Gönderen Konu: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague (2023-24 Sezonu)  (Okunma sayısı 49876 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague (2023-24 Sezonu)
« Yanıtla #330 : 28 Ekim 2023, 12:22:29 »
Bizden iyi ekipler.Real-Barca-Oli-Monako-Kızılyıldız.

Denkler:Maccabi-Bologna-Efes.-Pana.Valencia-Baskonia.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Bayern Münih-Fenerbahçe Beko | EL 5. Hafta
« Yanıtla #331 : 28 Ekim 2023, 13:34:31 »
Ben de oyunu beğenmedim. Wilbekin'in değişik üçlükleri olmasa maçı da alamazdık. İyi tarafından bakarsak kağıt üzerinde bu maçı kesinlikle kazanmamız dediğimiz bütün maçları kazandık, Valencia'da son topa kadar getirdik.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2023, 13:34:45 Gönderen: Kubilay Can »

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #332 : 28 Ekim 2023, 13:39:43 »
Pierre Pierre yapan Kokoskovdu hani şu kaçan.Obra çok büyük koç ama bize çok boş transferleride var Thompson gibi.

"Kaçırılan" ibaresi daha doğru olabilir. Biraz soruşturmak lazım sizin tabirinizle neden "kaçtığını" ... Fenerbahçe'nin başında iken sevgili yöneticilerimizin başka koçlarla görüştüğü söyleniyor.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #333 : 28 Ekim 2023, 13:47:48 »
jason thompson’ın hem yaşı geçmişti hem de hücumda yetenek olarak tavanı motley kadar değildi. orta mesafe atabiliyodu sadece onu bile doğru dürüst istikrarlı yapamıyodu. tuhaf bi oyuncuydu. bence de özellikle pierre çok farklı bir seviyeye gelirdi. bence hala yaşanma ihtimali de var, şu oyuncu kıtlığında motley’i de pierre’i de istese şaşırmam partizan.

Temel sıkıntı aynı; her ikisinin de özellikle savunmada kollarına hakim olamaması. Motley'in bir diğer sıkıntısı da topu eline alınca gözünü kan bürümesi. Duruyo adamın kafası, aklı devre dışı kalıyor. Belki 40 defa yaşandı; Motley rakip sahaya top getirmeye kalkışırsa top kaybı olması. Bilmiyorum biraz da yaşımdan olsa gerek, ben tahammül edemiyorum artık mantık dışı tercihlere. Ya da Datome türü IQ su yüksek oyuncular bizi kötü alıştırdı. Kimse kızmasın bana şu kadro ve basketbol zekası ile final four falan hayal. Olası bir play off eşleşmesinde Wilbekin 3 maç şu şekilde katkı sağlayabilecek mi? Ola ki ihtimal var diyelim, nefes aldırmazlar oralarda...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #334 : 28 Ekim 2023, 14:05:47 »
Perşembe akşamı izlediğim Real Madrid - Barcelona ve Cuma akşamı izlediğim Bayern - Fenerbahçe maçları bana resmen regresyon yaşattı. Regresyon bir psikanalitik terim, insanın psikolojik ve duygusal işlevselliğinin daha olgundan (gelişmiş) daha az olgun (gelişmemiş) aşamalarına geri dönmeye atıfta bulunur. Psikolojik açıdan gerileme yani daha önceki az gelişmiş bir aşamaya dönme anlamında kullanılır. 2000'li yıllarda, daha açık bir şekilde yazacak olursam Obra öncesinde üst seviye takımların maçlarını izlerken içim acırdı, bir gün bunlarla kafa kafaya mücadele edebilecek miyiz diye düşünür dururdum. İstanbul'da bir CSKA maçı hatırlarım, Mrsic topu soluna vuramamıştı, varın düşünün gerisini artık. Barcelona karşısında 50-19 biten ilk yarıyı da forumdaki çoğu kişi hatırlayacaktır. Sonrasında Baba geldi ve masaya yumruğumuzu vurmaya başladık. İnsanlar tek hane ile biten Barcelona galibiyetlerini beğenmez falan oldu. Perşembe Real maçını izlerken play off'ta 3-0 ile bunların ağzına sıçtığımız seri geldi aklıma. Hani Rodrigez'in, JC Carroll'ın falan sahada aciz kaldıkları seri. Cuma akşamı ise geçtim mücadele etmeyi falan, daha basketbolun doğrularını yapmaktan aciz bir takımla euroleague'de nefes almak için çırpınan bir takım. Malum kadrodaki yan parça Kalinic bile basketbol zekası olarak kat kat yukarısında kadrodaki 9-10 oyuncudan. Yaşım 47 oldu. Bu vizyon ve bu kafa dahilinde geçtim euroleague şampiyonluğunu bir daha final four görebilir miyim, bilmiyorum. İspanya'da oynadığımız son 12 maçı kaybetmişiz. Ekole dönüşebilme potansiyeli olan bir yapıyı vasatın altına çeken insanları asla affetmeyeceğim...

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #335 : 28 Ekim 2023, 14:11:51 »
Biz beğenmiyoruz ancak Euroleague tarafından zirve adaylarından gösterilmişiz.Başka oyuncular.Anket gösterge değil tabi.

Papa-Madar-Calathes Sertaç-Pierre bunlar oyun zekası yüksek oyuncular bu tabiri kullanırdım pek kullanmamaya  çalışırım çünkü neye göre karar veriyoruz oyun zekasına.

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #336 : 28 Ekim 2023, 14:31:44 »
Avrupa'da oyun zekası üstün kaç tane oyuncu kaldı ki zaten.Toplasan bir elin parmaklarını geçmez.Real,Barca ve Valencia dışında iyi basketbol oynayan bir tek takım yok.Valencia'nında bu performansını sezona yayması aşırı zor.O yüzden geçen yıl erken form tuttuk sezon sonu bir faydasını görmedik.Önümüzde zor bir fikstür var.Önce evimizde Oly ile sonra Partizan ve Kızılyıldız deplasmanları.Bu maçlardan 2 galibiyet çıkarabilirsek mükemmel olur.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #337 : 28 Ekim 2023, 14:38:34 »
Temel sıkıntı aynı; her ikisinin de özellikle savunmada kollarına hakim olamaması. Motley'in bir diğer sıkıntısı da topu eline alınca gözünü kan bürümesi. Duruyo adamın kafası, aklı devre dışı kalıyor. Belki 40 defa yaşandı; Motley rakip sahaya top getirmeye kalkışırsa top kaybı olması. Bilmiyorum biraz da yaşımdan olsa gerek, ben tahammül edemiyorum artık mantık dışı tercihlere. Ya da Datome türü IQ su yüksek oyuncular bizi kötü alıştırdı. Kimse kızmasın bana şu kadro ve basketbol zekası ile final four falan hayal. Olası bir play off eşleşmesinde Wilbekin 3 maç şu şekilde katkı sağlayabilecek mi? Ola ki ihtimal var diyelim, nefes aldırmazlar oralarda...

Bizim takımın bir daha asla F4 yapabileceğine inanmıyorum ben bu kafa ve bütçelerle. Koç istediği gibi at oynatıyor, bir ona bir buna takıyor. Önce taktığı oyuncu, ondan daha iyi bir oyuncu Avrupaya gelecek olunca kıymete biniyor, o oyuncuya talip olmuyoruz filan. Böyle garip bir adam bu Itoudis.

Yabancı koç istemiyorum ben bu kulüpte artık. Yaptıkları her şey sabotaj. Kulübün başındaki de 5 yıldır sabote etti bu branşı zaten. İki üç seneye de bütçe düşürüp bizi Zalgiris kıvamında bir takım halinde getirir, Türkiye kupası şampiyonluğu mücadelesi filan veririz her sene ancak, millet de rahatlar.

Sestina filan var kulüpte, inanılmaz bir şey.

Çevrimiçi Ero1907

• Üye
« Yanıtla #338 : 28 Ekim 2023, 14:40:31 »
barca-real

fenerbahce-olympiakos-monaco

kizilyildiz-milano-maccabi-pao-valecia-efes-partizan

alba-asvel-baskonia-zalgris-bayern
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2023, 14:41:28 Gönderen: Ero1907 »

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #339 : 28 Ekim 2023, 14:41:29 »
barca-real

fenerbahce-olympiakos-monaco

kizilyildiz-milano-maccabi-pao-valecia-efes-partizan

Olympiakos ve Milano bizden bir gömlek üstün takımlar.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #340 : 28 Ekim 2023, 14:44:20 »
ekol olmuş takımlara bakarsak aidiyet duyguları hat safhada ve ligin en iyileri arasında yer alan yerli oyuncuları var hepsinin. real, barça, oly, pana hepsi öyle. maccabi ayrılıyor ama onlar biraz ayrı, abd takımı gibiler. yalnız kulüp başarısıyla ekol olmak mümkün değil, ülke basketbolunun oyuncu çıkarması lazım. biz obradovic’le geçen 7 yıldan sonra kendimizi ekol oluyoruz sandık sadece. yanlış anlaşılmasın bence hala avrupa’nın en güçlü takımlarından biriyiz, olmaya da devam edeceğiz ama ekol olmak için farklı şeylere de ihtiyaç var.

ikincisi bence euroleague’i çoğumuz hala eski euroleague sanıyoruz. ama gerçekten çok zayıf bir lig var şu an. evet bu kadro iq olarak 3-4 sene önce oynasa playoff bile yapamazdı. ama geçen sene gördük, aslan kesilen olympiakos’u saçma sapan bi basketle elimizden kaçırdık. yani sürekli kalinic, datome falan aramaya gerek yok. veya obra döneminde oynadığımız basketbolu ya da kurduğumuz kadroları kuracağız diye bir şey de yok. hep derler ya başarılı olmak için tek bir yol yok diye. real madrid apayrı tamam, ama bence barcelona bile çok sıkıntılı kadro. adamlar maç sonunu jokubaitis’in eline bakarak oynadı mesela. bizden bile kötüler o konuda. veya herkesin önümüzde gördüğü olympiakos’un kısaları goss-walkup-canaan. walkup final four’u kaç sayıyla tamamladı biliyor musunuz? 0(sıfır). yani demem o ki biz kendi kadromuz geçmiş yıllara göre zayıf diye kendimizi ligde de zayıf sanıyoruz. bu takım kötü oynuyorsa veya başarısız oluyorsa koçu yüzünden. ama itoudis’i getirdiler diye de eleştirmem mesela. kim gelecekti? pascual, trinchieri ve itoudis. 3 aday vardı iyi, bir tanesi geldi işte. ben de beğenmiyorum, ama yine aynı tuzağa düşüyoruz: obradovic gördük diye kimseyi beğenmeme tuzağı. oyuncularda da aynısı geçerli. vesely’den sonra herkes motley’e aptal diyor ama kimse iyi yaptığı şeyleri düşünmüyor. sloukas’tan sonra lorenzo brown’a lakayıt, oyunu bilmiyor deniyor, adam gidip mvp oluyor. kalinic mesela pierre’den daha iyi bir oyun bilgisine sahip. ama pierre kalinic’in yaptığı neyi yapamıyor? bence şutu da postu da daha iyi mesela. ama o zamanın takımında yer almadığı için göz önünde bulundurulmuyor.

mesela her maçtan sonra sports digitale izliyorum, murathanoğlu ve cenk duruk bozuk saat gibi her program. laf sürekli dönüp dolaşıp 2016’da şu maç vardı tribündeydim, 2018’de belgrad’daydım vs. tamam gitmişsin allah daha çok versin de bırakın abi geçmişi. taraftarı da ister istemez etkiliyor, motivasyonunu düşürüyor, mevcut takımı gerçekten çok kötü bir takım sanıyor insanlar. yani çok uzattım biliyorum ama konu konuyu açıyor. obra’sız bi final four yapsak atacağız bunu üstümüzden umarım bu sene olur da rahatlarız hepimiz.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2023, 14:44:50 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #341 : 28 Ekim 2023, 14:48:15 »
Milano görünende iyi ama Messinayla olmuyor işte.Koç değişikliği şart.

Ne olursa olsun güzel organizasyon Nba oyuncular kapsada arada ordan da geliyor.Kemba gibi.

Az tadını çıkaralım.

Barca Real maçında muazzam mücadele vardı ama kalite bazı anlar hariç yoktu.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #342 : 28 Ekim 2023, 14:52:58 »
Emeğine sağlık genç renkdaşım aynı duyguları paylaşıyorum o takım çok özeldi tarihte yerini almalı bu yeni takım.

Çevrimiçi Ero1907

• Üye
« Yanıtla #343 : 28 Ekim 2023, 15:09:34 »
Olympiakos ve Milano bizden bir gömlek üstün takımlar.

kesinlikle katilmiyorum aliskanlik olarak belki olympiakos 1 adim onde olabilir ama milano cok toplama bir takim pao ya benzetiyorum kaliteli basketbolculari var ama bir playy of serisinde pek sanslari olduklarini dusunmuyorum tek mac icin tehlikeli olabilirler.

ayrica milano suanda ligin sonunda

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #344 : 28 Ekim 2023, 15:22:53 »
Oynayacağımız maçlara göre biz de oralara gelebiliriz Allah korusun. Biz de çok dağınık bir takımız. Ben bu takıma da hocaya da hiç inanmıyorum. Bireysel kalitemizi de hiç yüksek görmüyorum. Umarım önümüzdeki 10 sene içinde play-off'un ötesini görür, bir kupa daha alırız. Ne diyeyim.