Gönderen Konu: ÇBK Mersin-Fenerbahçe Alagöz | Kadınlar Euroleague Yarı Final  (Okunma sayısı 117909 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
Ynt: Fenerbahçe | Kadınlar Euroleague
« Yanıtla #1395 : 15 Nisan 2023, 02:01:51 »
Mersin esasında bize rakip olabilecek bir takım değil. Guardları Cornelius, vasat bir oyuncu. Sene başında aldıkları Jones gitti. Dewanna Bonner gibi bir azman, kaçtı. Yerlerine geçen seneden tanıdığımız Elizabeth Williams gibi ortalama bir oyuncu ve Crvendakic gibi kalburüstü bir Avrupalı geldi. Dubljevic filan ne aq. Bu takımdan korkmak için zerre bir nedenimiz yok aslında. Grubunda aldığı iki, üç farklı galibiyetler ile bala göte birinci olmuş, çeyrek finalde maç kaybetmiş bir takım ÇBK. Koçları başımızda GS'ye 4 kupa filan veren, Avrupa'da rezil olan Iniguez. Sene başından beri çalıştıkları üçüncü koç mu ne, baş belası, saçma sapan yönetilen bir menajer takımı. Hiçbir şey becerememeleri, rezil olup siktirip gitmeleri lazım aslında. Bu takımın ilk finalinde, şu takımla bizi yenmesi saçma sapan bir durum olur. İşin hakikati bu.

Fakat bizim geçen sene USK Prag ile oynadığımız maçta, bütün sene harikalar yaratan, potadan potaya adeta uçup kaçan E-Will'in nasıl rezil olduğunu, boş turnikeleri kaçırdığını hatırlıyorum, bir de bugün aynı uzunların götüne nasıl koyduğuna bakıyorum ve anlayamıyorum.

Bizim sayı ortalamamız Ocak'tan sonra 90'a yakın. Bu hücum gücü karşısında her takım lise seviyesinde kalır karşımızda. Fakat bugün 78 sayı atabildik. Bomboş 10 tane turnike atamadık. Stewart ters turnike atmaya çalışırken iki kere, 3'e 0 giderken bir kere, pota altında bomboşken de bir bir defa daha turnike kaçırdı. Diğerlerini söylemiyorum ve bunları Olcay değil, WNBA MVP'si, finaller MVP'si, EL'yi 55 kere kazanıp MVP olmuş bir Amerikalı yapıyor. Gerçekten aklımı yitirecektim maçı izlerken. Stewart sadece şunları atsa, rakip 30'a yatacaktı.

Fenerbahçe ile ilgili teşhisim şudur. Kritik maçların hiçbirinde dış şut sokamıyoruz. Sonra rakipler içeri gömülüyor. Sayı bulamadıkça, geri düştükçe takım bozulup panik yapıyor. Önde baskı, topu hemen kapıp sayı atalım derken defansta eksik yakalanıp üçlük filan yiyoruz. Sonrası zaten malum, panik hücumlar. Bugün götü başı fena dağıttık aslında ama önce Stewart, sonra da Alina'nın biraz takımı rahatlatması ile kolay sayılar bulunca rahatladık. Toparladılar takımı.

Prag - Mersin maçını izlemedim. Açıkçası Prag'ın kazanacağını düşünüyordum. Prag, bizden sonra EL'in en iyi takımı. Mersin beş para etmez yanlarında. Fakat adamlar 58 sayıda kalmışlar, çünkü hiç dış şut sokamamışlar. Bugün biz de sokamadık ama 78 attık. İnanılmaz bir hücum gücümüz var.

Velhasıl kelam, finalin şifresi kesinlikle dış şut. Dış şut sokup rakibi açmak zorundayız. Yoksa E-Will Stewart'ı 9 kere filan bloklayacak gibi görünüyor. Böyle 14'te 2 gibi sikimsonik yüzdelerle şut ve faul atarsak ayvayı yedik.

Bu dış şutların girmediği anda içeri topu indirip çok güzel oyunlar yapabiliyoruz. Bu maçı da böyle ve özellikle rakibi savunmada boğup bir sürü top çalarak kazandık. Ama Mersin bu hataları yapmayacaktır. Ve içeride E-Will gibi bir tehdit olacak. Seneye bok gibi girmişti ama nasılsa toparladı Play-Off'larda.

Dış şutların girmemesinin nedenini de ben söyleyeyim, psikolojisi bozuk ve toy, yüreksiz oyunculardan kuruluyuz maalesef. Stewart, Emma ve Vandersloot'un gözlerinden alev çıkıyordu maç boyunca. Sabally'nin bir basket faul pozisyonu var, ilk defa öne geçince ikinci yarıda, Emma kendini yerlere atıyor, Vandersloot parkeyi yumrukluyor. Bu oyuncular kötü oynayabilir ama korkak ve yüzsüz değiller, büyük oyuncular. Stewart en az 12 sayı kaçırdı bomboş turnikelerden. Ama çıktı 30 attı neredeyse.

Sabally ve McBride gibi yüzsüz, korkak köpekler ise her sene F4'da üçlük sokamamak, sinmek, takımın içine sıçmak için hazır kıt'a bekliyorlar. Şimdi kaybedersek herkes çıkıp bu kulüp lanetli filan diyecek. Benim bu McBride'ı siktir edin diye 2 senedir yazdığımı kimse görmeyecek. Sadece 2 tane verilen kıymetli ABD'li hakkını her F4'da 0 sayı ile oynayan lanet bir karı ile dolduruyorsun. Sonra da şampiyonluk bekliyorsun. McBride'ı finalde oynatırsan şampiyon mampiyon o la maz sın. Kaç yıldır söylüyorum. Sadece Avrupa'da değil, ligde de kaç finalin anasını sikmedi mi bu kadın Allah aşkına? Çünkü korkak. Çünkü sünepe. Çünkü yüreksiz. Bugün de mi zehirlendin aq? Götten sallıyor bir de zehirlendim mehirlendim. Malım, eşeğim demiyor da. Bir de rakibin Amerikalısı Gray'e bak. Dünya starı.

Sabally desen, top sürmeyi dahi bilmiyor. Heyecanlanıyor. Elden veriyor, topları dışarı atıyor. Yaratıcılığı bir uzun için muhteşem ama bunu finallerde hiç kullanamıyor. Her Avrupa finalinde bunları yapıyor. Geçen sene de yaptı. Çünkü vasat, kafasına göre oynayan bir kadın. Hiçbir şey umurunda da değil. Kafasına göre geliyor, gidiyor, alemcinin teki, bilen biliyordur.

Diğer bir yüzsüz de Alina aslında. ÇBK ile oynadığımız her finali sabote etti ligde ve kupada. Her topu eline alıp maçların içinden geçti. 10 tane üçlük atıyor, bomboş pozisyonda potaya bile değdiremiyor. Ama bir meziyeti var ki, çok güçlü. Potaya hemen her gidişi basket faul olabilir. Ayrıca savunmada çok fizikli, o fizikle topların yarısını çalabilir. Ama işte, iki senedir çok kötü. Çünkü bu da korkak. Küçük maçların büyük starı. Asla büyük bir oyuncu olamayacak. En kritik yerde çıkıp karpuz atar gibi step back yapıp orta sahadan sallayacak. Bu kadına 2021'den sonra ne olduysa beyin meyin, akıl filan kalmadı.

Ben geçen sene yazdım, bu Alina ile McBride siktir edilmeli diye. Bunun nedeni, bunların yine finalde takımı sabote edeceklerini bildiğim içindi. Rakipteki Hayes'e bakın mesela. Ne kadar yürekli bir oyuncu. Vuruyor omzu, alıyor basket faulü. 10 tane kaçırsa 11, 12, 13'ü atıyor ve bunları sokuyor. Sinmiyor, korkmuyor. Ben iddia ediyorum, McBride yerine finalde Alperi oynarsa şampiyon oluruz. Ama yok, bu kadın süre alırsa şampiyonluğu unutun. 7'de 1 ile 4 sayı ile bitirir maçı ve kupayı da verip sonra da zehirlendim der. Kısaları bu kadar akılsız ve ruhsuz bir takımın şampiyonluk şansı yok. McBride yerine bir zamanların Biba'sı, Anete'si gibi dış şut atacak bir sabit şutör olsa bu takım Mersin'i 20'ye yatırmazdı ise adımı değiştirirdim.

Şampiyonluklar işte böyle büyük ruhlarla, büyük oyuncularla alınıyor. İstatistik tablosu, finallerde bir şey ifade etmiyor. Landes'e 30 atan McBride'ın bir anlamı yok. Bize finallerde istikrarlı katkı vereceğini bileceğimiz oyuncu lazım, Alina gibi papatya falı değil. Gerçi bunlar da istikrarlı. İstikrarla mahvediyorlar bizi her seferinde. Ama bizde de bu sene bunu yapacak üç oyuncu var: Emma, Stewart, Vandersloot. Ama gerisi yok işte. Umarım yeterli olur ortaya koyacakları ruh ve mücadele.

Final maçında maçın başından sonuna kadar fizikli bir beşle oynayıp rakibi bozmak ve bir şekilde 80'lerin üzerine çıkmak lazım sayılarda, 85'i bulursak kaybetmemize imkân yok. 80'i bulursak da büyük ihtimalle kazanırız. Ama skor 70'lere düştüğü an boku yedik demektir.

Doğru yorumlar için sağolasın.

Çevrimiçi Maldonado

• Üye
« Yanıtla #1396 : 15 Nisan 2023, 02:31:03 »
https://youtu.be/wkRIBg8_JZU?t=103

Vandersloot ve Meesseman'ın vücut diline bakın şurada. Şampiyon ruhu taşıyorlar. 50 kere kazandılar, yine istiyorlar. Liderlik etmeleri ve kalanların da izlemesi lazım onları.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1397 : 15 Nisan 2023, 03:12:30 »
Bu maç 2100 bizim saatle.Bunun dönüşü var.Neden Salı Galatasaray maçı.Lig kaderi bu maça bağlı.Olası final kaybı ligide etkiler o moralsizlik hele düşünemiyorum.

Çevrimiçi Maldonado

• Üye
« Yanıtla #1398 : 15 Nisan 2023, 03:47:22 »
Alıntı
Fenerbahce were very average in the first-half and several players looked nervous. Too many missed layups and turnovers hurt them and they looked a different proposition after the interval. More energetic on defense and effective in transition, they turned the screw and found the kind of form that their fans were hoping to see. If Fenerbahce play like they did after half-time, their title dreams are likely to come true, but if they perform like they did in the first half, another disappointment may be incoming.

EL'nin resmi sitesinin yorumu. Fenerbahçe oyuncuları çok gergin ve ilk yarıdaki oyun, Fenerbahçe'yi kupasız eve gönderir yazmışlar açık açık.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1399 : 15 Nisan 2023, 08:59:31 »
Evet zaten o yorumcu kadın basketin en iyi isimlerinden.Fibada.Ancak ben bir sürü nedenle takımın durumun farkında olduğunu gördüm.Üstte belirttim bu çok olumlu.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2023, 09:34:49 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1400 : 15 Nisan 2023, 09:14:27 »
Alperinin kocaman savaşçı yüreği var.Sinem Ataşı Gökseni bulmalıyız finalde.Kanalımız o kadar güzel eleştiriler yaptı ki.Hem stüdyo hem.Pragdan.Yıkama yağlama olmadan hep bu olmalı.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1401 : 15 Nisan 2023, 09:47:39 »
Alina'nın savunmada Gray'in üstüne kabus gibi çökmesi lazım o potansiyeli var. Başka bir şey yapmasa da olur. Kayla'ya da bir dakika bile süre vermem.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1402 : 15 Nisan 2023, 09:55:24 »
Arada kizsada forumda sevdiğim üyelerden Ilhan Bey ki tanışmadık maç günü ne yapacak.Bende bakamam sanırım.Bu arada dublijeviçe fazla gömülmüş klas oyuncu bence.Dün ihtiyaç duymadılar. Cirnelliusu tanımıyorum.

Çevrimdışı dwdark

• Üye
« Yanıtla #1403 : 15 Nisan 2023, 10:52:42 »
Yarın Mcbride kenarda otursun.

Vandersloot- Iagupova- Sabally- Stewart- Meesseman beşi ile başlanmalı.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #1404 : 15 Nisan 2023, 12:08:33 »
Kağıt üstünde açık ara rakipsiz kadrosu olan ekip biziz.Çukurunsa uzunları bile eskilerden karma kadro oluşturulmuş gibi resmen,q ve ewill desen şut özürlüsü iki uzun,bir dubljevicle crvendakic o şut katkısını verebilir,onlarıda elindeki uzunların atletizmiyle durdurmak zorundasın,final maçı bu bunun lamı cimisi yok,eğer durduramıyorsanda büyük oyuncu falan olmadığını kanıtlamış olursun zaten.Öbür tarafta stewart-meessemanı durdurabilecek uzunları oyuna sokmaya çalışsalar uzunlarından zerre katkı alamama ihtimalleri var.Mersin için kritik nokta orası bence.Onun haricinde takımın gidişatını iki oyuncu belirliyor o tarafta,biri gray diğeride hayes,buradan grayin başına sloot,hayesin başınada iagupovayı bırakırsan,tabi burada bu ikilinin savunmada ne kadar istekli olacaklarıda önemli bir kriter,çukuru baya baya düzen dışına çıkarma şansı var takımın.O zaman ne stewart ne de meessemanı durdurabilme ihtimalleri var.Yani kısaca,işin içine sçp batırmak gibi bir niyetin yoksa normal şartlar altında bu maçı kazanmaktan başka zerre şansın dahi yok,çünkü kağıt üstünde bu takımın çok daha üzerinde bir kaliteye sahipsin

Çevrimiçi Maldonado

• Üye
« Yanıtla #1405 : 15 Nisan 2023, 12:12:48 »
Bizim bir şeyi becermek için her şeyin mükemmel olmasına ihtiyacımız var. Başımızdaki koç bozuntusu ve McBride ile Alina ikilisinin leşliği bunu bozuyor. Şartların mükemmel olmaması, final maçında muhakkak ıkınacağımızı gösteriyor.

Kadının 1 dakikası bile kıymetli olan maça Olcay'la başlamayacağının, 0 sayılık McBride'a 25 dakika süre vermeyeceğinin, fark çift haneye dönünce Raca'yı oyuna almayacağının, Alina'nın 6'da 0 üçlük almayacağının garantisi yok işte.

Sinir harbi bizi bekliyor. Kazansak bile 10 sene gider ömürden. Yenilirsek de sinirden gebeririz

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #1406 : 15 Nisan 2023, 12:41:21 »
Fenerbahçe'nin Kendinden Başka Dostu Yoktur !

İeriye gitmeden.Dün Tivibu'nun yaptığını Trt Spor yaptı.Maçımız sonrası proğramı kapatırken Mersin maçından sonra dakikalarca yayın ve bir çok kişiyle röportaj yaptılar. Sözde yorumcular 2 Türk takımı çıksın derken ,Finale kalırsa kim olursa olsun Türkiye kazanır diyeceklerine Mersin ağır basar demeyi unutmadılar.
Yöneticiler,Hoca ve Oyuncular bir toplantı yapıp beyinlerine girmeli.Biz basına ve Fenerbahçe düşmanlarına inat bu kupayı almalıyız demeliler.İniguez bile utanmadan GS ye verdik bu sene biz almak istiyoruz diyebiliyor.
Fb Tv sağolsun ,bu maça çok iyi hazırlanmış. Maç öncesi ve maç sonrası Yorumlamak ve yönlendirmek için Tüm Branşların Profesörü Kıvanç Özkök ve Doç.Dr. Serhan Hayat'ın essiz yorumlarına maruz kaldık.
İlk defa bazı yanlışları olsada en az eleştirilecek kişi Malkovic'ti.özellikle ikinci yarı oturmadan yönetmeye çalıştı.ilk defa bağırdığını el kol hareketlerini gördüm.Şimdi sorarım size maçın eniyisi Stewart 24 sayı atarken 4 faul 6-7 pota altı boş turnikeleri kaçırdı.Vandersloot,Sabally ve bir çok kişi arkasından takip etti.Dışarda 14 de 2 3 lüğümüz var.Rakipte atamıyacağı zor üçlükleri bile soktu.Hoca bunu gördü molada garantiye gidin,3 lüklere kalkışmayın ve ağırdan alın demesine rağmen Lagupova 2 saçma atış yaptı.Stewart türnikede acele etti.Ben hocaya sen neden çıkıp atmadınmı diyeyim.
Hakemlere geleyim,Malkovic'e katılmıyorum,Kötü bir yönetim vardı.Özellikle Sabally'e ve Vandersloot'a yapılan hareketler faulken çalmayan hakemler sonra Vandersloot'a teknik faul çalmayı bildiler.Mersin Maçındada oyuncularımız hakemlere çok dikkat etmemiz gerekir.onlar sert hareketler karşısında faul almayıp biz en ufak temasda faulü alabiliriz.
Mersinde herkes Gray'den bahsediyorken bende Hayes'e dikkat edelim derim.Lagupova ve Mc Bride seneye gitsin diyen arkadaşlara ben Lagupova kalmalı ama bençte taze güç olmalı yerine Hayes veya dahaiyi biri alınmalı,Mc Bride giderse gittiği takımda başımıza bela olacağını bilmeme rağmen onun yerine Kitija Laksa alınmalı.Mc Cowan'da alınırsa değme keyfimize.
Finallerde ve kritik maçlarda rakip kim olursa olsun her attığı girerken bizim Sakin ve tutuk olmamamız şart.
Ayrıca Salı günü GS maçı olmasıda Fedarasyonun komplo hareketidir.
Sevgi,Melis,Tilbe sezonu kapattığı halde bizim alma durumumuz kurallara göre olabiliyormu?
Son noktada; Mersin maçta 3lükleri iyi olan yerlilere bile yer vermemeye çlışarak yabancı ağırlıklı oynadı.Bizde Stewart,Sabally,Meesseman,Vandersloot,Lagupova ile başlayıp sonraki olası kötü oyun veya nefeslendirme aşamasında Bence yer verebilmeli.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1407 : 15 Nisan 2023, 12:48:11 »
Yenin Mersini yapın turnuvanın sürprizini.Yenildiğimiz an bu yarı Galatasaray macındada yansır eleniriz .Ve alt kupa durumu oluşur.Bu iş moral işi.Tekli maçlarda hiç bir zaman favori değiliz favori rakiplerdir.Dün bile titredik.

Çevrimiçi Maldonado

• Üye
« Yanıtla #1408 : 15 Nisan 2023, 12:51:57 »
Laksa McBride yerina alınabilecek bir oyuncu değil, Raca yerine alıp rol oyuncusu yaparsın. İki üçlük attırıp çıkartırsın. McBride yerine alınabilecek bir sürü skorer, oyunu domine eden Amerikalı guard var.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #1409 : 15 Nisan 2023, 12:52:06 »
Yenin Mersini yapın turnuvanın sürprizini.Yenildiğimiz an bu yarı Galatasaray macındada yansır eleniriz .Ve alt kupa durumu oluşur.Bu iş moral işi.Tekli maçlarda hiç bir zaman favori değiliz favori rakiplerdir.Dün bile titredik.
Bundan sonraki  maçlar tek maçmı olacakmış?