Gönderen Konu: Turkish Airlines Euroleague (Diğer Takımlar)  (Okunma sayısı 376181 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Euroleague Basketbolu (Diğer Takımlar)
« Yanıtla #525 : 17 Aralık 2019, 11:01:04 »
mahmoud Abdul Rauf ; 28 yaşında filan geldi
asıl adı Chris Jackson . denver nuggets ve yanlış hatırlamıyorsam sacrementao'da basketbol oynadı. nba tarihinin en iyi serbest atıcılarından birisiydi . çok büyük bir yetenekti . sonra chris abi Nba adım attıktan sonra müslüman oldu , adını değiştirdi Abdoul Rauf oldu , aslında müslüman olması sorun değildi Nba için ama işte bir milli marş sırasında ayağa kalmamış ve '' Allah harici kimsenin önünde ayağa kalkmam tarzı bir söylemde bulunmuştu ''( rivayet böyledir ) ondan sonra da tutunamadı yoksa yetenek ise büyük yetenektir.
ZAten RAuf normal şartlarda çok sorunlu bir adamdı , bizim de sezona girerken hocamız Halil değildi , Murat hoca idi ( Soy adı tam aklımda değil ) ama birkaç maç sonrası hoca ile yollar ayrıldı .
RAuf sorunlu bir adamdı yönetmek neredeyse imkansıza yakın bir insan , ligde bir efes maçıda oynamadı diye Rahmetli İsmet Badem'in fanatik baskette '' camdan Adam '' diye yazısı vardı bak 20 sene geçmiş ama ben hala çok net hatırlıyorum
sonrası Halil geldi vs vs vs işte.
haa bu arada o sene DAvid Rivers ( 1997 olypiamikos şampiyon yapan takımın Mvpsi olmuştu ) tofaş'ta oynuyordu. ipekçideki maçta hem raufun hem de bizim içimizden geçmişti. RAuf istediği kadar yetenekli olsun sorunlu olduğu zaman bir fayda alamıyorsun işte.. zaten sonra Rauf ile yollar da ayrıldı değil Halil x bir hoca da olsa RAuf'u idare edemezdi adam sorunluydu yoksa NBA'den o kalitede bir adamın bu kıtaya düşmesi çok anlamsız ..
O dönemki takımı küçümsemiyorum , gömmeye de çalışmıyorum ne demek istediğimi anlıyorsun da maksat muhabbet olsun diye uzatıyorsun
beynin algıların götüne mi kaçtı  orasını anlamadım sadece gerçekçi yakşalıyorum olaylara ..
evet Zalgiris'i sikip attık içerideki maçta eee sonuç ne oldu ?
şampiyon olduğumuz sene veya 2016'DA 2017'de 2018 de Avrupayı kasıp kavururken de bazı lig ve euroleague maçlarında bizi de tek maç üzerinden sikip attılar sonuç ne oldu ?
kıyaslamak tabi ki insanlara özgü bir şey de tarih kupaları kazananları f4 oynayanları yazıyor , yoksa çok da sikime senin kıyaslaman..
Yaşi genç olanlar bilmez. Adam bugün phil jackson tarafından curryden önce rauf vardı denen bir adam. Shaq ile ncaa'in aq bir adam. Hatta jordan döneminde çok büyük bir star olarak görülüyordu. Milli marsta ayağa kalkmadı diye dışlandı. Sorunluydu evet ama bu adamı alıyorsan  idare edecek adamı da alacaksın başına.
Bugun messinin vergi skandalı, ronaldonun tecavüz olayı ortaya çıktı da klupler bu adamları mı kovdu. Göt ister. Murat zamanında ben bu takımı idare edemem diye gitti. Sonra başa gelecek kişi hali üner mı olmalıydı.
Boş muhabbet. Efesin kültürünü sikeyim. Ben çok zor dediğin olayı sıfırdan takım kuranlar yapıyor diyorum. Lafı nasıl anlıyorsun. Konuşuyoruz ama sen beni ben seni anlamamıza rağmen laflar dönüyor burada :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #526 : 17 Aralık 2019, 11:10:06 »
Yaşi genç olanlar bilmez. Adam bugün phil jackson tarafından curryden önce rauf vardı denen bir adam. Shaq ile ncaa'in aq bir adam. Hatta jordan döneminde çok büyük bir star olarak görülüyordu. Milli marsta ayağa kalkmadı diye dışlandı. Sorunluydu evet ama bu adamı alıyorsan  idare edecek adamı da alacaksın başına.
Bugun messinin vergi skandalı, ronaldonun tecavüz olayı ortaya çıktı da klupler bu adamları mı kovdu. Göt ister. Murat zamanında ben bu takımı idare edemem diye gitti. Sonra başa gelecek kişi hali üner mı olmalıydı.
Boş muhabbet. Efesin kültürünü sikeyim. Ben çok zor dediğin olayı sıfırdan takım kuranlar yapıyor diyorum. Lafı nasıl anlıyorsun. Konuşuyoruz ama sen beni ben seni anlamamıza rağmen laflar dönüyor burada :)

Abi RAuf özelinden gideyim
Ne NBA'de ne AVrupa'da ne de herhangi bir yerde bu adamı idare edemediler
evet çok büyük bir yetenekti bunu tartışmak bile saçma da yok işte baba bu adam idare edilecek bir adam değil demek istediğim o ..
messi ronaldı filan değil
ayrıca RAuf ' sadece din ile ilgi sorunu da yoktu , geçirdiği bir felç sonrası boynunda bir tiki vardı hatırlarsın belki , o felç kafasında yüksek ihtimalle tahribat da bırakmış olabilir ..
şuna katılırım o kurduğun kadroyu Murat ÖZgül gibi adama emanet etmek büyük hata sonrasında yine Halil Üner olayı da fiyasko
ama yine de hangi hoca olursa olsun RAuf gibi bir adamı idare etmek ne yazık ki çok zor

abi bu kültür mevzusu çok basite alıyorsun
şunu demek istiyorum
Efes 2 sene üst üste top8de elendi ertesi sene berbat bir sene dibi gördüler bir sonraki sene f4 yaptılar ligi aldılar yani burada bir mucize yok onu demek istiyorum
bu adamlar 2000 lerde 2 kere f4 yapmış top16 top8 oynamayı alışkanlık haline getirmiş bir takım
yoksa efesin ben de amk ona laf yok

amcık konuşmaktan şikayetçimisin işte sohbet ediyoruz götüm istemiyorsan yazma :)

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #527 : 17 Aralık 2019, 11:18:48 »
naçizane bunları tartışmak güzel şey ( ilhan benim dostum biz burada birbirimize küfür de etsek alınmayız ) forumlar bu yüzden olmalı diye düşünüyorum
yoksa maç içinde girip ' ahmet senin ananı sikeyim '' diye yazmak benim için dünyanın en salakça şeyidir.
duygu reaksiyon ağızdan çıkar söylenir
foruma x bir oyuncu için küfür yazmak bana çok ama çok saçma geliyor ama karışmıyoruz da kim ne sikim yapıyorsa yapsın
ama iyisiyle kötüsüyle bunları tartışmak konuşmak bence forumların ana amacı olmalı da olmuyor işte.
biz biraz dinazor kafalı kaldık sanırım
Foruma renk geliyor işte :)
Hem.nostalji yapıyoruz. Bazen kafa dağıtmak iyidir :)

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #528 : 17 Aralık 2019, 11:27:08 »
İlhan hocam adamdaki Obra kompleksi o seviyede ki Larkin'e 3m verdirip alıyor. Ayrıca yeni kurulmuş takımla F4 yapmış olabilir ancak bu arkadaş kaç seneler boyunca debelendi EL'de, onu niye konuşmuyoruz? Denk gelebilir, hırsla kurduğu takım onun şansına harika bir kimya yakaladı. Simon 35 yaşında olgunlaştı, Larkin'i göndermeye çalışıyordu geçen sene bu zamanlar, adam patladı. Olabilir. Ama kaç senede kaç kez?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #529 : 17 Aralık 2019, 11:35:02 »
Abi RAuf özelinden gideyim
Ne NBA'de ne AVrupa'da ne de herhangi bir yerde bu adamı idare edemediler
evet çok büyük bir yetenekti bunu tartışmak bile saçma da yok işte baba bu adam idare edilecek bir adam değil demek istediğim o ..
messi ronaldı filan değil
ayrıca RAuf ' sadece din ile ilgi sorunu da yoktu , geçirdiği bir felç sonrası boynunda bir tiki vardı hatırlarsın belki , o felç kafasında yüksek ihtimalle tahribat da bırakmış olabilir ..
şuna katılırım o kurduğun kadroyu Murat ÖZgül gibi adama emanet etmek büyük hata sonrasında yine Halil Üner olayı da fiyasko
ama yine de hangi hoca olursa olsun RAuf gibi bir adamı idare etmek ne yazık ki çok zor

abi bu kültür mevzusu çok basite alıyorsun
şunu demek istiyorum
Efes 2 sene üst üste top8de elendi ertesi sene berbat bir sene dibi gördüler bir sonraki sene f4 yaptılar ligi aldılar yani burada bir mucize yok onu demek istiyorum
bu adamlar 2000 lerde 2 kere f4 yapmış top16 top8 oynamayı alışkanlık haline getirmiş bir takım
yoksa efesin ben de amk ona laf yok

amcık konuşmaktan şikayetçimisin işte sohbet ediyoruz götüm istemiyorsan yazma :)
Sorunlar milli marştan sonra başladı işte. Sonrasında adam dışlandı. Hastalığı çıktı ortaya. Kafaca dağıldı ama yetenek konusunda yine diyorum bugünün yetenekli oyuncuları olan larkin,micic falan bunları sektirirdi ayağında.
Abi ben o takım çok kaliteliydi diyorum. Ben eurolegue şampiyonu olan hemen her takımı biliyorum. O takim kadar beni heyecanlandıran olmadı. Mutlu eden demiyorum. Buradaki farkı anla. O takim sene başındaki kadro ile sene sonunu göremedi. O nedenle ne desek havada kalır.
Rivers içinden geçti diyip yine adama gomuyorsun . O dönemin tofasi da çok iyi takımdı. Ayrıca o dönemde muessese takımları çok daha fazla kayriliyordu.  Şimdiki gibi değil. Efes,tofaş, ülker. Bunların tekelindeydi lig.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #530 : 17 Aralık 2019, 11:37:38 »
İlhan hocam adamdaki Obra kompleksi o seviyede ki Larkin'e 3m verdirip alıyor. Ayrıca yeni kurulmuş takımla F4 yapmış olabilir ancak bu arkadaş kaç seneler boyunca debelendi EL'de, onu niye konuşmuyoruz? Denk gelebilir, hırsla kurduğu takım onun şansına harika bir kimya yakaladı. Simon 35 yaşında olgunlaştı, Larkin'i göndermeye çalışıyordu geçen sene bu zamanlar, adam patladı. Olabilir. Ama kaç senede kaç kez?
Abi tamam da denk geldi işte. Ve kimyayı korudu adamlar. Haklisin geçen sene göndereceklerdi adamı ama sonra serbestlik tanıdılar oyun içinde adama. 10 tane üçlük denese de 11.'yi kaldırıp atıyor adam. Mesela barcada bu kadar başarılı olamaz larkin. Simdi bu sene efes euroleguei kazansa senin dediklerinin ne önemi olacak?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #531 : 17 Aralık 2019, 11:40:18 »
Sorunlar milli marştan sonra başladı işte. Sonrasında adam dışlandı. Hastalığı çıktı ortaya. Kafaca dağıldı ama yetenek konusunda yine diyorum bugünün yetenekli oyuncuları olan larkin,micic falan bunları sektirirdi ayağında.
Abi ben o takım çok kaliteliydi diyorum. Ben eurolegue şampiyonu olan hemen her takımı biliyorum. O takim kadar beni heyecanlandıran olmadı. Mutlu eden demiyorum. Buradaki farkı anla. O takim sene başındaki kadro ile sene sonunu göremedi. O nedenle ne desek havada kalır.
Rivers içinden geçti diyip yine adama gomuyorsun . O dönemin tofasi da çok iyi takımdı. Ayrıca o dönemde muessese takımları çok daha fazla kayriliyordu.  Şimdiki gibi değil. Efes,tofaş, ülker. Bunların tekelindeydi lig.
abi bana diyon da sen büyük muhalefetsin ya
rauf kalitesini tartışmak büyük saçmalık
rivers çok büyük oyuncuydu bu arada NBa kariyeri Rauf ile kıyaslanmaz tabi ki
ama uyumsuz RAuf ile buraya adapte olmuş rivers işte onu demek istedim , Rivers o sene ve aVrupa'da herkesin içinden geçti
yani ne kadar iyi kaliteli olursan ol baba o sahaya o performansı göstermek için aklı sağlığın da yerinde olacak motive olacaksın vs vs ..

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #532 : 17 Aralık 2019, 11:41:16 »
3 numarası Singleton olan takım.Vasat oğlu vasat.Moermanna lafım yok.Uzun vadede çakılacaklar.Geçen sene bizde bu konumdaydık.

O Peters falan.3-4 iyi oyuncusu var.Birde Sertaç harika sezon geçiriyor.Çok hızlı gittiler düşecekler.A ilk 4 garanti.

4'üncü bitirirler ligi.

Miçiç-Larkin-Dunston-Moermann-Dunston.Beabouıs simon şimdilik iyi ama dalgalı adamlar.

Sertaç yakışmıyor Ergine bence alsak güzel olur.Bence sportmen çoçuk çıkıyor oyununa bakıyor.Gram lafım olmaz.Dunstonda beyefendi misal.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2019, 11:48:17 Gönderen: Tom Hanks »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #533 : 17 Aralık 2019, 11:51:35 »
3 numarası Singleton olan takım.Vasat oğlu vasat.Moermanna lafım yok.Uzun vadede çakılacaklar.Geçen sene bizde bu konumdaydık.

O Peters falan.3-4 iyi oyuncusu var.Birde Sertaç harika sezon geçiriyor.Çok hızlı gittiler düşecekler.A ilk 4 garanti.

4'üncü bitirirler ligi.

Miçiç-Larkin-Dunston-Moermann-Dunston.Beabouıs simon şimdilik iyi ama dalgalı adamlar.

Sertaç yakışmıyor Ergine bence alsak güzel olur.Bence sportmen çoçuk çıkıyor oyununa bakıyor.Gram lafım olmaz.Dunstonda beyefendi misal.
abi chris 3 numara oynamıyor farklı maçları mı izliyorsun

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #534 : 17 Aralık 2019, 11:55:00 »

4'üncü bitirirler ligi.

Dunston kadar aleyhine çalınmış her düdüğe tepki gösteren başka bir oyuncu var mı?

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #535 : 17 Aralık 2019, 11:58:37 »
Dunston kadar aleyhine çalınmış her düdüğe tepki gösteren başka bir oyuncu var mı?

Sportif isyan olur.Bizde Veselyde  yapıyor.

Eurolegue şu maç çakışmalarının bir türlü önüne geçemiyor.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2019, 12:03:07 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #536 : 17 Aralık 2019, 12:48:50 »
Sportif isyan olur.Bizde Veselyde  yapıyor.

Eurolegue şu maç çakışmalarının bir türlü önüne geçemiyor.
Abi haklı-haksız her şeye itiraz ediyor adam.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #537 : 17 Aralık 2019, 12:56:29 »

4'üncü bitirirler ligi.

Singleton kötü adam değil. Hani bazı kalıplaşmış şehir efsaneleri var.
Teodosic,james,singleton,hatta larkin ile ilgili. Adam sınıfına konmayan adamlar.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #538 : 17 Aralık 2019, 14:50:52 »
Singleton kötü adam değil. Hani bazı kalıplaşmış şehir efsaneleri var.
Teodosic,james,singleton,hatta larkin ile ilgili. Adam sınıfına konmayan adamlar.

Singleton berbat oyuncu.Pesiç bile yol verdi.Geçen sene takımının elenmesinde baş rol oyuncusu.Larkin Baskoniada çok güzel işler yaptı.Teo net yıldız.

Mekanın sahibi Moermann döndü Peters var büyük ihtimal yollar ayrılır.Adam birde büyük yıldızmış gibi yedekliği sorun eden biri.

Singleton eğer yollar ayrılmazsa karıştırır orayı.Umarım kalır etkilenir bundan Efes.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2019, 15:05:23 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #539 : 17 Aralık 2019, 20:39:44 »
Abi tamam da denk geldi işte. Ve kimyayı korudu adamlar. Haklisin geçen sene göndereceklerdi adamı ama sonra serbestlik tanıdılar oyun içinde adama. 10 tane üçlük denese de 11.'yi kaldırıp atıyor adam. Mesela barcada bu kadar başarılı olamaz larkin. Simdi bu sene efes euroleguei kazansa senin dediklerinin ne önemi olacak?
Tamamdır, bu sene sonunu bir görelim de konuşuruz tekrardan.
Kara deryalarda bir FENERsin!