Gönderen Konu: Tenis  (Okunma sayısı 428237 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Tenis
« Yanıtla #2595 : 13 Haziran 2021, 22:02:45 »
Ortada falan değil bence istediği slami alacak şekilde duruyor.

Bence artık tamamen umudu kestim diğer tenisçilerden.
Zaten bu sevimsiz herif 27-28’e gidecek gibi duruyor ve o yüzden yaşamış en iyi,en başarılı tenisçi olarak tarihe geçecek bile.
Ah be Nadal nasıl kaybettin şu herife :(
Federer zaten çoktan tarihe gömüldü ama Nadal’ın Federer’i her alanda geçmesini isterdim :(

Nadalın geçmesinde sıkıntı yok.24-25 utopik.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2596 : 13 Haziran 2021, 22:05:50 »
Nadal radikal kararlar alacağını açıklamış.Bırakıyor bence.
Gelecek seneden bahsetti toplantıda sallama abi bir şeye taktın mı takıyorsun :D

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #2597 : 13 Haziran 2021, 22:07:24 »
Gelecek seneden bahsetti toplantıda sallama abi bir şeye taktın mı takıyorsun :D

Marcada okudum.Manşet girmişler Novapı hakkını verirken gömmelerde sondaq.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2598 : 13 Haziran 2021, 22:12:25 »
Ki daha çok genç Novak.34 yaş hiçbir şey değil,yeni jenerasyonun tamamı loser ve onu 40 yaşına kadar yenebilecek kimse yok.
Abi işin kötü tarafı peş peşe 5 kere GS alacak adam.
2021 Wimbledon-2021 US Open-2022 AO-2022 eğer Nadal iyi gelemezse yine Novak-2022 Wimbledon-2022 US Open.Korkunç bir seri yakalayacak gihi duruyor.
Medvedev Tsitsipas Zverev gibi loserlar hayatta Djokovic’i yenemez.

Belki tenis federasyonu yeni kararlar alabilir.
Djokovic her maça 2-0 geride başlayıp;5-1 geride olup maçı kazanmaya çalışabilir.

Yani 3 set peşpeşe bagel gerekse ve bacağı sakat olsa yine kazanır.

Cidden erkek tenisi acınacak durumda.Djokovic olduğu sürece kimse GS alamaz.
Sene basinda adam açıklama yaptı. Bundan sonraki kariyerinde iki hedefi kaldığını ve sadece onlara konsantre olacagini söyledi. Neydi bunlar: en uzun süre 1 numara kalma ve en çok grand slam kazanma. İlkini kırdı. İkincisini ise tenis tarihine gecerek us openda kirmasi buyuk olasılık.

Simdi bu hedefleri koymuş  ve bu doğrultuda oynayan bir novaki yenmek gerçekten imkansız ki görüyoruz, avustralyada medvedevle idman yapti. Bugun de 2-0dan sonra 3 set boyunca tek bir break point dahi vermeden kazandi.

Yeni tenisciler tenisçi falan değil. Kucuk turnuvalarda kazanabilirler ama bir grand slam finalinde asla yenemezler novaki. Adam zaten bunu da söyledi. Isleri zor, daha cok çalışmaları lazim diye.

Burada is nadalda bitiyor ama o da cok.kirilgan. sakatlığının etkisi de olabilir ama eski cevikligi yok. Mental anlamda da novakin tuzağına düşüyor. Ben onun yerinde olsam ne yapıp edip wimbledonda novaki yenmeye çalışırım ki intikamimi alabileyim ama bunu başarabilecek fizik ve mental zirveye çıkması çok zor.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #2599 : 13 Haziran 2021, 22:13:35 »
Turnuva genelinde çok kötü tenis oynadı.Aslında kazandığı Nadal maçında da aman aman bir oyun yoktu ortada.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2021, 22:14:48 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #2600 : 13 Haziran 2021, 22:19:34 »
Tabi yenemez çünkü adam sportmen değil.Yinede  bugün nispeten az yapsada çirkin oyun tarzı var.

Öldüm bittim halleri,defalarca oyunu yavaşlatması.Kaç kere kuralı çiğnedi.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #2601 : 13 Haziran 2021, 22:20:20 »
nadalın wimbledon ya da avustralyada kazanması şart.1 avustralya ve 2wimbledon sırıtıyo biraz cvsinde.en azından ikisinden birinde 1 şampiyonluk alması gerekir bence.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #2602 : 13 Haziran 2021, 22:20:39 »
Sene basinda adam açıklama yaptı. Bundan sonraki kariyerinde iki hedefi kaldığını ve sadece onlara konsantre olacagini söyledi. Neydi bunlar: en uzun süre 1 numara kalma ve en çok grand slam kazanma. İlkini kırdı. İkincisini ise tenis tarihine gecerek us openda kirmasi buyuk olasılık.

Simdi bu hedefleri koymuş  ve bu doğrultuda oynayan bir novaki yenmek gerçekten imkansız ki görüyoruz, avustralyada medvedevle idman yapti. Bugun de 2-0dan sonra 3 set boyunca tek bir break point dahi vermeden kazandi.

Yeni tenisciler tenisçi falan değil. Kucuk turnuvalarda kazanabilirler ama bir grand slam finalinde asla yenemezler novaki. Adam zaten bunu da söyledi. Isleri zor, daha cok çalışmaları lazim diye.

Burada is nadalda bitiyor ama o da cok.kirilgan. sakatlığının etkisi de olabilir ama eski cevikligi yok. Mental anlamda da novakin tuzağına düşüyor. Ben onun yerinde olsam ne yapıp edip wimbledonda novaki yenmeye çalışırım ki intikamimi alabileyim ama bunu başarabilecek fizik ve mental zirveye çıkması çok zor.
Ki Nadal’da bu servisle kolay kolay çimde şampiyon olamaz.

Bu adam robot falan değil ama daha da ötesi bir şey.Adam resmen rakiplerinin mental olarak kırılmasını maç içinde sağlamayı iyi biliyor.En kritik anları müthiş şekilde geçiyor.
Federer 40-15’den o maçı verdiğinde zaten bunların geleceği az çok belliydi.
Tarihte Federer kadar fırsat tepen başka hiçbir tenisçi yoktur herhalde.
Ama Novak’ı ayrı kılan şey de bu zaten.Dmitrov Tsitsipas gibi adamlara bu adam slamde maç falan vermez ama Federer falan verir.
Bu adam o 40-15’lil finalden sonra mental olarak olabilecek en üst seviyeye çıktı ve bu adamı artık sadece Nadal durdurabilir.
Medvedev Tsitsipas gibi isimler Djokovic için çerez rakipler.Ya yeni bir GOAT tipi bir adam çıkacak ya da Djokovic bu düz tenisçilerle rekor üstüne rekor kıracak.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2603 : 13 Haziran 2021, 22:22:20 »
Ortada falan değil bence istediği slami alacak şekilde duruyor.

Bence artık tamamen umudu kestim diğer tenisçilerden.
Zaten bu sevimsiz herif 27-28’e gidecek gibi duruyor ve o yüzden yaşamış en iyi,en başarılı tenisçi olarak tarihe geçecek bile.
Ah be Nadal nasıl kaybettin şu herife :(
Federer zaten çoktan tarihe gömüldü ama Nadal’ın Federer’i her alanda geçmesini isterdim :(
Tek tek bakmamak lazım olaya önümüzdeki 3 aydaki yoğunluğa bakıyorum robotta olsa djokovic kolay değil form tutarsa thiem üstüne medvedev eklemeleri amerikayı zorlu hale getirecek olimpiyatlarda darbe yemiş djokovic sürpriz olmaz bunun amerikaya yansıması olur bence

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #2604 : 13 Haziran 2021, 22:22:37 »
nadalın wimbledon ya da avustralyada kazanması şart.1 avustralya ve 2wimbledon sırıtıyo biraz cvsinde.en azından ikisinden birinde 1 şampiyonluk alması gerekir bence.
AO artık çok zor.
Hakeden kazansın elbette ama keşke başka bir şey olsa da bu adam rekorları başka bir seviyeye çekmese.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #2605 : 13 Haziran 2021, 22:27:07 »
AO artık çok zor.
Hakeden kazansın elbette ama keşke başka bir şey olsa da bu adam rekorları başka bir seviyeye çekmese.
sadece djoko değil federerle rekabetinde de önemli bence kazanıp kazanmayacağı

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2606 : 13 Haziran 2021, 22:27:14 »

Marcada okudum.Manşet girmişler Novapı hakkını verirken gömmelerde sondaq.
djokovic maçı sonrası açıklamalarını okudum marcada seninleyiz rafa demiş baktım manşete

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #2607 : 13 Haziran 2021, 22:27:22 »
Nadal Federer çamur değil kendi oyunlarını oturursa yenerler oyunun  diğer departmanları yok bundan farklı.Nadal istese yapar ama farlı İspanyol.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #2608 : 13 Haziran 2021, 22:27:45 »
Tek tek bakmamak lazım olaya önümüzdeki 3 aydaki yoğunluğa bakıyorum robotta olsa djokovic kolay değil form tutarsa thiem üstüne medvedev eklemeleri amerikayı zorlu hale getirecek olimpiyatlarda darbe yemiş djokovic sürpriz olmaz bunun amerikaya yansıması olur bence
katılıyorum.zaten son 2-3 yıldır us openda garip garip şeyler yaşanıyo hep

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #2609 : 13 Haziran 2021, 22:29:02 »
djokovic maçı sonrası açıklamalarını okudum marcada seninleyiz rafa demiş baktım manşete