Gönderen Konu: Melih Mahmutoğlu  (Okunma sayısı 110646 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Melih Mahmutoğlu
« Yanıtla #180 : 11 Şubat 2018, 20:28:56 »
Sence olmamasi onlar acisindan olmadigi anlamina gelmez.... Daha once dedigim gibi konusup cozmuslerdir tahminen, ama buyur bu yanagima da vur anca dini kitaplarda olur.

Obradovici hepimiz seviyoruz ama ilahlastirmamakta lazim Besim. Sonucta iyisiyle kotusuyle o da bir insan. Bence net Obra hataliydi bu konuda. Sonucta 10 yasinda cocuk degil karsisindakiler. Ha Melih gider baskasi gelir (kim olur bilinmez ama sonsuza kadarda alternatifi cikmaz degil) o ayri. Takimin ayrilmaz parcasi oldugunu da dusunmuyorum Melih in, bogdan bile gitti. Ama olayin ozelinde durumu degistirmiyor.

Obradovic'i ilahlastirmamaliyiz diyorsun ama zaten basketbolun ilahi :)

Meselenin ozune gelecek olursak, Melih tokat olayina bu kadar bozuldu ise (bence bozulacak bir sey yok) ve Obradovic'in yaptiginin bu kadar onur kirici bir sey olduguna inaniyorsa, cikip adam gibi sitemine eder, takimdan ayrilmak icin de esasli adimlari atardi.  Gecmiste takimla yasadiklarini goz onune aldiginizda onursuz oldugunu dusundugu bir davranisa karsi en onurlu hareket tarzi budur. 

Peki ne yapti bu arkadas?  Birincisi, Obradovic'e ve bize her turlu yanlisi ve saygisizligi yapan bir adamla gorusup, gizli gizli takim degistirmek icin firsat kolladi.  Babasi, Galatasaraylilarin bile kullanmayacagi ifadeleri kullanip, oglunu bu noktaya getiren adami rencide etti. 

Benden kimse Melih'e bu noktadan sonra tolerans gostermemi beklemesin.  Zaten hicbir zaman oyunu nedeniyle haz ettigim biri degildi.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #181 : 11 Şubat 2018, 20:37:24 »
Bir öğretmen olarak yazıyorum, şiddet uygulayarak bir şeyi öğreteceğini sanmak acizliktir.  Zaten kanunen de suçtur.
Obradovic, caydırıcı bir ceza almalıdır. Aynı şekilde Ataman'da aynı cezayı almalıdır.

Bu tür trollerin üyeliğine -ne biçim olduklarını bilmeden- onay verdiğimiz için özür dileriz. An itibariyle çöpe atılmış ve geri dönüşüm kutusunun sifon ipi çekilmiş durumdadır.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #182 : 11 Şubat 2018, 20:40:59 »
Besim haklı. Obradovic'in başardıklarına açıkça leke sürmek Ergin Ataman'ın bile cesaret edemeyeceği bir şey iken ve o dahi "Avrupa'nın en iyi koçu" demeye mecbur kalıyor iken, babasına bu fırsatı vermesinin affedilir yanı yoktur. Çıkacak, babası adına da özür dileyecek ve beni bağlamaz diyecek. Böyle nankörlükleri az yaşamadık.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #183 : 12 Şubat 2018, 09:02:43 »
Babasının ağzına kürekle vurmak lazım
Facebookda yaptığı yorumların yenilir yutulur tarafı yok şimdilik uzatmaz kimse ama sezon sonu oturup bu mevzu konuşulur

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #184 : 12 Şubat 2018, 11:05:26 »
Ergin, boş üçlükleri kaçırınca teknik faul peşine düşmüş! Hem de Melih' in hiç kabahati yokken, babasının densizliği üstünden...

Hiç yoktan, taraftarla Melih'in arasını bozsa, amacına fazlasıyla ulaşmış olacak. Baksanıza; Ergin efendi, "bir" kişilik rotasyona bile göz dikmiş. Bizler ise; Melih ile - babasını, Melih ile Koçun arasını ya da Melih ile taraftarın arasını bozmaya çalışan bu dengesizin yaptığına çanak tutuyoruz.

Bence ne koçun, ne de Melih' in açıklamalarına gerek yoktu. Hatta Mithat Mahmutoğlu da bir açıklama yapmasın, gerek yok. Neyi ispatlamaya çalışıyoruz, kişilerin kaşıdığı durumları ısıtmak en çok kime zarar veriyor, bir düşünün!

İlla ki bir şeyler söylenecekse, bu parkede olmalı. Koç Melihi motive eder, Melih çıkar 20 sayısını atar, tribünde de babası ayakta alkışlar. İtibar ettikçe, kıymete biniyor Erginin laf salataları...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #185 : 12 Şubat 2018, 11:17:04 »
Ergin, boş üçlükleri kaçırınca teknik faul peşine düşmüş! Hem de Melih' in hiç kabahati yokken, babasının densizliği üstünden...

Hiç yoktan, taraftarla Melih'in arasını bozsa, amacına fazlasıyla ulaşmış olacak. Baksanıza; Ergin efendi, "bir" kişilik rotasyona bile göz dikmiş. Bizler ise; Melih ile - babasını, Melih ile Koçun arasını ya da Melih ile taraftarın arasını bozmaya çalışan bu dengesizin yaptığına çanak tutuyoruz.

Bence ne koçun, ne de Melih' in açıklamalarına gerek yoktu. Hatta Mithat Mahmutoğlu da bir açıklama yapmasın, gerek yok. Neyi ispatlamaya çalışıyoruz, kişilerin kaşıdığı durumları ısıtmak en çok kime zarar veriyor, bir düşünün!

İlla ki bir şeyler söylenecekse, bu parkede olmalı. Koç Melihi motive eder, Melih çıkar 20 sayısını atar, tribünde de babası ayakta alkışlar. İtibar ettikçe, kıymete biniyor Erginin laf salataları...
VALLAHA Melih babası o söyledikleri şeyleri yemek zorunda.
sen gördün mü yazdıklarını ?
bir oyuncunun babası ulu orta öyle laflar ederse her türlü malzeme olur..

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #186 : 12 Şubat 2018, 12:33:19 »
VALLAHA Melih babası o söyledikleri şeyleri yemek zorunda.
sen gördün mü yazdıklarını ?
bir oyuncunun babası ulu orta öyle laflar ederse her türlü malzeme olur..

Gördüm, ilk anda kan beynime sıçradı!

Hep söylüyorum, ilk andaki fikrimle, şöyle bir nefes alınca oluşan fikrim değişebiliyor. Eğer ilk okuduğumda bir şeyler yazmaya kalksaydım, muhtemelen ben de çoğumuz gibi sert tepki verebilirdim.

Münferit bir açıklama, duygusal anında gaza gelmiş. Şöyle düşünelim; çoğumuzun çocuğu vardır. Okul maçında herkesin izlediği bir anda malum olay yaşansa kaç kişi o anda objektif olup, "motivasyon amaçlı" dır diye düşünebilir. Ben kendi çocuğum için düşününce olayı 2 farklı boyutta ele alıyorum.

1- Duygusal tarafım, kırarım ben o hocanın elini diyor.
2- Mantıklı tarafım, tepki normal, üstelik tokat mokat yok kardeşim diyor.

Gerek annesi, gerekse eski efesli birileri tarafından belli ki dolduruluşa da getirilmiş Melih' in babası. Asıl sorgulanması gereken şey yönetim ortalıkta yok, ya da kapalı kapılar ardında yapıldı konuşmalar, bilemiyorum. Bence Mithat Mahmutoğlunun ifadesini Ozan Balaban almalıydı ve konuyu kapatmalıydı.

Bu kriz benim gözümde yönetilememiştir.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #187 : 12 Şubat 2018, 14:01:06 »
Gördüm, ilk anda kan beynime sıçradı!

Hep söylüyorum, ilk andaki fikrimle, şöyle bir nefes alınca oluşan fikrim değişebiliyor. Eğer ilk okuduğumda bir şeyler yazmaya kalksaydım, muhtemelen ben de çoğumuz gibi sert tepki verebilirdim.

Münferit bir açıklama, duygusal anında gaza gelmiş. Şöyle düşünelim; çoğumuzun çocuğu vardır. Okul maçında herkesin izlediği bir anda malum olay yaşansa kaç kişi o anda objektif olup, "motivasyon amaçlı" dır diye düşünebilir. Ben kendi çocuğum için düşününce olayı 2 farklı boyutta ele alıyorum.

1- Duygusal tarafım, kırarım ben o hocanın elini diyor.
2- Mantıklı tarafım, tepki normal, üstelik tokat mokat yok kardeşim diyor.

Gerek annesi, gerekse eski efesli birileri tarafından belli ki dolduruluşa da getirilmiş Melih' in babası. Asıl sorgulanması gereken şey yönetim ortalıkta yok, ya da kapalı kapılar ardında yapıldı konuşmalar, bilemiyorum. Bence Mithat Mahmutoğlunun ifadesini Ozan Balaban almalıydı ve konuyu kapatmalıydı.

Bu kriz benim gözümde yönetilememiştir.

ya haklısın ama yazdığı şeyler tokat ile alakasız şeyler
misal deseydi ki ya ne olursa olsun nasıl vurrsun çşöyle böyle oına saygı duyarım ama sen 35 bütçeyi ergin ile mahmudiye versen şlömyle olurdu filan bunlar hooş söylemler değil
yönetim bence de güzel yönetemedi süreci milletin ağzına gereksiz yere laf verildi o konuda haklısın

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #188 : 12 Şubat 2018, 14:01:36 »
Çocuk yuvası mı  bizim takımımız, yok annesi üzülmüş, babası çemkirmiş. Profesyonel oyuncusun, çuvalla para alıyorsun. Sana yapılan muameleden hoşnut değilsen önce koça söylersin, yönetime söylersin, federasyona şikayet edersin, he olmuyorsa sene sonunda istediğin yere gidersin. 
Koç kazanma isteğini kaybetmedikçe ve bizde kalmak istedikçe herkes gidebilir ama Zoc kalacak ve bu takımı istediği gibi, uygun gördüğü şekilde yönetecek.
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2018, 14:04:41 Gönderen: fener_1907 »

Çevrimdışı cembut

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #189 : 12 Şubat 2018, 14:22:34 »
Koç kazanma isteğini kaybetmedikçe ve bizde kalmak istedikçe herkes gidebilir ama Zoc kalacak ve bu takımı istediği gibi, uygun gördüğü şekilde yönetecek.

İstedigi şekilde yönettigi için avrupa şampiyonu olduk zaten.. Profosyonellik ile duygusallıgın dengesini çok iyi kurup kararları başarıya odaklı alırsan gerisi geliyor. Futbol takımımızın tam aksine.. Obradovic'in ikinci senesi ne emir kaldı ne gou.. Kimsenin gözünün yaşına bakmadı.. Tam başkan olacak adam aslında :D

Melihle ilgili sezon sonu olumsuz karar cıkmaz gibi geliyor bana , 3-4 sene emek harcanmış bir oyuncu.. Bence zaten şu yapılanlar(medya ve babasının) bizim takıma değil melihe karşı yapılıyor. Obradovici çok etkilemez, ama Melihin kariyerinin dönüm noktası olabilir.

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #190 : 12 Şubat 2018, 14:47:09 »
Hepinize hak veriyorum;

"dilin kemiği yok" maalesef aile içindeki en ufak durumu bile görüyorsunuz işte nasıl da kullanıyorlar. Buz gibi savaşı istedikleri zaman fırsatını yakaladıklarında önümüze atıveriyorlar. Adamın babasını çok da güzelce allayıp pullayıp fırına vermişler, pişirmişler. Araya Mirsadın adını da karıştırdılar. Biraz eşelesek daha kimler çıkacak kim bilir!

Geçmişte Fikret Orman çıktı, sallamaya çalıştı. Ne yaptık; sahada fişlerini çektik, şimdi sesi çıkıyor mu?

Ergin gs deyken ara ara sallıyordu. Ne yaptık; koyduk, işi bitirdik. Kovuldu, gitti.

Şimdi Efes lobisini buldular ya, içerden dışardan sallıyor Ergin efendiler. Yetmiyor, elleri kime uzanıyorsa, (Şimdiki örnek, Mithat Mahmutoğlu), onu kullanıyorlar. Bu zavallı da önünü sonunu düşünmeden, o gaz aldığı kimlerse el'in diliyle çıkıp laf salatasına limon sıkıyor.

Yahu olayı yaşayan Melih! Gidip federasyona şikayet etmek filan şöyle dursun, adamın tek olumsuz duruşu yok. Çıkıyor çatır çatır oynuyor, koçla sorunu yok, motivasyonu bozulmamış. Aslolan budur.

Yönetime kızgınlığım da, senin de lobin var kardeşim. Mithat Mahmutoğlunu kışkırtan, galeyana getiren adamların niyeti belli. Bu adamların önüne nasıl geçilir sen bunun peşinden koş. Bana sahadaki organizasyonu koruyacak yönetim lazım. Sahada zaten en iyisi biziz. Bunu cümle alem bildiği için, içerden çürütmek için bu kol sıvamalar...

Efesin bu yıl Euroleague de atacak barutu var mı? Yok! TBL de atacak barutu var mı? Saha avantajı için yok! Playoff' a Allah Kerim. Eline kaldı mı Türkye kupası, onda da bizle Final oynasa neyse, herifler daha çeyrek finalde elenecekler diye, korkuları bu yüzden. O "koca" Efes artık Obradovicin organizasyonu altında ezildi kaldı.

Babam ara ara bir laf eder paylaşayım burda "Zor, oyunu bozar". Rakipler için artık herşey mübah, onların zor' u bu çünkü...

libertafb

• Ziyaretçi
« Yanıtla #191 : 12 Şubat 2018, 15:06:16 »
Bu Ergin tam gs camiasina yakisan bir serefsiz. Bütün cirkefler, yobazlar, sahte kabadayilar bu pislik camiadan cikiyor zaten. fatihi, hasani, ergini, albayragi bunlarin alayi oc.

Bence Mithat Mahmutoglu'da bir "tokat" hakediyor. Bizim türk milletimiz nankör abi. Senin oglunu bu adam nereden nerelere getirmis. Avrupa'nin en büyügü yapmis ve sen soytarilarin gazina gelip sosyal medyada bu tür gereksiz aciklamalar yapiyorsun. Zaten art niyetsiz olan insan'da Reisin yaptigina tokat demez. Bundan sonra yapacagimiz her daim daha gür sesle Obradovic diye bagirmak olacaktir. Bu kulüpten brans farketmeksizin A'dan Z'ye kadar herkes sktr olup gidebilir. Obradovic haric.
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2018, 15:07:00 Gönderen: libertafb »

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #192 : 12 Şubat 2018, 19:00:21 »
İstedigi şekilde yönettigi için avrupa şampiyonu olduk zaten.. Profosyonellik ile duygusallıgın dengesini çok iyi kurup kararları başarıya odaklı alırsan gerisi geliyor. Futbol takımımızın tam aksine.. Obradovic'in ikinci senesi ne emir kaldı ne gou.. Kimsenin gözünün yaşına bakmadı.. Tam başkan olacak adam aslında :D

Melihle ilgili sezon sonu olumsuz karar cıkmaz gibi geliyor bana , 3-4 sene emek harcanmış bir oyuncu.. Bence zaten şu yapılanlar(medya ve babasının) bizim takıma değil melihe karşı yapılıyor. Obradovici çok etkilemez, ama Melihin kariyerinin dönüm noktası olabilir.

Takip ettiğim kadarıyla Melih bu süreci iyi yönetemedi. Kendini mağdur mu hissediyorsun, gider mahkemeye  Obradovic'e tazminat davanı açarsın, alırsın istediğini. Ondan sonra git Ataman ile mi çalışıyorsun, Mahmudi ile mi çalışıyorsun ne yapıyorsan yap. Ama taraftarın en azından benim arkasında duracağı kişi belli. Bu olaydan önce de kendisinden pek haz etmiyordum. Söz konusu olayla birlikte benim gözümde Bjelica'nın tırnağı bile olamaz artık. Adam Obradovic tarafından sahadan alınıp soyunma odasına gönderildi, ertesi sezon euroleagu'de mvp oldu. Zaten geçmişte Galatasaray'da da  oynamıştı. Ki oynayabilir, profesyoneldir hakkıdır. Ama sonrasında çıkıp ben doğma büyüme Fenerliyim edebiyatı yapmayacaksın. Örneğin Sinan; Efes, Bjk, Gs hepsinde oynadı ve bize geldi, hiç duydunuz mu doğma büyüme Fenerliyim vesaire. Sahada bir şey yapmaksızın tribüne oynayan oyuncu profilinden nefret ederim. Euroleague kupası ellerinde anılmak varken yaptıklarıyla ya da yapmadıklarıyla benim için bir hiç olmuştur artık kendisi. Tipik Türk oyuncu profili, sonra neden Obradovic yerli oynatmıyor bilmem ne...
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2018, 19:03:47 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #193 : 13 Şubat 2018, 17:12:19 »
İlla ki bir şeyler söylenecekse, bu parkede olmalı.

Koç da aynı şeyi söylemiş, "Biz sözümüzü sahada söyleyeceğiz";
http://www.ntvspor.net/basketbol/obradovic-ataman-gerginligi-suruyor-5a82caf26603ac1718f1df9b

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #194 : 14 Şubat 2018, 00:51:40 »
Ben Obradovic'i biraz tanıyorsam sene sonu itibariyle Melih'in, Fenerbahçe ile olan münasebeti bitmiştir. Boşuna kendimizi yormayalım.
Kara deryalarda bir FENERsin!