Gönderen Konu: Tenis  (Okunma sayısı 428333 defa)

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Tenis
« Yanıtla #3090 : 05 Temmuz 2021, 18:11:09 »
Djokovic Djokovic olali tenis dunyasi ile boyle tasak geçtiği bir sezon olmamıştır. 1 tane mi adam olmaz. Adam gule oynaya terlemeden sıkmadan adeta idman havasında bir grand slam sezonu geçiriyor.
Graftan sonra altin slam yapan ilk tenisçi olmaması ancak kendi başına bir iş gelmesi ile olur.
Ben belki 30 yildir tenis izlerim ama erkek tenisinde boyle vahim bir yıl hic görmedim.
Tek bir adam tüm tenis dünyası ile tasak geçiyor
Michael jordanin ilkokul çocukları ile basket maçı yapmasi gibi.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #3091 : 05 Temmuz 2021, 18:27:25 »
Fucsovics ilk turda Sınneri ve bir önceki turda Diegoyu eledi.Ben iyi gidiyor dedim şampiyon olur demedim.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3092 : 05 Temmuz 2021, 18:31:39 »
Tenis dünyası erkekler bölümünde tartışılıyor.Uzmanlarda sıkıldı zaten nefretlik adam.Ama oynamıyorlar peşinen yenilgiyi kabul ederek çıkıyorlar korta.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #3093 : 05 Temmuz 2021, 18:41:29 »
Uzman olmaya gerek yok ki bu konuda görüş yapmak için.Tenisi hobi olarak takip eden,sadece önemli turnuvalara göz atan birisi bile Djokovic dışında Tenis dünyasında başka bir raketin kalmadığını görebilir.Ne kadar iyi olursa olsun;erkek tenisinde oyuncu kalmadı.
Rublev,Tsitsipas,Medvedev,Zverev gibi vasat adamların ilk 10 yaptığı bir dönemdeyiz.Federer 50 yaşında bile şu anki oyuncularla dalga geçecek durumda.

Çaresizliğin en önemli nedeni ise vasat oyuncular olmaları.Djokovic'in her maç öncesi 'Acaba 2-0'dan geri mi dönsem yoksa kendimi hiç mi yormasam' diye düşündüğünü düşünüyorum.

Dümdüz sporcular hepsi,hiçbirinde 10 sene önceki tenisçilerdeki ne yetenek ne de kazanma hırsı var.
Wawrinka,Tsonga gibi en azından ortanın üstü oyuncular vardı eskiden.Murray gibi neredeyse big 4'ü ortaya çıkartacak adamlar vardı.Şimdi ise turnuvalara sürekli katılan,servisini tutturan bir adam ilk 10'da kendine yer buluyor.
Aslan Karatsev bile nerelere geldi,hiçbir güncel tenisçinin bir mucize olmadıkça bu kısır döngüyü bozması zor.Hele ki Medvedev,Zverev gibi vasatlara kaldıysa umutlar yandık...

Federer'in 40 yaşında şu turnuvada Novak'ın en büyük rakibi olması bence erkek tenisi için utanç verici bir olaydır.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3094 : 05 Temmuz 2021, 18:45:05 »
Stefanos vasat falan değil Rublevde.Medvedev düz ama diğer 2 oyuncuya katılmıyorum.Stefanos finalin ağırlığını atamadı hazırlık turnuvasınada katılmayınca kaderi çizildi.Rublev fiziğini geliştermezse düşer altlara.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3095 : 05 Temmuz 2021, 18:49:07 »
Novağın geçenlerde aldığı göz damlası yasal mı.?

Doping yaptığından şüphe ediyorum ben.Astım sıkıntıları vardı astım yenilemez hastalık nefes nefese kalırdı.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #3096 : 05 Temmuz 2021, 18:50:26 »
Stefanos vasat falan değil Rublevde.Medvedev düz ama diğer 2 oyuncuya katılmıyorum.Stefanos finalin ağırlığını atamadı hazırlık turnuvasınada katılmayınca kaderi çizildi.Rublev fiziğini geliştermezse düşer altlara.
Tom abi sana önerim 10 sene önceki tenis maçlarını nostalji niyetine izlemen.Çünkü uzun süre o klasta tenisçileri izleyemeyeceksin.
Bunların hiçbiri üst düzey raket değiller,benim gözümde bu adamlar vasattır işte.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3097 : 05 Temmuz 2021, 18:51:39 »
Kerber formsuzken birden kendine geldi.Çok iyi sporcu.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3098 : 05 Temmuz 2021, 18:52:06 »
Tom abi sana önerim 10 sene önceki tenis maçlarını nostalji niyetine izlemen.Çünkü uzun süre o klasta tenisçileri izleyemeyeceksin.
Bunların hiçbiri üst düzey raket değiller,benim gözümde bu adamlar vasattır işte.

Ağır oynanıyordu şimdi çok hızlandılar.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3099 : 05 Temmuz 2021, 18:58:03 »
Gençler iki oyuncuyu yeniyorlar çoğu kez tek Novak şüphelerim var.Tabi Novğın yağ oranı çok iyi buda ona kortta büyük avantaj sağlıyor.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2021, 18:58:36 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3100 : 05 Temmuz 2021, 19:12:11 »
Kerber alev aldı şampiyon olursa şaşırmam.Wta en sevdiğim isimlerden nasıl yükseldi inanılmaz aldığı o turnuva Berlinde iyi oyun moral verdi.

Kadınlarda slam finallerinin 5  set üstünden oynanma ihtimali vr ki olur.Diğerleri zor turnuva bitmez.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3101 : 05 Temmuz 2021, 19:23:28 »
Zverev 0-2 geride Auger çok iyi turnuva geçiriyor Hallede final yaptı.Tony Nadal mentörü.Doğru yolda.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3102 : 05 Temmuz 2021, 20:26:29 »
Auger düştü Zverev 2-2.Auger servis kırdı avantaj ondayken ara yağmur.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2021, 20:35:11 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3103 : 05 Temmuz 2021, 21:15:41 »
Oyuncular sürekli kort değiştiriyor bazı oyuncular hariç.Buda çok etkiliyor durumu.Medvedev dünya 2 numarası kort 3'e kaymaz kaymmalı haklı.Durdu maçı.Üst örtülmüyor.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #3104 : 05 Temmuz 2021, 21:33:29 »
Atpde sakin oynayan gençler orta seviye gençler:Sınner-Auger-Korda-Berrettini.Auger ekliyor gelişiyor disiplinli çalıştığı belli çoçuğun.2 gündür güzel maçlar oluyor.Medvedev-Çiliç turnuvanın maçlarındandı.Yine Korda-Karen maçı.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2021, 21:39:43 Gönderen: Tom Hanks »