Gönderen Konu: Melih Mahmutoğlu  (Okunma sayısı 110646 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Melih 'Kaptan' Mahmutoğlu
« Yanıtla #315 : 26 Eylül 2020, 21:35:12 »
Hazırlık maçlarındaki üçlükleriyle formda olduğunu gösteren kaptan lige de 6/8 üçlükle giriş yaptı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #316 : 16 Ekim 2020, 23:15:20 »
Euroleague'de oynamayacak, Euroleague kadrosuna girmeyi hak etmeyecek ne yaptı?

Çevrimdışı Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
« Yanıtla #317 : 16 Ekim 2020, 23:16:45 »
Sakat abi maalesef. Ahmet de o da tedavi görüyorlar.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #318 : 16 Ekim 2020, 23:16:46 »
Euroleague'de oynamayacak, Euroleague kadrosuna girmeyi hak etmeyecek ne yaptı?
Sakatmış.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #319 : 16 Ekim 2020, 23:24:58 »
Sakatmış.

Anladım. Umarım iyileşince aynı kesiğe mahkum olmaz. Çünkü mevcut kadro yapısında geçtiğimiz sezonlardan daha çok ihtiyacımız var kendisine.

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
    • ibrahimseckin20
« Yanıtla #320 : 14 Kasım 2020, 22:34:05 »
Keskin şutör 'Kaptan' arkadaşımızın son 6 maçımızdaki 3'lük isabet oranları:

vs Türk Telekom: 0/4
vs Darüşşafaka: 0/1
vs Tofaş: 3/8

vs Barcelona: 1/3
vs Khimki: 0/3
vs Maccabi: 2/6

İki ligde son 3 maçta 6/25 yani %24 ile atmış.

Obradovic hocam bu arkadaşımızı oynatmadığı zaman yok milliyetçilik yok bilmem ne zırvaları konuşuluyordu.
Obradovic hocamın gitmesinin bir çok sebebi vardır ama geri zekalı trollerin en çok coştuğu olay 2 sene önce karşı tarafa şampiyonluk verilmesi oldu.
O şampiyonluk serisinde bu arkadaşımız sırasıyla 2/4, 0/4, 0/7, 2/2, 2/4, 1/5, 1/7 ile toplamda 8/33 ile yine %24 atmıştı.
Antremanlarda 50'de 50 atmakla bu işler olmuyor. Bu kadar istikrarsız bir arkadaşımıza neden keskin şutör muamelesi yapılıyor gerçekten çok merak ediyorum.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #321 : 15 Kasım 2020, 00:26:17 »
Keskin şutör 'Kaptan' arkadaşımızın son 6 maçımızdaki 3'lük isabet oranları:

vs Türk Telekom: 0/4
vs Darüşşafaka: 0/1
vs Tofaş: 3/8

vs Barcelona: 1/3
vs Khimki: 0/3
vs Maccabi: 2/6

İki ligde son 3 maçta 6/25 yani %24 ile atmış.

Obradovic hocam bu arkadaşımızı oynatmadığı zaman yok milliyetçilik yok bilmem ne zırvaları konuşuluyordu.
Obradovic hocamın gitmesinin bir çok sebebi vardır ama geri zekalı trollerin en çok coştuğu olay 2 sene önce karşı tarafa şampiyonluk verilmesi oldu.
O şampiyonluk serisinde bu arkadaşımız sırasıyla 2/4, 0/4, 0/7, 2/2, 2/4, 1/5, 1/7 ile toplamda 8/33 ile yine %24 atmıştı.
Antremanlarda 50'de 50 atmakla bu işler olmuyor. Bu kadar istikrarsız bir arkadaşımıza neden keskin şutör muamelesi yapılıyor gerçekten çok merak ediyorum.

Adam geçen sezon EL'de %51 üçlük attı, bu alanda EL'de 4. sırada...Bir önceki sene de %46 üçlük attı.
İstikrarsız hali bu mu? Bu sene 6/20 attı diye istikrarsız mı oldu?

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
    • ibrahimseckin20
« Yanıtla #322 : 15 Kasım 2020, 01:52:37 »
Adam geçen sezon EL'de %51 üçlük attı, bu alanda EL'de 4. sırada...Bir önceki sene de %46 üçlük attı.
İstikrarsız hali bu mu? Bu sene 6/20 attı diye istikrarsız mı oldu?

%51 üçlük attığını nereden çıkardınız merak ediyorum.
https://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=002969&seasoncode=E2020#!careerstats

Yukarıda verdiğim linkten'de görülebileceği üzere geçen sene %39 ile bir önceki sene de %38 ile atmış.
Rotasyonda çok daha gerilerdeyken bu yüzdelerle atıyordu, daha çok rol almaya başlayınca iyice düştü yüzdesi.
Ben kendisine Efes'e kaybettiğimiz final serisinden beri güvenmiyorum zaten. Şampiyonluk serisinde 7 maçta %24 ile 3'lük atan keskin şutür olamaz maalesef.
Kendisi Ormanspor maçında 20+ sayı fark durumlarında veya antremanlarda çok iyi bir şutör olabilir ama o da bize yetmiyor.
Yine de bu yerli yokluğunda takımda bulunması normal olabilir.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #323 : 15 Kasım 2020, 02:13:30 »
%51 üçlük attığını nereden çıkardınız merak ediyorum.
https://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=002969&seasoncode=E2020#!careerstats

Yukarıda verdiğim linkten'de görülebileceği üzere geçen sene %39 ile bir önceki sene de %38 ile atmış.
Rotasyonda çok daha gerilerdeyken bu yüzdelerle atıyordu, daha çok rol almaya başlayınca iyice düştü yüzdesi.
Ben kendisine Efes'e kaybettiğimiz final serisinden beri güvenmiyorum zaten. Şampiyonluk serisinde 7 maçta %24 ile 3'lük atan keskin şutür olamaz maalesef.
Kendisi Ormanspor maçında 20+ sayı fark durumlarında veya antremanlarda çok iyi bir şutör olabilir ama o da bize yetmiyor.
Yine de bu yerli yokluğunda takımda bulunması normal olabilir.

Tam da o linkten  çıkardım işte, fotosunu da koydum sizin için.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #324 : 15 Kasım 2020, 09:54:43 »
Tartisacak bir Melih mi kaldi??? Bu takimda oynayabilecek en iyi turk Melih'dir. Senelerdir de kendinden beklenen kadar efor verdi...

1 gecede ibrahim kutluay bekleyeniniz varsa biraz hayal goruyor. NBA de oynayanlar disinda son 3-4 sezondur en iyi turk oyuncu Melih'tir.

Geriden gelen Seyhmus, Ridvan vs .... belki gecebilirler ileride ama su andaki Turkiye basketbolu gercegini degistirmez bu.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #325 : 15 Kasım 2020, 19:04:22 »
İdman getirin abime 45 tane üçlük sokacak
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #326 : 15 Kasım 2020, 19:11:55 »
Tartisacak bir Melih mi kaldi??? Bu takimda oynayabilecek en iyi turk Melih'dir. Senelerdir de kendinden beklenen kadar efor verdi...

1 gecede ibrahim kutluay bekleyeniniz varsa biraz hayal goruyor. NBA de oynayanlar disinda son 3-4 sezondur en iyi turk oyuncu Melih'tir.

Geriden gelen Seyhmus, Ridvan vs .... belki gecebilirler ileride ama su andaki Turkiye basketbolu gercegini degistirmez bu.

Yalnız bu ölümü gösterip sıtmaya razı etmekten öteye gitmiyor.

Bence de şu an Melih, yerliler içinde pozisyonunda en iyisi, kendisini de Obradovic döneminde öyle ya da böyle bir şekilde geliştirdi. Ama geliştirdiği ve maximum hali Fenerbahçe seviyesi için ne kadar yeterli tartışılır.

İstatistikler de zaman zaman gerçekten bikini gibi oluyor. Fethiye'ye 5-5 atarsın, Anadolu Efes'e 0-5, Orman'a 5-5 atarsın, Türk Telekom'a 0-5. Toplamda 10-20 gözükür, dışarıdan baktığında da oldukça iyidir bu.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #327 : 15 Kasım 2020, 20:24:25 »

Bence de şu an Melih, yerliler içinde pozisyonunda en iyisi, kendisini de Obradovic döneminde öyle ya da böyle bir şekilde geliştirdi. Ama geliştirdiği ve maximum hali Fenerbahçe seviyesi için ne kadar yeterli tartışılır.

İstatistikler de zaman zaman gerçekten bikini gibi oluyor. Fethiye'ye 5-5 atarsın, Anadolu Efes'e 0-5, Orman'a 5-5 atarsın, Türk Telekom'a 0-5. Toplamda 10-20 gözükür, dışarıdan baktığında da oldukça iyidir bu.

Bikini değil de mini etek değil miydi o ?
😃😃

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #328 : 15 Kasım 2020, 22:09:20 »

Konu zaten su; turk basketbol havuzunda (nba deki bir iki oyuncu disinda)

Oyle alip takima mac kazandiracak, yok euroleague ilk 5 ine girecek bir turk oyuncu yok...

Umudumuz olan oyuncular var ama su an icin birak euroleague i Türkiye liginde bile maç alamiyor onlarda.

O yuzden bu melih eleştirilerinde biraz gercekci olmak... Ibrahim Kutluay i beklemeyi bırakmak lazım
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
« Yanıtla #329 : 15 Kasım 2020, 23:35:56 »
Konu zaten su; turk basketbol havuzunda (nba deki bir iki oyuncu disinda)

Oyle alip takima mac kazandiracak, yok euroleague ilk 5 ine girecek bir turk oyuncu yok...

Umudumuz olan oyuncular var ama su an icin birak euroleague i Türkiye liginde bile maç alamiyor onlarda.

O yuzden bu melih eleştirilerinde biraz gercekci olmak... Ibrahim Kutluay i beklemeyi bırakmak lazım
Abi kendi adıma İbrahim Kutluay performansı istemiyorum. Sadece artık bir standardı olsun. Özellikle savunmada hala her perdeye takılıyor hala yeterince efor koymuyor. Şu takımda bile sorumluluk almıyor oyun sıkışınca. Zamanında babası vasıtasıyla Obra gibi adama bile sallayan işine gelince kaptanlık kaptanlık diyen adamdan bi zahmet bslde 5. Sınıf yabancılara karşı maçlara etki edebilmesini istiyorum. Ondan daha iyisi vardır yokturdan bağımsız benim rahatsızlığım.