Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655273 defa)

0 Üye ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: NBA
« Yanıtla #3105 : 22 Ekim 2021, 18:34:13 »
NBA'yi uzun yıllardır nerdeyse hiç takip etmemekle beraber Dennis Rodman'ın bu listeye girmesine biraz şaşırdım.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #3106 : 23 Ekim 2021, 12:29:10 »
NBA Tarihinin En İyi 75 Oyuncusu Açıklandı

NBA tarafından 75. Yıl Dönümü Takımı'nın bütün üyeleri açıklandı.

NBA 25, 35 ve 50. yıllarında olduğu gibi geride kalan 75 sezonun ardından da lig tarihinin en iyi basketbolcularını listeledi.

Bill Russell, Bob Cousy, George Mikan ve Bob Pettit, NBA'in dört listesinde de yer almayı başardı.

Aktif kariyerlerini sürdüren Giannis Antetokounmpo, Carmelo Anthony, Stephen Curry, Anthony Davis, Kevin Durant, James Harden, LeBron James, Kawhi Leonard, Damian Lillard, Chris Paul ve Russell Westbrook, listede kendilerine yer buldu.

Ligin internet sitesinden açıklanan liste şu isimlerden oluşuyor:

Kareem Abdul-Jabbar, Ray Allen, Giannis Antetokounmpo, Carmelo Anthony, Nate Archibald, Paul Arizin, Charles Barkley, Rick Barry, Elgin Baylor, Dave Bing, Larry Bird, Kobe Bryant, Wilt Chamberlain, Bob Cousy, Dave Cowens, Billy Cunningham, Stephen Curry, Anthony Davis, Dave DeBusschere, Clyde Drexler, Tim Duncan, Kevin Durant, Julius Erving, Patrick Ewing, Walt Frazier, Kevin Garnett, George Gervin, Hal Greer, James Harden, John Havlicek, Elvin Hayes, LeBron James, Magic Johnson, Sam Jones, Michael Jordan, Jason Kidd, Allen Iverson, Kawhi Leonard, Damian Lillard, Jerry Lucas, Karl Malone, Moses Malone, Pete Maravich, Bob McAdoo, Kevin McHale, George Mikan, Reggie Miller, Earl Monroe, Steve Nash, Dirk Nowitzki, Shaquille O’Neal, Hakeem Olajuwon, Robert Parish, Chris Paul, Gary Payton, Bob Pettit, Paul Pierce, Scottie Pippen, Willis Reed, Oscar Robertson, David Robinson, Dennis Rodman, Bill Russell, Dolph Schayes, Bill Sharman, John Stockton, Isiah Thomas, Nate Thurmond, Wes Unseld, Dwyane Wade, Bill Walton, Jerry West, Russell Westbrook, Lenny Wilkens, Dominique Wilkins, James Worthy.

Alonzo Mourning'in olmadığı bir listeyi tanımam. HÜKÜMSÜZDÜR.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #3107 : 23 Ekim 2021, 12:32:21 »
İşin daha komiği... 1996'daki 50. yıl listesine giremeyen (ki o listede olmayı hak ediyordu) Dominique Wilkins'in o tarihten sonra neredeyse hiç NBA kariyeri olmamasına karşın, ne değişti de 75. yıl listesine girdi.

Tekrar ve tekrar üstüne basıyorum. Oyu verneler de, seçenler de bok yemiş. Alonzo Mourning'in olmadığı bir listeyi tanımam. Benim nazarımda HÜKÜMSÜZDÜR.

Rodman konusunda Özcan hoca çok haklı. Hele listeye onun girip ZO'nun dışarıda kalması... Texas katliamı...

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3108 : 28 Ekim 2021, 07:31:10 »
Lakers 26 sayidan ligin en zayıf takımlarından birisine yenildi. Lebron yoktu ama su ana kadar eleştirileri sonuna kadar haklı çıkaran bir oyun oynuyorlar.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3109 : 28 Ekim 2021, 12:45:51 »
Lakers maçı aldı diyordum yatarken tek kelimeyle rezalet şu sonuç Wb şov yapmış gene :D
Westbrook maçı 20 sayı, 14 ribaund, 13 asist, 10 top kaybı ile tamamladı.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #3110 : 28 Ekim 2021, 15:58:21 »
WB alsın topu kendi başına oynasın. Lakers belini doğrultmakta zorlanır

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3111 : 31 Ekim 2021, 03:11:30 »
Washington-Boston ne saçma maç oldu, Boston 2/26 üçlük attı nba tarihinde daha kötüsü var mı acaba

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #3112 : 31 Ekim 2021, 11:17:13 »
Cade Cunningham birinci sıradan seçilen oyuncuların ilk maç performansları göz önüne alındığında en düşük sayıyı atmış olabilir.

Pistons Cade'i hiçbir şekilde NBA seviyesine hazır olmadan oynatmamalı.Belli ki bu seviye için belli bir süre zorlanacak ve hype'ı düşecek.

Sakatlığını atlattığını ancak sağlık ekibinin endişelerinin olduğu söyleniyor.Ancak Kelly Olynyk,Frank Jackson dışında ona tam olarak uyan bir isim göremiyorum takımda.Yarı sahada Cade'in oyun görüşüne ihtiyacımız olacak çünkü NBA'in muhtemelen en kötü yarı saha hücumu eden takımı biziz.Drafta yatmak iyi olacak ama OKC bu sene sonunculuğu kimseye bırakmaz.O yüzden olabildiğince sürpriz galibiyetlerden uzak durmamız lazım.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3113 : 02 Kasım 2021, 11:55:55 »
Boston çok kötü girdi sezona zar zor Charlotte galibiyeti var Houston'ı saymıyorum bile sabaha karşı o farktan nasıl kaybetmişlerse. Boston seyircisi gelemez böyle başarısızlığa geçen maçlarda yuhalamalar vardı

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #3114 : 02 Kasım 2021, 13:27:16 »
Boston çok kötü girdi sezona zar zor Charlotte galibiyeti var Houston'ı saymıyorum bile sabaha karşı o farktan nasıl kaybetmişlerse. Boston seyircisi gelemez böyle başarısızlığa geçen maçlarda yuhalamalar vardı
Rozier,Isiah Thomas,Kyrie ve Kemba derken hiçbir şekilde Tatum ve Brown’ı tamamlayacak bir üçüncü ismi bulamadılar.

Aslında Thomas tam aradıkları isimdi ama Kyrie uğruna vazgeçtiler ve şimdi onun acısını çekme vakti.
Horford’u bile geri almak zorunda kaldılar,Kyrie’yi aldıkları dönemde yapmaları gereken şey Davis için varlarını yoklarını ortaya dökmekti.Cimri davrandılar ve bir LAL şampiyonluğu gördüler.

Jalen Green bir maç dışında pek iyi başlamadı,Alperen inanılmaz top çalıyor ve enerji getiriyor ama inanılmaz hatalar yapıyor.Garuba zaten bir proje tipi bir oyuncu olarak görüyorlar.Houston koçu Wall’u takıma monte etmezse ne oyuncu gelişir ne de ileriye dönük bir şey elde edebilirler.KPJ,D’Angelo Russell gibi oyuncuların en verimli olacağı rol Lou Williams,Clarkson tipi ikindi bench skorerliğidir.Houston’ın işi zor gibi duruyor.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #3115 : 02 Kasım 2021, 13:57:20 »
chicago 6-1 ile başladı.derozan lavine ikilisi her maç 25+ atıyor vucevic azıcık savunma yapmayı bilse acayip takım aslında.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3116 : 02 Kasım 2021, 15:16:53 »
Rozier,Isiah Thomas,Kyrie ve Kemba derken hiçbir şekilde Tatum ve Brown’ı tamamlayacak bir üçüncü ismi bulamadılar.

Aslında Thomas tam aradıkları isimdi ama Kyrie uğruna vazgeçtiler ve şimdi onun acısını çekme vakti.
Horford’u bile geri almak zorunda kaldılar,Kyrie’yi aldıkları dönemde yapmaları gereken şey Davis için varlarını yoklarını ortaya dökmekti.Cimri davrandılar ve bir LAL şampiyonluğu gördüler.

Jalen Green bir maç dışında pek iyi başlamadı,Alperen inanılmaz top çalıyor ve enerji getiriyor ama inanılmaz hatalar yapıyor.Garuba zaten bir proje tipi bir oyuncu olarak görüyorlar.Houston koçu Wall’u takıma monte etmezse ne oyuncu gelişir ne de ileriye dönük bir şey elde edebilirler.KPJ,D’Angelo Russell gibi oyuncuların en verimli olacağı rol Lou Williams,Clarkson tipi ikindi bench skorerliğidir.Houston’ın işi zor gibi duruyor.
Dediğin gibi tamamlayacak parçayı bulamadılar belki Hayward yapardı oda sürekli sakatlandı, bu seneki dağınıklık çok başka ama özellikle Tatum dağınık girdi.
Kısa tercihleride çok ilginç Richardson-Smart-Schroder üçü de istikrarsızlığıyla meşhur bir şekilde toparlarlar ama po girerken üstten baya dişli takım gelir gene elenirler

Alperen çaylaklarda top çalmada zirvedeymiş ben genelde Houston izlemiyorum sadece özetlere bakıyorum top kaybı çok birazda gereksiz faul yapıyor ama çaylak işte yapacak bir şey yok. Wall'a talip çıkar takaslanır bence

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3117 : 02 Kasım 2021, 15:18:06 »
chicago 6-1 ile başladı.derozan lavine ikilisi her maç 25+ atıyor vucevic azıcık savunma yapmayı bilse acayip takım aslında.
Derozan normal sezonda atar tutar po yada işler sıkıştığı zaman gene sıvar bence belki Lavine maç toplarını atarsa kurtarır işi :D
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2021, 15:21:57 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3118 : 05 Kasım 2021, 08:07:37 »
Lakers 26 sayidan ligin en zayıf takımlarından birisine yenildi. Lebron yoktu ama su ana kadar eleştirileri sonuna kadar haklı çıkaran bir oyun oynuyorlar.
Lakers bu kez de kendi sahasinda yenildi oklahomaya. Oklahoma ikinci galibiyetini yine lakerstan aldı. Son çeyrekteki 13-0lik seri ile ilk defa öne geçip kazandılar. Lakers'da LeBron yine yoktu ve o olmadan nasıl bir çöplük oldukları da bir kez daha ortaya çıktı..

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #3119 : 06 Kasım 2021, 22:30:26 »
Cade yavaş yavaş ısınmaya başladı.Form tuttuğunda,23-5-6 gibi istatistikler tutturacağını düşünüyorum.
Ama takım o kadar kötü ki,çocuğunda full potansiyeli ortaya çıkmıyor.Takımdan ziyade,Casey'in dahiyane rotasyonları sayesinde tam efektif olarak kullanamıyoruz Cade'i.
Grant'te bu draftta birini gözüne kestirdi galiba,hücumda baltalamak nedir,nasıl yapılır Grant bize bunu gösteriyor.
Cade-Frank Jackson-Saddiq-Lyles-Olynyk en uygun 5 gibi duruyor.
FENERBAHÇE