Gönderen Konu: Tenis  (Okunma sayısı 428262 defa)

0 Üye ve 25 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Tenis
« Yanıtla #4185 : 15 Eylül 2021, 10:25:30 »
Değil boş işler.Boşa çabalar masterslar küçümsenirken şimdi oraya mı geçtik.
Senin için bos is, tenis dünyası için ise 2021'in en önemli iki rekorundan birisi. Bana da sorsalar en önemli 4-5 istatistikten birisi.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #4186 : 15 Eylül 2021, 10:28:54 »
Masters 1000 turnuvaları sene boyunca cok farkli zeminlerde oynanan turnuvalardir. Eskiden Mercedes super 9 olarak gecerdi ve bu turnuvalarda en çok puan toplayan yilin en büyük para ödüllü turnuvasına katılırdı. Tarihte bu turnuvalarin tamamını en az 1 kere kazanan hiç bir tenisçi yok ve novak bunu iki kez basardi. Bos konuşmalara gerek yok
Grand slamlerden sonraki en önemli turnuvadir bunlar.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #4187 : 15 Eylül 2021, 10:37:15 »
Evet ama nedense 3 oyuncu katılmamaya başladıktan sonra tu kaka oldu.

Tenis dünyası yalaka zaten.Neyse asla tüm zamanların oyuncusu olmayacak gözümde zaten karekter olarak 5 para etmez.Wlander bile sevindi.

Yaş olmuş bilmem kaç raket kırdı ceza verilmeli raketi böyle parçalayan oyunculara tahammülüm yok.İstisnasız.Hem rakibe hem seyirciye saygısızlık.

O parçalar yaralayabilir.Ceza gelmeli zaman geçirmeden daha ciddi olay bu.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #4188 : 15 Eylül 2021, 10:39:12 »
Bu güzel spor forumunda medeni tartışmayı çok seviyorum spora aşığız medenice tartışıyoruz.

Mastersları bırak 250 bile bakıyorum tenis içime işlemiş hoşuma gidiyor genç oyuncuları takip.Nıtto var sezon sonuna doğru İtalyada.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #4189 : 15 Eylül 2021, 10:55:16 »
1000 turnuvalarıda 3 set üstünden olsada özel çoğu iptal tek 2 tane kaldı birine Amerikadakine 96 sporcu alıyorlar.

Rafa son hamle yapabilir güvenim hala tam Novak ve Rafa eşit sayıda bitirebilir şampiyonluk slamlerini.Federer canımın içi.Rafa sonradan gelir.

« Son Düzenleme: 15 Eylül 2021, 10:55:39 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #4190 : 15 Eylül 2021, 11:13:17 »
Eskiden bu turnuvaların finali 5 set uzerindendi. Hatta bayanlarda graf - hingis finali de 5 set üstünden oynanmış, graf 3-2 kazanmisti.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #4191 : 15 Eylül 2021, 12:05:06 »
Eskiden bu turnuvaların finali 5 set uzerindendi. Hatta bayanlarda graf - hingis finali de 5 set üstünden oynanmış, graf 3-2 kazanmisti.

Değerli renkdaşım zorlaştı biraz yolculuklar turnuvalar arttı.Bence yine finaller 5 set olabilir.Kadınlarda 5 set düşünülüyor finaller slamlerde diğeri zor turnuva bitmez.2 ayrı slam olmaz çinsiyet eşitliğine ters.

Müthiş hafıza var sizde helal olsun.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #4192 : 15 Eylül 2021, 12:08:28 »
Kabullenmek gerekiyor ama bir yerden sonra.
Tarihin en başarılı tenisçisi çoktan oldu bile.Tarihin en iyisi sıfatını alması için 3-4 senesi var.
Devir değişiyor diye yazıyor duruyorsun ama Novak kariyerinin en aptalca finalini oynamış bile olabilir.
O kadar çok hata yaptı ki Zverev bile yenerdi Novak'ı.
Sanki tenisçi varmış gibi yorum yapıyorsun,Novak'ı 5 set üzerinden yenebilecek bir oyuncu söyle bana.
Çim'de hiçbir tenisçi kafa tutamaz.
Toprak'ın kralını toprağa gömdü,öyle bir depresyonda ki turnuvalara bile katılamıyor.Yeni kral bile olmuş olabilir toprakta.
Hızlı sert kortta rakibi yok,Medvedev bu tempoyu AO'da tutturamaz.Tek şansları US Open.Onda da aptalca işler oluyor son 3 yıldır.

Ben de anti-Novak tarafındayım ama kabullenin artık adam basketboldaki Jordan seviyesine ulaşmak üzere.Medvedev,Zverev gibi mevsimler oyuncular ile bu işler olmaz.Medvedev neredeyse tenis sezonunun 3-4 ayı ortalıkta yok,toprakta rezil durumda,çimde teknik olarak çok iyi değil ve tek iyi olduğu alan sert kortlar.Zverev'in başı özel hayatıyla dertte zaten,onu da silin.
Tsitsipas falan boş isimler.Kim yenecek bu adamı?
Federer mi? Sadece rekorlarını geliştirmesi ertelendi,o kadar.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #4193 : 15 Eylül 2021, 12:18:13 »
Görürsünüz a görüşlerinize saygı duyuyorum.Kadına şiddet insana savunulamaz ama özel hayatından yüklenmek çiğlik.

Tenisçi çıktı çıkıyor yok aptal tenis oynamış Medvedev ezdi geçti.Zaten Zverev yerı finalinden bu yana dökülüyordu.Burda bile iyi maçı yok.

Rakipsiz falan değil.

Alabilir alsada benim için fark etmez.Ama en iyilerden en iyisi değil.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #4194 : 15 Eylül 2021, 12:19:13 »
Medinin Avustralyada da ciddi şansı var.Bir Titanı yendi.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #4195 : 15 Eylül 2021, 12:22:42 »
Değerli renkdaşım zorlaştı biraz yolculuklar turnuvalar arttı.Bence yine finaller 5 set olabilir.Kadınlarda 5 set düşünülüyor finaller slamlerde diğeri zor turnuva bitmez.2 ayrı slam olmaz çinsiyet eşitliğine ters.

Müthiş hafıza var sizde helal olsun.
Tenisin tenis olduğu, gerçek rekabetin olduğu yılları çok iyi bilirim. Hatta tenisle ilgili bir kitap çalışmam bile vardi. Son dönemleri çok izlemem, takip ederim sadece. İzlenecek, keyif alınacak bir tenis de oynanmıyor zaten. Rekorlara tanıklık ediyoruz hepsi o.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #4196 : 15 Eylül 2021, 12:23:33 »
Delikanlı Eurosport Internatıonal bakalım geçende ne olduda bu finali ekleyecek mi yoksa kulaklarının üstüne mi yatacaklar.

Novak üzülmesin diye yarı finalde olimpiyat Zverevin eleyişini vermediler.Bu mu yayıncılık.?

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #4197 : 15 Eylül 2021, 12:25:31 »
Tenisin tenis olduğu, gerçek rekabetin olduğu yılları çok iyi bilirim. Hatta tenisle ilgili bir kitap çalışmam bile vardi. Son dönemleri çok izlemem, takip ederim sadece. İzlenecek, keyif alınacak bir tenis de oynanmıyor zaten. Rekorlara tanıklık ediyoruz hepsi o.

İzleniyor be bu turnuva özellikle erkeklerde Alcaraz diye oyuncu kazandık.Çok doğru yolda.Nadal akademi mezunu.Altüst oldu tablo bir hayli 3-2lik maç izledik.

Kitabın adı ne.?

Piyasada bulunur mu.?
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2021, 12:26:30 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #4198 : 15 Eylül 2021, 12:34:51 »
Görürsünüz a görüşlerinize saygı duyuyorum.Kadına şiddet insana savunulamaz ama özel hayatından yüklenmek çiğlik.

Tenisçi çıktı çıkıyor yok aptal tenis oynamış Medvedev ezdi geçti.Zaten Zverev yerı finalinden bu yana dökülüyordu.Burda bile iyi maçı yok.

Rakipsiz falan değil.

Alabilir alsada benim için fark etmez.Ama en iyilerden en iyisi değil.
Yani maçı izlemeseniz diyeceğim ki haberdar değil ama o kadar çok basit hata yaptı ki;ben gözlerime bile inanamadım.Medvedev kötü oynadı demedim yine yanlış anlıyorsunuz sürekli olarak kendi kafanız neyi eserse onu görüyorsunuz.Novak zaten olimpiyatlardan beri ciddi bir düşüş yaşıyor.

En iyisi kim peki? Nadal ve Federer'e karşı üstünlük kurmuş adam,duygusal mı olacak mıyız en iyi belirleme konusunda?

Zverev'e özel hayatıyla ilgili vurmadım bile,sadece bunlarla uğraşırken ciddi enerji kaybedecek ondan silin dedim.Kimseyi özel hayatıyla sorgulamıyoruz zaten,öyle bir şey olsa Jordan'a kimse GOAT falan demez.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #4199 : 15 Eylül 2021, 13:03:20 »

İzleniyor be bu turnuva özellikle erkeklerde Alcaraz diye oyuncu kazandık.Çok doğru yolda.Nadal akademi mezunu.Altüst oldu tablo bir hayli 3-2lik maç izledik.

Kitabın adı ne.?

Piyasada bulunur mu.?
Bulunmaz çünkü bitmemiş bir çalışma.