Gönderen Konu: Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları  (Okunma sayısı 201683 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları
« Yanıtla #885 : 31 Ağustos 2021, 23:11:33 »
Vnl demeyin o turnuvanın hiç önemi yok bizden bşka çok önem veren yok.Garip Abd alıyor zevk alıyorlar.

Olimpiyat-Dünya şampiyonaları ve Cevin şampiyonası önemli turnuvalar.Vnl fazla yük.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #886 : 31 Ağustos 2021, 23:14:25 »
Son maçımızda daha 3 ay önce yendik Sırbistan'ı. Son 5 resmi maçın da 3'ünü kazandık.
Turnuvaların ve maçların önemine, sahaya çıkan kadrolara göre bakmak lazım. Çok sağlıklı bir istatistik değil..

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #887 : 31 Ağustos 2021, 23:15:44 »
Sırplar yedeğin yedeği  gibi garip kadro ile geldi Vnl'e son 2 Avrupa Şampiyonası maçında geçtiler bizi
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2021, 23:16:50 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #888 : 31 Ağustos 2021, 23:34:52 »
Vnl kalkmasın ama düzen getirilsin kısaltılsın.Yazık günah bu kızlar erkek sporcular tümü ana baba kuzusu ve dinlenme hakkı denen şey var.Voleybolcüler bir Futbolcu kadarda kazanmıyor Baskette yok bu kadar milli maç geçtim futbolu.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #889 : 01 Eylül 2021, 03:03:16 »
Rusya-Sırbistan maçına kadar ev sahibi olmaları hasebiyle %60 Sırbistan %40 biz diye düşünüyordum kazasız belasız yarı finale gelmemiz halinde. Rusya, Sırbistan maçında neredeyse tüm maçı pasörsüz oynadı (pasörleri berbat bir performans gösterdi), buna rağmen 3-2 zar zor kazanabildi maçı Sırbistan. Maç ortada, %50-50 diye düşünüyorum. Kısıtlı teknik bilgimle voleybolda kazanmak için temel iki unsurun iyi servis atmak ve manşet karşılamaktan geçtiğini söylemem yanlış olmaz sanırım. Son iki maçta iyi servis attık. Aynı performansı gösterebilirsek umutluyum ben maçtan. Kürsü, madalya, derece vesaireden bağımsız yazıyorum 98 günde 30 üst düzey turnuva maçına çıkıp 22 galibiyet alan bu kadınlara ve teknik ekibe ne kadar teşekkür etsek az. Çıkıp tadını çıkarsınlar maçın. O madalya bir gün gelecek nasıl olsa. Bugün olmaz, yarın. Bir sonraki turnuvada ya da olimpiyatlarda. Takımın yaş ortalaması 25.0 ki Eda, Meryem, Meliha ve Simge haricindeki oyuncularda bu ortalama 23.0'e düşüyor. 3 olimpiyata tekabül eden önümüzdeki 10-12 yıl çok parlak görünüyor Türk kadın voleybolu açısından. Kıta voleybolu özelinde yaş ortalaması 30 küsür olan Sırp milli takımını göz önünde bulunduracak olursak Türkiye, Rusya ile birlikte damga vurur önümüzdeki 10 yılda diye düşünüyorum. Altyapılar da bangır bangır geliyor. Türkiye'nin ekol olduğu tek takım sporu, hatta birkaç spordan biri olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım kadın voleybolun. Sporcu şansı yanlarında olsun...
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2021, 03:14:23 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #890 : 01 Eylül 2021, 03:34:14 »
Rusya-Sırbistan maçına kadar ev sahibi olmaları hasebiyle %60 Sırbistan %40 biz diye düşünüyordum kazasız belasız yarı finale gelmemiz halinde. Rusya, Sırbistan maçında neredeyse tüm maçı pasörsüz oynadı (pasörleri berbat bir performans gösterdi), buna rağmen 3-2 zar zor kazanabildi maçı Sırbistan. Maç ortada, %50-50 diye düşünüyorum. Kısıtlı teknik bilgimle voleybolda kazanmak için temel iki unsurun iyi servis atmak ve manşet karşılamaktan geçtiğini söylemem yanlış olmaz sanırım. Son iki maçta iyi servis attık. Aynı performansı gösterebilirsek umutluyum ben maçtan. Kürsü, madalya, derece vesaireden bağımsız yazıyorum 98 günde 30 üst düzey turnuva maçına çıkıp 22 galibiyet alan bu kadınlara ve teknik ekibe ne kadar teşekkür etsek az. Çıkıp tadını çıkarsınlar maçın. O madalya bir gün gelecek nasıl olsa. Bugün olmaz, yarın. Bir sonraki turnuvada ya da olimpiyatlarda. Takımın yaş ortalaması 25.0 ki Eda, Meryem, Meliha ve Simge haricindeki oyuncularda bu ortalama 23.0'e düşüyor. 3 olimpiyata tekabül eden önümüzdeki 10-12 yıl çok parlak görünüyor Türk kadın voleybolu açısından. Kıta voleybolu özelinde yaş ortalaması 30 küsür olan Sırp milli takımını göz önünde bulunduracak olursak Türkiye, Rusya ile birlikte damga vurur önümüzdeki 10 yılda diye düşünüyorum. Altyapılar da bangır bangır geliyor. Türkiye'nin ekol olduğu tek takım sporu, hatta birkaç spordan biri olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım kadın voleybolun. Sporcu şansı yanlarında olsun...
İtalya'yı bu ülkelerin arasına koymayı unutmayın Egonu daha 22 yaşında ve İtalya Ligi'nin oyuncu havuzu Ruslar'dan daha iyi bence ligin kaliteside net daha iyi buda oyuncu gelişimi için çok önemli, İtalya'nın daha iyi antrenör bulması lazım aynı zamanda son u20 dünya şampiyonu İtalya. Tabi şampiyon olurken Ruslar'da Arina yoktu olsa belki Ruslar olurdu
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2021, 03:53:06 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #891 : 01 Eylül 2021, 06:08:46 »
Turnuvaların ve maçların önemine, sahaya çıkan kadrolara göre bakmak lazım. Çok sağlıklı bir istatistik değil..
Sırplar yedeğin yedeği  gibi garip kadro ile geldi Vnl'e son 2 Avrupa Şampiyonası maçında geçtiler bizi
Turnuvanın başında Sırbistan ve İtalya'nın favori olduğunu yazmıştım zaten, sonuçta resmi maç diye verdim istatistiği.
Son Avrupa Şampiyonası finalinde de 3-2 kaybettik ve final setinde de 9-6 ve 12-11'den öndeyken 15-13  verdik.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #892 : 01 Eylül 2021, 10:43:53 »
İtalya'yı bu ülkelerin arasına koymayı unutmayın Egonu daha 22 yaşında ve İtalya Ligi'nin oyuncu havuzu Ruslar'dan daha iyi bence ligin kaliteside net daha iyi buda oyuncu gelişimi için çok önemli, İtalya'nın daha iyi antrenör bulması lazım aynı zamanda son u20 dünya şampiyonu İtalya. Tabi şampiyon olurken Ruslar'da Arina yoktu olsa belki Ruslar olurdu

Yeni jenerasyonları hakkında bilgim yoktu. Eyvallah ağbi, teşekkür ederim. Fransa hakkında bilginiz var mı? Olimpiyat oyunlarında -katılamadıkları kadın voleybol haricinde- bütün salon sporlarında (kadın-erkek) madalya kazandılar. Kadın voleybol takımı bu turnuvada adını yarı finale yazdırdı. Belli ki ülke özelinde planlı programlı bir atılım var.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #893 : 01 Eylül 2021, 10:52:47 »
Turnuvanın başında Sırbistan ve İtalya'nın favori olduğunu yazmıştım zaten, sonuçta resmi maç diye verdim istatistiği.
Son Avrupa Şampiyonası finalinde de 3-2 kaybettik ve final setinde de 9-6 ve 12-11'den öndeyken 15-13  verdik.

İşin taktik teknik kısmından çok anlamıyorum. Ama naçizane 88 Seul olimpiyatlarından beri amatörce takip ederim voleybolu az çok. Gözlemlediğim bir şey var. (Kaybedilen son Sırbistan finalinde de salondaydım). Stres yönetiminin, stresle başa çıkma kabiliyetinin öne çıktığı bir spor voleybol. Bence en zayıf noktamız bu. Bunun üstesinden gelmek için sürekli üst düzey turnuvalarda yer almak gerekiyor. Eda kaptanın dediği gibi yenile yenile öğreniyoruz. Bu bağlamda Güney Kore maçı çok önemli bir ders oldu. Kaliteli kadrolar bu tür acıları uzun vadede motivasyona çevirip başarılı olabiliyorlar. (2016 final fourunda Khyrapa travmasını yaşayan Fenerbahçe erkek basketbol takımı 2017'de daha zor şartlar altında euroleague'i kazandı.) Bu sorunu halledersek ki 21, 23 yaşlarında kızlarımız olimpiyat oynuyor artık Türk kadın voleybolunun önü çok açık. Bir gün olimpiyatlarda madalya maçına çıkacağımıza canı gönülden inanıyorum.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #894 : 01 Eylül 2021, 11:05:17 »
Yeni jenerasyonları hakkında bilgim yoktu. Eyvallah ağbi, teşekkür ederim. Fransa hakkında bilginiz var mı? Olimpiyat oyunlarında -katılamadıkları kadın voleybol haricinde- bütün salon sporlarında (kadın-erkek) madalya kazandılar. Kadın voleybol takımı bu turnuvada adını yarı finale yazdırdı. Belli ki ülke özelinde planlı programlı bir atılım var.
Fransa'nın burada olması sürpriz biraz, eşleşmeler diğer takımlardaki eksik kadrolar falan üst üste geldi mesela Belçika'yı 3-2 geçtiler Belçika net daha iyi takım gruptaki tüm sıralamayı etkiledi Belçika-İtalya ile eşleşti

Dediğiniz gibi kadın voleybolunun da başarısızlar doğru düzgün oyuncuları yok, Paris Olimpiyatları için 1-2 dedikodu görmüştüm oyuncu devşirmek istiyorlar diye bu isimler Vakıfbank'ta oynayan Haak diğeri bizim bu sene aldığımız Anna Cristina ikisi de bu yaz milli takımlarında oynadıklarına göre yattı demek ki 5-10 sene daha başarı gelmez bence
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2021, 11:11:09 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #895 : 01 Eylül 2021, 11:26:46 »
Genç bir milli takımımız var ve oynadıkları olgun voleybol ile uzun yıllar Avrupa ve Dünya voleybolunda adlarından söz ettirecek gibiler. Başarılarının devamını dilerim.

Dün maç izlerken özellikle dikkatimi çeken bir ayrıntıdan bahsetmek istiyorum. Kızlarımız alınan bir sayı sonrasında birbirlerine sarılıp sevinç yaşarken Ebrar genelde 5 kişilik sevinç kümesinin kenarında kaldı. Veya diğer kızlar birbirini kucaklarken Ebrar'a sadece "çak" yaptılar. Sanırım Ebrar'ın geçenlerde özel hayatı ile ilgili yaptığı açıklama takım arkadaşlarını tedirgin etmiş. Ah Ebrar ah! yani ne gerek vardı o  açıklamaya. Özel hayatın sana kalsın. Türkiye gibi bir ülkede bu tip konulara girerek nereye varmaya çalışıyorsun anlamak güç. Büyük ihtimal Egonu'nun etkisinde kaldı.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #896 : 01 Eylül 2021, 11:39:15 »
Genç bir milli takımımız var ve oynadıkları olgun voleybol ile uzun yıllar Avrupa ve Dünya voleybolunda adlarından söz ettirecek gibiler. Başarılarının devamını dilerim.

Dün maç izlerken özellikle dikkatimi çeken bir ayrıntıdan bahsetmek istiyorum. Kızlarımız alınan bir sayı sonrasında birbirlerine sarılıp sevinç yaşarken Ebrar genelde 5 kişilik sevinç kümesinin kenarında kaldı. Veya diğer kızlar birbirini kucaklarken Ebrar'a sadece "çak" yaptılar. Sanırım Ebrar'ın geçenlerde özel hayatı ile ilgili yaptığı açıklama takım arkadaşlarını tedirgin etmiş. Ah Ebrar ah! yani ne gerek vardı o  açıklamaya. Özel hayatın sana kalsın. Türkiye gibi bir ülkede bu tip konulara girerek nereye varmaya çalışıyorsun anlamak güç. Büyük ihtimal Egonu'nun etkisinde kaldı.
İzninle bu konuyu ben cevaplayım abi tedirgin etme durumu yok niye yok tüm takım arkadaşları sosyal medyadan Ebrar'a destek verdi kadroda olan olmayan hatta Ebrar ile ilgili paylaşım yapanda oldu böyle bir tedirginlik yok yani

Hatta Ebrar paylaşımından dolayı kadro dışı kalacak haberleri düşmüştü hatırlarsın belki Tvf yöneticisi Kurtaran Mumcu öyle bir şey yok herkesin özel hayatı kendini ilgilendirir dedi bu konuyu kapadılar
Herhalde İtalya'da oynayacak olmanın rahatlığı da var birazda ondan yaptı bu paylaşımı, Ebrar'ın durumunu voleybolu yakından takip eden herkes biliyordu Türkiye gibi bir ülkede bunu açıkca söylemekte bana da saçma geldi doğrusu Allah'tan Ebrar tepkileri takacak biri değilde oyununu etkilemiyor
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2021, 11:44:12 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #897 : 01 Eylül 2021, 12:11:06 »
Dünya şampiyonasına birşey demem.E başarılı olsunlar yıllardır yatırım var zaten ama tek bir tın avrupa şampiyonluğu yok.Bu gelmediği müddetçe başarısızdır milli takım tamam herşey şampiyonluk değil ama bu kadar yatırıma altın gelmeli şampiyonluk.

Bu turnuva özelinde kızmam sakat hastalar var yoruldu takım Sırplara gücümüz yetmez rahat geçerler bizi.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2021, 12:11:33 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #898 : 01 Eylül 2021, 12:15:59 »
Ebrarı tercihlerinden dolayı kadro dışı kalacaksa en büyük destekçisi olurum.Zaten gizlemiyor ki kız tavırlardan belli.Ben oyun olarak beğenmiyorum ama olursa destekçisiyim.Kimse ahlak bekçiliğine soyunmasın.Lezbiyenlik çok vr öbürüde.Aşalım bunları.

Bu yüzden Pennyi yolladık biz neyse.Burası Türkiye muhabbeti boş.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #899 : 01 Eylül 2021, 12:42:16 »
İzninle bu konuyu ben cevaplayım abi tedirgin etme durumu yok niye yok tüm takım arkadaşları sosyal medyadan Ebrar'a destek verdi kadroda olan olmayan hatta Ebrar ile ilgili paylaşım yapanda oldu böyle bir tedirginlik yok yani

Hatta Ebrar paylaşımından dolayı kadro dışı kalacak haberleri düşmüştü hatırlarsın belki Tvf yöneticisi Kurtaran Mumcu öyle bir şey yok herkesin özel hayatı kendini ilgilendirir dedi bu konuyu kapadılar
Herhalde İtalya'da oynayacak olmanın rahatlığı da var birazda ondan yaptı bu paylaşımı, Ebrar'ın durumunu voleybolu yakından takip eden herkes biliyordu Türkiye gibi bir ülkede bunu açıkca söylemekte bana da saçma geldi doğrusu Allah'tan Ebrar tepkileri takacak biri değilde oyununu etkilemiyor

"Arkadaşları tedirgin" derken tepki gösteriyor anlamında söylemedim. Belki bana öyle geldi bilmiyorum ama diğer kızlar birbiri ile sarılıp kucaklaşırken Ebrar ile kucaklaşanı görmedim. Benim hissiyatım  kucaklamaktan çekindikleri yönünde oldu. Zaten Ebrar'da bunu hissettiği için o da hiç öyle bir girişimde bulunmadı.  Müsait bir zamanda maçın tekrarını izleme fırsatınız olursa dediğim detayı fark edersiniz.

Bu arada konudan bağımsız olarak; Yıllar önce gençliğimde bilgisayar programcılığı ile ilgili bir eğitim alıyordum. Hocamız ders anlatırken ara sıra kafama takılan bazı soruları soruyordum. Hiç unutmam  sorduğum bir soru üzerine hoca şunu söylemişti "... Yahu nereden aklına geliyor bunu sormak. Veya benim anlattıklarımdan nasıl böyle bir sonuç çıkardın? Bunca yıllık eğitim hayatımda senin gibi olayları farklı pencereden gören ve detayları fark eden birisini görmedim..."

Yani şunu söylemek istiyorum. Dediğiniz gibi belki anormal bir durum yoktur ve ben yine farkımı göstermişimdir :)

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.