Gönderen Konu: ÇBK Mersin-Fenerbahçe Alagöz | Kadınlar Euroleague Yarı Final  (Okunma sayısı 117846 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Kadınlar Euroleague
« Yanıtla #1410 : 15 Nisan 2023, 12:52:42 »
Yenin Mersini yapın turnuvanın sürprizini.Yenildiğimiz an bu yarı Galatasaray macındada yansır eleniriz .Ve alt kupa durumu oluşur.Bu iş moral işi.Tekli maçlarda hiç bir zaman favori değiliz favori rakiplerdir.Dün bile titredik.

Mersin bize karşı hiçbir zaman favori olamaz. Eurocup filan, boş konuşuyorsun yine.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #1411 : 15 Nisan 2023, 12:55:54 »
Laksa McBride yerina alınabilecek bir oyuncu değil, Raca yerine alıp rol oyuncusu yaparsın. İki üçlük attırıp çıkartırsın. McBride yerine alınabilecek bir sürü skorer, oyunu domine eden Amerikalı guard var.
Tamam olur. Ama Laksa Sırpların yerine mutlaka alınmalı. Bu maçta 2 sırpın yerine başkası olsaydı içim rahat ederdi. Laksayı sokman gerekirse Merveyi hatta idili sok. Laksa ne ya.

Çevrimiçi Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1412 : 15 Nisan 2023, 12:56:52 »
Tom kardeş,
Allah’ını seviyorsan Pazartesi günü saat 12:00 e kadar bu konuda bir şey yazma. Nevi şahsına münhasır bir arkadaşsın anladığım. Ve ben inanıyorum iyi niyetli olduğuna ama yazdıklarının bu hassas ortamda herkesi rahatsız etme ihtimali çok yüksek. Senin için zor bir durum ama başarırsın umarım. Gazan mübarek olsun

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1413 : 15 Nisan 2023, 12:59:11 »
Dünkü oyunları özellikle 3üncü çeyrek korkunçtu.18 sayı bulabildi Prag .Fabrengle Ingiliz uzunları yoktu fena kız değil o.Ama o ne savunmaydı nefes alamadı Prag.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #1414 : 15 Nisan 2023, 13:05:10 »
Mersin bize karşı hiçbir zaman favori olamaz. Eurocup filan, boş konuşuyorsun yine.
Sana katılıyorum ama Mersinin yerlileri bizim Sırplardan iyidir.
Bizim takım normal oyununu oynayıp Familla maçında gibi saçmalamazsa dediğin doğru. Ama gelipte Fenerbahçe Mersine karşı süpriz yapalım demek garip. Onlar yendimi süpriz olur. Buda kritik maçlarda ve finallerdeki Cenabetsizliğimizdendir.
Ama Maldonado şunu diyeyim 9 final foura  katıldık 3 kez finalde kaybettik. Neden bu hastalık yüzünden değilmi. Ama bu kadro okadar tecrübeliki benbunlar yapmaz sanırdım. Daha soğukkanlı olurlar derdim yanıldımmı sence? UMMC dede kaç kez seyrettim bu panik sadece Fenerbahçe oluncamı oluyor sence?
En basit örneği Fenerbahçe'de oynarken Gs Maçında  ve final maçlarında williams sıçtı sıvadı ama Prag karşısında iyiydi. Bize gelene ne oluyor?
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2023, 13:11:18 Gönderen: iHTiYaRDeRKi »

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #1415 : 15 Nisan 2023, 13:14:34 »
Kulüpte müthiş bir baskı var. Özellikle her sene başında kıytırık bir maçtan sonra bile röportaja gelince oyuncular, hocalar filan "hedefimiz bu sene şanssızlığımızı kırmak, o kupayı almak" diye röportaj veriyor. Sürekli burayı düşünmek, o konsantrasyon, hep yenildiğimizi bilme hissi oyuncuları geriyor. Yöneticiler muhtemelen her gün tesislerde Avrupa şampiyonu olmak zorundayız diye geziniyordur. Bu psikolojik baskı, finallerde işler iyi gitmeyince takımı paniğe sürüklüyor, önde basalım, top kapalım derken oyunun kontrolünü kaybedip panik hücumlar yapıyoruz, sonra da "yine olmayacak" dedirtiyor.

Her takımdan iyiyiz kağıt üzerinde. Yine sahada yapabileceklerimiz, yaptıklarımız da belli. Kalitemiz ortada. Gray ve Hayes dışında üst düzey oyuncusu yok Mersin'in. Bizim 8 kişilik filan çok iyi bir çekirdek kadromuz var, rotasyon problemi çekmeyiz. Alina filan 25 dakika oynuyor bizde.

Ama Mersin'de bu baskı yok işte. İki şansı yaver gitti mi bizi yenebilirler, biliyorlar bunu.

Burada önemli olan şey oyuncuları rahatlatmak bence. Kulüp için olduğu kadar kendiniz için de oynayın, madalyayı düşünün, oyunu akışına bırakın, zorlamayın, her zaman yeterli vakit vardır gibi sözlerle oyuncular rahatlatılırsa maçı bir şekilde kazanırız.

Böyle olmazsa; Emma, Stewart ve Vandersloot gibi büyük oyuncuların maçı kontrol etmesine ve iyi performans gösterip maçın kontrolünü yitirdiğimiz anlarda sazı ellerine alıp bir şekilde sayılar bularak takımı maçta tutmalarına ve en sonunda Mersin'in tecrübesizliğine kurban gitmesine kalacağız.

Bu arada Sopron finali dışındaki yenilgiler garip değil finalde bence. GS'ye o sezon yenileceğimiz çok belliydi, ligde filan da yenilmiştik ve Ingiuez'in gönderileceği konuşuluyordu fakat Avrupa'da köy takımlarını yene yene namağlup finale gelince kaldı takımda. Bok gibi koçtur Iniguez. Ona kupa vermek çok ayıp olur.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2023, 13:17:42 Gönderen: Maldonado »

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #1416 : 15 Nisan 2023, 13:17:11 »
Dünkü oyunları özellikle 3üncü çeyrek korkunçtu.18 sayı bulabildi Prag .Fabrengle Ingiliz uzunları yoktu fena kız değil o.Ama o ne savunmaydı nefes alamadı Prag.
Familla bize rakip olacak takım değil, Hocalarıda bizim oyuncuları durdurmak için molalarda konuştu. Sonuçta öyle veya böyle bu maçı kazanamıyacaklarını biliyordu.
Ayrıca Fenerbahçe Prag'la oynamadı Fenerbahçe ile oynadı. Bizim rakibimiz kendimiziz

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1417 : 15 Nisan 2023, 13:18:06 »
Abi biz 4 final kaybettik. Bu besinci final. Ben bakmayacağım yarin. Başıma gelecegi tahmin ediyorum cunku. Kazanırsak da ala. Benden mutlusu olmaz

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #1418 : 15 Nisan 2023, 13:20:39 »
Bizim kupa alamamamız FIBA'yı bile geriyor. Yutub'daki yorumlarda, maçı anlatan spikerlerde filan hep Fenerbahçe üzerinden konuşmalar dönüyor. Bu takıma finallerde noluyor aq filan diyor adamlar. Maçın sonunda da spiker, "Fenerbahçe, taraftarının yıllardır beklediği kupaya bu sene bir adım daha yaklaştı" filan dedi yine. Herkes farkında durumun.

Bir dönemin finallerde sürekli boku yiyen Lakers'ına, Euroleague'de sürekli finallerde sıçan CSKA'sına dönmemek için bu finali kazanmak lazım.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #1419 : 15 Nisan 2023, 13:21:02 »
Abi biz 4 final kaybettik. Bu besinci final. Ben bakmayacağım yarin. Başıma gelecegi tahmin ediyorum cunku. Kazanırsak da ala. Benden mutlusu olmaz

Devre skoru 44-28 lehimize olursa açar mısın abi...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #1420 : 15 Nisan 2023, 13:24:55 »
Devre skoru 44-28 lehimize olursa açar mısın abi...
Açmam.. ikinci yari yine garanti olmaz. Dersen ki son 5 dk 15 sayi öndeyiz o zaman belki. Banttan keyifli keyifli bakarım sonra. Hic sorun değil.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #1421 : 15 Nisan 2023, 13:27:08 »
Kulüpte müthiş bir baskı var. Özellikle her sene başında kıytırık bir maçtan sonra bile röportaja gelince oyuncular, hocalar filan "hedefimiz bu sene şanssızlığımızı kırmak, o kupayı almak" diye röportaj veriyor. Sürekli burayı düşünmek, o konsantrasyon, hep yenildiğimizi bilme hissi oyuncuları geriyor. Yöneticiler muhtemelen her gün tesislerde Avrupa şampiyonu olmak zorundayız diye geziniyordur. Bu psikolojik baskı, finallerde işler iyi gitmeyince takımı paniğe sürüklüyor, önde basalım, top kapalım derken oyunun kontrolünü kaybedip panik hücumlar yapıyoruz, sonra da "yine olmayacak" dedirtiyor.

Her takımdan iyiyiz kağıt üzerinde. Yine sahada yapabileceklerimiz, yaptıklarımız da belli. Kalitemiz ortada. Gray ve Hayes dışında üst düzey oyuncusu yok Mersin'in. Bizim 8 kişilik filan çok iyi bir çekirdek kadromuz var, rotasyon problemi çekmeyiz. Alina filan 25 dakika oynuyor bizde.

Ama Mersin'de bu baskı yok işte. İki şansı yaver gitti mi bizi yenebilirler, biliyorlar bunu.

Burada önemli olan şey oyuncuları rahatlatmak bence. Kulüp için olduğu kadar kendiniz için de oynayın, madalyayı düşünün, oyunu akışına bırakın, zorlamayın, her zaman yeterli vakit vardır gibi sözlerle oyuncular rahatlatılırsa maçı bir şekilde kazanırız.

Böyle olmazsa; Emma, Stewart ve Vandersloot gibi büyük oyuncuların maçı kontrol etmesine ve iyi performans gösterip maçın kontrolünü yitirdiğimiz anlarda sazı ellerine alıp bir şekilde sayılar bularak takımı maçta tutmalarına ve en sonunda Mersin'in tecrübesizliğine kurban gitmesine kalacağız.

Bu arada Sopron finali dışındaki yenilgiler garip değil finalde bence. GS'ye o sezon yenileceğimiz çok belliydi, ligde filan da yenilmiştik ve Ingiuez'in gönderileceği konuşuluyordu fakat Avrupa'da köy takımlarını yene yene namağlup finale gelince kaldı takımda. Bok gibi koçtur Iniguez. Ona kupa vermek çok ayıp olur.

Ozaman bunu neden yapmıyoruz.? Bunları uyaracak kimse yokmu? Bukadar önemli maçlarda bilebu işi bilen adamlar Tv ye konuk olacaklarına tüm branşlarda master yapmış Prof. Kıvanç özkök ve Doç. Dr. Serhan Hayatı'mı konuk etmek zorundayız.
Yöneticiler den sadece Danabaş mı olmak zorunda ben olsam piskoloğundan tut yöneticisine kadar oraya yıgar sohbetler eder sakinleştirirdim

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #1422 : 15 Nisan 2023, 13:33:27 »
Keske Jones bunlardan gittikten sonra f4 için getirseydik onu. Pis oynayan sert bir oyuncu Jones. Bunlarin dilinden cok iyi anlardı. Simdi o kadar sert ve çirkef oynayacaklar ki ayni şekilde karşılık vermemiz lazım onlara. Tesellim avrupali hakemler olacak. Umarim düzgün yönetirler maci. Mcbride hic oynamasin demek hayal. oynayacaktır, 20 dk civari da sure bulur ama umarım.ilk sutu girer de ozguveni gelir. Yoksa yandik yine. Alina da dışarıdan keske 2 sene önceki hallerini hatirlasa stewarti falan geçtim, tek başına yenerdi bunlari ama ne olduysa kafasına saksı falan düştü galiba air ball atiyor kadin. Iceri forse etmesi daha hayırlı sanki. Sabally da aptal top kayıplarını azaltmali. Bazen stewarttan bile daha etkili oynuyor. Onun da şut ritmi cok onemli. Diger uc oyuncumuz yine standartlarının altina düşmez. Onemli olan yan parçalar. Rakip kapasitesinin cok üstünde tam da zamaninda form tutmuş durumda. Dahasi ve herseyden önemlisi biz kupayı alacağız, herkesi yeneriz psikilojisindeler.  Bu da onlara arti bir ozguven veriyor. Kaybetseler de ilk senemiz der geçerler.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2023, 13:34:11 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #1423 : 15 Nisan 2023, 13:34:13 »
Bende kararsızım ama maç seyretmesem bile kendimi yiyorum. Zaman geçmiyor Seyretsen bir dert seyretmesen bir dert.
Düşüneyim ama setretmemek daha iyi.
Gerçi seyretmeyip kötü haberi alırsam yine kendimi şekilden şekile sokalım.
Maldona'da sana demişki fark olursa onu nasıl öğreneceğiz ki?

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #1424 : 15 Nisan 2023, 13:37:03 »
Twitter'dan bakarsın abi bir saat sonra sonuca, ona göre açarsın :d

Avrupalı hakemler daha da geri zekâlı. Bakalım neler yapacaklar yarın.

Motivasyon konuşması için önerim: https://www.youtube.com/watch?v=o8e1o1dyEkE&ab_channel=civilaviator
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2023, 13:38:48 Gönderen: Maldonado »