Gönderen Konu: Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları  (Okunma sayısı 201751 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Bayan Voleybol Milli Takım Organizasyonları
« Yanıtla #765 : 27 Mayıs 2021, 15:55:05 »
Tam kadro yensek bende evet umutlu oluruz.Adamlar c takımıyla geldiler buna sevinç çığlıkları atılmaz atarsak kendimizi kandırmış oluruz.

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #766 : 03 Haziran 2021, 02:05:19 »
Voleybol teknik anlamda çok bilgi sahibi olmadığım bir spor. İlk 5 maçın özetlerini ve Çin maçının tamamını izledim. Manşetler düzelmiş. Daha da önemlisi özgüven ve mental tavan yapmış. Ankara'da kaybedilen Sırbistan finalinde salondaydım. Mental olarak kaybetmiştik aldığımız finali. Gerek olimpiyat oyunlarından ve gerekse Avrupa şampiyonasından çok umutluyum. Olimpiyatta madalyaya oynamamız beni hiç şaşırtmaz. Biraz bizim basketbol takımımıza benzetiyorum. Dövüle dövüle, sopa yiye yiye yenmeyi öğrenmiştik euroleague'de ve mutlu sona ulaşmıştık. Mental olarak sağlam kaldığı sürece çok potansiyelli bir takım.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #767 : 07 Haziran 2021, 15:28:54 »
Ben de teknik bilgi olarak voleybolu bilmem. 3lü hücum turu nedir, pasör çaprazıyla smaçör arasındaki fark nedir anlamam. Lâkin Dominik Cumhuriyeti yenilgisi bence Guidetti artisine yazar.

Yok 7/7 yaptık, yok önümüze geleni deviriyoruz gibi havalı sözler üzerine Dominik maçını izleyeyim dedim. İlk 2 set Ebrar, Eda ve Naz'ı kenarda tutmakta direndi Guidetti paşam ve Tuğba Şenoğlu ile maç kazanmaya çalıştı. Rakip resmen taşak geçti bizimle. Setleri çevirmek için Eda, Naz ve Ebrar'ı set sonunda oyuna atması yok mu bir de, en büyük hatâsı buydu bence. Ulan yeniliyorsan çıktığın oyuncularla yenil di mi. Zâten sonradan oyuna giren Ebrar da maçın içine giremedi. Guidetti gibi bir adam bu maçı vermek için neden bu kadar kıvrandı çözemedim. Teknik bir zorunluluk mudur nedir bu tercih inadı anlayamadım. Net söyliyim Tuğba Şenoğlu'ndan ancak Türkiye Ligi oyuncusu olur, fazlası aslâ olmaz. Melihasız, Handesiz, Edasız, Ebrarsız, Nazsız kazanmayı denersen Dominik gibi sıradan bir takım bile seninle taşak geçer.

Yarın Rusya ile oynuyoruz. Hâtunlar tam kadroysa içimizden geçer, umarım yedek kadroyla gelmişlerdir.

Bu arada iyileşmiş bir Zehra Güneş'i oynatmamak da ne demek Guidetti? Kız oynasın ki form tutsun bir an önce.

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #768 : 09 Haziran 2021, 21:12:34 »
Ben de teknik bilgi olarak voleybolu bilmem. 3lü hücum turu nedir, pasör çaprazıyla smaçör arasındaki fark nedir anlamam. Lâkin Dominik Cumhuriyeti yenilgisi bence Guidetti artisine yazar.

Yok 7/7 yaptık, yok önümüze geleni deviriyoruz gibi havalı sözler üzerine Dominik maçını izleyeyim dedim. İlk 2 set Ebrar, Eda ve Naz'ı kenarda tutmakta direndi Guidetti paşam ve Tuğba Şenoğlu ile maç kazanmaya çalıştı. Rakip resmen taşak geçti bizimle. Setleri çevirmek için Eda, Naz ve Ebrar'ı set sonunda oyuna atması yok mu bir de, en büyük hatâsı buydu bence. Ulan yeniliyorsan çıktığın oyuncularla yenil di mi. Zâten sonradan oyuna giren Ebrar da maçın içine giremedi. Guidetti gibi bir adam bu maçı vermek için neden bu kadar kıvrandı çözemedim. Teknik bir zorunluluk mudur nedir bu tercih inadı anlayamadım. Net söyliyim Tuğba Şenoğlu'ndan ancak Türkiye Ligi oyuncusu olur, fazlası aslâ olmaz. Melihasız, Handesiz, Edasız, Ebrarsız, Nazsız kazanmayı denersen Dominik gibi sıradan bir takım bile seninle taşak geçer.

Yarın Rusya ile oynuyoruz. Hâtunlar tam kadroysa içimizden geçer, umarım yedek kadroyla gelmişlerdir.

Bu arada iyileşmiş bir Zehra Güneş'i oynatmamak da ne demek Guidetti? Kız oynasın ki form tutsun bir an önce.

Obra hocam arada bir ayaklar yere bassın diye müdahil olmazdı, seyrederdi maçı kaybetmek için. Bu tür bir şey olabilir mi?

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #769 : 14 Haziran 2021, 21:58:15 »
22'de Amerika ile oynuyoruz tam kadro Abd iyi test olacak

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #770 : 14 Haziran 2021, 22:53:37 »
Cansu çok kötüydü 1.set orta oyuncularımız turnuva boyunca formsuz
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2021, 22:56:07 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #771 : 21 Haziran 2021, 02:17:35 »
ABD ve Brezilya maçları gösterdi ki daha çok fırın ekmek yememiz lazım. Madalya demiştim, biraz abartmışım. Bu takımın hedefi 2024 olimpiyatları olmalı, 21 yaşında olimpiyat oynayacak sporcularımız var. Türkiye'de jimnastikle beraber umut vaadeden iki organizasyondan biri diyebilirim.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #772 : 24 Haziran 2021, 20:34:08 »
İtalyanlar takım tanıtımlarında İzmir dağlarında marşını çaldı.Helal olsun.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #773 : 24 Haziran 2021, 20:35:39 »
Zehra hanımlar afiyette mi böylesine madem önem veriyoruz bu maçlara neden oynamıyorlar.?
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2021, 20:35:53 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #774 : 24 Haziran 2021, 20:47:17 »
Gerçek yıldız Zehra o olmayınca bloklar rezalet.Ebrar berbat olmasada vasat kız.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #775 : 24 Haziran 2021, 21:05:06 »
Amerika milli takımı bu kadar az bir araya geliyor ama takım bizimkiler bireysel birşeyler yapmaya çalışan bir takım fark ortada.Bir yerde tıkanıyoruz.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #776 : 24 Haziran 2021, 21:38:38 »
Hande-Ebrar-Cansu bu üçünün milli takımda işi yok.Naza kızarız ama Cansu getir götürünü yapar.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #777 : 24 Haziran 2021, 21:39:42 »
Fizik kaliteyle ezdiler.Öyle abartıldığı kadar iyi takımda değiliz.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #778 : 24 Haziran 2021, 21:40:09 »
2.sette 18-22 önde iken Cansu yine aptalca bir servis kaçırarak momentumu rakibe verdi ve ardı ardına aldıkları sayılarla ABD 25-23 seti alarak durumu 2-0 a getirdi
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #779 : 24 Haziran 2021, 21:47:44 »
Kendi takımlarında oynadıklarının yarısını oynamıyor Vakıflılar.Simgede gizemden kötü batırdı.Örge niye yok.