Gönderen Konu: Kadın Voleybol Milli Takım Organizasyonları  (Okunma sayısı 201722 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Ynt: Bayan Voleybol Milli Takım Organizasyonları
« Yanıtla #390 : 23 Eylül 2014, 19:17:19 »

3. seti 25-19 kazanan Sırbistan 2-1 öne geçti.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #391 : 23 Eylül 2014, 19:48:47 »

4. seti 25-22, maçı 3-1 Sırbistan kazandı.
FENERBAHÇE

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #392 : 23 Eylül 2014, 19:59:19 »
Sırbistan ve Boskovic'i yurekten kutluyorum.Eger bizim 22-24 yasındaki oyuncularımız hala gencse ve birgun olacaksa 17 yasındaki Boskovic bebe bile degil , voleybol basını ve yorumcuları seyircileri saf,hicbirsey bilmeyen yerine koyuyor.Daha basarısızız diye yazan yazar gormedik.Bu takımın 2003 dısında en ufak bir basarısı yok.Ve kıyamete kadar da olma ihtimali gorunmuyor.Hak ettiklerinin 3 katını alan yerliler,bu yerlileri devamlı koruyan Fed.'lar,devamlı basarılıyız diye baslıklar atan yazarlar ile zaten basarılı olma ihtimalimiz de yok.Devamlı koclara hesabı yıkıp aradan oyuncular sıyrılıyor.Dunyanın en yuksek butceli ve en buyuk Dunya yıldızları ile klup takımlarında oynuyorlar.Ama is kendilerine kalınca aldıkları paranın hakkını vermiyorlar.WGP seyrediyorsun 2-0 dan macı veriyorlar,8 sayı ondeyken 10 sayı seri verip seti veriyorlar.Takımda eksik yokken binlerce bahane arıyorlar.Sanki cok kupamız varmıs gibi o hedef degil,bu hedef degil deyip hedef turnuvalarda da 7.,8. oluyorlar.Resmen yılları bosa geciriyorlar.
Bu takım zaman zaman anlık sonuclar alacaktır.Brezilya,Abd gibi takımları zaman zaman grup maclarında yenecektir.Ama final maclarında hep kaybedecektir.O kadar istikrarsız bir takım ki bir gun once 3-1 yendigi Almanya'ya birgun sonra 3-0 yenilebilir.Butun Fed.'lar AB uyesi olmadıgımız icin dalga gecer gibi ucube yabancı kuralları aldıgı surece ve bu oyuncular bu kadar tembel oldugu surece hicbirzaman basarı gelmeyecektir.17 yasındaki Boskovic catır catır vuruyor, 24 yasındaki Asuman daha genc bu kafayla,bu mantaliteyle daha cok husran olur.Takımda oynamaya calısan 2-3 oyuncu var.Burcu Hakyemez paso saksakcılık derdinde,Ayseyle defilede,Fatmayla sinemada,canlarım ciicm aynen devam edin.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #393 : 23 Eylül 2014, 20:01:03 »
Sirbistan, Vakifbank'in takimini ezdi gecti.  Isin ilginc tarafi, Sirbistan alelade bir oyun oynayarak bunu yapti.  Hatadan kacinip, ekstra bir sey yapmadiklari surece ustunluk kurdular.  Bazi soylentilere gore Neslihan'in takim disinda kalmasinin sebebi Gozde ve Naz gibilerinin onu takimda istememesi imis.  Neslihan, artik performans bakimindan iyi olmayabilir ama tecrube ve bugun yapilanlara bakildiginda bu takimda olmamasini ben ilginc buluyorum. 

Bir de Naz denilen bir pasor var; bugun kenara geldiginde Turkiye'nin performansi yukseldi, girdiginde ise dustu.  Iste oyle bir pasor, anlayin.  Verdigi paslarin kalitesi hayret edilecek derecede kotu idi.  Barbolini'nin bunlari gormemesi ise daha da hayret verici. 

Çevrimdışı otuzbeşbuçuk

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #394 : 23 Eylül 2014, 20:03:30 »
17lik Boskovic bugün bizim milyonluk yıldızlara voleybol dersi verdi ha kötü mü oldu bence çok iyi oldu. Şimdi birçok takımın yedekleriyle çıkacağı Kamerun maçında as kadroyla çıkıp zafer naraları atma zamanı...

Çevrimdışı otuzbeşbuçuk

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #395 : 23 Eylül 2014, 20:12:53 »
Sirbistan, Vakifbank'in takimini ezdi gecti.  Isin ilginc tarafi, Sirbistan alelade bir oyun oynayarak bunu yapti.  Hatadan kacinip, ekstra bir sey yapmadiklari surece ustunluk kurdular.  Bazi soylentilere gore Neslihan'in takim disinda kalmasinin sebebi Gozde ve Naz gibilerinin onu takimda istememesi imis.  Neslihan, artik performans bakimindan iyi olmayabilir ama tecrube ve bugun yapilanlara bakildiginda bu takimda olmamasini ben ilginc buluyorum. 

Bir de Naz denilen bir pasor var; bugun kenara geldiginde Turkiye'nin performansi yukseldi, girdiginde ise dustu.  Iste oyle bir pasor, anlayin.  Verdigi paslarin kalitesi hayret edilecek derecede kotu idi.  Barbolini'nin bunlari gormemesi ise daha da hayret verici.

Şu vakıfta nasıl bir lobi var arkadaş hadi bizi geçtim yılların eczacısının en önemli üç oyuncusunun milli takımla ilişiğini kestiler. Tabi burda vakıfın karakter yoksunu oyuncularının da hakkını yememek lazım alttan alta iyi çalıştılar

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #396 : 24 Eylül 2014, 01:15:20 »
Azerilerin, Japonları yenmesi, Meksika'nın ABD'den set alması, Dominik'in Almanları yenmesi ilk günün sürprizleri.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #397 : 24 Eylül 2014, 08:52:29 »
Naz inanılmaz derecede kötüydü. Ama buna rağmen oyunda tutulmasına anlam vermedim.
Maçtan önce Sırbistan'ı yeneceğimizi zaten düşünmüyordum ama bu kadar etkisiz kalabileceğimizi de hesaplamamıştım.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #398 : 24 Eylül 2014, 10:38:40 »
Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası

23 Eylül

ARG-CRO 1-3,
CAN-CMR 3-1,
NED-KAZ 3-0,
CHN-PUR 3-0,
DOM-GER 3-2,
RUS-THA 3-0,
SRB-TUR 3-1,
JPN-AZE 3-2,
ITA-TUN 3-0,
BRA-BUL 3-0,
USA-MEX 3-1,
CUB-BEL 0-3

« Son Düzenleme: 25 Eylül 2014, 11:03:32 Gönderen: Anka »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #399 : 24 Eylül 2014, 10:41:35 »

Bayanlar Dünya Voleybol Şampiyonası

Bugün tv den canlı yayınlanacak maçlar;

11:30 TÜRKİYE – KANADA

21:00 SIRBİSTAN - BULGARİSTAN

FENERBAHÇE

Çevrimdışı _FB1907_

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #400 : 24 Eylül 2014, 11:21:10 »
Barbolini nin milli takımda oyuncu tercihleri ve Grand Prix sonrası kesinlikle kötü geçirilmiş şampiyonaya hazırlık dönemi, sonunu getirecek gözüküyor. Bunu bir mağlubiyet sonrası değil oyuncuların genel durumuna göre söylüyorum. Dün hiç bir oyuncumuzun ayakları parkeden fazlaca havalanmadı. Ya aşırı bir yükleme yapıldı ya da doğru düzgün antreman ve hazırlık yapılmamış.

Bu ülkede Bahar dan başka orta oyuncu yokmuş gibi oyuncuya gereğinden fazla paye biçliyor. Madem Özge Nur'a  şans vermeyi düşünmüyorsun neden kadroya alıyorsun. Gökçen , Dicle Nur veya sakaklıkdan dönmüş Eda yı kadroya almamak Milli takıma yapılmış bir ihanettir. Bu takımın hocası Guidetti olsa bile bu kadar Vakıfbank menşeli oyunculardan kadro kurmazdı.

Tüm yükün Gözde ye bindirildiği bir milli takımın  mesafesi fazla soluklu olmayacak gözüküyor. Naz bu ülkenin en iyi pasörü fakat iyi gelen paslarda bile köşelere yüksek atılan paslar Sırbistanın çok işine geldi. Bence  Naz'ın bir ünvanı daha var. Orta oyunculara en kötü pas atan pasör malesef. Vasat bir pasör olduğunu düşündüğüm  Asuman'ın ortaları iyi kullanmaya başlamışken kenara alınması takımın ritim bulmasını engelledi. Pek sevmesem de ikizlerden Özge veya sakatlanana kadar genel olarak iyi bir sezon geçiren Elif kadroya alınabilirdi. Gizem kötü oynadığında bile parkede kalıp bolca sırıtıyorsa takımda hocaya gerek yok ki. Dün eksiklerine rağmen Kübra'yı ayrı tutuyorum diğer oyuncular malesef milli formaya layık bir mücadele gösteremediler. Bu arada Boskoviç de performansıyla bir yıldız doğuyor dedirtti.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #401 : 24 Eylül 2014, 11:42:30 »

Milli takımda pasör çaprazı pozisyonu sıkıntılı, Naz ın pasları istikrarsız, Gözde beklenen formunda değil. Ayrıca Barbolinin in Güldeniz hayranlığı da devam ediyordu dünkü maçta. Kanada yı 3 puanla geçeriz büyük ihtimal ancak Milli takımın oyunu ilerisi için pek umut vermedi ilk maç sonrası.

Bulgaristan da dün Brezilya karşısında iyi bir oyun ortaya koydu. Savunmaları iyiydi. Yarın akşamki maç epey zor geçmeye aday.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #402 : 24 Eylül 2014, 11:51:00 »

1. seti 25-10 kazandı Milli takım.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #403 : 24 Eylül 2014, 11:55:45 »
Kanada gerçekten çok zayıf bir takım konumundaydı. Ne manşet alabildiler ne de hücum yapabildiler.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #404 : 24 Eylül 2014, 12:16:47 »

2. seti de 25-12 kazandı Milli takım.
FENERBAHÇE