Gönderen Konu: 7.kez Şampiyon Fenerbahçe Opet !!!  (Okunma sayısı 78651 defa)

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Voleybol Lig Maçları
« Yanıtla #1140 : 04 Mart 2024, 16:12:09 »
Dünya düzeyinde başarısızlığa karşı tepkisiz kalacak bir tek ulus, topluluk, taraftar, yönetici yada başkan yoktur. Bunu ulusların yönetiminden tutun da büyük şirketlerin idaresine kadar genişletebiliriz. Geçen Fransa'dan üretici firma geldi şirkete, Ürünlerinizle ilgili  şikayet var diyince adam sevindi, bildiğin mutlu oldu. her bir şikayet, eleştiri bizim işimizi daha da iyi yapmamıza neden oluyor dedi. Şimdi diyeceksiniz ki ne alaka. Eleştirinin olmadığı yer yoktur. Herşey bitene kadar bekleyelim, tüm yatırım boşa gitsin, seneye bakalım diyemez hiç bir yönetim. Gs, Beşiktaş, trabzon, biz hangi klüp buna sözüm ona efsane fatih terim dahil tepkisiz kalınmış. 10 defa kovuldu adam yuvam dediği yerden. Beşiktaş kaç tane antrenör değişti, Ali Koç kaç tane antrenör kovdu. Bu adamlar da mesela işi bilmiyorlar.

Malesef Ertan arkadaşımız don kişot misali yel değirmenleri ile savaşmaya kendisine misyon edinmiş. Nerede eleştiri var, karşısında Ertan Ürkmez var. Bir ara kendisi ile bunları konuştuk burada yanılmıyorsam, sonra ortak bir noktaya varamadık, sustuk. Uzatmadık.  Ertan Ürkmez arkadaşımız gibiler taraftar gruplarında artsa daha mı iyi olur diye cidden düşündüm de ama bence hiç de iyi olmaz. Ben o çok överek bahsettiğin geçmiş yılların taraftarlarını da biliyorum. Sahaya inip adam dövüyorlardı. Şu anki taraftarların eleştirilecek çok yönü vardır ama eşleştirmeye de hakkı vardır. Mert Hakan'ın dangalakça hatası yüzünden Fred'in kırmızısı belki bize şampiyonluğa mal olacak ama burada Mert Hakan eleştirilmeyecek mesela. Böyle bir dünya yok. Bugün avrupadan elenince gs'liler mesela o çok övdükleri Erdem Timur'u yerden yere vurdular. Transfer yanlışları yüzünden. Yani burada kime ne anlatılıyor, ne amaçlanıyor anlamıyorum. Sadece eleştirene bir eleştiri var. Kısır döngü gibi. Başka bir şey değil.

Not : Konunun dışında olmama rağmen tek seferlik bir yorum yaptım. Polemik değil amacım. Bu konuyu uzun uzadıya tartışacak mecalim de yok.

Eyvallah, geçmiş yıllarda futbolcu dövmeler, idman basmalar vesaire fazlası ile oldu. Fakat o gün ile bu gün arasındaki en büyük fark sosyal medya ve bu sosyal medyanın gücü. Arina örneği ile somutlaştırayım. Sezona kötü başladığı zaman sosyal medya hesabındaki paylaşımlarına yazılmadık şey kalmadı. Hiç kuşkusuz doğrudan, göz göze, karşı karşıya yapılan bir tacizin etkileri ağır ve yıkıcı olur. Öte yandan o günlerde bunu yapanlar için marjinal ve fanatiklerin yaptığı işler deniliyordu. O gün için bu tiplere ait marjinal eylemlerin yıkıcı etkisi sosyal medya ile genele yayıldı. Bu işlere teşebbüs edemeyecek insanlar klavyede aslan kesiliyor. Eski ile günümüz dinamikleri çok farklı.

Don Kişot teşbihine gelince. Kırılmadım, hatta hoşuma bile gitti. Çok ince, narin, hassas ve rasyonel insanların sisteme uyum sağlayamaması ve akıl hastanesine kapatılması gibi bir şey bu. Sevilla maçında kaleciye çakmak sallayan tiplere ya da geçen yılki Efes serisinde Fenerbahçe basketi sonrasında sahaya girerek sürenin durmasına sebebiyet veren ve Clyburne'ün son saniye basketi bağlamında şampiyonluk kaybedilmesi hususunda katkısı olan seyirci profiline karşı olmak ve bunları eleştirmek Don Kişotluk ise kabul öyleyim. Eleştiri nasıl hak ise eleştirileri eleştirebilmek de bir haktır.

Örneğin birileri çıkıp Calathes'i Erdal Koşan ile mukayese edince ben çıkıp bu yaklaşımı eleştirdim. Eleştirime cevap "aklını alırım" olmuştu. Bu kafa yapısı hakaret de içeren her türlü eleştiriyi kendisine hak görüyor ama kendi eleştirilince bunu hazmedemiyor. Ayrı düştüğümüz nokta bu.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1141 : 04 Mart 2024, 16:22:08 »
10/3 THY
12/3 Milano
17/3 Çukurova
19/3 Milano
23/3 THY
24/3 Eczacıbaşı/Vakıfbank (?Kupa Voley Finali?)
28/3 Eczacıbaşı

Acayip bir fikstür olmuş. Umarım sakatlık vs olmaz.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1142 : 04 Mart 2024, 18:05:57 »
Fikstür cidden yoğunmuş baya, hoca geniş kadronun ekmeğini yemeli stysiakta lazım vargasta meliha da ana cristinada iş lavarinide bitiyo şuan
« Son Düzenleme: 04 Mart 2024, 18:06:27 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı altann

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Fenerbehçe Spor klübü
« Yanıtla #1143 : 04 Mart 2024, 20:06:38 »
Ben Milano’yu iki maçtada doğru kadro işe yeneceğimizi düşünüyorum.
Finalde Türkiye de top tank tüfek ne varsa saldıracağız.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #1144 : 06 Mart 2024, 20:15:00 »
Bugün 3-0 Yendiğimiz PTT maçının ilk iki setini izleme fırsatım oldu. İlk 2 sette bana göre en kötü performans Stysiak'tan geldi. Kaç defa blokta kaldı sayamadım. O fizik ve tecrübedeki bir oyuncunun o kadar blok yemesi kabul edilemez.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1145 : 06 Mart 2024, 20:45:40 »
Bugün 3-0 Yendiğimiz PTT maçının ilk iki setini izleme fırsatım oldu. İlk 2 sette bana göre en kötü performans Stysiak'tan geldi. Kaç defa blokta kaldı sayamadım. O fizik ve tecrübedeki bir oyuncunun o kadar blok yemesi kabul edilemez.

Vargas'ın geri dönüşü ile bir anda kenara atılmış olması psikolojik manada ciddi ciddi etkilemiş gibi geldi bana. Kolay da değil, sene boyu takımı taşıyanlardan birisi ol, bir anda kenarda bul kendini. Lavarini'ye düşüyor iş. En büyük güvencem Polonya milli takımından da hocası olması.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #1146 : 09 Mart 2024, 14:30:08 »
Avrupa maçı öncesi bu akşam saçma sapan bir sakat vermeyiz umarım.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1147 : 09 Mart 2024, 14:58:05 »
Umarım vermeyiz.

Çevrimdışı agha

• Üye
« Yanıtla #1148 : 09 Mart 2024, 18:40:25 »
Arina ve Meliha servis karşılamada dökülüyor, Drca rakip takımın pAsörü önde iken bile Vargas ile oynamaya devam ediyor. Ana yine yok!

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1149 : 09 Mart 2024, 18:42:25 »
Bu maçın telafisi var Milanonun yok.Sakat vermeyelim.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1150 : 09 Mart 2024, 19:00:45 »
Şimdi şöyle bu hocalardan çektiğimiz nedir bizim. Aslı Kalaç sahada sadece koşuşturuyor. Bir tane top sektiremedi Van ryk ve kazma neriden. Fetisova neden oyuna hiç alınmaz. Hocaya küfür mü etti

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1151 : 09 Mart 2024, 19:03:24 »
Yetersizmiş.Biz Rus milli orta beğenmeyecek kadar büyük değiliz.

Çevrimdışı agha

• Üye
« Yanıtla #1152 : 09 Mart 2024, 19:09:37 »
Ortalar, Pasör ve Meliha çok kötü.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #1153 : 09 Mart 2024, 19:14:16 »
Melihanin ne işi var bu takımda. Takımda 5 tane yabancı var. Sahada 2 yabancı ile oynuyoruz. Bu takımın ilk 6"sinda vargas, ana, fedo banko olacak. Olmazsa hiç bir branşta hiç bir başarı elde edemeyiz. Thy gibi capsizlar gelir bize çelme takarlar. Vakifin, eczacının ölüsüne bile çapları yetmez.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #1154 : 09 Mart 2024, 19:15:35 »
Adamlar sürekli seri yakalıyor bize. Mactan önce düşündüğüm her halt başıma geliyor.