Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655322 defa)

0 Üye ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: NBA
« Yanıtla #2400 : 23 Mayıs 2018, 19:58:02 »
Fark çift haneye çıkıp GSW momentumu yakalayınca "bu seri bitti galiba" dedim, zira GSW'nin 3-1'den sonra 3 maç yenilmesi mümkün değildi ama Houston oradan dönüp maçı almayı bildi. Hem oldukça keyifli bir maç oldu, hem de seri uzamış oldu.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2401 : 25 Mayıs 2018, 09:36:34 »
Millet Batı'da Houston'a bel bağlamış da bence Golden State içinden geçer Houston'un. Mental olarak seviyeler arasında dağlar kadar fark var bence.

GSW pek de içinden geçemedi Houston'ın hocam :D
Hatta Houston şu anda üstünden geçti GSW'ın. Bakalım ayağa kalkabilecek mi GS. Zira son 4 yılın en kritik eşiğine geldiler kendi adlarına.

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2402 : 27 Mayıs 2018, 18:23:59 »
Dün gece Golden State, ilk çeyreği 17 sayı geride kapatmasına rağmen maçı 29 sayı fark atmış. 2 seri de 3-3'e geldi, son maçlar çok iyi olacak.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #2403 : 28 Mayıs 2018, 10:32:53 »
Lebron James halk deyimiyle Boston'un da eline verdi :D ve üst üste sekizinci sene NBA finallerine çıktı.

Son yıllarda bir oyuncunun tek başına bir takımı bu denli sırtlayıp götürdüğü bir play off sezonu olmamıştı. Doğunun tartışmasız kralı ama finallerde işi zor.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #2404 : 28 Mayıs 2018, 11:38:27 »
Lebron James halk deyimiyle Boston'un da eline verdi :D ve üst üste sekizinci sene NBA finallerine çıktı.

Son yıllarda bir oyuncunun tek başına bir takımı bu denli sırtlayıp götürdüğü bir play off sezonu olmamıştı. Doğunun tartışmasız kralı ama finallerde işi zor.

6. maçta kesinlikle öyleydi fakat bence bu maçta berbat hücum performansıyla Boston kendi eline verdi :D Lebron'ın yaptıkları tartışılmaz fakat Cavs gibi berbat bir 'takım'ın finale çıkması kötü oldu bence. Boston'ın sakat 2 All Star'ı haricindeki kadro da çok üst seviye değil fakat Cavs gibi "Lebron çıkıp bizi kurtarsın" kurtarsın diye beklemek yerine hiç yoktan takım oyunu oynayabiliyor.

Ayrıca, konferans finallerinde kalite oldukça düşük kaldı sanki, belki de bana öyle gelmiştir.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2405 : 30 Mayıs 2018, 17:37:20 »
Öncelikle Kral'a tebrikler. Sonralıkla finalde Durant sıçarsa GSW ipin ucunu kaçırabilir. Bazen öyle kitlenip kalıyorlar Durant'a bakarak.

Boston'un Hayward'ı yollayıp işlevsel bir uzun alması lazım. Ya da Brown-Tatum ikilisinden birisini yollayacaklar çünkü o bölge fazla dolu.

Kyrie-Rozier
Smart-Tatum
Brown-X
Horford-Marcus
X-Baynes

Sağlam bir 5 numara müthiş yapar kadroyu. Gerçi Theis da var ama ne kadar gelişir bilemiyorum.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2018, 17:37:53 Gönderen: Umut »
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #2406 : 30 Mayıs 2018, 21:28:29 »
Maalesef beceriksizler yüzünden NBA yine ve yeniden bir GSW - Cavs finaline kaldı. Gına geldi artık, muhtemelen izlemeyeceğim.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #2407 : 01 Haziran 2018, 08:34:56 »
James'in inanılmaz performansına yazık oldu. Maç sonu JR Smith'in aptallığı da tarihe geçer herhalde. Bu sene gerçekten olağanüstü bir performansı var Lebron'ın. Bu kadar dominant bir oyuna şampiyonluk yakışır ama bakalım bir sonraki maç bu şansı yakalayabilecekler mi?

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2408 : 01 Haziran 2018, 08:39:11 »
... finalde Durant sıçarsa GSW ipin ucunu kaçırabilir. Bazen öyle kitlenip kalıyorlar Durant'a bakarak.

İlk maç neredeyse aynen öyle olacaktı kardeşim. Durant mala bağladı ve sıçıp batırdı. Şutlarının girmemesinden ziyade, şiir gibi akıcı top çeviren Golden State hücumunu adeta eski takımı Oklahoma'ya dönüştürüp, tamamen -top elinde iken- bire beş hücum eden bir yapıya benzetti. Neyse ki, bu defa Curry ve Klay işi Durant'e bırakmadı da... Az biraz şans, az biraz hakem itelemesi ile kazandılar.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2409 : 01 Haziran 2018, 21:43:17 »
İlk maç neredeyse aynen öyle olacaktı kardeşim. Durant mala bağladı ve sıçıp batırdı. Şutlarının girmemesinden ziyade, şiir gibi akıcı top çeviren Golden State hücumunu adeta eski takımı Oklahoma'ya dönüştürüp, tamamen -top elinde iken- bire beş hücum eden bir yapıya benzetti. Neyse ki, bu defa Curry ve Klay işi Durant'e bırakmadı da... Az biraz şans, az biraz hakem itelemesi ile kazandılar.
Aynen abi. Hatta maçta Durant'in işin içine girmediği hemen tüm anlarda Warriors ipleri elinde tuttu. Maçın sonunda da aynı hatayı yapıp topu verdiler ve neredeyse maç o anlarda kaçıyordu elden.

Öte yandan kadro yapısı kendi hatası olsa da LeBron'a da büyük saygı duydum bu seneki play-off sürecinde. Önceki dallamalıklarını unutturan bir olgunluk taşıyor ve işine bu derece saygı gösteren herhangi bir oyuncuya da benim saygı duymamam mümkün değil. İnternette dolaşan GOAT muhabbetlerine falan asla katılmam ama adamın geldiği nokta takdirlik. Gel gelelim adam gibi bir koçla ve daha profesyonel oyuncularla çalışmaması da kendi hatası. Kafa yapısını bir 5 sene önce değiştirseydi şu an 3/9 değil de belki 7/9 olacaktı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2410 : 02 Haziran 2018, 06:02:14 »
Bu sezon aynı saygıyı bende duydum LeBron'a... Kesinlikle çok daha olgun...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2411 : 07 Haziran 2018, 06:35:52 »
Serinin 3. maçında Curry ve Klay'in suskun olduğu gecede Kevin Durant finaller tarihine geçecek efsane bir performans sergiledi ve tıpkı geçen sene 3. maçta olduğu gibi benzer sürede benzer bir üçlük ile galibiyete damga vurdu.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2412 : 07 Haziran 2018, 12:19:06 »
Curry'nin bu deplasman performansları da beni bitiriyor. Bir tane FMVP olamadan bitirecek kariyerini.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2413 : 07 Haziran 2018, 13:23:32 »
Curry'nin bu deplasman performansları da beni bitiriyor. Bir tane FMVP olamadan bitirecek kariyerini.

Ray Allen bir final maçında en çok üçlük atan oyuncu ünvanını elde ettiği maçtan sonra birden tutulmuş ve serinin kalan maçlarında üçlükleri adeta girmez olmuştu. Sene 2008.

10 sene sonra 8 üçlük ile Ray Allen'a ait olan bir final maçında en çok üçlük rekorunu 9 üçlüğe çıkarıp kıran Stephen Curry, bir maç sonra adeta on sene öncesinin Ray Allen'ı gibi oldu ve çember dövdü. Çok ilginç.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2414 : 07 Haziran 2018, 14:24:49 »
İlk maçtaki salakça hata serinin seyrini değiştirdi, zaten ağır favori olan GSW karşısında bu tramvadan sonra duramazdı Lebron.