Gönderen Konu: NBA  (Okunma sayısı 655220 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
Ynt: NBA Regular Season
« Yanıtla #150 : 19 Aralık 2013, 18:42:48 »

Ben bu Morris kardeşlere taktım arkadaş. Nerden çıktı bunlar? Hayır, nerden çıktıkları belli de... Hiç hesapta yoktu. Suns'ın kazandığı bütün maçlarda bu iki kardeşin 30 civarı bir sayı katkısı var. Boş bir zaman bulabilirsem konuyla ilgili bir istatistik çalışacağım.

Ne zamandır araştıracaktım şimdi fırsatım oldu abi :D

14-10 yapan Suns'da Morris kardeşler kazandıkları maçlarda birlikte 6 kere 30 sayının üzerine katkı vermiş. Kaybettikleri maçlarda ise sadece 1 kere 30 sayının üzerine çıkmışlar.

Morris kardeşler kazandıkları maçlarda birlikte: 21.8 sayı-8.9 ribaunt-2.4 asist yaptı.

Morris kardeşler kaybettikleri maçlarda birlikte: 19.1 sayı-10.6 ribaunt-2.4 asist yaptı.

Kazandıkları

Blazers:6 sayı-7 ribaunt-1 asist
Jazz: 10 sayı-7 ribaunt
Pelicans: 33 sayı-14 ribaunt-5 asist
Nuggets: 39 sayı-18 ribaunt-5 asist
Pelicans: 31 sayı-10 ribaunt-2 asist
Bobcats: 19 sayı-12 ribaunt-3 asist
Magic: 28 sayı-13 ribaunt-4 asist
Blazers: 34 sayı-7 ribaunt-6 asist
Jazz: 27 sayı-3 ribaunt-1 asist
Rockets: 16 sayı-10 ribaunt-2 asist
Raptors: 35 sayı-14 ribaunt-1 asist
Lakers: 37 sayı-11 ribaunt-5 asist
Kings: 16 sayı-8 ribaunt-2 asist
Warriors: 18 sayı-9 ribaunt-2 asist

Kaybettikleri

Thunder: 9 sayı-7 ribaunt-1 asist
Suns: 34 sayı-18 ribaunt-3 asist
Blazers: 13 sayı-12 ribaunt-6 asist
Nets: 14 sayı-15 ribaunt-1 asist
Kings: 15 sayı-5 ribaunt-2 asist
Kings: 22 sayı-3 ribaunt
Heat: 25 sayı-14 ribaunt-1 asist
Jazz: 14 sayı-8 ribaunt-2 asist
Grizzlies: 28 sayı-14 ribaunt-5 asist
Spurs: 17 sayı-10 ribaunt
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Ereng.

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #151 : 19 Aralık 2013, 23:11:45 »
Los Angeles Lakers ‏@Lakers 25 dk
Injury Update: Kobe Bryant has a fracture of the lateral tibial plateau in his left knee. He is expected to miss 6 weeks.

Çok üzüldüm yahu  :-[

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #152 : 20 Aralık 2013, 05:38:03 »
Golden State maçı var dediler, uyandık.

Kimse yok ortalıkta. Nere kayboldunuz millet?  ;D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #153 : 20 Aralık 2013, 05:52:01 »
Golden State maçı var dediler, uyandık.

Kimse yok ortalıkta. Nere kayboldunuz millet?  ;D

Uyuyoruz abi
Sana iyi maclar  :)

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #154 : 20 Aralık 2013, 06:32:55 »
İzliyorumda Parker-Duncan ve Ginobili olmayınca resmen Eurochallenge takımı gibi kadrosu var yahu , içim sıkıldı seyirci bile havaya giremedi karşıda öyle rakip olunca, buna GSW da uyuyor gibi ve çaktırmadan maç kafa kafaya gidiyor..

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #155 : 20 Aralık 2013, 06:58:14 »
İzliyorumda Parker-Duncan ve Ginobili olmayınca resmen Eurochallenge takımı gibi kadrosu var yahu , içim sıkıldı seyirci bile havaya giremedi karşıda öyle rakip olunca, buna GSW da uyuyor gibi ve çaktırmadan maç kafa kafaya gidiyor..

Bana sorarsanız Ginobili zaten overrated bir adamdır. Hadi ben yanılıyorum o konuda ama şu haliyle Leonard bence Spurs'ün 3. yıldızıdır. Başka bir takımda oynasa all-star olur. Kesinlikle Leonard saygı duyulacak bir oyuncu ve Spurs geçen yıl final yaptıysa payı çok büyük.

Ayrıca Eurochalleng kadrosu dediğiniz kadro Splitter, Boris Diaw, Belinelli ve Londra olimpiyatlarının sayı kralı Patric Mills gibi isimler.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #156 : 20 Aralık 2013, 07:31:37 »

Ben bu Morris kardeşlere taktım arkadaş. Nerden çıktı bunlar? Hayır, nerden çıktıkları belli de... Hiç hesapta yoktu. Suns'ın kazandığı bütün maçlarda bu iki kardeşin 30 civarı bir sayı katkısı var. Boş bir zaman bulabilirsem konuyla ilgili bir istatistik çalışacağım.

Ne zamandır araştıracaktım şimdi fırsatım oldu abi :D

14-10 yapan Suns'da Morris kardeşler kazandıkları maçlarda birlikte 6 kere 30 sayının üzerine katkı vermiş. Kaybettikleri maçlarda ise sadece 1 kere 30 sayının üzerine çıkmışlar.

Morris kardeşler kazandıkları maçlarda birlikte: 21.8 sayı-8.9 ribaunt-2.4 asist yaptı.

Morris kardeşler kaybettikleri maçlarda birlikte: 19.1 sayı-10.6 ribaunt-2.4 asist yaptı.

Kazandıkları

Blazers:6 sayı-7 ribaunt-1 asist
Jazz: 10 sayı-7 ribaunt
Pelicans: 33 sayı-14 ribaunt-5 asist
Nuggets: 39 sayı-18 ribaunt-5 asist
Pelicans: 31 sayı-10 ribaunt-2 asist
Bobcats: 19 sayı-12 ribaunt-3 asist
Magic: 28 sayı-13 ribaunt-4 asist
Blazers: 34 sayı-7 ribaunt-6 asist
Jazz: 27 sayı-3 ribaunt-1 asist
Rockets: 16 sayı-10 ribaunt-2 asist
Raptors: 35 sayı-14 ribaunt-1 asist
Lakers: 37 sayı-11 ribaunt-5 asist
Kings: 16 sayı-8 ribaunt-2 asist
Warriors: 18 sayı-9 ribaunt-2 asist

Kaybettikleri

Thunder: 9 sayı-7 ribaunt-1 asist
Suns: 34 sayı-18 ribaunt-3 asist
Blazers: 13 sayı-12 ribaunt-6 asist
Nets: 14 sayı-15 ribaunt-1 asist
Kings: 15 sayı-5 ribaunt-2 asist
Kings: 22 sayı-3 ribaunt
Heat: 25 sayı-14 ribaunt-1 asist
Jazz: 14 sayı-8 ribaunt-2 asist
Grizzlies: 28 sayı-14 ribaunt-5 asist
Spurs: 17 sayı-10 ribaunt

Çok teşekkür ederim Utkan. Suns'ın şifresi belli oldu. :)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
NBA'de Gecenin Sonuçları
« Yanıtla #157 : 20 Aralık 2013, 08:53:09 »
NBA'de Gecenin Sonuçları

Spurs:104 Warriors:102
http://bit.ly/1dqq7Fe

Bulls:95 Thunder:107
http://bit.ly/JNUrRV

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
NBA'de Gecenin Programı
« Yanıtla #158 : 20 Aralık 2013, 08:53:38 »
NBA'de Gecenin Programı
02:00 Nets-Sixers
02:30 Jazz-Hawks
02:30 Bucks-Cavaliers
02:30 Bobcats-Pistons
02:30 Kings-Heat
03:00 Rockets-Pacers
03:30 Raptors-Mavericks
04:00 Suns-Nuggets
05:30 Wolves-Lakers

TV Ekranı
03:00 Rockets-Pacers (SmartSpor)
04:00 Suns-Nuggets (NBA TV)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #159 : 20 Aralık 2013, 09:01:06 »
Curry daha n'apsın? Asist yaptı, sayı attı, takımı ateşlemek için etmediği kalmadı.

Ben kulüp başkanı olsam ibret-i alem olsun diye bugün Klay Thompson'ı altyapı takımıyla antremanlara çıkartırım.  >:(

Cristian Baroni'ye gamsız diyenler Thompson'ı görmemiş. Gerçi Klay'ın durumu gamsızlık da değil, saklanma, sinme... İşler iyi giderken, takım coşmuşken herkesten daha sıcak, herkesten daha coşmuş bir Klay... İşler kötü giderken ortalıkta yok, sahada olup olmadığını bile kestiremiyorsun, saklanıyor resmen... Kazara eline bir top değerse de rakibe verip kurtuluyor.

Çok sıkıntılı günler geçiriyoruz. Bir müdahale lazım. Artık takas mı olur, ne olur bilmiyorum ama bu gidişin sonu iyi değil. Curry'e yazık.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #160 : 20 Aralık 2013, 09:01:34 »
Türkler Yere Çakıldı

NBA'de ortalama 25 maçlık dönem geride kalırken özellikle Türk oyuncuların gösterdikleri performanslar adeta yerlerde geziniyor.

Şuan en başarılı temsilcimiz olarak lanse edilen Ömer Aşık özellikle Howard'ın gelişi sonrasında bu durumdan büyük oranda etkilendi. Rockets'ta mutsuz olduğu söylenen ve takası sık sık gündeme gelen Ömer'in geçtiğimiz sezon arasının çok iyi olduğu Kevin McHale'la da sorunları olduğu biliniyor.

Ömer bu sezon 17 maçta 18.3 dakika süre alırken 4.4 sayı-6.8 ribaunt ortalama yakaladı. Şut yüzdesi %47.2'ye gerileyen Ömer çizgide ise %53.4'le oynuyor.

Milwaukee Bucks'taki performansı büyük eleştiri alan Ersan İlyasova da 18 maçta 27.4 dakika süre alırken 8.2 sayı-4.6 ribaunt-1.7 asist ortalaması yakaladı. Ersan'ın üçsayı yüzdesi %21.6'ya kadar düşerken, şut yüzdesi %38.3 ve serbest atış yüzdesi ise %78.6 olarak göze çarpıyor.

Utah Jazz'da bu sezon patlama yapması beklenen Enes Kanter ise yine beklentilerin altında bir performans ortaya koyarken, ilk beşteki yerini de kaybetti ve artık benchten gelen bir oyuncu konumuna düştü.

Enes 27 maçta 27.1 dakika süre alırken %47.2 şut isabetiyle 11.4 sayı-5.7 ribaunt ortalama yakaladı.

DerinNba

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #161 : 20 Aralık 2013, 09:06:28 »
Milwaukee Ersan'a o kontratı vermekle geleceğini çöpe attı. Ersan pohpohcusu Kaan Kural'ın sesi çıkmıyor. Kötü Bucks, iyi Ersan jargonu iflas etti.

Ersan kötü oyuncu değil, belli özellikleri iyi bir oyuncu; Avrupa'da kafasını verirse her takımda iş yapar. NBA'de de bir çok takımda iyi bir yedek olur. Hatta Houston'ın aradığı 4 olursa şaşırmam. Ancak Ersan asla ve asla o kontratın adamı değildi. Zaten geçirdiği iyi sezona rağmen hiç taliplisi de çıkmamıştı. Bucks yetkilileri sanıyordu ki, Ersan'ın taliplisi çok olur, fiyatı yüksek tutalım. Ellerinde patladı.

Çevrimdışı Cnbaz

• Üye
    • @Mhsinusta
« Yanıtla #162 : 21 Aralık 2013, 05:58:17 »
Biraz önce tamamlanan maçta İndiana, Houston karşısında sahadan 114-81 ile galibiyetle ayrılan taraf oldu. İndiana da kendisinden pek haz etmesemde Danny Granger sahalara dönüş yaptı ve 5 sayı 5 top kaybı ile maçı tamamladı. Maçta İndiana hakkında pek bir şey söylemeye gerek yok maşallahı var takımın desteğimiz sonsuz onlara :)

Houston adına en skorer isim Howard oldu 19 sayı 12 reboundla maçı tamamladı onun bu katkısına Harden ve Parsons eşlik etmeye  çalışsa da yeteri katkıyı bu ikiliden alamadı Houston. Harden bugün gününde olmamasının yanında Paul George´un savunmasının hakkını yersek ayıp ederim.

Not: Tam takip edemesemde, süper yıldız adayımız Michael Carter Williams sahalara döndü ve takımının Nets karşısındaki galibiyetinde önemli isimlerin başında geldi. Son saniye basketiyle Philadelphia maçı kazanmış. Açıkcası bu maça bir göz atmak lazım üstünlük baya el değiştirdi Paul Pierce çok iyi katkı verdi felan kısacası ilginç bir maç oldu.

Bu arada geçen gün oynanan New York - Milwauke maçının tekrarını izleyebileceğim bir yer önerirseniz çok iyi olur. Jr´ın 17/5 şut performansı, Bargnaninin son saniyelerdeki rezilli felan baya ilginç bir maç oldu kaçırmışız :)

Çevrimdışı badwachter

• Üye
  • Yer: Balıkesir
« Yanıtla #163 : 21 Aralık 2013, 09:29:17 »
Detroit tam toparlandı ve hedefe doğru kitlenecek diyorum CHA gibi takıma son çeyrekte 41-17 gibi skorla yeniliyor..
Ersan konusunda katılıyorum öyle bir kontrat verdiler ki ona resmen koçu bile o kontrat hatırına oynatıyordu ilk 5 de onu..
Enes ise Utah Jazz gibi şuanda NBA 'in kötü 4-5 takımından(kadrosundan) bile ilk 5 den düşüp süreleri 20 dk ve altına düşüyorsa, şapkasını önüne koyup düşünecek, gerçekten bu yılı da böyle geçirirse tarihin hayal kırıklıkları Draftına adını yazdıracak..

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #164 : 21 Aralık 2013, 09:58:36 »
Enes ve düşünmek... Sağırdan duyduklarını, körden gördüklerini anlatmasını beklemek gibi...

**

Charlotte'ta geçen sezonun 2. tur seçimi olmasına rağmen ilk tur 2. sırada seçilen Gilchrist'ten çok daha faydalı oynayan ve bu sezon söke söke ilk beşe yerleşen Jeff Taylor'ın daha maçın başında sakatlanmasına çok üzüldüm. Charlotte benim doğudaki takımımdır, esas takımımız Golden State olsa da, doğu konferansında her daim bir Charlotte sempatimiz vardır. Keşke maçı kaybetseydik de, Taylor sakatlanmayaydı. :(

Gece üç maç (Brooklyn - 76'ers, Dallas - Toronto ve Cavs - Bucks) uzatmaya gitmiş. Heyecan verici maç sonları olmuş. Biz tuttuk, Houston - Pacers maçına takıldık. İki buçuk periyotta bitti maç. Granger nerdeyse 2 sezon sonra parkelere bu maçla beraber döndü. Paul George ise James Harden'ın üstünden tramvay hattı gibi geçti durdu, geçti durdu.