Gönderen Konu: Fenerbahçe Kadın Basketbol EuroLeague (2015/16)  (Okunma sayısı 107684 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: EuroLeague 11. Maç Uniqa Sopron - Fenerbahçe 20.01.2016 (19.00)
« Yanıtla #300 : 21 Ocak 2016, 13:29:07 »
biliyorum abi..dalga geciyorum zaten...o macı zaten normal tempoda cok rahat alırız deplasmanda...
gs kadrosu bizim kadrodan iyi degilsu an..

ısıl-martinez
loyd
bahar
kizer-dubljevic
nevriye-kulıchova

kesinlikle bu kadroyu cok rahat yenmemiz lazım...gercekten kotu bir kadro bence el seviyesi icin..ck eksikleri var..
maritnez ve kulichova resmen cop..
geri kalan 6 oyuncudan ne cıkarsa o kadar...hepside her gun aynı katkıyı veremiyorlar...

nevriye yaslı..
ısıl ve bahar dengesiz..skora katkı yaptıkları mac sınırlı iyi savunma olursa..
dubljevic'de skatlık sorunu tekrar basladı...

loyd uzerinde mac kazanıyorlar su an..iste arada kizer sivrilirse ne ala.

Kadromuzun daha iyi olduğuna katılıyorum ama çok rahat yenebilecek bir fark yok aramızda. Nevriye yaşlı ama artık kaçıncı baharını yaşadığı belli olmaksızın halen ciddi katkı veriyor. Martinez bence ilk yılında çok iyiydi, bu sene Işıl gelince formu ve rolü değişti. Gsnin kadro derinliğinden ziyade bir basketbol sistemi oturmuş durumda. Takımın neredeyse yarısı değişmiş ve çok üst düzey diyeceğimiz tek bir oyuncusu olmamasında rağmen halen Kursk'u çok rahat yenebiliyorlar evlerinde yada Familia'ya deplasmanda fark atabiliyorlar.
Kaldı ki onların evinde üst üste kaç maç kaybettik artık unuttum ben. O nedenle kolay olacağını zannetmem.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
ndour ve margenian'ı tutarsak adam gibi cok farklı alırız macı...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
Yanılmıyorsam 35 maç oldu serimiz evimizde.
Avenida'nın gruptaki sırası aslında ilginç. İspanya liginin lideri ve kadrosunda da önemli oyuncular var. Kazanıp liderliği garantileme maçımız olsun.

• Üye
rotasyonları bu...

Dominguez   
Beard, A.,Gemelos
Marginean, Rodriguez   
Ndour, Kobryn
Gidden, Vitola

kobryn ile uzun rotasyonlarının gucu bir tık arttı...
ben sorun yasayacagımızı sanmıyorum..kilit oyuncular margeninan ve ndour...bir tanesini bile belli sınırın altında tutsak 60 sayıyı gecemezler ve macı rahatca alırız..
bu takımın avantajı kobryn'le beraber rotasyonu da genisledi biraz..

ama deplasmanda hic mac kazanamadılar..

Good Angels Kosice   [L] 47-66 (A)
Uniqa Sopron   [L] 67-73 (A)
Famila Schio   [L] 70-88 (A)
Galatasaray   [L] 59-61 (A)
Dynamo Kursk   [L] 64-77 (A)
ESBVA-LM   [L] 66-78 (A)

6 mactada magluplar...68 fark yemisler 6 macta..yani 11 sayı civarı diferans var...
en zorladıkları takım gs.. :)

« Son Düzenleme: 27 Ocak 2016, 11:09:35 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
Kimse sallamamış ama neticede Fenerbahçenin bir branşı ve son 11 maçını kazanarak Eurolegue'de grubunu lider bitirmeyi 2 hafta kala garantilemiş bir takım.

Ne kadar eleştirsem de son 36 maçını içeride kazanmış bir takımın hakkını teslim etmek gerekir, Şubenin aptallıklarını şu anda sahada ter döken oyunculara yüklememek lazım.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Lavender tek başına almış maçı.Son 3 dakikaya berabere girilmiş ama 6-0'lık seri yetmiş maçı kazanmaya.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Liderlik çok önemliydi.UMMC, Nadezhda ve Prag gibi güçlü takımlardan kaçmış olduk.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Hiç abartmaya gerek yok...

Eğer biz B Grubunda olsak en az 4 mağlubiyet olurdu belki daha fazla..

Çok boş bi takımımız var ve rezalet yönetiliyor.. Kurks dan ilk maç 40 sayı yedik ki Eğer o başlangıç formu ile karşı grupta olsak Ummc-Nadezna-Prag ve Bourges dan deplasmanda maç alabileceğimizi hiç sanmıyorum...

Bu ara Quigley yavaşladı.. Neden çünkü hiçbir zaman 1. opsyon olmadı kadın. Burada 35 dakıka oynayıp maç başına 15 top kullanıyor bakın bakalım Wnba ne zaman bu kadar süre almış ne zaman kullanmış..Pragda da inanılmaz derecede Mükemmel başlamış ve aşırı yüklenmeden sene sonu tek haneli atmaya başlamıştı..Zaten Prag tepetaklak oldu bizde buna yakınız takımda skorer 1 tane daha kısa şart...

Hadi o kısa Coleman olsun diyelim.. Olmuyor işte.Kadın Set shot yapamıyor..Driplink üstü zaten yok.. kÖTÜ oyuncu.. Napacaz?

KAMİLE ilk defa büyük bir takımda...

Yani Birsel dengesiz...

Olcay Pert...

Napacak bu takım... 1 kısa değişikliği ile Finale gidecektik.. Mahvettiler.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimiçi iloturo

• Üye
Orda olsaydık burada olsaydık demek çok mantıklı değil bana göre. Erkek basket takımında da öbür grupta olsaydık şu anda 4-0 yerine 2-2 olabilirdik. Ben var olan bir tablo üzerinden konuşuyorum. Tek tek oyuncu eleştirisine girersek ben de defalarca dedim 2.sınıf yabancılar çoğu diye. En basiti Coleman'a da yok sistem oyuncusu, yok takım oyuncusu vs diye sene başında savunulurken burada ne kadar berbat bir tercih olduğunu söylüyorduk. Hiçbirisi bilmediğimiz seyretmediğimiz oyuncular değil daha önce.

Şu an hem ligde hem avrupada lider bir takım var. Şu anki geldikleri nokta zaten gelinebilecek maksimum nokta. Bu da taktiri hakediyor.
Yoksa avrupada sonraki turda elenebilir ligde de gsye yine şampiyonluğu verebiliriz. Bu şubeden beklenmeyecek şeyler değil.

• Üye
coleman gibi oyuncuyu 3. eu olsa alırım
evet savunma yapar, fizikli 3 numaraları tutar, sistemini savunmada ve hucumda belli bir oranda yurutur ama skor atmadıgı surece amerikalı oyuncu performansının altında..o yuzden cok kotu oyuncu degil ama kadrodanda olacak 5 . yabancı kaltesinde...(eu pasaportu olsa)..
ameriklaıların onemi fark yaratması...o yuzden olmuyor istedigi kadar kocun takım oyuncusu olsa bile....sezon basında da bunu yazmıstım..amerikalı olarak yetersiz ve beklenini veremez ama sisteme uyum saglar dedik...hatta o ısrada umarım italyan pasaportu vardır da o yuzden alınmıstır diye ummustum bir yolu bulunup eu pasaportuyla oynasında baska amerikalı alalım demistim..neyse...oyle olmadı..basımıza kaldı...

dun ft'leri allahtan soktu...yoksa 1/8 ile resmen potayı dovdu...4 macın ancak 1'nde yuzdeli sokacak diye beklenmez amerikalı oyuncudan...bu 4 macın en az 3 unde o sutları mutlaka sokması beklenir..

o yuzden dedik coleman degissin diye ama dinletemedik..onun acıgını kamile ile kapatmaya calısıyoruz iste avrupa'da...ama ligde gene problem aynı...

mersin'de zafer hoca neden ayrıldı anlamadım...keske aklıma gelen sebepten olsa..(angel'i ayartmıs olsak)..ama sanmıyorumm..sadece umdum bir an icin..ama bu ayrılık da ilginc..möerak ediyorums ebebini takım bu kadar ıyı giderken..

sene basında yazmıstım lavender takıma besledigin surece katkı verecek uzun diye...nitekim birsel,allie ve vera iyi besliyorlar..ve lavender'dan aktkı alıyoruz..

su takımda angel-lavender 2'lisi bile olsa bize yeterdi  cunku zaten allie gibi bir kumas var elinde..ustune vera ve kamile ile zaten 5 tane iyi yabancı olacaktı...quanitra ile 6...birsel-olcay ile esasen 8 kisilik ve tugce-gokce  ile gerektiginde 10 kisilik bence yeterli bir rotasyonumuz olacaktı...

seviyesi zor maclarda..
birsel-olcay-allie-kamile-angel + gokce (nispeten kolay maclarda)
lavender-vera-quanitra + tugce (nispeten kolay maclarda)

bu rotasyon bence avrupa sampiyonlugu icin olabilecek bir rotasyon olurdu...

ama iste o 1 oyuncunun yıldız seviyesinde olmaması butun bu planları bozuyor...cunku sayı hanene direkt olarak -8/9 yazıyor...
pratik bir hesap yapıyorum..ve bu esasında angel'in ne anlam geldigini gosteriyor (tabii angel'i anlayan ve iyi yonetebilen koc ile)
angel osla su an sayı ortalaması 17-18 olurdu...coleman ise 9 sayıda..
ve angel'in varlıgı esasen diger oyuncuların top kullanma sayısını pek azaltmayacagından digerlerinin sayısıda pek azalmazdı..
(angel neredeyse coleman 'dan mas bası 1-2 fazla top calıp, 3-4 fazla reb ceken bir oyuncu)
coleman %35 ile 10 top kullanıyor..angel'da bu oran %55 civarına yakın...yani en basitinden 4 sayı farkeder mac bası..+ angel'in coleman'a gore caldıgı toplar ve aldıgı hucum reb'leri genelde sayı ile biten atıslar..yani fazladan olan 1 top calması ve 1 hc reb'u sayı olsa; 4 sayıda oradan gelir ve iste size 8 sayılık fark..

ve bu rakamlar icin angel'in fazla top kullanmaısna da gerek kalmadan oluyor, diger oyuncuların atıs sayılarını etkilemiyor...

hala daha bir umıt angel'i bekliyorum...en azından subede birinini sunu akıl edebeilecegini umuyorum...

zaten seneye gene moore-parker falan olmaz ise;
ben mevcut kadrodaki yabancılaırn korunması taraftarıyım coleman haric...yerine angel gelmeli...boylece takım kimyası da pek bozulmaz..
yerli olarak ise pelin+begum ve sanders takviyesi...el sampiyonlugu bence cok ama cok rahat gelir su 4 hamle ile..3 yerli +angel

angel +lavender kıtadısı
quigley+vera+kamile eu
sanders (+quanitra)--ligde donusumlu oynayabilirler her ikisi de olsa..avrupa'da zaten oynarlar..hem rakiplere guc katmazsın... devsirme
birsel-olcay-tugce mevcut yerli
pelin-begum yerli transfer

birsel-pelin
quigley-olcay-begum
angel-kamile
vera-sanders-tugce
lavender-quanitra

+lig icin melisa + melis ve hulya (kamile ve quanitra yerine girecke rotasyona)

• Üye
diger grupta olsaydık kıstasına bende girmek istmeiyoırum (cunku biz orada olsak ummc  yada prag bizim yerimizde olacaktı-muhtemelen ummc)pek ama diger grupta rusya ve cekoslovak deplasmanı haric mac vermezdık.. yani 12-2 olurdu...burası da 12-2 bitecek gibi zaten...(gs macına cok asılmayız)..
ne hesap yaparsak yapalım max 1 maglubiyet farkederdi...
cunku diger tarafta ne agu, wisla, girona, bourges ve braine bizi iceride ve dısarıda yenemezdi bence..evimizde ise nadezdha ve prag'i yenerdik bir turlu; tıpkı kursk ve gs'yi yendigmiz gibi...

« Son Düzenleme: 28 Ocak 2016, 09:48:56 Gönderen: Vanguards of FB »

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol EuroLeague (2015/16)
« Yanıtla #311 : 28 Ocak 2016, 11:38:39 »
rakıbımız muhtemelen bourges olacak...

fb-bourges (bence kesin) ..agu bence elendi artık...

nadezdha - kursk (eslesmesi olacak)
cunku 2 rus eslesmesi lazım.her ikisi grubunu 2. veya 3. bitirse bile bu degismez..ancak kursk 4. olursa ummc'ye gider ama zannetmiyorum kursk'un 4.olacagını..
*saha avantajı nadezdha da olacak bence..

ummc-familia yada gs eslesmesi...(muhtemelen familia)
prag-familia yada gs eslesmesi..(muhtemelen gs)

hangisi 4. olursa grupta ummc'nın rakibi olur...

ama ne olursa olsun bence ummc ve prag cıkar f4'e saha avantajı ile..

ummc-nadezdha/kursk
fb-prag

eslesmesine gidiyor f4...

hmetin

• Ziyaretçi
Bu takımın bir oyun planı var mı?Oynanan oyun nedir?
Cok net Coleman berbat bir oyuncu ama her sekilde su kadro bile GS parkeye yapıstıracak bir kadro ama kocta da is yok.Su takımın su sekilde oynama hakkı yok.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #313 : 28 Ocak 2016, 15:29:12 »
Gs 3 olamaz.UMMC ile oynayacaklar.Oradan da zor cıkarlar.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #314 : 28 Ocak 2016, 15:31:17 »
Gs 3 olamaz.UMMC ile oynayacaklar.Oradan da zor cıkarlar.

Niye olamaz. Biz bu hafta İtalyanları yenersek 3 oluyorlar.