Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655366 defa)

0 Üye ve 17 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: NBA
« Yanıtla #2385 : 07 Mayıs 2018, 12:38:30 »
Yılın çaylağı muhabbetinin Mitchell ve Simmons üzerinden dönmesi Tatum'a haksızlık bence. Tatum kazansa neden kazandı demem.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2386 : 07 Mayıs 2018, 17:04:08 »
Yılın çaylağı muhabbetinin Mitchell ve Simmons üzerinden dönmesi Tatum'a haksızlık bence. Tatum kazansa neden kazandı demem.

Tatum geçen yıl bu vakitler draft listelerinde ilk beşin bile dışındaydı ki, "ben olsam ilk sıradan Tatum'ı seçerim" diye yazmıştım. Hatta ona dair iltifatlarım üç sene öncesinde U 17 Milli Takım zamanlarına dayanır. Hatta Furkan Korkmaz'lı Türkiye ile oynamışlardı sanırım ve NBA potansiyeli gördüğüm esas isim ikisiydi. Geldiği nokta beni öyle mutlu ediyor ki... Boston onu seçtiğinde de bu sayfalardaki ilk tepkim: "Celtics yeni Paul Pierce'ını buldu!" şeklindeydi.

Bence NBA tarihinde bırakacağı iz, Mitchell'den de, Simmons'tan da yukarılarda olacak. Fakat yılın çaylağı seçiminde gelenek odur ki, sadece normal sezondaki bireysel istatistiklere bakılır. MVP seçiminde olduğu gibi takım başarısına değil...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2387 : 08 Mayıs 2018, 23:36:49 »
Belki hep söylenen bir şey ama belirtmeden duramamayacağım: Simmons'dan bir bok olmaz eğer şut atmayacaksa. %30-35 seviyelerinde üçlük atmadan, boş kaldığında şut sokamadan hiç bir nane olmaz kendisinden. 7/15 ikilik atıp %60'la faul sokan oversized bir gard olur. Kısaca NBA'in Ponkrashov'u olur. Öte yandan 76'ers için esas sıkıntı Embiid'in bir süperstara mı yoksa bir şaklabana mı dönüşeceğinde.

Boston'a gelirsek de esas takım olma sınavlarını Cavs'a karşı verecekler. Buldozer modunu açmış bir LeBron var karşılarında. Adam bir mutant. Hakemler tarafından kollanmadan oynadığı zaman da saygım büyük. Ve işin kötüsü de Boston'da bir karşılığı yok savunmada. Tatum şu haliyle karşılığı olamaz. Brown? Belki de 4 numarayla savunmak isterler, bilemem. Ama Stevens dayıyı ciddi bir plan aşaması bekliyor. Ben olsam hareketli bir small-ball denerim diyeceğim ama o zaman da ribaunt işinde fecii sıçma ihtimalleri var. Merakla bekliyorum seriyi.

Öteki tarafta da Golden State neredeyse hiç kemer sıkmadan geliyor. Pek adetim değildir ama bu sefer iddialı konuşacağım: Houston'u nefessiz silker Warriors. Bu da burada dursun, bakalım hangi seviyede göt olacağım.

Not: Sırf fi tarihinde Hakan abi yazdı diye Tatum'u takip etmiştim. Adam oyuncudan anlıyor kesinlikle. Bu senenin steali kim olur abi? :)
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2018, 23:37:18 Gönderen: Umut »
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #2388 : 09 Mayıs 2018, 03:36:11 »
Tatum geçen yıl bu vakitler draft listelerinde ilk beşin bile dışındaydı ki, "ben olsam ilk sıradan Tatum'ı seçerim" diye yazmıştım. Hatta ona dair iltifatlarım üç sene öncesinde U 17 Milli Takım zamanlarına dayanır. Hatta Furkan Korkmaz'lı Türkiye ile oynamışlardı sanırım ve NBA potansiyeli gördüğüm esas isim ikisiydi. Geldiği nokta beni öyle mutlu ediyor ki... Boston onu seçtiğinde de bu sayfalardaki ilk tepkim: "Celtics yeni Paul Pierce'ını buldu!" şeklindeydi.

Bence NBA tarihinde bırakacağı iz, Mitchell'den de, Simmons'tan da yukarılarda olacak. Fakat yılın çaylağı seçiminde gelenek odur ki, sadece normal sezondaki bireysel istatistiklere bakılır. MVP seçiminde olduğu gibi takım başarısına değil...

Abi sen tatum hakkında yazarken benimde dikkatimi çekmiştin hatta  Kaan kural modern oyuna uygun değil ya pek bir şey beklemiyorum kendisinden gibi yorumlar yapıyordu hiç unutmam.
 Kaan kural hakkında ki düşüncelerini de biliyoruz biraz, sanırım zaman seni haklı çıkaracak. Paul pierce benzetmeside cuk oturdu  8)

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2389 : 10 Mayıs 2018, 17:22:11 »
Philadelphia 76ers son 1.5-2 dk kala avantajı aldığı maçta, serinin önceki karşılaşmalarında olduğu gibi mala bağlayıp kaybetti. Bir bakmışsın süper oynuyorlar, bir de bakıyorsun en kritik yerlerde aptal saptal hatalar yapıp maçı veriyorlar. Acayip dengesiz bir takım görüntüsü verdi bu seride.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2390 : 13 Mayıs 2018, 13:40:33 »
Bu senenin steali kim olur abi? :)

Bu sezon o kadar az kolej maçı izledim ki... Fakat ilk sıradan seçilmesi beklenen Ayton'ın özellikle birkaç maçını seyrettim. Dış şutlarını, orta mesafelerini biraz daha geliştirirse -uzunların geç olgunlaştığı düşünülür ise neden olmasın- sağlam bir pota altı oyuncusuna benziyor. Eski tüfek uzunları andırıyor. Ne yazık ki, yeni basketbolda pek rağbet görmüyorlar artık.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2391 : 13 Mayıs 2018, 18:30:24 »

Bu sezon o kadar az kolej maçı izledim ki... Fakat ilk sıradan seçilmesi beklenen Ayton'ın özellikle birkaç maçını seyrettim. Dış şutlarını, orta mesafelerini biraz daha geliştirirse -uzunların geç olgunlaştığı düşünülür ise neden olmasın- sağlam bir pota altı oyuncusuna benziyor. Eski tüfek uzunları andırıyor. Ne yazık ki, yeni basketbolda pek rağbet görmüyorlar artık.

Hakan hocam, eski tip uzunlar derken kimleri kastediyorsun, Hakeem, Ewing, Malone, Robinson gibi isimleri mi ? Olsalar bence her takımda iş yaparlarsa yok artık öyleleri bence.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2392 : 13 Mayıs 2018, 19:59:43 »

Hakan hocam, eski tip uzunlar derken kimleri kastediyorsun, Hakeem, Ewing, Malone, Robinson gibi isimleri mi ? Olsalar bence her takımda iş yaparlarsa yok artık öyleleri bence.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

O kalibrede fundemental ve fiziksel özellik sentezi uzunu nerede bulacaksın? Ayrıca o eski tiplerin de (Shaq hariç) hepsinin iyi derece orta mesafe şutu vardır. En fazla Clippers'taki DeAndre Jordan olur. Tabii hücum repertuvarı ondan iyi...

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #2393 : 14 Mayıs 2018, 00:51:42 »
Kral'ın eline verdiler :D Boston, Toronto Raptors'a benzemez Lebron efendi :D
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2018, 00:54:37 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2394 : 14 Mayıs 2018, 23:43:28 »
LeBron ve dahi Boston için esas sınav 2. maç. Bu çok gerçekleşen bir klişedir play-off turlarında. Bir takım ilk maç ezilir ama 2. maç ortada gider ve kazanıp saha avantajını eline geçirir. 2011'deki Olympiakos-Siena serisi bunun en üst örneğidir misal. İlk maçı 89-41 kaybeden Siena sonunda F4'a kalmıştı o sene. Daha bu sene Pana-Real serisinde de yaşandı aynı senaryo.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2018, 23:44:02 Gönderen: Umut »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2395 : 16 Mayıs 2018, 07:17:02 »
2-0 yaptı Boston.
Lebron bu sefer triple double yapmış ama yeterli olmamış.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2396 : 16 Mayıs 2018, 10:55:00 »
LeBron maçın başında fırtına gibiydi. Fakat Boston öyle bir 3. periyot oynadı ki, Cleveland'ın da, LeBron'un da kimyası bozuldu. İlk devre sonlarında Tatum'dan aldığı sert darbe epey afallattı LeBron'u. Fakat Boston adına maçın esas kahramanı Smart idi. Öyle bir enerji katıyor ki... Atom karınca gibi... Futbolcu olsa ön libero piyasasını alt üst ederdi bu enerjiyle...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2397 : 16 Mayıs 2018, 20:00:24 »
Esas sıkıntı LeBron'un gösterdiği ya da gösteremediği konsantrasyon meselesi. Savunmada inanılmaz hatalarının yanında hakemlerin verdiği kararı beğenmeyince yürüyerek kendi yarı alanına dönmesi gibi ibarelere bu sene için sıkıntılı sinyaller. Zira tam kadro olursa Warriors'a Kyrie varken bile diş geçiremediler, malum.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #2398 : 21 Mayıs 2018, 10:09:27 »
GSW - Houston eşleşmesinin 3. maçının ilk yarısı felaket, geneli itibarıyla da zevksiz bir maç oldu. 2. yarıda silkelenip kendine gelen GSW 41 sayı farkla koyup geçti.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2399 : 23 Mayıs 2018, 18:54:12 »
Houston, son çeyrekte 12 sayıdan gelip aldı maçı ve saha avantajını eline geçirdi.
3. maçtaki 41 sayılık farktan sonra sürpriz bir geri dönüş.