Gönderen Konu: Basketbol Süper Ligi (Diğer Takımlar)  (Okunma sayısı 433118 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sütçü

• Üye
  • Yer: Konya - Rize
    • @yuruboyka
Ynt: Türkiye Erkekler Basketbol Süper Ligi (Diğer Takımlar)
« Yanıtla #330 : 30 Temmuz 2014, 10:46:23 »
Geçen sezon 15 milyon Dolar’lık bütçe ile yola çıkan Galatasaray’da yönetim küçülme kararı aldı. Garanti kontratı olan oyunculardan, indirime gidilmesi istendi.

Önceki sezon şampiyon olan, bu yıl finale kalan, Euroleague’de de çeyrek final oynayan Galatasaray’da bütçe kısıtlaması nedeniyle zor günler yaşanıyor. Geçen yıl 15 milyon Dolar olan bütçe, bu yıl Başkan Ünal Aysal’ın direktifi ile 8.5 milyon Dolar’a düşürüldü. Daha sonra teknik kadronun istediği doğrultusunda zorlama ile bütçe 11 milyona Dolar’a kadar çıktı. Ancak geçtiğimiz sezondan yüksek sözleşmeleri bulunan Arroyo, Erceg, Sinan ve Furkan’ın maliyetleri, bütçenin neredeyse yarısını oluşturuyor. Sarı-Kırmızılılar, bu yıl da transferde rahat hareket edebilmek için farklı seçenekler üzerinde durmaya başladı. Sözleşmesi devam eden isimlerle yeniden masaya oturarak kontrat sürelerini uzatmak ancak alacaklarının bir kısmını gelecek sezona erteleyerek daha uzun vadeye yaymak ya da ücretlerinde kesintiler yapmak bunlardan bazıları…

Sponsor bulunamadı

Transfer edilen ancak henüz resmi açıklama yapılmayan isimlerde bir sıkıntı olmadığı belirtiliyor. Ancak Liv Hospital’ın sponsorluğa devam etmeme kararı sonrası yeni bir firma bulunamadı. Bu nedenle, geçen yıla oranla daha düşük bir bütçeyle daha yukarıyı hedefleyen bir takım kurma çabaları nedeniyle sessizliğin devam ettiği vurgulandı.
Güya sportif sebeplerden dolayı maça çıkmamışlardı. Paraları yok işte. Şaşırdık mı bu habere? Beter olsunlar.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #331 : 30 Temmuz 2014, 12:41:37 »
Güya sportif sebeplerden dolayı maça çıkmamışlardı. Paraları yok işte. Şaşırdık mı bu habere? Beter olsunlar.
Bahane uyduruyorlar..

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #332 : 30 Temmuz 2014, 19:32:40 »
gs'deki sıkıntı para değil..Candan erçetin...

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #333 : 30 Temmuz 2014, 19:42:17 »
Sorun dağınık olan basketbol organizasyonunu düzeltmek istemesi mi yoksa iyi bir sanatçı olmak iyi bir yönetici olmaya yetmiyor durumu mu? :)
...

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #334 : 30 Temmuz 2014, 22:37:47 »
Abi parada da sıkıntı varmış
gs'deki sıkıntı para değil..Candan erçetin...

HaBaBaM GüM GüM GüM

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #335 : 31 Temmuz 2014, 15:32:36 »
Murat Özyer ciddi ciddi açıklama yaptı d
n twitterda ..
bütçe küçültüyoruz
bazı oyuncularımızdan mevcut kontratlarından indirim istedik vs vs vs

Galatasaray Basketbol Şubesi Koordinatörü Murat Özyer twitter üzerinden gelişmeleri paylaştı ve transferde gecikmenin gerekçelerini anlattı.

Özyer'in mesajları şöyle:

-Ramazan Bayramının son gecesi merakta bıraktığımız taraftarlarımızdan özür dileyerek bazı konuları açıklamak istiyorum.

-Bütçemiz yönetim kurulumuz tarafından belirlendi. Evet geçen seneye göre az bir bütçemiz var.Bu doğru.

-Erkek takımımızın isim sponsoru konusu ağustos ayında netlik kazanacak. Kadın takımımızın isim sponsoru ODEABANK.

-Şunu öğrendim ki bütçenin ne kadar olduğundan çok nasıl kullanıldığı önemli.Bu konuda uzman bir koçumuz var.

-Bazı riskleri alarak hem Euroleague'de, hem de TBL'de iddialı olmayı hedefliyoruz, olacağız.

-Transferleri açıklamak için belli tarih vermiştim, bu konuda eleştirileri anlayışla karşılıyorum.

-Son anda önemli değişikliklere karar verdik ve açıklama yapmak için durmamız gerekti. Hiç bir oyuncuyu rencide etmek istemedik.

-Anlaşmalı olduğumuz oyunculardan sözleşmelerinde bazı indirimler istedik, bunun karşılığında farklı tekliflerimiz oldu.

-Bu yeni durum karşısında oyuncularımız düşünmek için bayram sonuna kadar süre istedi. Bu durum her zaman yaşanmadığı için anlayışla karşıladık.

-Bir kaçı teklifimizi kabul etti. Diğerleri de bu hafta içinde haber verecek.

-Hedefimiz 9 kişilik bir rotasyon yerine bu sayıyı 12'ye çıkarmak.

-Bu anlattığım sebeplerden dolayı resmi açıklamaları öteledik.

-Değişik bir sezona başlıyoruz. Hiçbir sezon bir diğerine benzemiyor.

-Hatırlatmalıyım ki; bunca sakatlığa rağmen son 2 senede TBL ve EL deki performansımız ortada.

-Taraftarımızın son 2 senede şubemizden görmeye alıştığı mücadele ve başarıyı tekrar edeceğiz. İNANIYORUZ.

edit : basketfaul sitesinden alıntı..
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2014, 15:36:27 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #336 : 31 Temmuz 2014, 20:52:10 »
Final maçında asalet nidalarıyla şov yapın sonra sponsoru kaybedin, ayağını yorganına göre uzatmadan ederinin 3-4 katına oyuncuya garanti kontrat verin sonra oyunculardan indirim bekleyin...
Ben bizim şube yöneticilerini çokça eleştiririm(özellikle kadın basketbol) ama bunlara baktıkça bizden daha beteride varmış diyorum.
...

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #337 : 31 Temmuz 2014, 21:23:34 »
Uşak Uluğ Kaçaniku'yu almış,zamanında bizimde oyuncu doldurulması için hazırlık kampında kullandığımız bir oyuncuydu.Çok isabetli bir tercih olmuş onlar için

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #338 : 31 Temmuz 2014, 23:04:21 »
Final maçında asalet nidalarıyla şov yapın sonra sponsoru kaybedin, ayağını yorganına göre uzatmadan ederinin 3-4 katına oyuncuya garanti kontrat verin sonra oyunculardan indirim bekleyin...
Ben bizim şube yöneticilerini çokça eleştiririm(özellikle kadın basketbol) ama bunlara baktıkça bizden daha beteride varmış diyorum.

furkan a o parayı veriyorsan iflasa bile mahkumsundur.gerçi bunlardan bazı aptallar sinan a bogdan dan fazla almalı demişlerdi.çünkü bogdan eline gelen her topu potaya atıyormuş.onun için sinan çok daha önemli bir oyuncuymuş. ;D
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2014, 23:04:38 Gönderen: active »

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #339 : 01 Ağustos 2014, 01:08:15 »
furkan a o parayı veriyorsan iflasa bile mahkumsundur.gerçi bunlardan bazı aptallar sinan a bogdan dan fazla almalı demişlerdi.çünkü bogdan eline gelen her topu potaya atıyormuş.onun için sinan çok daha önemli bir oyuncuymuş. ;D

Sinan vasat yerli havuzunun ekmeğini yemeye devam etsin.
Savunması(ki çoğunda hakemler faullerini es geçiyor) haricinde bence vasat bir oyuncu.
Yükselen bir değer olduğu için çok şeyler beklediğimiz Bogdan, bizde tutar tutmaz bilemem ama Sinan gibi vasat bir oyuncuyla da karşılaştırlmasın bir zahmet(ben karşılaştırılmasın dedimde senin dediğine göre aklı evvel rakip takım taraftarı Sinan'ı üstün tutmaya başlamışlar bile :) ).
...

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #340 : 01 Ağustos 2014, 01:27:11 »
Sinan vasat yerli havuzunun ekmeğini yemeye devam etsin.
Savunması(ki çoğunda hakemler faullerini es geçiyor) haricinde bence vasat bir oyuncu.
Yükselen bir değer olduğu için çok şeyler beklediğimiz Bogdan, bizde tutar tutmaz bilemem ama Sinan gibi vasat bir oyuncuyla da karşılaştırlmasın bir zahmet(ben karşılaştırılmasın dedimde senin dediğine göre aklı evvel rakip takım taraftarı Sinan'ı üstün tutmaya başlamışlar bile :) ).

maalesef derken üzülmek gerekiyor ama ben ne yazık ki gülüyorum bu hallerine :D

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #341 : 01 Ağustos 2014, 03:50:20 »
geçen yine küçülüyoruz.... :)
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı vonyc

• Üye
  • Yer: Eskişehir
  • Andrew Goudelock !!!
« Yanıtla #342 : 01 Ağustos 2014, 22:56:07 »
BEKO sponsorlugu birakti mi ?

Biraktiysa yerine kim gececek ?
Sevdamıza kimse engel olamaz,
Bazen hüzün vardır,bazen mutluluk,
Fener sevgisinin adı konamaz,
Ne kupa büyüklüğü,ne şampiyonluk!!!

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #343 : 02 Ağustos 2014, 12:59:42 »
BEKO sponsorlugu birakti mi ?

Biraktiysa yerine kim gececek ?

kimse yok... Teklif veren bile... THY'ye teklif gitmiş, onlar da sadece milli takımla devam demişler...

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #344 : 03 Ağustos 2014, 13:15:10 »
Derin Basketbol ‏@DerinAvrupa  33 sn.
Milli basketbolcu Birkan Batuk'un aşıl tendonları koptu. Başarılı oyuncunun 6 ay sahalardan uzak olması bekleniyor.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.