Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655377 defa)

0 Üye ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: NBA Regular Season
« Yanıtla #105 : 11 Aralık 2013, 09:16:17 »
Eyvallah kardeşim.

Regular Sezon'daki hiç bir maça bakıp şu bitti, bu öldü demem. Tek maça bakıp demem. Yani denmemesi gerekir.

Aklıma Magic Johnson'ın 1979 tarihli ilk resmi NBA maçının hikayesi geliyor. Hatırlarsan ben o maçın tamamını da paylaşmıştım. Maç sonunda yaşananları Magic Johnson anlatıyordu bir belgeselde:

-"Maçın son saniyesine 1 sayı geride girdik. Son hücumu biz kullandık. Kareem'e top indi ve o da çok uzaklardan bir sky-hook gönderdi, basket oldu ve maçı kazandık. İlk maçımı kazanmıştık. Çılgınca seviniyordum. Kareem'e koştum, var gücümle sarıldım, hoplayıp zıplıyordum. Kulağıma eğildi ve;

-Evlat sakin ol. Daha önümüzde 81 maç ve henüz normal sezondayız.

Dedi. O an kendimi aptal gibi hissettim. "Bu nasıl bir yer, ben nereye geldim" diye düşündüm.
"

**

Böyle bir hikaye işte. Aklıma gelmişken anlatayım dedim.

O bahsettiği son şutun ve ardından yaşanan hengamenin görüntüsü Şu:

Kareem Abdul-Jabbar Wins the Game with Sky Hook (1979)

« Son Düzenleme: 11 Aralık 2013, 09:16:56 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #106 : 11 Aralık 2013, 09:21:50 »
Hakan abi en sıcak maç olduğu için söylüyorum, Suns cidden keyif veriyor, hele bu gece Dragic mest etti beni, bu sene bir başka oynuyor, gerçi Suns'ta herkes bir başka oynuyor, ne Hornacek'miş arkadaş :F

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #107 : 11 Aralık 2013, 09:25:32 »
Sen şimdi Umut'a "Kobe döndü ve Lakers yenildi" mesajını vermek için sıcağı sıcağına Phoenix'ten bahsediyorsun. Anladım ben senin niyetini.  ;)

Ben bu Morris kardeşlere taktım arkadaş. Nerden çıktı bunlar? Hayır, nerden çıktıkları belli de... Hiç hesapta yoktu. Suns'ın kazandığı bütün maçlarda bu iki kardeşin 30 civarı bir sayı katkısı var. Boş bir zaman bulabilirsem konuyla ilgili bir istatistik çalışacağım.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #108 : 11 Aralık 2013, 14:15:45 »
dün hibbert'ın pota altındaki hücum antremanını izleyen oldumu. Şaka bi yana savunmada hibbert'ın savunmadaki caydırıcılığı muazzam lebron bile 3 kere düşündü ki girdiğindede dersinide aldı. paul george'un felaket bi ilk yarıdan sonra geri dönmesi çok iyiydi lebron maç içinde aynı dönüşü gerçekleştiremedi.
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #109 : 11 Aralık 2013, 14:46:31 »
Ben hiç üstüme alımam. :) Kobe ısınana kadar avans veriyoruz sadece...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #110 : 12 Aralık 2013, 08:03:05 »
Stepheeeeen Cuuuuuuuurry diyor ve susuyorum arkadaş. :)

Adamımsın, adamımsın, adamımsın.

Durduk, durduk, son şutla Dallas'ı vurduk.

Ama Curry ne son çeyrek oynadı öyle. :)

Kemal Erdem'in tabiriyle "efsane" bir son çeyrek.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
NBA'de Gecenin Sonuçları
« Yanıtla #111 : 12 Aralık 2013, 08:21:04 »
NBA'de Gecenin Sonuçları

Clippers:96 Celtics:88
Spurs:109 Bucks:77
Sixers:99 Wolves:106
Thunder:116 Grizzlies:100
http://bit.ly/19jegKa

Bulls:78 Knicks:83
Pistons:106 Pelicans:111
Magic:92 Bobcats:83
http://bit.ly/18EIM0l

Jazz:122 Kings:101
Mavericks:93 Warriors:95
http://bit.ly/1cpLUeq
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2013, 08:22:23 Gönderen: Chauncey Billups »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
NBA'de Gecenin Programı
« Yanıtla #112 : 12 Aralık 2013, 08:21:34 »
NBA'de Gecenin Programı
03:00 Clippers-Nets
05:30 Rockets-Blazers

TV Ekranı
03:00 Clippers-Nets (SmartSpor)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #113 : 12 Aralık 2013, 08:22:12 »
Stepheeeeen Cuuuuuuuurry diyor ve susuyorum arkadaş. :)

Adamımsın, adamımsın, adamımsın.

Durduk, durduk, son şutla Dallas'ı vurduk.

Ama Curry ne son çeyrek oynadı öyle. :)

Kemal Erdem'in tabiriyle "efsane" bir son çeyrek.

Mavericks:93 Warriors:95
http://bit.ly/1cpLUeq

Bana kalırsa Curry hem Dallas'ı hem de Klay Thompson'ı yendi.

Neredeyse baştan sona geride götürdüğümüz, maçın ilk bir kaç dakikası dışında hep kovalayan taraf olduğumuz, farkın ilk devre bir ara benim gördüğüm 16 sayı filan olduğu, gitti gidiyor havasına girdiğimiz, savunmanın göçtüğü bir bölümde önce Mark Jackson'ın üçüncü periyotta aldığı mola savunmayı toparladı. Fakat bu defa hücumda saçmaladıkça saçmaladık. Mesela 3. periyodun sonuyla 4. periyodun başında fark 6 sayıya inmiş iken Barnes'ın kaçırdığı bir turnike ve air ball attığı boş üçlük, bu arada kaçan iki serbest atış yetmezmiş gibi Thompson'ın Semih Erden'i hatırlatan avarellikleri ve bunların neden olduğu top kayıplarıyla fark yeniden 12 sayı oluverdi.

Derken ben takımın 2. yıldızı Thompson'ı kenara almadığı için tam Mark Jackson'a sövmeye hazırlanıyordum ki, sesimi duydu ve cesur bir kararla son 7 dakikada Thompson'ı kenara alıp en azından savunmasıyla maçın içinde olan Green'i sahaya sürdü. İşte bu bölümde farkı yeniden kapattık ve Curry sazı eline aldı.

Maç bir ara Curry - Nowiztki düellosuna dönecek gibi oldu ama son bir kaç pozisyonda Dallas kısaları Nowiztki'yi unutunca son sözü söylemek Curry'e kaldı ve o da söyledi.

Thompson mental olarak yeteneklerinin çok altında. Oyundan koptu mu toparlanamıyor. Ne yapıp edip onun iyi başlamasını sağlamak lazım. Kötü başlarsa Leyla gibi dolaşma moduna giriyor.

David Lee'de uzun süredir bitirme sıkıntısı var. Formsuz günler geçiriyor.

3 maç sonra döneceği söylenen Iguodala bu gidişle sezon sonuna zor dönecek. Röportaj verdi, koşulara yeni başlamış. Yuh.

Onun yokluğunda Barnes ilk beşe yerleşti, zaten kısıtlı olan bench katkısı dibe vurdu.

Bu böyle gitmez.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2013, 09:21:15 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #114 : 13 Aralık 2013, 10:59:26 »
Nets Seriye Bağladı

Sezona çok kötü bir giriş yapan ancak son dönemde toparlanan Brooklyn Nets, arka arkaya 3 . galibiyetini LA Clippers karşısında aldı.

Özellikle 2. ve 3. periyotta oyuna hakim olan Nets, Clipppers'ı 9 sayı farkla 102-93 mağlup etti.

Bu sonuçla Nets içeride 4-6 toplamda 8-14 olurken, Clippers dışarıda 7-7 toplamda 15-9 oldu.

Nets'de kenardan gelen Andray Blatche 21 sayı-9 ribaunt-3 asistle oynarken, Joe Johnson 21 sayı, Brook Lopez 16 sayı-7 ribaunt, Deron Williams 15 sayı-5 ribaunt-4 asist ve kenardan gelen Paul Pierce 10 sayı-7 ribaunt-5 asist yaptı.

Clippers'da Chris Paul 20 sayı-2 asist yaparken, Jamal Crawford 19 sayı-3 asist, Blake Griffin 12 sayı-11 ribaunt-3 asist, Darren Collison 8 sayı-3 ribaunt ve Willie Green 8 sayı yaptı.

Takım İstatistikleri

Ribaunt: 43-42
Asist: 15-18
Top Çalma: 6-5
Top Kaybı: 15-14
Boyalı Alan: 28-24
Saha İçi: 70-26 / 74-33
Üç Sayı: 24-6 / 20-8

Salon: Barclays Center
Hakemler: Derek Richardson, Bill Kennedy, Leon Wood
Seyirci: 15,563

MVP Aldridge!!

Houston Rockets ile Portland Trail Blazers'ın karşı karşıya geldiği maçta oyuna uzunlar damgasını vururken, Blazers Alridge'ın inanılmaz oyunu sayesinde Rockets'ı evinde 111-104 mağlup etti.

Blazers bu galibiyetle içeride 10-2 toplamda 19-4 olurken, Rockets dışarıda 5-5 toplamda 15-8 oldu.

Blazers'da LaMarcus Aldrdige 12-22 saha içiyle 31 sayı-25 ribaunt-2 blokla inanılmaz bir performans ortaya koyarken, Wesley Matthews 18 sayı, Robin Lopez 16 sayı-10 ribaunt, Nicolas Batum 15 sayı-6 asist-6 ribaunt ve kenardan gelen Mo Williams 13 sayı-4 asist yaptı.

Blazers'da Damian Lillard 1-10 saha içiyle 8 sayı-6 asist yaptı.

Rockets'da ise Dwight Howard 14-22 saha içiyle 32 sayı-15 ribaunt-3 blok yaparken, James Harden 25 sayı-7 asist-6 ribaunt, Chandler Parsons 14 sayı-5 ribaunt, Terrence Jones 10 sayı ve Patrick Beverley 9 sayı-11 ribaunt yaptı.

Takım İstatistikleri

Ribaunt: 48-52
Asist: 16-22
Top Çalma:11-4
Top Kaybı: 8-14
Boyalı Alan: 66-36
Saha İçi: 94-40 / 89-39
Üç Sayı: 20-5 / 27-8

Salon: Moda Center
Hakemler: Joe Crawford , Leroy Richardson , Karl Lane
Seyirci: 19,997

DerinNba
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
NBA Güncel Haberleri
« Yanıtla #115 : 13 Aralık 2013, 11:04:33 »
Sixers Waiters'ı İstiyor

Philadelphia Sixers, Cleveland Cavaliers genç yeteneği Dion Waiters'ı takas etmek istiyor.

Sixers yönetimi, bir süredir Cavs'ın takas etmeyi düşündüğü Waiters'ı kadroya katmak için harekete geçerken, bu takasın Waiters, Evan Turner merkezli bir takas olması bekleniyor.

Sixers yönetimi, bu takas dışında Ömer içinde önümüzdeki günlerde Rockets'ın kapısını çalması bekleniyor.

Bradley 6 MD Kabul Etmedi

Boston Celtics'ın guardı Avery Bradley takımının kontrat uzatma teklifini reddetti.

Bradley, Celtics yönetiminden gelen 4 yıl için 24 milyon dolarlık teklifi kabul etmezken, oyuncunun yıllık 8 milyon dolarlık bir anlaşma istediği iddia edildi.

Bu sezon 24 maçta forma giyen Bradley ortalama 30 dakikada 13.3 sayı-3.8 ribaunt-1.3 asist ortalamalarını tutturdu.

Pelicans Gordon'u Elden Çıkartacak

New Orleans Pelicans geçtiğimiz sezon takas etmeyi düşündüğü yıldızı Eric Gordon'u tekrardan takas piyasasına çıkartmayı planlıyor.

2012 yazında oyuncuyla kontrat uzatan ve sonrasında sakatlıklarında etkisiyle bundan pişman olan Pelicans, Gordon'dan bu senede istediğini alamayınca Gordon'u tekrardan takas piyasasına çıkartmaya karar verdi.

Kaynaklar, Pelicans yönetiminin oyuncunun yüklü kontratından kurtulmak için değerinden aşağı bir teklifi bile kabul edebileceğini belirtti.

Randolph Pelicans'a Mi Gidiyor?

Sakatlıklarla boğuşan Memphis Grizzlies'ın sürpriz bir takasa imza atabileceği iddia edildi.

NBA Kaynakları, bir süredir Zach Randolph'u takas etmeyi düşünen Grizzlies'ın, New Orleans Pelicans ile Ryan Anderson, Zach Randolph merkezli bir takas yapabileceğini açıkladı.

Kaynaklar, bu takasta Grizzlies'ın Pelicans'tan ayrıca Al-Farouq Aminu'yı ve Austin Rivers'ı da istediğini belirtti.

Lowry Takası Kapıda

Geçtiğimiz hafta Rudy Gay'ı takas eden Toronto Raptors'da sıra Kyle Lowry'e geldi.

Lowry'ı elinden çıkarmaya çalışan Raptors yönetiminin kapısını takas için şuana kadar New York Knicks, Golden State Warriors ve Brooklyn Nets çalarken, bu takımların içinde özellikle Knicks'ın takas için çok istekli olduğu belirtildi.

NBA kaynakları, Knicks'ın Lowry'ı için 2018 yılına ait 1. tur draft hakkı, Raymond Felton ve Metta World Peace teklif ettiğini iddia etti.

Lakers'da Blake Şoku

LA Lakers'ın veteran guardı Steve Blake'den kötü haber geldi.

Bugün yapılan açıklamada dirseğinden sakatlanan Steve Blake'ın minimum 6 hafta boyunca sahalardan uzak kalacağı duyuruldu.

Bu sakatlıkla beraber Lakers'da PG sıkıntısı oluştu. Blake'ın sakatlanması, Nash ve Farmar'ın zaten sakat olması nedeniyle Lakers'ın kadrosunda şuanda sağlam bir PG bulunmuyor.

NBA kaynakları Lakers'ın bu sorunu Brezilya'da forma giyen Leandro Barbosa ile anlaşarak çözmeyi planladığını iddia etti.

Lakers'ın bu anlaşmaya kadar ise PG pozisyonunda Kobe'yı oynatması bekleniyor.

Shaq Girecek'le Kavga Etmiş

NBA'ın efsane oyuncularından Grant Hill, dün basına çok ilginç bir açıklamada bulundu.

Suns döneminde başına gelen bir şeyi anlatan Hill, Shaq ile Gordon Giricek'ın bir antrenmanda kavga ettiğini söyledi.

Hill, bir antrenman sonunda Shaq ile Giricek'ın sözlü laf dalaşına girdiğini ve sonrasında Shaq'ın Giricek'ın boğazını sıkıp onu fırlattığını söyledi.

Rondo Basına Konuştu

Adı her gün takas söylentileriyle anılan Boston Celtics'ın süper yıldızı Rajon Rondo konu hakkında basına açıklamalarda bulundu.

Takas iddiaları hakkında konuşan Rondo, " Ben şuanda Celtics'deyim. Ben kimseyle bu konu hakkında konuşmadım. Kimsede benle iletişime geçmedi. Bunlar sadece söylenti " dedi.

Adı özellikle Knicks'le anılan Rondo'nun geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında Knicks'ın süper yıldızı Melo ile görüştüğü iddia edilmişti.

Felton 2-3 Hafta Yok

New York Knicks'ın yıldız guardı Raymond Felton sakatlığı nedeniyle 2-3 hafta boyunca sahalardan uzak kalacak.

Knicks yönetimi bugün yaptığı açıklamada Felton'ın sol dizinden sakatlandığını ve 2-3 hafta boyunca sahalardan uzak kalacağını duyurdu.

Bu sezon 16 maçta forma giyen Felton 10.3 sayı-5.2 asist-2.7 ribaunt ortalamalarını tutturmuştu.

DerinNba
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
NBA'de Gecenin Sonuçları
« Yanıtla #116 : 14 Aralık 2013, 08:39:47 »
NBA'de Gecenin Sonuçları

Nets:99 Pistons:103
Bobcats:94 Pacers:99
Cavaliers:109 Magic:100