Gönderen Konu: Tenis  (Okunma sayısı 428310 defa)

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Tenis
« Yanıtla #360 : 28 Ocak 2020, 15:41:56 »
Turkiyede tenis izleyicisi mı var da sevenleri çok olsun. Ülkemizde tenis zenginlerin site içinde yada özel kortlarında laf olsun diye raket salladığı bir spor. Kuralları bile bilmez çoğu.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #361 : 28 Ocak 2020, 15:56:28 »
Bu ikili arasında bir tarafın bu denli favori olduğu başka bir maç yok:
1.11 - 6.50 ile favori Novak

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #362 : 28 Ocak 2020, 16:06:19 »
Bu ikili arasında bir tarafın bu denli favori olduğu başka bir maç yok:
1.11 - 6.50 ile favori Novak

Bu kez doğru oran.Evet Federer hayranıyım ama gerçeklerde ortada.Son turnuvaları olimpiyat sonrası Amerikayada katılır ve bırakır.Roland pas geçer.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #363 : 28 Ocak 2020, 16:08:10 »
Turkiyede tenis izleyicisi mı var da sevenleri çok olsun. Ülkemizde tenis zenginlerin site içinde yada özel kortlarında laf olsun diye raket salladığı bir spor. Kuralları bile bilmez çoğu.

Anadoluda çok hayranı ve şu an inanın ilk 3'de tenis.Araştırmalar yapıldı.Burada wta sezon turnuvaları mahşeri kalabalık önünde oynandı.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #364 : 28 Ocak 2020, 16:37:30 »
Anadoluda çok hayranı ve şu an inanın ilk 3'de tenis.Araştırmalar yapıldı.Burada wta sezon turnuvaları mahşeri kalabalık önünde oynandı.

Zorlu psmdeki broadway muzikallerine gittin mi hic hocam. Ben hepsine gittim. Inanılmaz bir kalabalık, yer bulmak ne mümkün. Bilet fiyatları da fahiş.  Sanırsın ki turkiyede inanılmaz bir müzikal tutkusu var. En iyi film oscarını alan chicago muzikalinin sinemasına da gitmiştim ama o bombostu. Bilet fiyatlari ise mutevazi ve dusuk. Buradan çıkarılacak sonuç ne biliyor musun? Ulus olarak gösterisi o kadar seviyoruz ki. Gide n kişilerin profillerini anlatsam ve sağımda solumda oturanlarin muhabbetlerini zaten belli olur.
Diyeceğim  o ki tenis tutkusu falan yok. Hepsi gösteriş. Gidenlerin çoğu oyun kurallarını bilmiyor. Bizzat tanık oldum ve duydum. Çok tartışılacak bir konu değil bu.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #365 : 28 Ocak 2020, 21:00:34 »
Hayatta çok az sporcuya gıcık olmuşumdur. Novak ve Lewis Hamilton başı çekiyor sanırım listemde.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #366 : 28 Ocak 2020, 21:13:29 »
Hamilton formulacı değil mi.?

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #367 : 29 Ocak 2020, 08:35:35 »
Dedim Rod Laver turnuvasında 2 ustadan çok şey kaptı Zverev eskeza Thiem öyle.Harika oynuyor turnuvada.Aurası var.Çok yetenekli.

Bacakları az kuvvetlenmeli.

Böylece nihayet bir grand-slamde başarılı oldu.Son 4 geldi.

Ivan Landle çok iyi oyuncuydu.Ama soğuk nevalenin tekiydi.İsabet oldu ayrılması.İnsanın içini kemirir Landle.

Öngörüler patladı.56-44 nasıl öngörü.

Kadın sporcular çoğu maçını gündüz oynadı rezalet.Ayrımcılık bu ayıp.Ben başka yönlerden eleştiriyorum ama karma organizasyon.

Barty misal yine erken evsahibi.Yine güzel maç olması olası halep-Muguruza öyle.
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2020, 09:26:59 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #368 : 29 Ocak 2020, 13:41:01 »
O zaman aşımı süresi 25 sn olmalı.Hele bu sıçakta.Esas raket parçalamalara ceza olmalı.

Novak hep geç sokuyor.O mikrop herife hiç uyarı gelmiyor.Federer zaten hızlı sokar.

Hakem ve gözlemci mahvetti maçı.Nadalın çok üstüne oynuyorlar.

Thiem mükemmel oynadı bu turnuvada o ayrı.
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2020, 14:11:04 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #369 : 29 Ocak 2020, 14:12:18 »
O zaman aşımı süresi 25 sn olmalı.Hele bu sıçakta.Esas raket parçalamalara ceza olmalı.

Novak hep geç sokuyor.O mikrop herife hiç uyarı gelmiyor.Federer zaten hızlı sokar.
Adam resmen psikolojik baskı uyguluyor rakiplerinde.Rakiplerin onunla oynarken çaresizliğini görebiliyorum ve rakipleri genelde ona karşı kendilerini zorlamak bile istemiyorlar.

Federerin mucizeye ihtiyacı var ve Djokovic’in Asya’da düzenlenen turnuvalarda inanılmaz bir havası oluyor.Bence Djokovic’i yenmesi için troll Federer modundan çıkması lazım.
Nadal 1 numara olmasına rağmen inanılmaz zor bir fikstüre sahip ve ilk olarak Kyrgios’la karşılaşmak zorundaydı ve şimdi de Thiem ile karşılaşıyor.Ardından Zverev ve finalde Djokovic ile karşılaşmak zorunda kalacak.
En zayıf fikstür açık ara Federerdeydi ama trolllediği için Federere her fikstür zor geliyor.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #370 : 29 Ocak 2020, 14:18:10 »
Adam resmen psikolojik baskı uyguluyor rakiplerinde.Rakiplerin onunla oynarken çaresizliğini görebiliyorum ve rakipleri genelde ona karşı kendilerini zorlamak bile istemiyorlar.

Federerin mucizeye ihtiyacı var ve Djokovic’in Asya’da düzenlenen turnuvalarda inanılmaz bir havası oluyor.Bence Djokovic’i yenmesi için troll Federer modundan çıkması lazım.
Nadal 1 numara olmasına rağmen inanılmaz zor bir fikstüre sahip ve ilk olarak Kyrgios’la karşılaşmak zorundaydı ve şimdi de Thiem ile karşılaşıyor.Ardından Zverev ve finalde Djokovic ile karşılaşmak zorunda kalacak.
En zayıf fikstür açık ara Federerdeydi ama trolllediği için Federere her fikstür zor geli
Şu var her slamın ayrı puanlaması var.Son 1 yıl puanlaması alınıyor.Efsanenin favori turnuvası değil.Aynı Nola ve Federin Roland Garrostaki durumu gibi.
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2020, 14:18:44 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #371 : 29 Ocak 2020, 14:21:05 »
Son 2 sene baz alınıyor.Her slamin puanlaması farklı.Ondan bu yoldan gidiyor.Favori turnuvası değil efsanenin.Aynı Nola ve Federerin Rolandaki durumu gibi.1'er şampiyonlukları var.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #372 : 29 Ocak 2020, 14:28:42 »
Son 2 sene baz alınıyor.Her slamin puanlaması farklı.Ondan bu yoldan gidiyor.Favori turnuvası değil efsanenin.Aynı Nola ve Federerin Rolandaki durumu gibi.1'er şampiyonlukları var.
Federer’e uyan bir kort aslında.Son yıllarda Djokovicin çok ama çok gerisinde kaldı.Herhalde Nadal olmasa son 4 yıldaki tüm grandslamleri kazanacaktı manyak herif.

Federer o sakat bacakla 5 oyun alsa bile iyidir bence.Parisin intikamını alır Djokovic.Federer’i Millman ve Sandgren gerektiğinden fazla zorladı.
Serve-botlara karşı pek iyi olduğu söylenemez Federerin(bu turnuvada en azından) ve bakalım Djokovic’i karşı şimdi ne yapacak.
Son iki randevuda oyun olarak baskın olan Federerdi ama Djokovic kendi seyircisi önünde(burası Djokovicin evi sayılır) Federeri yok edecek gibi duruyor.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #373 : 29 Ocak 2020, 14:40:30 »
Novak geçen sene olaylı Thiem maçını tozların toprağın aşırı uçuşmasından dolayı durmuştu.

Sıkıntı erteleme kararı gelmeden Novak tesisleri terk etti.Suç ceza gerektirecek durum bu.Almadı herif.Thiem eledi yinede Novağı.Finale çıkmıştı.

Ertesi güne kalmıştı.

Şimdide itiraz gümbürtüye gitti.Hakem berbat .

Bir raket kırma dışında sportmen birine eleniyor en azından.Kygrıos olsa kabullenemezdim.Novak şampiyon.
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2020, 15:06:22 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #374 : 29 Ocak 2020, 15:22:28 »
Federer 6 kez kazandı bu turnuvayı. En başarlı olduğu kortlardan birisi ama cok yorucu maçlar yaptı ve yaşı itibari ile de işi zor. Novak bu turnuvada ekstra konsantre oluyor.
Nadal ise ilk seti 5-3, ikinci seti 4-2'den verdi.
4.sette yine çok fakat 2-0 öne geçecekken 4-2 yenik duruma düştü. Nadalin maçlardaki önemli mental eşik diyebileceğimiz kritik anlarda bu kadar yetersiz kaldığını çok az hatırlıyorum. Onlar da novak yada federere karşıdır. Tabi bir numara olmasına karşın gerçekten de fiksturu çok zor. 2 numara olsa daha iyiymiş.