Gönderen Konu: 7.kez Şampiyon Fenerbahçe Opet !!!  (Okunma sayısı 78567 defa)

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Lig Maçları
« Yanıtla #1125 : 03 Mart 2024, 21:07:20 »
Başta Lavarini, Meliha, Drca ve Arina olmak üzere bu akşamki galibiyette emeği geçen herkese teşekkürler. Salonda bulunduğum bir maçta (GS maçı) ve sosyal medyada gözlemlediğim üzere günümüzde Fenerbahçelilik iki farklı şekilde tezahür ediyor artık. Bir tarafta "7. Adam" tribün grubu gibi formayı terleten oyuncu vasat, hatta kazma da olsa kayıtsız şartsız destek veren taraftar profili, diğer yanda ise doyumsuz, tahammül yoksunu, hiç bir şeyi beğenmeyen sadece ve sadece kendi egosunu düşünen şımarık seyirci profili. Bu ikinci profil çoğunlukta maalesef ve yazıp çizdikleriyle potansiyeli olabilecek oyuncuları sabote etmek dışında hiç bir işe yaramıyorlar. Umarım süreç  bir şekilde tersine çevrilir bir gün ve 3-0 geride iken bile statları Fener diye inleten taraftar profili galebe çalar bu seyirci bozuntularına...

Ertan Bey, size bir sorum olacak? Biz eleştirenlere şımarık, egoist, hiçbir işe yaramayan gibi yakışıksız sözleri söyleme hakkını size kim veriyor???

Burası forum istediğimi eleştiririm. Yıllardır manşet almayı öğrenemeyen, gözü kapalı bloğa vuran, blok yapmayı beceremeyen oyuncuları istediğim gibi eleştiririm kimse de karışamaz benim kimseye karışmadığım gibi. Sizin gibi düşünmeyenleri linçlemeden önce kendi fikirlerinize odaklanın  .

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1126 : 03 Mart 2024, 21:12:51 »
Ertan Bey, size bir sorum olacak? Biz eleştirenlere şımarık, egoist, hiçbir işe yaramayan gibi yakışıksız sözleri söyleme hakkını size kim veriyor???

Burası forum istediğimi eleştiririm. Yıllardır manşet almayı öğrenemeyen, gözü kapalı bloğa vuran, blok yapmayı beceremeyen oyuncuları istediğim gibi eleştiririm kimse de karışamaz benim kimseye karışmadığım gibi. Sizin gibi düşünmeyenleri linçlemeden önce kendi fikirlerinize odaklanın  .
.

Ben size bir şey yazmadım. Üstünüze alınmışsınız, benim yapacağım bir şey yok. Yazın, eleştirin, hem yazıyorsunuz hem de eleştiriyorsunuz zaten. Öte yandan gün gelir birileri de sizi eleştirirse eğer, her eleştirinin de eleştirilebileceğini unutmayınız lütfen.

• Üye
« Yanıtla #1127 : 03 Mart 2024, 21:13:12 »
Biz seyirci bozuntuları, yıllarca başarısızlıklara rağmen hala takımı seviyoruz ilgi gösteriyoruz. Yıllardır sizin gibi , vasat oyunculara, olsun alkışlayalım, olsun şakşaklayalımcılar kulübü sardığı için her yerde vasatlaştık, vakıfı basıp gitti, efesi basıp gitti, cinconu basıp gitti.

• Üye
« Yanıtla #1128 : 03 Mart 2024, 21:15:50 »
.

Ben size bir şey yazmadım. Üstünüze alınmışsınız, benim yapacağım bir şey yok. Yazın, eleştirin, hem yazıyorsunuz hem de eleştiriyorsunuz zaten. Öte yandan gün gelir birileri de sizi eleştirirse eğer, her eleştirinin de eleştirilebileceğini unutmayınız lütfen.

Arkadaşım ben kimsenin yazdıklarına birşey demiyorum ki gelip durduk yere hadsizce beni eleştirsinler.

La varını iyi dedik ama adam dingil çıktı, ulan Gabi bam güm vuruyor neden Fetisova'yı bir kere almıyorsun. Mart ayı oldu hala Ana takıma giremedi. Meliha'yla iki sene önce tüm kupaları vakıfa kaptırdık, Ana'yı al oynat artık

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #1129 : 03 Mart 2024, 21:51:12 »
Arkadaşım ben kimsenin yazdıklarına birşey demiyorum ki gelip durduk yere hadsizce beni eleştirsinler.

La varını iyi dedik ama adam dingil çıktı, ulan Gabi bam güm vuruyor neden Fetisova'yı bir kere almıyorsun. Mart ayı oldu hala Ana takıma giremedi. Meliha'yla iki sene önce tüm kupaları vakıfa kaptırdık, Ana'yı al oynat artık

Beni alıntıladığınız için cevap yazıyorum. Şu yaklaşımın sonu yok. Kim gelse dingil olacak, çer çöp olacak. Meliha mevzusuna gelince. Öncelikle şunu belirteyim, 1988 Seul olimpiyatlarından beri voleybolu takip etmekle beraber teknik bağlamda voleybola vakıf bir insan değilim. Öte yandan bu işe vakıf olanları, zamanında sahada uzun yıllar ter dökmüş insanları (Gülden'den Neslihan'a, Violet'ten Pelinine ve şu an aklıma getirmediğim isimlere kadar) dinledim. Hemen hepsi Lavarini'nin Meliha'yı iyi kullandığı hususunda hem fikirler. Sadece başka bir perspektife dikkat çekmek için soruyorum. Sahada olup bitenlere hücum merkezli bakıyor olabilir misiniz? Savunma merkezli bakıldığında Meliha'nın yaptığı bir çok pis görülebilecektir diye düşünüyorum. Bir üstteki paylaşımınızla ilgili olarak da bana yazdı iseniz dikkate alın, öyle değilse almanıza gerek yok: 47 yaşında bir Fenerbahçe taraftarıyım. Özellikle gençlik yıllarımda elimden geldiğince tribünlerde yer aldım. Fenerbahçe ile beraber güldüm, beraber ağladım. Galip-mağlup hiç bir zaman maçtan erken çıkmadım. Ataşehir'e bakın, maç mağlup giderken de erken çıkıyorlar salondan, son Baskonia maçında olduğu gibi galipken de. Bu seyirci bu muameleyi 2017 euroleague şampiyonu olan kadroya bile reva gördü 6 ay sonra Olimpiakos maçında. Dayanamadım artık, sahada yüz üstü bıraktığınız takım son Avrupa şampiyonu diye haykırdım. Geri dönen döndü, çıkan çıktı maçın son 2 dakikasında 10 sayı mağlup iken. Çıkan tayfa maç uzatmaya gidince koşarak geri döndü, ama uzatmada kaybettiğimiz zaman yine söverek çıktılar tabi. Taraftar işler kötü gidince yanında olur takımın, seyirci ise sadece iyi günlerde. Eğer bu şiarı vasatlık olarak addediyor iseniz kabul ediyorum, vasat oğlu vasat olduğumu... Kişisel bağlamda kimse ile sorunum yok. Sadece tribünlerin geldiği nokta, haleti ruhiyesi kahrediyor beni...
« Son Düzenleme: 03 Mart 2024, 22:09:36 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı altann

• Üye
  • Fenerbehçe Spor klübü
« Yanıtla #1130 : 04 Mart 2024, 10:55:49 »
Normalde okurum pek yazmam ama bu konude bende yazmak istiyorum.
Lavarini ve meliha konusunda size kesinlikle katılıyorum.
Şampiyon olacaksak bu meliha ile olmaz diye düşünüyorum.Meliha kritik yerlerde maalesef o eforu göstereme ve kalitesi bu kadar.
Şampiyon olcaksak bu Ana Cristna ile olacak.
Rus orta oyuncu oldukça iyi blok yapıyor.Hoce neden oynatmıyor anlamış eğilim.
Bu hafta lig maçında Ana cristina ilk 6'da başlamalıdır.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #1131 : 04 Mart 2024, 11:47:48 »
Ana Cristina'yı koç kazanmaya çalıştı, Avrupa'da ilk defa maç kaybetti. Ağır sakatlıktan sonra sene ortasında gelip eski formuna kavuşmak ve makine düzeniyle oynayan takıma girmek kolay değil. Arina manşet alamıyor, Ana da alamadığı an takım patlıyor. Geçen seneki Vakıf maçları tam olarak bunu gösterdi.

Aslı ve Eda ikilisi ise bu sene geçen yıldan çok daha iyi ve formdalar. Hoca kesemiyor olabilir. Aslı geçen haftanın MVP'si olmuştu. Eda zaten efsane.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1132 : 04 Mart 2024, 13:06:58 »
Üstünlük tekrardan İtalyanlara geçti.Neden orada şirketler kasaba köy ekiplerine sponsor.Her maç dolu bizdede dolsada hala öndeler erkekleri saymıyorum bile.Biz tutuyoruz piyasayı destek.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1133 : 04 Mart 2024, 13:16:04 »
Önce milanoyu, sonra da imocoyu yenip basit bir şekilde sampiyon olacağız.

Çevrimiçi Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #1134 : 04 Mart 2024, 13:22:18 »
Maçtan önceki skor tahminim 3-0 veya en kötü 3-1 kazanırız yönündeydi ve düşündüğüm gibi oldu. Şu anki Vakıf son yılların en kötü takımı. Hala nasıl oluyor da bazı arkadaşlarımız Vakıf'tan çekiniyor anlayamıyorum. Elle tutulur bir Gabi var o da bir yere kadar.

Vargas biraz daha form tuttuktan sonra Ligde zorlanacağımızı sanmıyorum. Avrupa maçları da günlük performanslara göre değiştiğinden her türlü sonuca açık olmasına karşılık yine ağır basan taraf biz oluruz.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #1135 : 04 Mart 2024, 14:14:25 »
Ana Cristina'yı koç kazanmaya çalıştı, Avrupa'da ilk defa maç kaybetti. Ağır sakatlıktan sonra sene ortasında gelip eski formuna kavuşmak ve makine düzeniyle oynayan takıma girmek kolay değil. Arina manşet alamıyor, Ana da alamadığı an takım patlıyor. Geçen seneki Vakıf maçları tam olarak bunu gösterdi.

Aslı ve Eda ikilisi ise bu sene geçen yıldan çok daha iyi ve formdalar. Hoca kesemiyor olabilir. Aslı geçen haftanın MVP'si olmuştu. Eda zaten efsane.
.

Ben artık bir çok eleştirinin arka planında psikolojik amillerin yattığını düşünmeye başladım. Bahsettiğim psikoloji de saha içi ile ilgili değil, tamamen tribünlerle Fenerbahçelilik ile ilgili. Son 15 yılda son dakikaya kalan işlerin neredeyse tamamını kaybettik. Kazandığımız bütün finaller ise maçın başından itibaren vurup geçtiğimiz finaller. Bu durum sanırım şu türden bir psikoloji ortaya çıkardı. Bizi geriye düşüren her basket, her gol, her sayı ya da set bu maç sonunu oynayamama hususunu akla getiriyor ve travmalarımızı tetikliyor. Ve o panikle hemen yorumlar başlıyor, şu niye oynatılmıyor bu niye sahada tutulmuyor vesaire. Oysa geriye düşmek sporun doğasında var. Şampiyonluğa giden yolda hepsi var. Gol de yiyeceksin set de vereceksin hatta Stuttgart maçında olduğu üzere telafisi olan maçları da kaybedeceksin. Ben geldiğimiz noktada iyi ki yenilmişiz diyorum Stuttgart'a. Bu tür mağlubiyetlere de ihtiyaç var her şeyin günlük güneşlik olmadığını fark etmek için. İlk şamarı Milano'dan yesek telafisi olur muydu, emin değilim.

Sizin de belirttiğiniz gibi şu anki form durumu ile Aslı'yı niye kessin. Biz idmanları izleyemiyoruz. Büyük ihtimalle Lavarini hem Stuttgart maçı hem de idmanları göz önünde bulundurarak güvenemiyor Ana' ya. Çok büyük sakatlık geçirdi sonuçta. Lavarini denilen adam Polonya voleybolunun can suyu oldu. Her tepkimiz anlık maalesef...

Son olarak şunu eklemek isterim, tribün psikolojisi ile ilgili olarak yazdıklarım beni de kapsıyor, kesinlikle tepeden bakarak ahkam kesmek yargı dağıtmak niyetinde değilim. Kişi kendinden bilir işi. Vakıfbank maçı 1 1 olunca ya da Stuttgart maçının son setinde skor 18 18 gelince ben de panikledim yine mi diye sorguladım. Tek farkım orada burada bir şey yazmıyorum. Çubuklu Analizdeki Erol'dan atıf yapmak istiyorum. Özellikle içinde bulunduğumuz süreçte taraftarın işi eleştirmek olmamalı, gözü kapalı bir şekilde tam destek verilmeli. Lavarini salak mı, sezon sonuna kadar görmezden gelinmeli, İsmail Kartal beceriksiz mi, sezon sonuna kadar ses çıkarılmamalı. Kovdun diyelim bu herifleri, yerlerine gelen düzeltebilecek mi işleri? Karşında teknik direktörleri Benito Mussolini olsa tam destek verecek örgütlü bir yapı var sonuçta. Öte yandan sezon biter, o zaman eleştirilir, sorulacaksa hesap sorulur, yollar ayrılır. Djordovic örneğini tekrar gündeme getirmek isterim. Daha tek bir maça çıkmamıştı hakkındaki eleştiriler başladığında...

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #1136 : 04 Mart 2024, 14:47:02 »
Dünya düzeyinde başarısızlığa karşı tepkisiz kalacak bir tek ulus, topluluk, taraftar, yönetici yada başkan yoktur. Bunu ulusların yönetiminden tutun da büyük şirketlerin idaresine kadar genişletebiliriz. Geçen Fransa'dan üretici firma geldi şirkete, Ürünlerinizle ilgili  şikayet var diyince adam sevindi, bildiğin mutlu oldu. her bir şikayet, eleştiri bizim işimizi daha da iyi yapmamıza neden oluyor dedi. Şimdi diyeceksiniz ki ne alaka. Eleştirinin olmadığı yer yoktur. Herşey bitene kadar bekleyelim, tüm yatırım boşa gitsin, seneye bakalım diyemez hiç bir yönetim. Gs, Beşiktaş, trabzon, biz hangi klüp buna sözüm ona efsane fatih terim dahil tepkisiz kalınmış. 10 defa kovuldu adam yuvam dediği yerden. Beşiktaş kaç tane antrenör değişti, Ali Koç kaç tane antrenör kovdu. Bu adamlar da mesela işi bilmiyorlar.

Malesef Ertan arkadaşımız don kişot misali yel değirmenleri ile savaşmaya kendisine misyon edinmiş. Nerede eleştiri var, karşısında Ertan Ürkmez var. Bir ara kendisi ile bunları konuştuk burada yanılmıyorsam, sonra ortak bir noktaya varamadık, sustuk. Uzatmadık.  Ertan Ürkmez arkadaşımız gibiler taraftar gruplarında artsa daha mı iyi olur diye cidden düşündüm de ama bence hiç de iyi olmaz. Ben o çok överek bahsettiğin geçmiş yılların taraftarlarını da biliyorum. Sahaya inip adam dövüyorlardı. Şu anki taraftarların eleştirilecek çok yönü vardır ama eşleştirmeye de hakkı vardır. Mert Hakan'ın dangalakça hatası yüzünden Fred'in kırmızısı belki bize şampiyonluğa mal olacak ama burada Mert Hakan eleştirilmeyecek mesela. Böyle bir dünya yok. Bugün avrupadan elenince gs'liler mesela o çok övdükleri Erdem Timur'u yerden yere vurdular. Transfer yanlışları yüzünden. Yani burada kime ne anlatılıyor, ne amaçlanıyor anlamıyorum. Sadece eleştirene bir eleştiri var. Kısır döngü gibi. Başka bir şey değil.

Not : Konunun dışında olmama rağmen tek seferlik bir yorum yaptım. Polemik değil amacım. Bu konuyu uzun uzadıya tartışacak mecalim de yok.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1137 : 04 Mart 2024, 14:48:18 »
Önce milanoyu, sonra da imocoyu yenip basit bir şekilde sampiyon olacağız.
Fazla iyimsersiniz.Bu takımın bu manşet blok tutamama sıkıntılarıyla finale çıkması bile zor.Egonu serviste bu sistemle durmak çok zor.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #1138 : 04 Mart 2024, 14:54:34 »
Fazla iyimsersiniz.Bu takımın bu manşet blok tutamama sıkıntılarıyla finale çıkması bile zor.Egonu serviste bu sistemle durmak çok zor.
Egonu servise gelince eyvah da Arina gelince yada Vargas güllük gülistanlık mı olacak işler Milano için. Bugün kadınlarda büyük ihtimal dünyanın en iyi servis atan ismi Arina'dır ki o çok övdüğün imoco'yu yerle bir etti geçen sene serviste. Sahada birbirlerine bakakaldı imocolular. Olay bizim takımda bitiyor. Geçen sene de bence vakıftan iyiydik ama işin psikolojik kısmında zayıf kaldık. Vakfın ve Gui'nin bize karşı psikolojik bir üstünlüğü var. Nerede kritik maç varsa yeniyorlar bizi. İki senedir Altın set ile eliyorlar avrupada bizi. O tek altın seti alsak misal avrupa şampiyonu bizdik. Bu sene o kadar vasatlar ki mental üstünlüğü alacak halleri dahi yok. Sen kalkıp Stuttgart falan diyorsun hala..

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1139 : 04 Mart 2024, 15:09:14 »
İmoco geçen yıla göre daha iyi bizde gerideyiz.Tabi önce Egonulu Milano.