Gönderen Konu: Tenis  (Okunma sayısı 428237 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Tenis
« Yanıtla #585 : 16 Şubat 2021, 17:58:26 »
Tsipipasın en büyük avantajı Patrik Muratoğlu.Çok sakin kalabiliyor kortta.Avustralya açıkta yine en çok Federer klipleri dönüyor ki artık jubile hazırlığında.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2021, 17:59:10 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #586 : 16 Şubat 2021, 18:01:49 »
Federer şu Noleye kaybettiği wimbledonı alıp bıraksa güzel olurdu ama bırakmaz oyun stilide aşırı efor gerektirmiyor

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #587 : 16 Şubat 2021, 18:07:14 »
Federer şu Noleye kaybettiği wimbledonı alıp bıraksa güzel olurdu ama bırakmaz oyun stilide aşırı efor gerektirmiyor

Uzun ilk defa oynanan karar setinde verdi çok pis vverdi.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #588 : 16 Şubat 2021, 18:50:22 »
Kazanılan şampiyonluklar ve rekorlar tabiki önemli. Diğerleri de yan parçalar.
Mesela madem öyle nadali sadece şampiyonluklarla değerlendirmeyelim. O dediğiniz popülerlik, saha içi, saha dışı karakter, oyunu değiştirme vs hepsi var nadalda. Federer ile başlayan (ki o da yarım) geri çizgi oyunu nadalla evrim geçirmiştir. Sampras ile servis vole son bulmuştur. nadalin bugün sevilmedigi tek bir ülke tek bir kort yok. Federerin de öyle. Novak kişilik olarak çok sevilmez. Ama Popülerlikse en önemli kriter kournikova yada sharapova kadar popüleri mi var. O zaman anna'yi Williamslarin önüne koymak gerekirdi. Haaa şunu da soyleyeyim federere goat demekde de bir problem yok. Kimilerine göre gelmiş geçmiş en iyi teniscidir. Bana göre değil ama böyle düşünenler de olabilir. Şu anda mesele Federer hayranı bir kardeşimizle Nadali novaki tartışıyoruz. Rakamsal olarak bir çok noktada geride kalınca olay popülerlik ve saha dışına geldi ama en önemli kriter basaridir bu tartismada. Federer de ne yazikki novakin dahi gerisinde kalacak bu konuda.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #589 : 16 Şubat 2021, 19:27:05 »
Federer hayranı diye bana denilmiş galiba ben Delpocuyum bu arada Nadal'a kimsenin bok attığı yok sadece istatistik geçerli değil demek istiyoruz mesela hep h2h diyorsun Nadal en son Djok yada Federeri sert kortta ne zaman yenmiş 2014 galiba dünyanın bir çoğu estetikten yana yanlış anlaşılmasın düz raket demiyorum Nadal'a üst düzey yetenek ama insanların çoğu nadir olan şeyi sever ve göze hoş gelir mesela kaç tane böyle backhand var istikrarlı wawrinka var istikrarı yok, bunlara da bakmak lazım popülarite denmiş Federer-Nadal rg maçında bile Federer tribünü ağırlıkta adam gelmediği zaman raitingler düşüyor bunlar gerçek Nadal'ın ben kimseyle tartıştığını bile görmedim mesela ama Federer işler kötü gidince çok kez hakemle tartıştı sataştı bu arada Sharapova örnek verilmiş Sharapovanın herhangi bir kadın tenisci ile anlaştığını göremezsin tribünde güzelliği ile fanı olabilir ama saha içindeki çirkefliği kupa seramonilerindeki suratıyla sabittir hatta Sharapova ve arkadaşları diye tenis turnuvasına katılacak arkadaş bulamadı ayrıca tekrar yazıyorum Nole 50 slamde alsa Fedalcılar tarafından daha iyi görülmeyecek bu rekabetin arasına girdiği için ve saha içindeki ve dışındaki açıklamalarıyla babasının konuşmalarından dolayı sevilmiyor
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2021, 19:28:16 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #590 : 16 Şubat 2021, 19:36:05 »
Federerin tartışmaları gayet medeni doğal içerde mi dışarıda mı durumları.Novak çirkefin önde gideni.Bir Fenerbahçelinin Novağı sevmesi.Gördük bugün gördük zora düştü başladı şaklabanlıkları.Başarı için her şey mübahtırın bireysel oyundaki versiyonu.Bu arada Novağın abisi sürekli taktik verdi Zvererevin arka tribününden uyarılmalıydı.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2021, 19:36:39 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #591 : 16 Şubat 2021, 20:18:00 »
Sosyal medyada takipçi sayısı olarak Nadal epey bir önde ikisinden de.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #592 : 16 Şubat 2021, 20:58:21 »
şahsen benim gözümde federer en iyisidir ama yukarıda saydıklarıma bakınca büyük ihtimalle 3 ü de kariyerlerinin sonuna geldiğinde nadal bu tartışmaya son noktayı koyacaktır ki buna sevinirim ilhan abi’nin dediği gibi nadalı sevmeyen bi tenis sever olduğunu hiç sanmıyorum.nole’ye geleceksek bence ikisini dahi geçse bile bu sevimsizlik ve diğerlerine göre oyuna olan etkinin daha az olması sebebiyle ne olursa olsun bu tartışmada ilk sırada olacağını sanmıyorum.ama dediğim gibi bu işler biraz “bence” “sence” meselesi.ronaldo-messi de mesela messi yeteneğiyle kendine aşık eden bi oyuncu ronaldo ise winnerlığıyla ama sonucunda orada da “bence” durumu söz konusu.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #593 : 16 Şubat 2021, 21:07:10 »
Sosyal medyada takipçi sayısı olarak Nadal epey bir önde ikisinden de.
Şimdi başarı dedik rakamlar bunu göstermiyor, head to head desek o da göstermiyor, tenisin oynanma şeklindeki değişim desek onda da nadalin önüne koyamayiz ikisini de. Geri çizgi oyunu nadal ile evrim geçirdi. Çünkü federer daha etkili servislerle daha kısa rallilerle oyunu bitirirdi. Servis volesi de önceki jenerasyondan esintiler taşırdı.  Nadal tamamıyla geri çizgiye dayalı bir dönem başlattı. Populerlik desek ki o da çeşitli platformlarda tartışılır. Şimdi yok sert kort, cart kort curt kort çıktı başımıza.

Tenis dünyasında en büyük isim de olsa mağdur daha çok destek görür ki çekişme daha çok olsun.  Bu her kortta boyledir.
Sampras mesela çok destek gördü ama kazanamadı fransayi. Tek kazanamadığı turnuvaydi.

Serti, çimi, toprağı, tersi, düzü önemli değil.  Federer kendi de zaten rekorlarının kirilacaginin farkında, Fransa açık sonrası Nadali ilk kutlayan oydu. Bu sene de en önemli iki rekoruna veda edecek. Nadal her türlü zirveye oturacak da benim için asıl önemli olan novakin Nadali geçmemesi. Adamdan bildigin gsden nefret ettiğim gibi nefret ediyorum.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #594 : 16 Şubat 2021, 21:23:32 »
Şimdi Tom kızacak, Fenerbahçeli adam Djokoviç'i sever mi diyecek ama ben çok severim :)

Djokovic'in en büyük sorunu Nadal ve Federer şampiyonluklar kazanıp büyük hayran gruplarına sahip olmuşken ortaya çıkıp onlara karşı şampiyonluklar kazanmasıdır. Seyirciden en az desteği görmesinin sebebi de tam olarak bu. Kort içinde veya dışında yapılanlara herkes çok önem verseydi 2018 Amerika Açık finalinde açık açık yalan söyleyen ve haklı olan hakeme hakaret eden Serena maçta aldığı her puandan sonra seyirci kendinden geçmezdi. Başka bir örnek olarak maçlarını izlemesi eziyet olan, Nadal'ın yüzüne top vurup özür bile dilemeyen Nick Kyrgios'un Avustralya'da en büyük desteği gören oyuncu olması verilebilir. Djokovic'in pandemi döneminde yaptıklarını kimse çıkıp savunmaz ama bu desteğin az olmasının açıklaması olmaya da yetmez.

Djokovic'in iyi oynadığını kabullenmemek ve sürekli nefret kusmak onun tüm zamanların en iyi tenisçilerinden biri (belki de en iyisi) olduğunu değiştirmeyecek.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #595 : 16 Şubat 2021, 21:30:00 »
Şimdi Tom kızacak, Fenerbahçeli adam Djokoviç'i sever mi diyecek ama ben çok severim :)

Djokovic'in en büyük sorunu Nadal ve Federer şampiyonluklar kazanıp büyük hayran gruplarına sahip olmuşken ortaya çıkıp onlara karşı şampiyonluklar kazanmasıdır. Seyirciden en az desteği görmesinin sebebi de tam olarak bu. Kort içinde veya dışında yapılanlara herkes çok önem verseydi 2018 Amerika Açık finalinde açık açık yalan söyleyen ve haklı olan hakeme hakaret eden Serena maçta aldığı her puandan sonra seyirci kendinden geçmezdi. Başka bir örnek olarak maçlarını izlemesi eziyet olan, Nadal'ın yüzüne top vurup özür bile dilemeyen Nick Kyrgios'un Avustralya'da en büyük desteği gören oyuncu olması verilebilir. Djokovic'in pandemi döneminde yaptıklarını kimse çıkıp savunmaz ama bu desteğin az olmasının açıklaması olmaya da yetmez.

Djokovic'in iyi oynadığını kabullenmemek ve sürekli nefret kusmak onun tüm zamanların en iyi tenisçilerinden biri (belki de en iyisi) olduğunu değiştirmeyecek.

+1 abi bunu bende yazdım federerle nadalın arasına girdiği için sevilmiyor sevilmeyecek rekorları kırsa dahi ki kıracak böyle bir karakter belki hoş gelmez kimseye ama adam bundan besleniyor ve lehine çeviriyor son wimbledon finali mesela 40-15 %90-95 federerci kort yıkılıyor ordan ayağa kalkmak kolay değil çok hatalar yaptı yapmaya devam edecek istatiksel anlamda 1 numara olacak ama en iyisi kabul edilmeyecek

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #596 : 16 Şubat 2021, 21:46:42 »

İlk yıllarında bu kadar nefret edilmezdi. Zira onlara karşı bu kadar başarılı değildi. Dediğin  önemli bir kriter. Başarılı olmaya başladıkça pastadan daha çok pay aldı ve sevilmemeye başladı. Diğer yandan sevilmeme nedenlerinden daha buyuk birisi de korttaki hal ve tavirlari. Raketleri yere vurmasi, çok tahrik edici ve irrite edici sevinç ve mimikleri. Kısaca çizdiği negatif profil. Bağırması bile itici. Mesela novakin federer veya nadal ile oynayıp da tribunlerde daha çok destek gordugu maç kolay göremezsin. Bizi gıcık eden bir çok tavrı korttaki insanları da ediyor. Raketi yere vuran kim olursa olsun tribünden tepki ceker. Tenis seyircisi agresifligi sevmez. Adam kaosla besleniyor adeta. Bundaki tavırları sampras, agassi, graf, seles, federer, nadal çoğu büyük tenisçide göremezsin. Belki biraz williamslar, sanchez, Ivan, hingis vs'de.
Öte yandan elbette basarilarina hiç bir gölge düşmez. Rakamlar ortada. Aksini kimse iddia edemez.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #597 : 16 Şubat 2021, 21:52:14 »
Mc.conroe Joe Mc.conroe psikopatın önde gideneydi.Karşı tarafa geçip rakibiyle bile itişmiştir pozisyon itirazlarını karşı tarafa geçerek çok yapmıştır.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #598 : 17 Şubat 2021, 01:06:57 »
27 yaşındaki Karatsev’in kariyeri boyunca kazandığı para: 618,354 $ Avustralya Açık’tan bu yıl kazanacağı en düşük para: 662,000 $

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #599 : 17 Şubat 2021, 05:19:09 »
barty elendi kuranın üst tarafında hep underdog isimler kaldı