Gönderen Konu: Tenis  (Okunma sayısı 428307 defa)

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: Tenis
« Yanıtla #6960 : 11 Eylül 2023, 14:27:21 »
Alcaraz gibi suni rakip çıktı suni derken sanki rwkabet varmiş gibi adamımotive ettiler bilincli baktılar Nadalda bırakıyor.Alcaraz finale çıksa tuzbuz ederdi iyi ki çıkmadı.Alcaraz genç jenerasyonun en iyisi rakileri kendi yaş gurubu ve orta yaş gencler Rublev Medi Stefans gibi.Novak rakipsiz.
djokovic’e karşı bir oyuncuyu ekstra motive etmeye gerek yok ki. alcaraz kendi söylemişti en iyi olmak istiyorsam en iyiyi yenmem gerek diye. insanlar aptal değil, djokovic’i slam finalinde yenebilecek tek oyuncunun alcaraz olduğunu biliyor. jenerasyon farkı gibi şeyler de eklenince herkeste heyecan yaratıyor, herkes o maçı bekliyor. bence wimbledon finalinden sonra da djokovic gerçekten rekabet gözüyle bakıyor alcaraz’a. hatta finalde medvedev’in gelmesine en çok o üzülmüştür.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #6961 : 11 Eylül 2023, 14:35:29 »
djokovic’e karşı bir oyuncuyu ekstra motive etmeye gerek yok ki. alcaraz kendi söylemişti en iyi olmak istiyorsam en iyiyi yenmem gerek diye. insanlar aptal değil, djokovic’i slam finalinde yenebilecek tek oyuncunun alcaraz olduğunu biliyor. jenerasyon farkı gibi şeyler de eklenince herkeste heyecan yaratıyor, herkes o maçı bekliyor. bence wimbledon finalinden sonra da djokovic gerçekten rekabet gözüyle bakıyor alcaraz’a. hatta finalde medvedev’in gelmesine en çok o üzülmüştür.

Görüştür saygı duyuyorum.Ama pandemi cezasından dönen Novağın bu turnuvayı alacağı belliydi kurada lokum olunca nasıl oluyor hep bilmiyorum genelde bu var çekimlerinde.Alcaraz falan dinlemezdi.Dalga geçiyor bence.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #6962 : 11 Eylül 2023, 16:12:45 »
Alcaraz gibi suni rakip çıktı suni derken sanki rwkabet varmiş gibi adamımotive ettiler bilincli baktılar Nadalda bırakıyor.Alcaraz finale çıksa tuzbuz ederdi iyi ki çıkmadı.Alcaraz genç jenerasyonun en iyisi rakileri kendi yaş gurubu ve orta yaş gencler Rublev Medi Stefans gibi.Novak rakipsiz.
Nereye tuzbuz ediyor. 2-2 toplamda maçları, onun da birinde setler 1-1'ken sakatlandı, diğerini de 7-6 'lık setlerle 2-1 kaybetti.
Novak'ın kura şansı olmasa finalde yine tokatlayabilirdi Alcaraz.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6963 : 11 Eylül 2023, 16:18:45 »
Nereye tuzbuz ediyor. 2-2 toplamda maçları, onun da birinde setler 1-1'ken sakatlandı, diğerini de 7-6 'lık setlerle 2-1 kaybetti.
Novak'ın kura şansı olmasa finalde yine tokatlayabilirdi Alcaraz.
Garrosta ne oldu gördük.Valla böyle motive olan Nolayı voltran güçleri birleşsse nafile.Sayın İlhan Beyin dediği gibi istediği an maç alır bu adam.Dün nerdeyse Sırplar mucize dönüşle maçı alacaktı.Yugo yada Balkan inadı diye bir gerçek var.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2023, 16:20:41 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #6964 : 11 Eylül 2023, 19:00:42 »
Garrosta ne oldu gördük.Valla böyle motive olan Nolayı voltran güçleri birleşsse nafile.Sayın İlhan Beyin dediği gibi istediği an maç alır bu adam.Dün nerdeyse Sırplar mucize dönüşle maçı alacaktı.Yugo yada Balkan inadı diye bir gerçek var.
Yazdık işte Garros'ta nolduğunu 1-1'ken sakatlandı, sakatlanmasa Wimbledon'da olduğu gibi tokatlayacaktı.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6965 : 11 Eylül 2023, 19:15:07 »
Sakatlık değil tüm vucudü etkileyen kramp.Elektriklenme olmuş.Çoçuk ki öyle raketi tutamıyordum açıklaması var.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #6966 : 11 Eylül 2023, 21:16:15 »
Sakatlık değil tüm vucudü etkileyen kramp.Elektriklenme olmuş.Çoçuk ki öyle raketi tutamıyordum açıklaması var.
Ne farkeder medikal bir sorun işte, hem daha yakın Wimbledon varken, daha uzak olan Roland'a bakıyorsun

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6967 : 11 Eylül 2023, 21:34:01 »
Ne çabuk gitti sene.Depremler seçim derken.Spor özeelikle Ağustos çabuk geçti.

Mayısta pek uzak değil.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2023, 21:34:56 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6968 : 11 Eylül 2023, 21:59:25 »
Djokovic: “Sırp olmasaydım, sportif başarılarım özellikle Batı’da yıllar öncesinden göklere çıkarılırdı.”

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6969 : 11 Eylül 2023, 22:17:44 »
Djokovic: “Sırp olmasaydım, sportif başarılarım özellikle Batı’da yıllar öncesinden göklere çıkarılırdı.”
İşte bu tezimi doğrulayan demeç.Fakir bir ülke Sırbistan.Geneli böyle.Biraz Hırvatlar azda Slovenler iyi durumda çok güzelmiş ülke.İsviçre İspanyadan
onlara göre fakir.

Kompleksli maalesef.Zeki Mürenin şarkısı ama az farklı.Şiirlerle şarkılarla alkışlarla yaşıyorum.Novak hala birşey ispat etme derdinde çok ama çok ilginç karekter. :D :)
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2023, 22:25:52 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6970 : 11 Eylül 2023, 22:26:06 »
sırpların bu spor kültürünün iyi analiz edilmesi lazım. birden fazla branşta, bizden çok daha az bir nüfus ve ekonomik imkanla bu başarı seviyesi inanılmaz. sadece bizle de kıyaslamıyorum, bunun almanya’sı fransa’sı da var. mesela iki ülke de çok başarılı ülkeler ama göçmen, sömürge vs. birçok farklı kökenden oyuncular var. sırplar o yüzden çok daha özel bir yerde. ben türk insanının da bu başarılara ulaşabilecek potansiyelde olduğunu düşünüyorum ama bizim sorunumuz taktiksel disiplin ve mental güç. çok şımarık, baskı altında bocalayan oyuncularımız çok maalesef. voleybol takımımızın son 20 yılı umarım her spor branşına örnek olur.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6971 : 11 Eylül 2023, 22:31:25 »
Sırplar çoğu dalda iyi değil.Bireysel Novak ve birde Atletizmde yıldızları var uzun atlama.Yıldız çıkmıyor.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6972 : 12 Eylül 2023, 18:53:09 »
Halep doping kullandığı gerekçisiyle men edilmiş.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6973 : 18 Eylül 2023, 19:16:08 »
geçen biri yazmıştı twitter’da tweeti tekrar aradım ama bulamadığım için linki atamıyorum, 8’li atp finallerinde djokovic, nadal, federer, murray, wawrinka, thiem, medvedev ve alcaraz’ın olduğunu, maçların sert kortta oynanacağını ve her oyuncunun birbiriyle oynayacağını varsayalım. yanlış hatırlamıyorsam soru da ilk 3 kim olur? sizce nasıl olur?

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6974 : 18 Eylül 2023, 20:23:27 »
geçen biri yazmıştı twitter’da tweeti tekrar aradım ama bulamadığım için linki atamıyorum, 8’li atp finallerinde djokovic, nadal, federer, murray, wawrinka, thiem, medvedev ve alcaraz’ın olduğunu, maçların sert kortta oynanacağını ve her oyuncunun birbiriyle oynayacağını varsayalım. yanlış hatırlamıyorsam soru da ilk 3 kim olur? sizce nasıl olur?
Thiem bitti maalesef dönemedi.Amerikan açık laneti.Wawri bile nispeten daha iyi.Zevkine oynuyor.

Novak Alcaraz Medi olur.