaliforniya'daki altın) lacivert (okyanus) olduğunu zaten bildiğim için, sevmiştim. Run TMC zamanında tek tük izlediğim maçlar ve görüntülerin de basketbolu sevmeme katkısı büyüktür. Tabii ki burada çılgın profesör Nelson'ı unutmamak lazım.

Sevgili İloturo sana katılmıyorum. Her aldıklarını atıyor değiller. Bu tarz oyun Warriors'un genlerinde var. Run TMC zamanından beri süregelen bir tarz hatta anlayış. Hatta bu, izlememiş olsam da okuduklarımdan bildiğim, şimdi Nba TV'de yorumculuk yapan Barry kardeşlerden Brent'in babası Rick Barry zamanından gelen bir gen.

Ayrıca bu tarz bir anlayış ve hucümda, takımdaki oyuncuların çok daha yetenekli olması elzemdir. Sete set hucüm ayrıntılar daha yavaş hayata geçirilebileceği için görece daha az yetenekli oyuncularla oynanabilir. Ancak kısıtlı yetenekleri olan topçularla hızlı oyun, koş koş yapamazsın. Mesela, Efes'in bu kadar gelgit yaşamasının sebebi yetenekli ve zeki oyuncu sayısının az olmasıdır. Efsanevi Suns takımında bir tek Amare Stoudamire vardı bu konuda zayıf kalan. Şu anda herkesin çirkefliği ile andığı (ben de bir ölçüde katılıyorum) Green bile başka bir takımda oyun kurucu bir uzun olarak rahat yer alabilir. Takımdaki atış seçimler doğaçlama olabilir ama hepsinin bir felsefe ve anlayış içinde yaratıldığı gerçeğini gözardı edemeyiz.

Neyse, lafı uzattıysam kusura bakmayın. Finalde iyi olan, daha ölümüne oynayan kazansın, 7. maçta uzatmalarda bitsin. Biz de nu sayede saha çok basketbol izleyelim.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2122 : 28 Mayıs 2017, 00:49:47 »
Ben anlamıyorum gerçekten. LeBron çok farklı olarak ne yaptı da MJ'e en çok yaklaşan oluyor? Birisi bunu bana izah etmeli. Ekşi sözlükte de almış yürümüş. Bir sürü ergen "tartışmasız en büyük" falan yazmışlar. Nedir bu büyüklüğün kaynağı? Sene içerisinde yoktu bu muhabbetler. Doğudan Boston'u batıya alsan play-off'u sondan ancak zorlar. O derece leş takımlardan oluşuyor. Buna rağmen, bu takımlara şov yaptı diye şimdi MJ seviyelerinden bahsediliyor, beynim duruyor yemin ederim. Miami'ye yancı gidip beyinsiz Thunder'dan, bala göte Spurs'ten 2 şampiyonluk aldı diye birden kral oldu eleman. Daha 2 sene önce Warriors tokatladı. Hakemler ve NBA müdahil olmasa geçen sene de tokadı yiyecekti. Stepsleri, faulleri çalınmayan, Green korkusuna topu tutup 6 adım atan bir kral, yersen. MJ kimlerle mücadele ediyordu, bu kimlerle mücadele ediyor da final oynuyor Allah aşkına. Kaldı ki 7 finalden 3 şampiyonluk çıkarabilmiş bir adamın MJ'le aynı cümlede geçmesi bile saçma ki Kobe'yle bile yan yana gelmemeli. Yok sayıda şunu geçmiş, asistte bunu geçmiş, top çalmada onu geçmiş... Ee?.. Bu istatistik işleri sıçıp sıvadığı finalleri gölgede mi bırakacak? Ayrıca batırdığı finaller istatistik sayılmıyor mu?

Neyse, umarım sakatlanmadan önce oynadığı oyunla Kawhi biraz uyandırmıştır Warriors'u. Curry'nin sakatlık bahanesi de yok artık. Yancı Durant'la da kazanamazlarsa adamız diye dolaşmasınlar.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #2123 : 28 Mayıs 2017, 01:22:17 »
2 sene önceki finalde Irving sakattı. Curry'i çıkar bakalım ne oluyor Warriors'a. Ya da Klay'i. Lebron'un tartışılması Messinin tartışılması yada Ronaldo'nun tartışılması ile eşdeğer. Hatta belki de daha trajik. Bugün aktifler içinde yaşayan en büyük oyuncudur. Basketbolu bıraktığından da NBA tarihinin en büyük oyuncularından birisi olacaktır. Adam tek başına 3-1'den ezdi geçti Warriors'ı geçen sene. Özellikle 7.maç son anlarda inanılmaz işler yaptı. Curry ortalıktan silinirken. Hadi bu sene geçen sene yok batı yok doğu demeye gerek de yok. Son 7 yıldır NBA finallerine gidiyor onun gittiği takım. O yokken Miami yada Cleveland'ın durumu ortadaydı. Zaten bireysel ödüllerine, istatistiklerine bakmak da yeterli. Skorerlik yanını geçtim. Bugün PG olmayıp da NBA tarihinin en çok asist yapan 12 oyuncusundan birisi. Jordan basketbolun efsanesi ve ondan sonra gelen tüm isimler onla kıyaslanacak. Bu değişmez. Kobe de kıyaslanıyordu, Lebron da kıyaslanacak. Ondan sonra gelenler de.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2017, 01:24:50 Gönderen: iloturo »

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2124 : 28 Mayıs 2017, 13:40:03 »
Geçen seneki finalde de Curry sakatlıktan dönmüştü. Üstelik kendinizle çelişiyorsunuz. Hem tek başına Warriors'u yendi diyorsunuz, hem de kaybettiği finalde Irving sakattı diyorsunuz. Kaldı ki tek başına falan da yenmedi. Irving'in attığı 30-40 sayılar geçerli değil herhalde? Peki seri 3-1 iken Green'e uydurulan men cezası ne olacak? O ara neredeydi?

Ben de onu diyorum ya zaten: 7 yıldır doğudan finale gidiyor. Allah vergisi bu yeteneklerle gitmese saçma zaten. Fakat adama sorarlar: "Sen yancı gitmeden başaramıyor muydun bu şampiyonluk işlerini Kral?" diye. Sadece yancı olarak gitmesi bile asla ve asla Kobe seviyesine ulaşamayacağının bir göstergesi. Başka takıma gitmek değil mesele, nasıl gittiğin. Üstelik Cleveland'la finali olmasa o zaman belli bir nebze kendisine hak verilebilirdi. Cleveland'ı finale çıkarmışsın, orada kalıp kaznsana şampiyonluğu. Yok... Peki neden? Çünkü kendisinde MJ, Bird, Hakeem vs. gibi adamların sahip olduğu mental seviye yok. Zaten en başta da bundan dolayı MJ ile kıyaslanması günah.

Bu arada doğu-batı demeye neden gerek yok? Ortada dengeli bir konferans dağılımı var da biz mi göremiyoruz?

Ha, kendi fikrimi söyleyeyeyim. Bana göre bu tarz kıyaslamalar doğru değil. Her oyuncu kendine has ve farklı özelliklere sahip ve hepsi de özel. LeBron da hall of fame olacak, çok çok iyi bir oyuncu. Ama o kadar. Amerikalıların sürekli var olan yeni kahraman yaratma merakından, histerisinden biz de nasibimizi alıyoruz maşallah. Kaan Kural, adam daha finali kazanmadan Jordan seviyelerinden bahsediyor. Şimdi Golden State 4-0 geçse finali, ne olacak o zaman?

Aslında hatanın büyüğünü Cavs'a dönerek yaptı. Katılımcı bir kişilik, batıda bir takıma gitseydi final yapınca kesin şampiyondu, yazık etti.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #2125 : 28 Mayıs 2017, 16:10:13 »
Umut hocam sonuçta görüş faklılığı, forumun genelinde bir GSW hayranlığı var. Ben sevmiyorum o takımı, sevene de mani olmuyorum :)
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2017, 16:10:32 Gönderen: iloturo »

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2126 : 28 Mayıs 2017, 17:00:51 »
Neyse, bekleyelim, görelim. Herhangi bir anormallik olmadan, sakatlıksız bir seri oynansın. LeBron kazanırsa takdir etmesini de bilirim, sıkıntı yok.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #2127 : 28 Mayıs 2017, 22:45:25 »
Durant yine Lebrona kaybeder :)
Bu adam yüzük alamayacak insallah
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2017, 22:45:40 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #2128 : 28 Mayıs 2017, 23:47:17 »
Durant yine Lebrona kaybeder :)
Bu adam yüzük alamayacak insallah
Aynen abi umarım kariyeri boyunca yüzük alamaz.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı dincerorc

• Üye
« Yanıtla #2129 : 31 Mayıs 2017, 03:37:24 »
Randle MMA sporcuları gibi olmuş, "Lakers'ın yeniden yapılanmasında beni sayan yok, alırım aklınızı!" diyor.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk