Gönderen Konu: Basketbol Süper Ligi (Diğer Takımlar)  (Okunma sayısı 433116 defa)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Türkiye Erkekler Basketbol Süper Ligi (Diğer Takımlar)
« Yanıtla #1410 : 22 Aralık 2018, 18:59:04 »
G.Antep son dakikaya 5 sayı önde girdi, top da kendisindeydi ama Karşıyaka 82-81 kazandı.Karşıyaka'nın 3 yabancısı 69 sayı atarken eski Fenerli Marko Tomas 31 sayı attı.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1411 : 06 Ocak 2019, 22:15:25 »
Afyon, son 6 buçuk dakikasına 19 sayı geride girdiği maçı uzatmaya götürdü ama uzatmada G.Antep kazandı.

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #1412 : 07 Ocak 2019, 11:26:27 »
dün karşıyaka-başakşehir maçında ksk'nın mısırlı pivotu assem merai'yi bayağı beğendim. fundamentali ve pivot hareketleri çok iyi. iyi bir eurocup takımında bayağı iş yapar. minnesota state çıkışlı ve avrupa'da siauliai ve bayreuth'da oynamış daha önce.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1413 : 04 Şubat 2019, 22:45:11 »
Efes, Daçka ile yaptığı son 44 maçın 42'sini kazandı.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1414 : 08 Temmuz 2019, 09:47:26 »
G.Saray Banvit'ten Perez'i almış.Bizi yendikleri 2 maçta da çok iyi oynamıştı.İyi transfer.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1415 : 08 Temmuz 2019, 11:09:35 »
Interbaskette Zalgiris, Westermann yerine Alex  Perez i alacak yazmışlar..

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
« Yanıtla #1416 : 12 Temmuz 2019, 11:01:35 »
Pınar Karşıyaka Asem Marei, Sek Henry, Egemen Güven dahil çoğu oyuncularıyla yollarını ayırmış, sadece Birkan Batuk'un kalması için görüşmeler devam ediyormuş.

Koç Ufuk Sarıca ile anlaşan Karşıyaka; Yunus Emre Sonsırma, Virtus Bologna ekibi ile FIBA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan Amath M’Baye, Banvit'den Jordan Morgan, geçen sezon İtalya 2. Ligi Mvpsi Brandon Triche, Tofaş'dan Kyle Weems ile sözleşme imzalamış.

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
« Yanıtla #1417 : 12 Temmuz 2019, 11:05:44 »
Darüşşafaka, Almanya doğumlu Türk oyuncu Mahir Agva ile 1 senelik sözleşme imzaladığını duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklama:

‘’Almanya doğumlu dev Türk pivot Mahir Agva takımımızla 1 senelik sözleşme imzaladı! 7 sezondur Almanya’da profesyonel olarak basketbol oynayan Mahir Agva, kariyerinin ilk yıllarını ProA ve Bundesliga ligleri arasında geçirdikten sonra son 3 sezondur istikrarlı bir şekilde Basketball Bundesliga’da kendine iyi bir yer edindi.  Geçen sezonu Geissen 46ers takımıyla geçiren 23 yaşındaki, 2.06 boyundaki genç pivotumuz maç başına 16 dakika süre aldığı 34 maçta 8.3 sayı, 3.6 ribaund ve 1 asist ortalamalarıyla oynadı. Ayrıca saha içinden ve üç sayılık atış çizgisinin gerisininden de %53 ve %47 gibi yüksek yüzdelerle oynadı. Mahir Agva’ya Daçka formasıyla çok başarılı bir sezon diliyoruz!’’

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
« Yanıtla #1418 : 28 Temmuz 2019, 13:01:09 »
Pınar Karşıyaka tarihiyle, ekol oluşlarıyla zaten bir basketsever olarak takip ettiğim rakip takımlar arasında her zaman ilk sırada yer alır. Ama Türk basketbolunun biz ve Efes dışında küçüldüğü bir dönemde yaptıkları atılımla daha fazla dikkatimi çekmeyi başardılar. Yaşayabilecekleri potansiyel ekonomik sorunları bir kenara bırakacak olursak kurmaya çalıştıkları kadro hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum.

Kısaca özetleyecek olursak,
-Takımın başına Türkiye, Cumhurbaşkanlığı ve lig kupasını 3 yıllık çalışma döneminde kendilerine kazandırmış Ufuk Sarıca'yı getirerek yaz sezonunu açtılar.
-İlk olarak, son sezonunda İtalya 2. Liginde mvp olmayı başarmış ama onun dışında vasat sezonu dahi olmayan 28 yaşında 1.93 boyunda şutör gard Brandon Triche ile sözleşme imzaladırlar. Türkiye 2. liginden bir takım ile imzalasaydı kimse çıkıp büyük transfer demezdi.
-İkinci transferleri Banvit'ten 27 yaşında 2.04 boyunda uzun forvet Jordan Morgan oldu. Hücumda hem sırtı dönük hem de yüzü dönük silahları var. Orta mesafeden ciddi bir şut tehdidi var. Banvit geçen sezon içerde dışarda bizi yenerken bir maçta 23s 14r bir maçta 20s 8r ile oynamış. Sahamızda bize 23 sayı atarak ligteki 72 maçlık serimizi bitirmiş olmaları sebebiyle ufaktan kendisini beğenmiştim.
-Mobil, orta mesafesi olan bir 4 numaradan sonra yabancı bir pivot almaları beklenebilecekken yine topu yeri vurabilen etkili orta mesafesi olan ama daha savaşçı ve agresif 29 yaşındaki 2.06 boyunda 4 numara Amath M’Baye ile anlaştılar. Bu hamleleri Semih Erden söylentileri ile daha bi anlam kazanmakta gibi. Amath M’Baye geçen sezon FIBA Şampiyonlar Liginde Virtus Bologna ile şampiyonluk yaşamış piyasası yüksek bir oynucu..
-Bütün yabancıları ile yollarını ayıran Karşıyaka Egemen Güven, Erdi gibi yerlilerini serbest bırakmış, Berk Uğurlu'nun başarılı sayılabilecek sezonundan sonra Tofaş ile imzalamasına kayıtsız kalmış , sadece Birkan Batuk ile halen tekrar imzalamak için görüşmelere devam ettikleri biliniyor. Koç Ufuk Sarıca oyun kurucu posizyonunda yerli tercihini Karşıyaka'da geçmiş dönemde beraber çalıştığı geçen sezon Türk Telekom ile vasat bir sezon geçiren 26 yaşındaki Yunus Emre Sonsırma'dan yana kullandı.
-Sonrasında yerli uzun olarak 24 yaşında 2.06 boyunda bizden yetişme uzun forvet Metecan Birsen ile anlaştılar. Metecan final serisinde bize karşı bir maç 3 te 2 bir maç 2 de 2 üçlük attı ama Ergin onların hatrına dahi fazladan 1-2 dk sahada tutmadı. Bir çıkış yapacağı varsada Ergin Atamanla mümkün değildi Karşıyaka onun için güzel bir son şans olabilir.
-Bu transferlerden sonra kısa pozisyonunda yapılacak transferlere fazla bir bütçeleri olmadığı düşünülürken 2 sezon önce finalde rakibimiz olan Tofaş'ın, geçen sezon EL takımı Khimki'nin 32 yaşında 1.98 boyundaki kısa forveti Tony Crocker ile anlaştılar. Khimki'nin evinde bizi yendiği maçta bize karşı 10 sayı ile sahamızda yenildiği maçta ise 17 sayı ile oynamıştır. Yine piyasası olan vasat üstü bir oyuncu diyebiliriz.
-Oyun kurucu hamleleri kadronun kağıt üzerinde gücünü belirleyecek en önemli olay olmuşken yine son FIBA Şampiyonlar Ligi şampiyonu Virtus Bologna'nın 28 yaşındaki oyuncusu Tony Taylor ile anlaşarak sezon beklentilerini epey yukarı çektiler.
-Son hamleleri bugün 20 yaşındaki potansiyelli, olaylı, seveni kadar sevmeyeni olan Türk basketbolunun beklentileri olaran Onuralp Bitim olduğu söyleniyor buraya kadar yazdığım isimler resmi olarak açıklandı ama Onuralp Bitim için resmi bir açıklama gelmedi, haberi yakındır.

Tahmini Kadroları
Tony Taylor, Yunus Emre Sonsırma, Arca Tüllüoğlu
Brandon Triche, Onuralp Bitim, Alp Karahan
Tony Crocker, Birkan Batuk, Berke Aygündüz,
Amath M'Baye, Metecan Birsen, Egehan Arna (??)
Jordan Morgan, Semih Erden, Görkem Doğan

Beni motive eden başka rakip takımlar olursa yine yazarım.

« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2019, 13:04:45 Gönderen: Av.Asım »

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1419 : 31 Temmuz 2019, 22:20:24 »
Kenan Sipahi Real Betis'e transfer olmuş.Ne diyeyim hayırlı olsun.Mr.Sipahi'den nerelere.Beşiktaş Thedeore ve İsmet Akpınar'ı kadrosuna katmış,bütçelerine göre iyi hamleler.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1420 : 10 Eylül 2019, 11:29:05 »
Efes, Moerman yerine Singleton ı almış.

https://twitter.com/ismailsenol/status/1171333836069842949?s=20

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1421 : 10 Eylül 2019, 13:20:51 »
moerman aşilden sakatlık geçirdi sanırım onun dönmesi en erken ocak sonu filan bulur , riskli bir yer sakatlık olarak Allah korusun kopma ihtimali de var. bu sene biraz rolantide geçirecektir.
tek peters ile de devam etme riskini alamadılar.
bütçe az diye ağlamayı bıraksınlar
24 25 civarı büteleri yoksa ben de bir bok bilmiyorum

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1422 : 10 Eylül 2019, 13:31:13 »
moerman aşilden sakatlık geçirdi sanırım onun dönmesi en erken ocak sonu filan bulur , riskli bir yer sakatlık olarak Allah korusun kopma ihtimali de var. bu sene biraz rolantide geçirecektir.
tek peters ile de devam etme riskini alamadılar.
bütçe az diye ağlamayı bıraksınlar
24 25 civarı büteleri yoksa ben de bir bok bilmiyorum
Başarının tadini aldılar. Gerekirse 50 de harcarlar ama birden açılmak istemiyorlar sanırım.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1423 : 10 Eylül 2019, 13:40:18 »
Başarının tadini aldılar. Gerekirse 50 de harcarlar ama birden açılmak istemiyorlar sanırım.
baba mecburlar ama hamle yapmaya en kritik oyuncularının başında moerman aşil sakatlığı çok kötü ocak diyorlar şubat mart bulur peters ile tek başına siksen oynayamazlar
tuncay özlihan para sorunu da yok ergin alın diyor alıyorlar doğal yani
ama onlar seviyorlar Fenerbahçe bütçesi yarısı kadar var diye :) bazı salaklar da yiyor. 2.8 milyon euro Larkin aldığı yerde 15 milyon bütçelerine inanan salaklar varsa onlara afiyet olsun

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1424 : 10 Eylül 2019, 14:04:14 »
Singleton moermanın ceyreği etmez.Çok şişirme oyuncu.Hiç beğenmedim beğenmiyorum.Moermann savunmasıda daha iyi.Çok sevindim Efese gitmesine mantar herif.Bize gelse tepki koyardım.

Tek bandanesı  ilginç.Olmayan saçına takıyor artist.