Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655291 defa)

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Ynt: NBA
« Yanıtla #2835 : 09 Mayıs 2021, 11:03:22 »
Ve Russell Westbrook tarihe geçti. 181'le Oscar Robertson'ın NBA tarihinde en çok triple double yapma rekoruna ortak oldu
maçıda acayip blokla bitirdi
Washington NBA'deki en sevimli takım olabilir şu an.
Adamım Beal ile tuğlacı Westbrook müthiş uyum yakaladılar.
Ah Avdija ah.. Aslında o çocukta büyük potansiyel vardı ama sanki motoru NBA için çok düşük.Bender,Hezonja vakası yaşadı sayılır Washington.
Washington John Wall belasından kurtulunca önleri açıldı diye düşünüyorum.Belkide WB'nin en iyi özelliği basketbola olan sevgisi ve inanılmaz devamlılığa sahip olması.Saygı duyulacak oyuncu...
Nikola Vucevic abim bu gece 40 atsan ne güzel olur be...
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2836 : 09 Mayıs 2021, 11:26:53 »
Washington NBA'deki en sevimli takım olabilir şu an.
Adamım Beal ile tuğlacı Westbrook müthiş uyum yakaladılar.
Ah Avdija ah.. Aslında o çocukta büyük potansiyel vardı ama sanki motoru NBA için çok düşük.Bender,Hezonja vakası yaşadı sayılır Washington.
Washington John Wall belasından kurtulunca önleri açıldı diye düşünüyorum.Belkide WB'nin en iyi özelliği basketbola olan sevgisi ve inanılmaz devamlılığa sahip olması.Saygı duyulacak oyuncu...
Nikola Vucevic abim bu gece 40 atsan ne güzel olur be...
Dediğin gibi iyi bir çıkış yakaladılar sabaha karşı Beal sakatlandı ona rağmen kazandılar Avdija'dan çok Daniel Gafford benim dikkatimi çekiyor savunma katkısı müthiş en kritik yerde 4/4 attı, RWB'u pek sevmem ama dediğin gibi yaptığı iş büyük Beal'ın sakatlığı ciddi değilse play inde şansları büyük
Detroit geçen Memphis'i yenip beni üzdü bugün ne hali varsa görsün :)

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #2837 : 15 Mayıs 2021, 11:08:33 »
Daniel Gafford aslında gideceği en kötü takıma gitmişti draft olduğu yıl.Chicago o kadar çok pivot denedi ki;neredeyse 6-7 yıldır yaptıkları çoğu seçim uzun oldu.En sonunda da Vucevic'i aldılar :D
Bence Gafford tam Wahington'un istediği tempolu oyuna uyan bir oyuncu.

Bu arada son yılların en çekişmeli sezonu oluyor.Neredeyse her pozisyon için müthiş bir mücadele var.Şimdiden özellikle Lakers'ın çalkantılı geçen sezonu sonunda play-in turnuvasına katılacak olması,çoğu takımı hesap yapmaya itti.Şu anda eğer Lakers play-in turnuvası ile 7.sıradan katılırsa play offlara,Suns ile eşleşecek.Bu serinin galibi ise 3. vs 6. maçının galbi ile oynayacak.Clippers herhalde bunu farketti ve kendini 4.sıraya attı.
Çünkü böylece Portland gibi bir bela ile uğraşmak zorunda kalmayacaklar ve yarı finalde ritmini kaybetmiş bir Utah ile oynamak isteyeceklerdir.

Utah ve Suns sezonu tavşan atlet gibi götürdüler ama belli ki bir yerden sonra tecrübe işin içine girmeye başlayacak.Batı'da Doğu'ya göre direkt finalist adayı daha çok.Müthiş bir sezon geçiren Jazz,Clippers,Denver(???),Lakers ve Portland cidden bu seviyede uzun süredir olan ve Suns ve Mavericks'e göre daha tecrübeli bir takım havası veriyor.LeBron sağlıklı dönerse ve Davis basketbolu hatırlarsa,bence en büyük favori hala Lakers.
Doğu'da ise Bucks,Heat gibi takımlar direkt final adayı olsalar bile bence Nets ve 76ers çok ağır basıyorlar.76ers'ın en büyük sorunu bu süreçte sinmeye müsait Tobias Harris gibi oyunculara sahip olması ve Embiid'in sezon sonundaki formsuzluğu.Aynı zamanda,Simmons ise bence PO atmosferinde kaybolmaya ya da etki alanının  azalması müsait olan bir oyuncu.Nets ise sakatlıklardan bu sene çok çekti.Irving-Harden-Durant gibi korkunç bir üçlüye sahipler ve manyak gibi üçlük ve hustle yapan yan parçalara sahipler.Ama inşallah o Griffin adlı kişi yüzük kazanamadan kariyerini tamamlar :) Şampiyon olmasını istemediğim üç takım var:Onlardan ilki Nets diğeri Clippers ve en sonuncusu da Mavericks :D

Lakers fanı değilim ama LeBron'un özellikle MJ ile karşılaştırılmasını istediğim için bu sene yüzük almasını isterim :D Sevimli Suns takımı,Bucks ve özellikle de Washington :D

Alt sıradaki mücadele ise olağanüstü bir hal almaya başladı.Minnesota sezona çok kötü girdiler ve bilindiği üzere D'Angelo Russell'ı GSW'den aldıkları takas sırasında 2020,2021 yıllarındaki draft hakları korumalı duruma geçmişti.Eğer Minnesota ilk üçten seçemezse otomatik olarak hak GSW'ye geçiyor.Buna rağmen,bu potansiyelli draft sınıfından yeni bir oyuncuyu draft etmeleri demek zaten sorunlu ama yüksek potansiyelli oyuncu grubuna,yeni bir potansiyel eklenmesi ciddi sorunlara yol açabiliyor.Zaten KAT gibi sorunlu bir yıldıza,Edwards gibi basketbolu çok sevmediğini ifade eden ve gece hayatı olan,disiplinsiz ve düzensiz yapısı olan,D'Angelo gibi tarzı nedeniyle çok savruk ve henüz kazanmayı öğrenememiş bir oyuncu ve Beasley gibi tam bir saha dışı problemine sahip bir takıma;hem iyi bir koç hem de iyi bir basketbol şefi gerekiyor.Takım sahibinin değişmesi,birlikte oynamaları ve en önemlisi de koç değişimi ile birlikte bence önümüzdeki dönem Suns etkisi oluşturabilir.Ancak,acilen veteran oyuncu bulmaları gerekiyor.. Iggy,CP3 seviyesinde...

Oklahama inşallah tüm draft hakları ellerinde patlayarak hiçbir zaman başarılı olamazlar.En nefret ettiğim takım olabilir şu anda.Daha çok rezil olmalarını isterdim açıkçası.Orlando zaten geliştirme merkezi olduğu için,ne yaparsa yapsınlar işleri zor.

Detroit ise 1 yıldız ve 1-2 tane yıldız potansiyelli isim ile geleceği parlak bir takım..
Hadi çocuklar Heat'e kaybederek;Thunder ve Magic'in tüm planlarını alt üst edelim..
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2838 : 15 Mayıs 2021, 12:23:21 »
Ben Lebron ve Ad dönünce Lakers toplar play in yapmaz diyordum Lebron bir maç döndü resmen bu gece dönecek tekrar
Ad ise yavaş yavaş kendine geliyor play in fırsat bizim için ritme girmek için bakalım Lebron ne durumda olacak. Playoff içinde Denver'ın Murray'nin sakatlanması sonrası şansı yok bana göre Portland elerse sürpriz olmaz Campazzo-Rivers-Dozier kısa rotasyonu çok kötü bu seviyeler için Dozier'da sakattı galiba

Doğu'da ne olacağını kestirmek mümkün değil Brooklyn sorunlarını ne kadar çözecek göreceğiz uzun zaman sonra ilk turdan çekişme olacak geçmiş yıllarda ilk turlarda baya 4-0 oluyordu bu sene öyle beklentim yok
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2021, 12:25:39 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #2839 : 15 Mayıs 2021, 12:35:15 »
Ben Lebron ve Ad dönünce Lakers toplar play in yapmaz diyordum Lebron bir maç döndü resmen bu gece dönecek tekrar
Ad ise yavaş yavaş kendine geliyor play in fırsat bizim için ritme girmek için bakalım Lebron ne durumda olacak. Playoff içinde Denver'ın Murray'nin sakatlanması sonrası şansı yok bana göre Portland elerse sürpriz olmaz Campazzo-Rivers-Dozier kısa rotasyonu çok kötü bu seviyeler için Dozier'da sakattı galiba

Doğu'da ne olacağını kestirmek mümkün değil Brooklyn sorunlarını ne kadar çözecek göreceğiz uzun zaman sonra ilk turdan çekişme olacak geçmiş yıllarda ilk turlarda baya 4-0 oluyordu bu sene öyle beklentim yok
En heyecanlı yarış tankingte geçti bu normal sezonda :D
Detroit 1 maç kaldı hedefine ulaşmaya.
Doğru Murray sonrası Denver çok ciddi güç kaybetti.Murray olsaydı bence onlarda adaydı.
Portland dengesiz takım ve ben olsam kaçardım Portland'dan.
Clippers çok güzel yere doğru kaçıyor.
Donlas ile ter atarlar,Utah'ı elerler ve finalde rakibini beklerler diye düşünüyorum.
Ama kalbim Jazz,Suns ve Lakers'tan yana batıda. :D
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2840 : 20 Mayıs 2021, 07:46:35 »
Lebron şansının yardımıyla Lakers'ı playoffa taşıdı ilk yarı takım olarak hücumda çok kötüydü Lakers 2.yarı toparladı

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #2841 : 20 Mayıs 2021, 08:55:35 »
Lakers'a yapı olarak çok ters gelen bir takım GSW.Bence olabilecek en zor eşleşmeyi oynadılar.Tüm stres Lakers'ın üzerindeydi çünkü 2.-7. eşleşmesi sonrası;3.-6. eşleşmesinde de nispeten daha rahat eşleşmeler elde ediyorlar.
Ama Schröder berbat durumda,Davis zaten kariyerinin en verimsiz ve en kötü sezonunu geçiriyor.LeBron ise sakat... Lakers bence şampiyonluk şansını arttırdı.Schröder,Davis ve LeBron form tutarsa,kimse tutamaz Lakers'ı.

7.-8. mücadelesinde Boston Washington'u yendi.Boston iğrenç bir takım benim gözümde.Tatum dün 50 attı ama diğer gün 3/35 ile oynayıp,Boston 40 sayı fark yerse de şaşırmam.Tatum ve Kemba dışındaa çok kötüler.Kemba ve Tatum'da çok dengesiz oyuncular...
Ah Beal ah.. Tam zamanında sakatlandın be abim :D
Neyse efsane bir maç bizi bekliyor:Indiana Pacers-Washington Wizards.Bence sezonun en keyifli maçlarından biri olacak.
İnşallah Wizards alır ve 76ers-Wizards serisi izleriz.Nets-Boston serisi çok tek taraflı geçecek gibi duruyor.
Suns-Lakers'ta güzel seri olur.Bence Lakers şimdi daha rahat olacak ve seriyi 4-1 geçecek diye düşünüyorum.
Utah-GSW olursa süper olur ama Utah 4-1 en kötü alır.
Bucks-Heat serisi efsane olacak bence.En heyecan verici seri olabilir Suns-Lakers ile birlikte.
Denver-Portland serisinde bir sürpriz çıkabilir.Ve Clippers-Donlas serisi 4-0 biter diye düşünüyorum.
Utah-?(GSW) :4-1 Utah-Memphis:4-0
Suns-Lakers 1-4(2-4?) Denver-Portland(4-3 ya da 2-4 biter bence) %50-50'lik seri.) Clippers-Dallas:4-0
Philadelphia-Wizards 4-0(max 4-1) Aaa LaVert covid olmuş.Bu demek oluyor ki Pacers'ın şansı çok ciddi azaldı.Ne cenabet takımmış be.
Brooklyn-Boston(İbretlik seri.Boston'ın ünlü Brooklyn hırsızlığı sonrası iki kadro arasındaki bu denli ciddi farkın oluşması çok garip gerçekten.Hırsızlığı yapan Boston ama Ainge sayesinde kaybeden Boston oldu :D.4-0 geçer Nets)
Bucks-Heat(Gece kalkıp her maçı izlenecek bir seri bu.Tahminim 4-2 Bucks ama Heat eğer form tutarsa bu seriyi geçebilir.)
Hawks-Knicks.Bogi abimin takımını tutuyoruz elbette.Trae Young'a rağmen Bogi abim seriyi alır diye düşünüyorum.4-3 Hawks.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2842 : 20 Mayıs 2021, 09:12:11 »
Celtics 32 sayi farktan gelerek san antonioyu mağlup etti. Tatum 60 sayi ile oynadi. Nba tarihinin en büyük 3.geri dönüşü oldu bu.

Bu arada lebron 20 mac sonra geri dondu ama la sahasinda sacramentoya mağlup oldu.
İlk ikisi hangileri?

Çevrimdışı badboys

• Üye
FENERBAHÇE

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #2844 : 20 Mayıs 2021, 09:53:18 »
https://www.google.com.tr/amp/s/www.cbssports.com/nba/news/jayson-tatum-scores-career-high-60-points-as-celtics-complete-third-biggest-comeback-in-nba-history-vs-spurs/amp/
Bu linkte yazıyor abi.

1996'da Stockton ve Malone'lu Sacramento, Denver karşısında 36 sayılık farktan dönmüş. 2009'da Sacramento 35 sayı geriye düştüğü maçta Chicago'yu yenmiş. O dönemki Sacramento kadrosunda Sean May, Joey Dorsey, Jason Thompson, Sergio Rodríguez, Andres Nocioni gibi tanıdık isimler varmış.

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #2845 : 22 Mayıs 2021, 10:44:13 »
Maçta hep yenik durumda olan GSW,normal sürenin son hücumunda Draymons Green’şn şutundan faydalanamadı.
Ve Memphis GSW’yi eleyerek Utah’ın rakibi oldu.
Kendi görüşüm Utah 4-0 geçer Memphis’i.
Curry’e çok yazık oldu.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2846 : 24 Mayıs 2021, 01:40:17 »
Maçta hep yenik durumda olan GSW,normal sürenin son hücumunda Draymons Green’şn şutundan faydalanamadı.
Ve Memphis GSW’yi eleyerek Utah’ın rakibi oldu.
Kendi görüşüm Utah 4-0 geçer Memphis’i.
Curry’e çok yazık oldu.
Oldurmasin o da. Normal sezonda üçlük şovu yaparak olmuyor işte.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2847 : 24 Mayıs 2021, 04:30:00 »
Hawks deplasmanda Knicks'i game winnerı Trae attığı için kahraman olacak ama Bogdanovic 103-103 yapan üçlüğü de resmen oyunda tuttu takımını

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #2848 : 26 Mayıs 2021, 08:19:14 »
Clippers Lakers’tan kaçayım derken Dallas’a elenecek gibi.Tek kişilik bir takıma nasıl eleniyorlar aklım almıyor.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2849 : 26 Mayıs 2021, 14:04:35 »
Clippers Lakers’tan kaçayım derken Dallas’a elenecek gibi.Tek kişilik bir takıma nasıl eleniyorlar aklım almıyor.
Clippers'ta 2 kişilik takım farkı yok Dallas şut sokuyor en azından