Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655377 defa)

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: NBA
« Yanıtla #2715 : 03 Ekim 2020, 09:11:31 »
"LeBron ve Anthony, 2002'den bu yana NBA Finallerinde aynı maçta 30+ sayıyı geçen ilk Lakers ikilisi oldular. (2002/Kobe&Shaq)"

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2716 : 03 Ekim 2020, 11:21:06 »
Adebayo ve dragicin eksikliğini hissediyor miami. Lakers su anda sahada istedigi gibi at koşturuyor. Bir ara Davis havada sek sek oynuyordu. Cok rahat geçiyor lakers icin seri. Lebron 4.yuzuge cok yakin. Adam 35 yaşında ama yuruyerek 30 sayi ortalama yapiyor neredeyse.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2717 : 03 Ekim 2020, 21:36:22 »
A. Bradley'in yokluğuna rağmen zaten arada kalite farkı vardı, Adebayo ve Dragic'in yokluğu makası iyice aççarak Miami'yi doğal olarak epey zayıflattı. Bu talihsiz vaziyet seyir zevkinin içine etti maalesef.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2718 : 07 Ekim 2020, 12:48:04 »
3.macta biraz fazla bariz şekilde rakibine kolaylık sağlayan lakers bu kez isi kendi evinde bitirebilmek için gerekli hamleyi yaptı. Seyircinin olmadigi bir ortamda saha avantaji ne kadar var tartışılır ama koltuklara yerleştirilen ekranlarla bir nebze olsun şampiyonluğu taraftarları ile paylaşmak istediler cok belli. Lebron 4.sampiyonluguna cok yakin. Kobe'nin bunu göremeyecek olmasi ise üzücü.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2719 : 10 Ekim 2020, 07:17:13 »
Jimmy Butler ciğer, böbrek, dalak, yürek artık ne varsa koyuyor. Hakan abi de katılacaktır muhtemelen, son dönemlerin belki de en orantısız kadroları olmasına rağmen (2007'deki Cavaliers-Spurs serisi dışında) Heat'in gösterdiği direnç olağanüstü. Ben burada en önemli krediyi Spoelstra'ya veririm, muazzam koçluk yapıyor.

Heat'te dışardan adamı geçtim, Dragic adam akıllı oynayabilseydi eğer emperyalist Lakers'ı tokat manyağı yaparlardı.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2020, 07:19:00 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2720 : 10 Ekim 2020, 07:45:57 »
Lakers son çeyrekte 11 sayıdan dönüp son 20 saniyeye önde girmiş.Sağlam maç olmuş. Lebron'un 40 sayısı çöp olmuş.
Davis'in sakatlığı ciddiyse iş zora girdi.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2721 : 10 Ekim 2020, 10:06:17 »
Jimmy Butler ciğer, böbrek, dalak, yürek artık ne varsa koyuyor. Hakan abi de katılacaktır muhtemelen, son dönemlerin belki de en orantısız kadroları olmasına rağmen (2007'deki Cavaliers-Spurs serisi dışında) Heat'in gösterdiği direnç olağanüstü. Ben burada en önemli krediyi Spoelstra'ya veririm, muazzam koçluk yapıyor.

Heat'te dışardan adamı geçtim, Dragic adam akıllı oynayabilseydi eğer emperyalist Lakers'ı tokat manyağı yaparlardı.
Lakers yenilince turediniz yine :) yenince ortalarda yoktunuz. Dragic ne sikimdir ki lakersi tokat manyağı yapacaklar. Oynasa belki onun savunma zaafiyetlerinden lakers için daha iyi olurdu.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2722 : 10 Ekim 2020, 10:41:21 »
Dragic konusunda hiç katılmıyorum İlhan abi. Savunma zafiyetleri olsa da hücumda getirisi olan bir adam. Bir şekilde onu telafi ederlerdi, ki ediyorlardı zaten.

Bam Adebayo takımın önemli parçalarından ama adamın sakatlık sonrası bitirme sorunu yaşadığı kabak gibi ortada. Hücumda buradan da yazalım oraya bir eksi.

Rotasyon olabildiğince dar, bu gece 7 kişiyle oynadılar. Butler'ı dinlendiremiyorlar bile. LeBron efendi ve Davis iyi kötü 5-6 dakika dinleniyor. Garibim Butler'ın dinlenme süresi sadece 1.

Şu seriye adil gözle bakan herkes Heat'in mücadelesine büyük saygı duyar. Adamlar kanırta kanırta maç kazanıyor. Bütün şartlar alehlerine işlemesine rağmen.

Lakers'ın olası şampiyonluğu beklenen, Heat'inki ise destansı olur.

* Playoff öncesi yeni modelleme hesaplamalarına göre Heat'in şampiyonluk şansını %0 vermişler. Playoff'lar başladıktan sonra ihtimaller dahiline alındılar. Bu da ek bir bilgi olsun. Bu takımın geldiği noktaya ben Pistons taraftarı olarak sadece saygı duyarım, kazanmalarını da gönülden isterim.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2020, 10:44:12 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2723 : 10 Ekim 2020, 11:14:12 »
Abi istersin çünkü lebron kompleksiniz tavan. Forumun genelinde var bu. Gsw serisinde de öyleydi. Ben tarihin en şanslı jenerasyonlarindan birisiyim ki lebronu izleyebiliyorum. Ayni jordan, bird, magic, kobe,shaq'i izleyebildigim gibi.
Miami mucadele ediyor da lakers sahada poposunu kıvırmiyor herhalde. O efendi lakabını koyduğun adam 35 yaşında ligin asist lideri olup finallerde 30 sayi ortalama yapiyor. Insafinız kurusun :)

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2724 : 10 Ekim 2020, 11:31:21 »
Abi, benim LeBron kompleksim yok. Kendisini sever miyim, sevmem. Bu ayrı bir şey. Ama sevmediğim halde saygı duyduğum çok oyuncu var. Russell Westbrook'u da hiçbir zaman için sevemedim ama kötü topçu, balon, şovmen de demedim. İyi yaptığında alkışladım geçtim.

Şimdi en ufak eleştiride ya da rakip övgüsünde bunu LeBron kompleksine bağlayacaksak baştan tartışmanın temeli oluşmuyor.

İki takımın sezon öncesi ve sezon içi kadro kalitesine baktığımızda Lakers bütün otoriteler tarafından fersah fersah önde gösterilen bir takımdı. Ligin en dominant 3 oyuncusunu sayalım desek, bu listenin içine girecek iki oyuncu Lakers'ta. Favori başladıkları bir sezonda beklenen yerdeler yani. Burada ne LeBron'a ne de Lakers'a bok atma var. Aksine dediğim şey ortada zaten.

Heat ise hiçbir otorite, hiçbir basketbolsever, hatta hiçbir Heat taraftarı tarafından final adayı olarak gösterilmiyordu. Kadro kapasitesi belli. Bu kadrodan bu verimi alabilmek koçluk başarısıdır.

Heat'te ilk 5 çıkan 3 oyuncuya bakalım;
Adebayo, Herro, Robinson.

Bu üç oyuncuya şimdilerde herkes övgü düzüyor da, kimin aklına gelirdi bu adamlar Heat'e adım atarken bu seviyelere çıkacak. Ki Robinson, Kendrick Nunn'la birlikte draft edilmemiş oyuncular arasında. Ayrıca Nunn da belli seviyenin üzerine çıkabildi, hakkını verelim.

Bir tarafın kadrosu kendini olabildiğince ispat etmiş oyunculardan kuruluyken, diğer taraf 2-3 oyuncu dışında akbil basarak tesislere gidip gelen adamlardan oluşturulmuş.

Lakers poposunu yaymıyor elbette ancak demek istediğimin de anlaşıldığını düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2020, 11:33:01 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2725 : 10 Ekim 2020, 12:18:11 »
Tamam güzel ozetlemissin de lakersda lebron ve davis haricinde kim var. Simdi Howard rondo falan demeye gerek yok. Bu adamlar kaçıncı baharında belli degil. Lakersin cok ust duzey bir kadrosu yok ama iki tane super starı var. Caruso, morris, Green bunlar heatde bile olsa fark yaratacak isimler degil.

Lakers evet favoriydi ama neden favoriydi çünkü lebron var davis var.
Yok diyorsun ama Kompleksin var. Efendi demenden belli. Sen kabul etmesen de var. Bugün heat yerine başka herhangi bir takim olsa yine onun kazanmasını isterdin. Argüman olarak da one surecegin şey yine lakers zaten favoriydi. Öbürleri çok mucadele ediyor vs olurdu emin ol.
Lebronu bugün seven kadar sevmeyen var cunku kabul edemedikleri şey adamin sürekli onlarin efsaneleri çocukluk kahramanları idolleri ile kiyaslanan  ismin lebron olmasi. Adam 35 yasinda ama 25 yasinda gibi. 40 sayi atmış. Son topu kullanmak yerine greene çıkarıyor ama yok ki takimda kerr yada paxton. Bombos kaçırıyor. Sonrasında morris denen kalas topu tribüne atiyor. Iste böyle adamlar  var.  Daha gecen murat murathanoglunu dinliyorum cikar lebron ve davisi geri kalanlardan hangisini takimda görmek istersin dedi. Sen söyle kimi istersin.
Kabul edilmeyen gerçekler var ama lebron basketbolu bırakana kadar sürecek bu ama asil bıraktıktan sonra anlaşılacak degeri. O zaman palyacolardan oluşan bir çadır tiyatrosunda bakalim kim nasıl zevk alacak.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2020, 12:42:26 Gönderen: iloturo »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2726 : 10 Ekim 2020, 12:43:02 »
Abi, var olamayan bir şeyi varmış gibi düşünüp öyle yorumladığın için at gözlüğüyle bakıyorsun mevzuya. Yazdıklarımın bir tanesinde çıksın biri kompleks belirtisi göstersin daha sesimi çıkarmam.

Lakers'a emperyalist, LeBron'a efendi demem de gayet esprili bir jargon.

Ben, kendimi bildim bileli Pistons taraftarıyım. Bu takıma gönül verme nedenimin altında da bir felsefe yatıyor. Basketbola bakış açımı da bu felsefe oluşturuyor. Burada elbette çoğu kişi benim olaya nasıl baktığımı bilmeyebilir. Ama en uzun süre tanıyanlardan biri Hakan abidir. Fi tarihinden beri NBA'e bakış açımı bilir yani. Her zaman tutarlı oldum bu konuda. Ama doğru ama yanlış. Hangi serilerde kimleri desteklediğimi bilseydin eğer sen de şu 'kompleks' teorinin ne kadar yanlış olduğunu anlardın. Kaldı ki, LeBron kim allah aşkına kompleks yapayım, manyak mıyım ben o kadar?

Kompleks yaptığımı iddia ettiğin LeBron'ın oynadığı Heat takımını zamanında (herkes taşşaklarıyla geçirirken) nasıl savunduğumu Hakan abi bilir, canlı şahit. LeBron, Knicks'i değil de Heat'i seçtiğinde millet ana bacı yaparken, yine onu savunanlardan biriydim. Buna da Hakan abi şahittir.

NBA'in çadır tiyatrosuna dönmesinde kusura bakma abi ama bayıla bayıla savunduğun adamın payı da büyüktür. Bu da başka bir konu, uzun da bir mevzu.

LeBron'ı övmek için bitki muamelesi yaptığın adamlardan Rondo bir önceki maçın kader anlarındaki her hamlede vardı. Morris dengesiz olsa da çıkıp yeri geldiğinde hayat veren üçlükler attı, ki o takımın ateşleyicileri arasında. Her takıma bir çirkef gerekiyor yeri geldiğinde. KCP bugün her takımın net isteyeceği adamdır. Kuzma bugün çoğu takımda ilk 5 başlar, çok da fayda sağlar. Daha ne olacak abi? 9 tane süper starlı rotasyonla mı oynayacaklar.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2727 : 10 Ekim 2020, 12:59:02 »
Yazdıklarında kompleks belirtisi var dostum. Espri diyorsun da oyle degil. Adami savunmak başka seçimlerini savunmak başka. Heate gittiğinde eleştirenler, tasak geçenler Durant gswa ayni sebeplerle gittiğinde sustu. Bunun tartışılacak bir yani yok.

Lakersin diger oyuncularini övmek için zorluyorsun kendini. :) bir tarafta aristokratlar diger tarafta mağdurlar gibi bir izlenim yaratıyorsun.  Yine tek taraflı rondo sunu yaptı, Pope bunu yaptı vs diyorsun da Robinson napti, herro napti, nunn napti. Bu adamlar hiç mi etki etmedi. Ama bir taraf ust duzey diger taraf ezikler. Ben bak samimi söylüyorum sana miamiden en az 3-4 tane adami direkt koyarım lakers kadrosuna.

Cadir tiyatrosunda bas sorumlu lebron dediğinde de tartismayi noktaladin :)  baska belirtiye gerek yok.

Ama olsun senle konuşmak keyifli :)

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2728 : 10 Ekim 2020, 13:25:08 »
Abi zaten Lakers aristokratları temsil ediyor, hem kralı da var :D Heat ise tıpkı bir gerilla ordusu gibi, Spoelstra'ya bakınca Castro'yu, Butler'a bakınca Che'yi görüyorum.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #2729 : 10 Ekim 2020, 14:50:35 »
abi lakers’ta davis ve lebron dışında kim var ki düşüncesine hiç katılmıyorum ya.miami en mütevazı kadrolardan biri bütçe ve kadronun kuruluş prensibi olarak.adebayo kendini geliştirerek bu seviyeye geldi,robinson,herro,nunn geçtiğimiz yıl nba’de dahi yoklardı dün butler’la birlikte maçı aldılar ve müthiş bir play-off geçiren takımın hücum lideri dragic yokken.basketbolda 1 oyuncu bile her şeyi değiştirirken lakers’ta 2 tane anormal star var.ayrıca kcp,rondo hatta son pozisyon hariç markieff morris kendilerine verilen görev doğrultusunda mükemmel bir play-off geçiriyorlar.lebron asist kralı oldu evet çünkü etrafında onu tamamlayan koşular yapan ya da sahaya doğru yerleşen bir yapı var sonuçta.

genelde kadro olarak bence clippers’ın gerisinde bir kadro ama işte doğru yapıyı kuran taraf frank vogel oldu burada hakkını teslim etmek gerekir.