Gönderen Konu: Fenerbahçe Bayan Voleybol Lig Maçları (2018-19)  (Okunma sayısı 19631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Fenerbahçe Bayan Voleybol Lig Maçları (2018-19)
« : 04 Temmuz 2018, 21:25:08 »
İnşallah sonu şampiyonluk olur. Futbol ve Erkek Basketboldan sonra en önemli ve reytingi olan üçüncü şube...

Çevrimdışı sarılacivertfener

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Bayan Voleybol Lig Maçları (2018-19)
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2018, 18:14:08 »
yeni sezon ne zaman başlıyacak bilgisi olan var mı

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2018, 15:52:24 »
yeni sezon ne zaman başlıyacak bilgisi olan var mı

Federasyon henüz ilan etmedi ama Kasım ayından önce başlama ihtimali yok.

Çevrimdışı sarılacivertfener

• Üye
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2018, 16:47:40 »
birisi şubat demiştide ilgincime gitti herhalde şubatta başlamaz

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2018, 14:03:16 »
****Melissa Vargas sakatlıklardan sonra dünkü performansı itibariyle umut verici bir geri dönüş yaptı. Yetenekli bir voleybolcu olduğu zaten bilinen bir gerçek ama bir Boskovic veya Egonu seviyesine çıkamayacak. Zor pozisyonlarda ve sıkıntılı paslarda ki hücum bitiriciligi üst seviyeler için yeterli değil.

***Merve Tanyel,Damla Çakıroğlu,Ezgi Dağdelenler,Fatma Yıldırım... Bu oyuncular Fenerbahçe voleybol takımında manşet almak ve hücum etmekle sorumlu smaçörler. Mesela İtalyan takımı İmoco Volley'in bu pozisyonda ki oyuncularına bakalım. Megan Hodge,Valentina Tirozzi,Miriam Sylla,Kimberly Hill. Hangi takımın ki daha iyi diye sormayacağım zira cevap kabak gibi ortada. Daha acı verici bir durumu dile getireceğim. Merve+Ezgi+Fatma+Damla hepsinin toplamı bir Tirozzi veya bir Hodge bile etmiyor... Hill ve Sylla'yı katmıyorum bile. Sırf bu durum bile takım karar vericilerinin ne denli sağlıksız bir yapı kurduklarının kanıtı. Bahsettiğim 4 Türk smacörün 3 ü tercih edilmeyip o paraya tıpkı Tirozzi ayarında vasat bi smacör kolaylıkla eklenebilirdi. Buradan da anlayacağımız üzere sahip olduğumuz bütçe ile bundan çok daha iyi bir kadro kurulabilirdi. Yine,yeni,yeniden çok çok kötü bir kadro planlaması... Olan Samantha Bricio'ya olacak. Voleybolunda gelişim göstereceği yere bu partnerlerle daha da geriye gitme riski yaşayacak.

**Bir diğer sorun Pasör. Pas kalitesi hiç iyi değil. Basit hataya çok açık. Asla güven vermiyor. Terzic'e sormak lazım. Sirbistan milli takımında yedekliğe bile layık görmediği bir oyuncuyu ne diye Fenerbahçe'ye aldırdı.

*Şimdilik değineceklerim bunlar. Ha unutmadan şunuda yazayım. Servis konusunda çok can yakabilecek oyunculara sahibiz.(Eda,Bahar,Bricio,Vargas) Formda  olmayan veya manseti sorunlu olan her takıma problem yaşatabiliriz. Şimdilik takımın en iyi özelliği bu. Genel olarak  2-3 oyuncu dışında tavanı yüksek bir takım değiliz. Lig kalitesinin de düşmesiyle ilk 3 e girmemiz sürpriz sayılmaz.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2018, 16:30:56 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5 : 03 Kasım 2018, 15:56:01 »
İyi bir yabancı 4 numara alıp pasör Sıla'ya dönmeliyiz. Fatma yildirim çok vasat.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #6 : 03 Kasım 2018, 17:17:41 »
...

Yorumların çok değerli, ne zaman yazdığını görsem dikkatle okuyorum.

Peki biz Vakıftan Ebrar'ı kiralayamaz mıydık? Vakıf daha önceden Zehra'yı Beşiktaş'a kiralamıştı, yani kiralamak gibi bir politikası var takım bünyesinde. Ebrar'ı kiralık olarak istemek vizyon olarak çok mu geri gitmek demek?
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2018, 17:18:17 Gönderen: Erdal Soner »

• Üye
« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2018, 18:24:14 »
Yorumların çok değerli, ne zaman yazdığını görsem dikkatle okuyorum.

Peki biz Vakıftan Ebrar'ı kiralayamaz mıydık? Vakıf daha önceden Zehra'yı Beşiktaş'a kiralamıştı, yani kiralamak gibi bir politikası var takım bünyesinde. Ebrar'ı kiralık olarak istemek vizyon olarak çok mu geri gitmek demek?

Öncelikle teşekkürler. Aslında Ebrar zamanında kendi ayaklarıyla geldi ama kulüp elinde tutamadı.
https://www.fenerbahce.org/fbmobile/detay.asp?ContentID=35201

Açıkcası kiralık bir Ebrar'a şuan için pek ihtiyac yok çünkü elimizde Melissa Vargas var. Ebrar şu an için en potansiyelli Türk voleybolcu ama Vargas'dan bir fazlası yok. Hatta Vargas biraz daha iyi.

Yalnız onunda iki ucu keskin bıçak. Bonservisi bizde olmayıp kiralık olabilir. Oyuncunun esas sahibi Volero kulübüydü. Bu kulüp ve ona bağlı menajerlik şirketi, ülkesiyle sorunlu Kübalı oyuncuları Avrupa'da kendi çatısı altında toplayıp diğer kulüplere kiralıyor. Vargas bu sezon çok iyi performans sergilerse bağlı olduğu şirketi fiyatını daha da arttırıp oyuncuyu tabiri caizse açık artırmaya sunabilir. Ve Fenerbahçe 99 doğumlu,yetenekli ve devam etmek istediği bir oyuncuyu doğrudan bir rakibine kaptırabilir. Peki Fenerbahçe Vargas'ı kiralık değilde tamamen almış olamaz mı? Kulübün transfer açıklamasında oyuncunun ne kiralık ne de tamamen alındığında dair hiçbir aydınlatma yok. Bence işin can sıkıcı noktasıda burası. Sözleşme şartlarını geçtim sözleşme türü bile(kira-bonservis) açıklanmamış.
https://www.fenerbahce.org/fbmobile/detay.asp?ContentID=60820

Şimdi olayları daha da başa saralım. Yeni antrenörümüz Zoran Terzic bizden önce D.Moskova 'nın hocasıydı. Vargas'ı ilk önce oraya almak istedi. 29 Ocak 2018 tarihli haber -
http://www.melhordovolei.com.br/melissa-vargas-deve-ser-emprestada-ao-dinamo-moscow/

Oyuncu Moskova'ya geldi takımla tanıştı. 1 Şubat 2018 tarihli haber -
http://www.melhordovolei.com.br/melissa-vargas-chega-ao-dinamo-moscow/

Ama Moskova birdenbire anlaşma imzalamaktan vazgeçti. Gerekçe, sözleşme şartlarını kabul edilemez bulmalarıydı. Kulüp olarak çıkarlarına ters düşen bir durum gördüler. (Muhtemelen bahsettiğim kiralık meselesi ve şartları olabilir) 12 Şubat 2018 tarihli haber -
http://www.toflyvolleyball.com/2018/02/dinamo-moscow-cancela-contrato-com.html?spref=tw

Terzic bu transferi çok istediyse de talebi kabul edilmedi. Bunun sonucunda artık ne oldu bittiyse takımdan ayrılacağı ve Fenerbahçe'ye gideceği söylentileri çıkmaya başladı. Üstelik Moskova'nın oyuncuyu transfer etmeyeceğini açıkladıktan sadece 2 gün sonrasında. 14 Şubat 2018 tarihli haber -
https://www.sportskacentrala.com/2018/02/14/terzic-u-fenerbahceu/?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C6643077743

Rus liginde sezonun sona ermesi ve aradan bir süre geçmesi sonrasında Fenerbahçe; Terzic ve Vargas transferlerini açıkladı. Rusya'nın en büyük kulüplerinden Dinamo Moskova'nın kabul edilemez bulduğu kiralık sözleşmesi Fenerbahçe tarafından kabul edilebilir bulunduysa , o şartları gerçekten öğrenmek isterdim. Volero oyuncu kiralama ve üzerinden kâr elde etme odaklı bir kulüp. Zoran Terzic Volero yöneticileriyle iyi ilişkilere sahip bir antrenör. İki yıl öncesinde oranın hocasıydı. Sırbistan milli takımına yedek olarak bile almadığı Antonijevic geçen sezon Volero'daydı. Açıkcası hem Vargas hem de Antonijevic transferleri ne kadar içe sindirilebilir ya da bu transferler kulüp çıkarlarından çok başkalarının çıkarlarına mı hizmet eden hamlelerdir bilemiyorum.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2018, 20:16:14 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #8 : 03 Kasım 2018, 20:05:32 »
Divan toplantisinda yoneticimiz futboldaki vergilerin amator branslara aktarilmasinin yasalastigini soyledi hatta bunun icin eski  baskana tsk etti. Bundan sonra herhalde bu branslarin kapatilmasi yonunde soylemde bulunmaz. Ama bu kaynakla ve kulubun imkanlariylada vakif ve Eczacıbaşıyi gecmek cok zor. Kim, Bosko ve Larson uclusu haksiz rekabet

Eda, Vargas ve Samantho uclusu ile ucunculugu  kovalamak herhalde gercekci hedef olur.

Sila ile oynamaktansa Fatma ile oynamak daha mantikli gibi. Ayrica Fatmadan daha iyi yerli smacor yoktu bence. Zamaninda Meliha ve Seymanin bizdeyken nasil elestirildigini de hatirlatirim

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #9 : 10 Kasım 2018, 17:02:45 »
Fenerbahçe-Vakıfbank  maçı başlıyor TRTSpor veriyor
Dikkatimi çeken Fenerbahçe İZİNDEYİZ İLELEBET pankartıyla çıkarken Vakıfbank'da bişi yok.Vakıfbank devletin değilmi?Türkiye'nin Bankası değilmi? Çok üzüldüm.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #10 : 10 Kasım 2018, 18:10:07 »
Antonijevic'i çok begendim şu ana kadar, tercihlerinde çok isâbet sağladı. Bricio sıcakken onu sürekli oyuna soktu.

2.sette Vargas smaç servisleriyle Vakıf'ı perişan etti. Şu an 1-1 setler ve 3.sette 9-5 öndeyiz. Bricio müthiş şu ana kadar.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #11 : 10 Kasım 2018, 19:42:42 »
Final setini 13-11'den vermeyi başardık. Maç boyu beğendiğim Bricio ve Vargas bomboş 2 topu öldüremedi. Ne diyelim, canları sağ olsun genç oyuncuların.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #12 : 10 Kasım 2018, 19:48:08 »
Eczacıbaşınin hayvani butcesi ve vakifin oturmus takimina ve guidetti karsisinda hic sansimiz olmaz diyordum Ama takim herhalde herkesin beklentilerinin ustunde. Vargas ve Bricio cok genc ve yetenekli oyuncular insallah daha iyi olurlar ve uzun yillar kalirlar. Terzic de dunya sampiyonu bir hoca Edanin yeri zaten tum camiada en degerli sporcumuz.

Keske erkek basketbol takimimiza ve bu takima sponsor bulabilir baskanimiz. Dorduncu yabanci alabilseydik daha iyi olurdu. Gecmiste yasadigimiz sakatliklari ve sanssizliklari yasamadigimiz bir yil olsun.

Eczacıbaşınin macini seyrederken de yeon Kim gibi bir sporcu bir daha gelmez bu kulube tabiki ama Eczacıbaşı formasi ile izlerken hicbirsey hissetmedim.Kendi sozudur 10 numaradan asla vazgecmem para icin Eczacıbaşıda gayet guzel vazgecmis ayrildiginda sosyal medyada takipten cikarmistim yasi da yavas yavas geciyor. Yeni oyuncum Bricio da ayri bir sevimli yalniz.

Yenildik ama uzgun degilim, seyircimizin destegi olmasi da sevindiriciydi. Istanbulda yasasaydim maclarina gidip destek olurdum firsati ve imkani olanlar destek olsun lutfen
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2018, 20:15:27 Gönderen: Kevin Rankin »

• Üye
« Yanıtla #13 : 10 Kasım 2018, 21:12:11 »
Unutmadan şunuda yazayım. Servis konusunda çok can yakabilecek oyunculara sahibiz.(Eda,Bahar,Bricio,Vargas) Formda  olmayan veya manseti sorunlu olan her takıma problem yaşatabiliriz.

Vakıfbank Eczacıbası karşısında da etkisizdi, bir hafta önce de Karayolları ile 3-2 lik maç oynadı. Geçmiş yıllarda ki Vakıfbankla alakaları yok. Eczacıbaşı ve Imoco'nun gerisindeler artı olarak formsuzlarda. ABD milli takımının Kelsey Robinson'u yarım sezon boyunca libero oynatması kulübün aleyhine oldu. Hücumda çok etkisiz. Şimdi onun sıkıntısını çekiyorlar. Etkili Fenerbahçe servisleri karşısında çok zor durumlara düştüler. Bugün gördük ki takviye yapmazlarsa Fenerbahçe onlar için büyük tehdit olacak.

Melissa Vargas sakatlıklardan sonra dünkü performansı itibariyle umut verici bir geri dönüş yaptı. Yetenekli bir voleybolcu olduğu zaten bilinen bir gerçek ama bir Boskovic veya Egonu seviyesine çıkamayacak. Zor pozisyonlarda ve sıkıntılı paslarda ki hücum bitiriciligi üst seviyeler için yeterli değil.

Vargas bugün iyiydi. Belli periyotlarda oldukça dominant performansta gösterdi. Yalnız, gerek Antonijevic'in sıkıntılı paslarında gerekse de oyunun sonunda ki kritik anlarda gerekli bitiriciliği gösteremedi. Genel olarak yinede, umut verici performansı devam ediyor.

Yetenekli bir smaçör olmasına rağmen basit hataya oldukça açık olan Bricio'nun daha iyi bir teklif alıp bize katılmasından sonra yerine Sylla ve Tirozzi gibi isimleri takıma kattılar.-Imoco

Bricio bugün yine fazla hata ile oynadı hatta maçı kaybettiren hücumda ondan geldi ama öyle saf bir yeteneğe sahip ki her halükarda takımına katkı yapmasını biliyor. Ah bide şu hata sayılarını bi azaltsa. Vargas ile birlikte gelecekte de bu takımda yer almalı.

Bir diğer sorun Pasör. Pas kalitesi hiç iyi değil. Basit hataya çok açık. Asla güven vermiyor. Terzic'e sormak lazım. Sirbistan milli takımında yedekliğe bile layık görmediği bir oyuncuyu ne diye Fenerbahçe'ye aldırdı.

Birçok voleybol sever Antonijevic'in performansından memnun. Sanırım özellikle bu konuda birçok kişiden ayrılıyorum. Bence takımın en zayıf halkalarından. Takımın hücum hataları rekor seviyelere yaklaşmış durumda. Bu durumun kendisiyle de bağlantısı var. Vargas ile uyumunu iyi bulmuyorum artı olarak bugün tie breakte plaseye yeltenip çok basit bi hata yapıp oyunun kaderini doğrudan etkiledi. Oyunu açma ve çesitlendirme  konusunda iyi durumda ama bunu yaparken ki pas kalitesi yerlerde. Bunu hep tekrar ediyorum yine tekrar edeceğim. Terzic kendisini Sırp milli takımının YEDEK pasörlüğüne bile layık görmedi.

Ana Antonijevic'in pasörlüğünü begenenlere saygım var ama bence üst seviye bir pasör değil. Açıkcası pas kalitesi olarak Skorupa ile eşdeğer. Skorupa İtalyan ligini şampiyon tamamlayıp bize gelmişti. Bir cok kisi onu çok iyi bir pasör olarak tanımlıyor öve öve bitiremiyordu. Hatta aşagıda yazdığım alıntı nedeniyle bazıları bana eleştiri bile yaptı. Sene sonunda ise Skorupa'nın ne oyunculuğu kaldı ne pasörlüğü. Sahi ben ne mi yazmıstım :)  (transferin duyurulmasından 1 hafta sonra)

Abbondanza'yı en çok savunan kişi olarak söylüyorum. Skorupa'yı bu takıma alan antrenöre bundan sonrası için inancım kalmamıştır. Takımının İtalya ligi şampiyonluğu yanıltmasın.

Son olarak şunları ekleyeyim. Bugün çok iyi mücadele ettik. Terzic takımı iyi hazırlamış ama set sonlarına doğru yaptığı ikili değişiklikler takımın ritmini çok bozdu. Bu yönden benden oldukça eksi puan aldı. Birde Eda blok yönünden oldukça etkisizdi en azından Dicle'yi deneyebilirdi.

Yenilgi şeklimiz biraz acı oldu. Buna üzüldüm. Çünkü bu tip mağlubiyetler psikolojik üstünlüğü genelde rakibe verir. Zaten Vakıfa karşı bu konuda oldukça eksiğiz bugün de tuzu biberi oldu. Vakıf kötüyken bile bir sekilde kazanmasını bildi.

Takım olarak pes etmeyen bir yapıya bürünmek oldukça iyi. Ama gerek birkaç gün önce ki maçta verilen 10 a 1 lik seri gerekse bugün tie break te ki Vakıf geri dönüşü bazı şeyleri daha iyi analiz etmemiz gerektiği gerçeğini ortaya koyuyor. Bricio'nun çaprazında Fatma yetersiz kalabiliyor. O pozisyona yabancı bir smaçör şart. Madem bütçe fazla değil o zaman maliyeti uygun oyunculara yönelmeliyiz. Mesela ben bir kaç tane yazayım. Yazacaklarım birer star degil ama iyi bir kimya yakalamış ekiplerde çeşitlilik yaratmak açısindan son derece faydalı isimler.(şampiyon olduğumuz sene ki Maret'i hatırlayalım) Eğer bu oyunculardan birini alabilirsek Eczacıbasına iyi bir rakip olabiliriz. Bunu mevcut takımın iyi bir kimya yakalamasına güvenerek söylüyorum.

Julia Twardowska 1995
Daly Santana 1995
Nadiia Kodola 1989
Edina Begic 1992
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2018, 21:58:32 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #14 : 10 Kasım 2018, 21:17:31 »
Eczacıbaşınin hayvani butcesi ve vakifin oturmus takimina ve guidetti karsisinda hic sansimiz olmaz diyordum Ama takim herhalde herkesin beklentilerinin ustunde. Vargas ve Bricio cok genc ve yetenekli oyuncular insallah daha iyi olurlar ve uzun yillar kalirlar. Terzic de dunya sampiyonu bir hoca Edanin yeri zaten tum camiada en degerli sporcumuz.

Keske erkek basketbol takimimiza ve bu takima sponsor bulabilir baskanimiz. Dorduncu yabanci alabilseydik daha iyi olurdu. Gecmiste yasadigimiz sakatliklari ve sanssizliklari yasamadigimiz bir yil olsun.

Eczacıbaşınin macini seyrederken de yeon Kim gibi bir sporcu bir daha gelmez bu kulube tabiki ama Eczacıbaşı formasi ile izlerken hicbirsey hissetmedim.Kendi sozudur 10 numaradan asla vazgecmem para icin Eczacıbaşıda gayet guzel vazgecmis ayrildiginda sosyal medyada takipten cikarmistim yasi da yavas yavas geciyor. Yeni oyuncum Bricio da ayri bir sevimli yalniz.

Yenildik ama uzgun degilim, seyircimizin destegi olmasi da sevindiriciydi. Istanbulda yasasaydim maclarina gidip destek olurdum firsati ve imkani olanlar destek olsun lutfen

Ancak kendime geldim.
Fenerbahçe'nin maçlarını izlediğim kadarıyla (Erkek içinde geçerli) biraz zamana ihtiyacı var dedim.Bugün (Vargas ve Bricio beklentilerimin üstündeydi) Tüm oyuncuları çok beğendim.Vakıfbanka karşı şansımız olmaz derdim hatta yeniliriz yinede seyredeyim bakış açım vardı ama Gözde ve Naz'ın olmaması çok gücünü düşürmüş.ZHU da olmazsa bu takım karşımızda duramazdı.Aldığımız maçı nasıl verdik anlıyamasamda Hocamızla beraber bu takım makina gibi çalışır.
Yalnız Bricio maç sonunda sakatlandı ama hiç bir yerden öğrenemedim.Tüm takım başındaydı.Çok üzüldüm inşallah bişi yoktur.
Eczacıbaşı çok güçlendi ama Fenerbahçe'de güzel takım kurmuş zamana ve çalışmaya ihtiyacımız var yeterki sakatlık olmasın.Artı tüm maçları böyle oynasınlar canımı yesinler.