Gönderen Konu: Fenerbahçe | UEFA Avrupa Ligi (2022-23 Sezonu)  (Okunma sayısı 20501 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe | UEFA Avrupa Ligi (2022-23 Sezonu)
« Yanıtla #210 : 08 Eylül 2022, 22:00:20 »
Altay çeki düzen ver kendine acayip toplar çıkarıp saçma sapan goller yiyorsun ya
Ben çok merak ediyorum kusura bakma. Altayin kendisine ceki duzen vermis hali nasil oluyor. Altay fenere geldiğinden beri böyle. Maçların genelinde ilk gelen topu alıyor iceri. Bazen cok iyi toplar cikariyor evet ama altayin ederi bu. Eksigi fazlası yok.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #211 : 08 Eylül 2022, 22:06:40 »
Ben çok merak ediyorum kusura bakma. Altayin kendisine ceki duzen vermis hali nasil oluyor. Altay fenere geldiğinden beri böyle. Maçların genelinde ilk gelen topu alıyor iceri. Bazen cok iyi toplar cikariyor evet ama altayin ederi bu. Eksigi fazlası yok.
Bir adam kalesine gelen ilk topu yiyorsa son maçlarda birazda konsantrasyon eksikliği vardır abi bildiğin üstüne gelen top sen ben çıkartırız bunları nasıl ilk geldiğinde yan toplarda aşırı zaafı vardı üstüne koydu şimdi de konsantrasyonunu yükseltecek metotlar bulacak antrenör ekibiyle beraber

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #212 : 08 Eylül 2022, 22:18:50 »
oynadığımız oyunla rakibi kaleye getirmiyoruz.ama altay kaleye ilk gelen şutları yerse de bunun adı büyük takım kalecisi olmamaktır.konya’da yedi,bugün yedi,ön elemede yedi..bu ne böyle yani her maç en az 2 gol mü atmamız gerekecek?

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #213 : 09 Eylül 2022, 01:35:34 »
Sizlerle farklı bir maç mı izledik gençler? Yediği gol gâyet köşeye giden bir toptu, nerde üstüne geldi? Uzandı, dokundu ama yetmedi. Bence golde bir dirhem hatâsı yok Altay'ın. İlk topu gol yeme mevzusunu konuşuyorsunuz, Kayseri maçında da 90 dk top gelmedi, tek bir pozisyon geldi savunma hatâsından ve 2 tâne net golü süper çıkardı, daha ne istiyorsunuz?

Sosyal medyada ''Altay ufacık bir hata yapsa da yerden yere vursak'' güruhu var ve ne yazık ki bizim Fenerbahçe taraftarı da bu güruhun algılarına kapılıyor. Aynı güruh Uğurcan'ı göklere çıkarıp hatalarından asla bahsetmez ama.

Valla ben Altay'dan memnunum, kendini geliştiriyor da. Bizim ilk 11'e Zajc ve Osayi ile kafadan yazacağım 3 isimden birisidir.

Gelelim Lucescuya. Kendisi en az FeTe kadar orospu çocuğudur. Başka söze gerek yok.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #214 : 09 Eylül 2022, 02:00:35 »
Ben takımı beğenmedim. Altay konusunda ise yuh lan o gol yenir mi denilecek bir gol de yemedi ama Altay’ın normalde çıkarabileceği de bir top aynı zamanda. Neyse takımı beğenmedim çünkü duran top dışında net bir plan daha doğrusu oyun aklı ve yaratıcılık göremedim ben şahsen. Orta sahayı domine eden bir Crespo ve Arao olması takımı daha eli yüzü düzgün gösterdi ama sadece çabalayan son hareketi yapamayan Rossi ile takımı son noktalara taşımaya çalıştık olmadı. Bakın bizim ceza sahası bitiricilerimiz artık var orada yardımlaşma ve ekstra pas yapabilme özellikleri de var. Topu rakip yarı alana taşıma konusunda da Arao pasörlüğü Crespo dribblingleri var okay Alioski ve Ferdi de bu işi yapıyor. Stoperler de top çıkarma konusunda kötün değil bu da okay ama King ve Pedro’ya anahtar pas yapabilecek ve aynı zamanda oyuna akıl koyup yaratıcılık artıracak oyuncumuz olmadığı için hep aksiyonlarımız belli bir noktada tıkandı ve duran toplara karambollere kaldık. Bunu kim en iyi yapar? Arda Güler. İkinci yarıda özellikle maç tam ona döndü 1-1 olduktan sonra. 11 oyuncuyla baskı yapamaZsınız. Tüm takım bu konuda iyi zaten ama bir de bu baskı sonrası topu iyi değerlendirecek oyuncu lazım bu takımda eksik olan da tam olarak bu

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #215 : 09 Eylül 2022, 08:33:57 »
Altay’ın normalde çıkarması gereken bir top dünkü maçta gol oldu. Bu onu kötü kaleci yapmıyor ama. İyi kaleciler de yer böyle goller. Kendi değerlerimizin kıymetini bilelim. Çocuk yerli kalitesini direkt artırıyor takımdaki.

BJK’nin ağzı sulanıyordur Altay için kendi kalecisine baktıkça mesela…

Antifenerbahçe lobisinin oyunlarına gelip çocuğun hakkını yemeyelim.

PS: Altay’ın yediği gol dahil tek açıdan verdi önemli pozisyonların tekrarlarını Acun’un kanalı. Böyle dandik yayıncılık kaldı mı bu devirde hala??

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #216 : 09 Eylül 2022, 08:38:21 »
Maça ilişkin ise düşüncem şöyle; Rossi sağ açıkta da olmadı. Takımın hücumdaki verimsizliğinin ana nedeni sağ ön bence.

Arda’nın oynamadığı kaçıncı maç bu arada?

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #217 : 09 Eylül 2022, 08:50:26 »
Bir adam kalesine gelen ilk topu yiyorsa son maçlarda birazda konsantrasyon eksikliği vardır abi bildiğin üstüne gelen top sen ben çıkartırız bunları nasıl ilk geldiğinde yan toplarda aşırı zaafı vardı üstüne koydu şimdi de konsantrasyonunu yükseltecek metotlar bulacak antrenör ekibiyle beraber

Kazanınca böyle oluyor. Değerler çıkıyor ortaya. Dünkü maç berabere bitse yada kaybetsek öyle olmazdı. Altay bunu hep yapıyor. Geldiğinden beri yapıyor. İstatistiklerine bakmadım ama maç başı yediği gol 1'in baya üstündedir. Ben üst düzey iyi bir kaleci olduğunu düşünmüyorum. Her an her şeyi yapabilecek bir bomba. Gerçi Altay yokken Harun vardı. O nedenle denize düştük yapacak bir şey yok.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #218 : 09 Eylül 2022, 09:58:22 »
Oyun hakimiyeti ve presin karşılığı daha fazla pozisyon olmalı, çözülmesi gereken ilave bir sorun göremiyorum.

Altay'a yeni sözleşme verilsin kafası rahatlasın böyle olmuyor.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #219 : 09 Eylül 2022, 10:10:13 »
Oyun hakimiyeti ve presin karşılığı daha fazla pozisyon olmalı, çözülmesi gereken ilave bir sorun göremiyorum.
Forvetlere top taşımakla ilgili sorunlarımız var.

Pedro ve King daha çok ceza sahası üzerinde topla buluşuyorlar.

Özellikle Pedro ceza sahası içinde çok daha etkili. Tek pası yaptıktan sonra bir pozisyonu var Rossi ile. Rossi ceza sahasında tekrar onu bulacağına sağ tarafa doğru açılıp pozisyonu harcadı.

Hem enerji hem verim kaybı yaşıyoruz böyle olunca.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #220 : 09 Eylül 2022, 10:16:23 »
Forvetlere top taşımakla ilgili sorunlarımız var.

Pedro ve King daha çok ceza sahası üzerinde topla buluşuyorlar.

Özellikle Pedro ceza sahası içinde çok daha etkili. Tek pası yaptıktan sonra bir pozisyonu var Rossi ile. Rossi ceza sahasında tekrar onu bulacağına sağ tarafa doğru açılıp pozisyonu harcadı.

Hem enerji hem verim kaybı yaşıyoruz böyle olunca.

İnşallah oyuncuların formu ve uyumu artınca aşarız bu durumu.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #221 : 09 Eylül 2022, 10:28:56 »
arao crespo yan yana oynayınca beklerden istediğimiz hücum katkısı gelmezse hücumda tıkanıyoruz çünkü yaratıcı oyuncu yok.ama arao-crespo sayesinde de bu etkili presi yapıp hemen topları kapıyoruz bu sayede de rakip kalemize gelemiyor.bi yerden alıp bi yerden veriyoruz..

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #222 : 09 Eylül 2022, 11:14:43 »
Valla dun icin aklimda kalan tek sey, duran toplarin cogunu iyi kullanamadigimiz.

Madem alioski sure aliyor. Yada oyuna Lincoln giriyor. Bence ikisinin de duran toplarda (ozellikle korner) ortalari Rossi den iyi. Rossi kullanacak diye israra gerek yok. Gol attik ama sanki daha etkili olabilirdik duran toplarda.... Ligre en uzun takimlardan biriyiz. Net silah haline getirmeliyiz bunu.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #223 : 09 Eylül 2022, 12:09:36 »
Her ikinizin yazdıklarına da bence çözüm Arda. Rossi’nin yerine şu takımda Arda oynasa çok şey değişir.

Rossi duran topu çoğunlukla yanlış yere atıyor. Takım uzun da o kadar da değil. Arka direğin de arkasına açılan bir yığın top attı… Bu takımın en iyi serbest vuruş kullananı Arda.

Alex olmadığına göre takımda onu oynatacaksın.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #224 : 09 Eylül 2022, 12:10:49 »
Bu arada; JJ Arao’dan vaz geçmez. Crespo ve Zajc maçına/formuna göre değişerek oynar. İkisinin de muadili yok rakiplerde.