Gönderen Konu: Tenis  (Okunma sayısı 428207 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: Tenis
« Yanıtla #6945 : 10 Eylül 2023, 23:55:14 »
aralarında bariz sıklet farkı var.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6946 : 11 Eylül 2023, 01:52:10 »
şu seti alamayacaksan neyi alacaksın

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #6947 : 11 Eylül 2023, 02:25:49 »
Medvedev cephaneliginde ne var ne yoksa alcaraz maçında harcamış. 36 yaşındaki novaka idman yaptırıyor.  Bütün tenis dünyasının + ne kadar ünlü varsa amerikada beklediği alcaraz - novak finaline de engel oldu dangalak herif.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6948 : 11 Eylül 2023, 02:53:04 »
Daniil Medvedev'den Novak Djokovic'e: "Hala burada ne yapıyorsun? Benim 20 tane turnuva şampiyonluğum var, senin 24 tane Grand Slam. Sadece biraz yavaşlamanı umuyorum."

final maçı kaybettikten sonra şöyle cümleler sarf edilmesi çok manasız. yani rakibi takdir mi etmeye çalışıyosun kendini yenilmişken daha da mı yerin dibine sokmaya çalışıyosun belli değil. tuhaf bi djokovic aşkı var bunda. her maçtan sonra aynı şeyleri anlatıyor.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2023, 02:53:08 Gönderen: efeovic »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #6949 : 11 Eylül 2023, 04:41:46 »
Alcaraz gibi suni rakip çıktı suni derken sanki rwkabet varmiş gibi adamımotive ettiler bilincli baktılar Nadalda bırakıyor.Alcaraz finale çıksa tuzbuz ederdi iyi ki çıkmadı.Alcaraz genç jenerasyonun en iyisi rakileri kendi yaş gurubu ve orta yaş gencler Rublev Medi Stefans gibi.Novak rakipsiz.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6950 : 11 Eylül 2023, 09:04:51 »
Erkekler slam nedir:128 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği çoğunlukla Novağın kazandığı rutine dönmeye yavanlaşmaya başlayan turnuva.Medi kibarca diyor ki çek git kardeşim.Çek az biz diğer oyuncularda ekmek yiyelim.İzliyoruz gayet güzel oyuncular aslında var.

Tüm rekorları kırdı tek wimbledon var orda da kırma zaten istatistik olarak hem Nadalı hemde Federeri solladın.Seni motive edecek şey kaldı mı.Çoğu branşta farklı şampiyonlar çıkıyor seyirciler sporseverler burda da görmek istiyor haliyle.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2023, 09:06:05 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #6951 : 11 Eylül 2023, 09:34:55 »
Medvedev'in yaptığı nereden baksa aşağılık bir açıklama. Aklı sıra espri yapıp Novak'ın hakkını veriyor ama bir kaç ay sonra 37 yaşına girecek adama karşı set alamıyor.
Burada düşünmesi gereken kendisi. Neden kaybettim, nasıl kazanabilirim diye düşünmesi lazım.

Ben bundan yıllar önce bu adamın grand slamlerde 30'a kadar yolu var dediğimde sanırım daha 20 bile olmamıştı. Her sene 3 alırsa zaten 38 yaşında 30 olur. Dile kolay 38 yaş diyoruz ki o yaşlarda ayakları bile zor gitmesi lazım bir tenisçinin. Neredeyse 30 yıldır tenis izlerim. Novak'ın oyununda kusursuz yaptığı, oyunu domine ettiği hiç bir özelliği yok. Bunu Sampras'ta gördüm, Federer'de gördüm, Nadal'da gördüm, Graf'ta gördüm, Serena'da gördüm ama Novak'ta göremiyorum. Servis, servis vole, forehand, backhand hiçbirisi dört dörtlük değil ama inanılmaz bir mental gücü var. İnatçı, sabırlı, rakibi hataya zorlayan ve asla pes etmeyen bir yapısı var. Rakipten önce kırıldığını çok ender gördüm. Psikolojik olarka zaten sahaya biz bu adamı yenemeyiz diye çıkıyor rakipler. Böyle olunca da kağıt üstünde kırılmadık rekor bırakmayacak gibi.

Bundan yıllar sonra gelmiş geçmiş en iyi tenisçi sıralamasında Federer yada Nadal diyenler bence hala bugün bile Novak diyenlerden fazla olacak. Kağıt üstünde en iyi tenisçi ancak oyun olarak asla en iyi tenisçi olamayacak. İstediği kadar rekor kırmaya devam etsin.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6952 : 11 Eylül 2023, 09:53:55 »
Ben Rusyadan zeki olmayan insan görmedim.Tüm açıklamaları mülakatları zekice.Zeka  100 üstündedir.Novağın akademisinde okumuş yskın arkadaşlar zatn Monakoda yaşıyor Novak gibi.Her birey Nadal Federer hayranı olacak diye kural yok.

Öte yandan bu turnuva baştan aşağa Novak için ayarlanmış.Kuralarda şike seziyorum az.Tek ilk 10 Fritz ile oynadı onada ezici üstün.Yıpranmadı diğerleri birbirlerini kırarken.

Turnuvanın maçı Sinner Zverev oldu.Zverev orda yıprandı keşke rahat olsaydı Alcaraz daha hazır çıkabilirdi.Seyir zevkide müthişti.5 saat sürdü.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2023, 09:54:24 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6953 : 11 Eylül 2023, 10:02:00 »
Medvedev'in yaptığı nereden baksa aşağılık bir açıklama. Aklı sıra espri yapıp Novak'ın hakkını veriyor ama bir kaç ay sonra 37 yaşına girecek adama karşı set alamıyor.
Burada düşünmesi gereken kendisi. Neden kaybettim, nasıl kazanabilirim diye düşünmesi lazım.

Ben bundan yıllar önce bu adamın grand slamlerde 30'a kadar yolu var dediğimde sanırım daha 20 bile olmamıştı. Her sene 3 alırsa zaten 38 yaşında 30 olur. Dile kolay 38 yaş diyoruz ki o yaşlarda ayakları bile zor gitmesi lazım bir tenisçinin. Neredeyse 30 yıldır tenis izlerim. Novak'ın oyununda kusursuz yaptığı, oyunu domine ettiği hiç bir özelliği yok. Bunu Sampras'ta gördüm, Federer'de gördüm, Nadal'da gördüm, Graf'ta gördüm, Serena'da gördüm ama Novak'ta göremiyorum. Servis, servis vole, forehand, backhand hiçbirisi dört dörtlük değil ama inanılmaz bir mental gücü var. İnatçı, sabırlı, rakibi hataya zorlayan ve asla pes etmeyen bir yapısı var. Rakipten önce kırıldığını çok ender gördüm. Psikolojik olarka zaten sahaya biz bu adamı yenemeyiz diye çıkıyor rakipler. Böyle olunca da kağıt üstünde kırılmadık rekor bırakmayacak gibi.

Bundan yıllar sonra gelmiş geçmiş en iyi tenisçi sıralamasında Federer yada Nadal diyenler bence hala bugün bile Novak diyenlerden fazla olacak. Kağıt üstünde en iyi tenisçi ancak oyun olarak asla en iyi tenisçi olamayacak. İstediği kadar rekor kırmaya devam etsin.

Ben bile az barışmama rağmen en iyisi dememe rağmen böyle mi düşünüyorsunuz.Novak hem Rafayı hemde Federeri evinde mağlup etti.Federer o Wimbledon kaybından dönemezsken Nadal yinede dönüp slamler almayı başardı.Sakatlık bitirdi kariyerini döneceğini sanmıyorum sempatiklerin kralının süper yıldızın.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #6954 : 11 Eylül 2023, 10:09:40 »

Ben bile az barışmama rağmen en iyisi dememe rağmen böyle mi düşünüyorsunuz.Novak hem Rafayı hemde Federeri evinde mağlup etti.Federer o Wimbledon kaybından dönemezsken Nadal yinede dönüp slamler almayı başardı.Sakatlık bitirdi kariyerini döneceğini sanmıyorum sempatiklerin kralının süper yıldızın.
Gelmiş geçmiş en iyi tenisçiye Federer demeyecek kişi çok az çıkar ama Novak'a üstün geldiği pek bir istatistiği yok. Burada oyundan bahsediyorum, estetikten. Dünyada sevilmediği yer yok ama Novak için böyle diyemeyiz. Zaten rakamların çoğu Federer yaşlandıktan, sakatlandıktan yada bıraktıktan sonra geldi. Federer Prime Nadal dönemine denk gelmese şu anda 30'un üstünde Grand Slam'i de onun olurdu. Yukarıda uzun uzun yazdım. Tekrar etmeme gerek yok.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #6955 : 11 Eylül 2023, 10:11:32 »
Bu arada Novak için bir rekor daha kırdığını belirtmekte fayda var. Toplamda 24.Grand Slam'ini kazanarak Tenis tarihinde kadınlarda Margaret Smith'ten sonra bu rakama ulaşan 2.tenisçi oldu. 1 grand slam daha kazandığında zirvede tek başına kalacak.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6956 : 11 Eylül 2023, 10:12:48 »
Gelmiş geçmiş en iyi tenisçiye Federer demeyecek kişi çok az çıkar ama Novak'a üstün geldiği pek bir istatistiği yok. Burada oyundan bahsediyorum, estetikten. Dünyada sevilmediği yer yok ama Novak için böyle diyemeyiz. Zaten rakamların çoğu Federer yaşlandıktan, sakatlandıktan yada bıraktıktan sonra geldi. Federer Prime Nadal dönemine denk gelmese şu anda 30'un üstünde Grand Slam'i de onun olurdu. Yukarıda uzun uzun yazdım. Tekrar etmeme gerek yok.

Keşke o masterslar ki önemlidir 5 değil bu yöntemle daha erken oynamaya başlansaydı.O sakatlıklar daha hafif atlatılabilirdi.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6957 : 11 Eylül 2023, 10:13:49 »
Bu arada Novak için bir rekor daha kırdığını belirtmekte fayda var. Toplamda 24.Grand Slam'ini kazanarak Tenis tarihinde kadınlarda Margaret Smith'ten sonra bu rakama ulaşan 2.tenisçi oldu. 1 grand slam daha kazandığında zirvede tek başına kalacak.
Evet ama kadınlarla erkekler tenisini kıyaslamak ne kadar doğru.?

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #6958 : 11 Eylül 2023, 10:21:28 »
Evet ama kadınlarla erkekler tenisini kıyaslamak ne kadar doğru.?
Hemşerim ne kıyası. Kırdığı rekoru söylüyorum.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6959 : 11 Eylül 2023, 11:37:57 »
Alccaraz ve ekibi çok akılcı çok iyi bence.Alcaraz ezeli rakibi falan değil rakibi genç jenerasyondan.Adama challenge çıkarmaya çalışan spor basının tuzağına düşmüyorlar.Gördük Garrosta dondu kaldı.Krampları ciddiymiş fizyoterapisti açıkladı sonradan.Tüm vücüdu.Yinede prestijli wimbledonu alarak 10 seneye damga vurmaya hazırım dedi takvim slamine engel oldu.

Alcaraz 3 4 yaşındayken Novak turnuvalar kazanmaya baişladı.